2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1/43 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 қаңтарда № 5213 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және 2015 жылдың 14 желтоқсандағы 5С-43-2 Ақмола облыстық мәслихатының "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі негізінде, аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1 949 138,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 184 578,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 021,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 600,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 739 938,5 мың теңге;
2) шығындар – 1 969 385,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 104,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 271,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 167,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-29 251,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 251,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжың аудандық мәслихатының 22.12.2016 № 8/12 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетіне кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:аудандық бюджетіне әлеуметтік салық бойынша - 100%.
3. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
өзге де салықтық емес түсiмдер;

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2015 года № 1/43. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 января 2016 года № 5213
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и на основании решения Акмолинского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 5С-43-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 949 138,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 184 578,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 021,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 600,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 739 938,5 тысяч тенге;
2) затраты – 1 969 385,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 104,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 271,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 167,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0 ) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 29 251,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 251,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 22.12.2016 № 8/12 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах: по социальному налогу в районный бюджет - 100%.
3. Утвердить в составе поступлений районного бюджета следующие источники доходов:
1) налоговые поступления, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
государственная пошлина;
2) неналоговые поступления, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жердi және материалдық емес активтердi сату.
4) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
нысаналы даму трансферттері;
субвенциялар.
4. 2016 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 132 944,0 мың теңге болып ескерілсін.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетінде трансферттер көлемі қарастырылғаны ескерілсін:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер – 526 130,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
1 308,0 мың теңге - республикалық бюджеттен азаматтық хал актілерін тіркеуді бойынша жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұстауға;
47 384,0 мың теңге - республикалық бюджеттен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
5 912,0 мың теңге - республикалық бюджеттен Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге арналған;
5 934,0 мың теңге - республикалық бюджеттен агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұстауға;
351710,0 мың теңге - республикалық бюджеттен жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
51 031,0 мың теңге - республикалық бюджеттен мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
750,0 мың теңге - облыстық бюджеттен мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға;
13 305,0 мың теңге - облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне балалар мен жасөспірімдердің спорттық мектептері шығындарының облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджетке ауыстырылуына байланысты ағымдағы нысаналы трансферттер;
15 000,0 мың теңге - облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне автомобиль жолдарын жөндеуіне;
29 396,0 мың теңге - облыстық бюджеттен эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
4 400,0 мың теңге - облыстық бюджеттен бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін, ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50 %-ға дейін) өтеуге.
2) нысаналы даму трансферттері – 5 583,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
4 083,0 мың теңге - Қорғалжын ауданының Арықты ауылындағы жұмыс істемейтін мектеп-интернат ғимаратын қайта жаңарту мемлекеттік сараптама өткізумен жобалау - сметалық құжаттарын әзірлеуге;
1 500,0 мың теңге – "Қорғалжын ауданы Сабынды ауылындағы жас мамандарға арналған 2 - пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы" мемлекеттік сараптама өткізумен типтік жобасын қайта байланыстыруға.

3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов;
4) поступления трансфертов, в том числе:
целевые текущие трансферты;
целевые трансферты на развитие;
субвенции.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены объемы субвенций в сумме 1 132 944,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены объемы трансфертов:
1) целевые текущие трансферты в сумме 526 130,0 тысяч тенге, в том числе:
из республиканского бюджета на содержание штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния в сумме 1 308,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 47 384,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу в сумме 5 912,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на содержание штатной численности местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 5 934,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 351 710,0 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 51 031,0 тысяч тенге;
из областного бюджета на приобретение электронных учебников для школ в сумме 750,0 тысяч тенге;
из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета на районные (городские) бюджеты в сумме 13 305,0 тысяч тенге;
из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт автомобильных дорог в сумме 15 000,0 тысяч тенге;
из областного бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 29 396,0 тысяч тенге;
из областного бюджета на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой в сумме 4 400,0 тысяч тенге.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 5 583,0 тысяч тенге, в том числе:
на разработку проектно - сметной документации с проведением государственной экспертизы на реконструкцию недействующего здания школы - интерната села Арыкты Коргалжынского района в сумме 4 083,0 тысяч тенге;
на привязку типового проекта "Строительство 2-х квартирного жилого дома для молодых специалистов в селе Сабынды Коргалжынского района" с проведением государственной экспертизы в сумме 1 500,0 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Қорғалжың аудандық мәслихатының 19.10.2016 № 1/10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2016 жылы аудандық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге 12 636,0 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
7. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтiк ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтiк ставкалар, аудандық мәслихатпен келiсiлген тiзбеге сәйкес белгiленсiн.
8. 2016 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 4 114,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. 2016 жылға арналған ауылдық округі әкімдерінің бюджет бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. 2016 жылға арналған білім беру мекемелерінің бюджет бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ш.Ахметов
Аудандық мәслихат
хатшысы
Ө.Балғабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қорғалжын ауданының
әкімі
Қ.Рыскелдінов

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 19.10.2016 № 1/10 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в сумме 12 636,0 тысяч тенге.
7. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и тарифными ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 4 114,0 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить список бюджетных программ акимов сельских округов на на 2016 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить список программ государственных учреждений образования района на 2016 год, согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Ш.Ахметов
Секретарь
районного маслихата
О.Балгабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Коргалжынского района К.Рыскельдинов