Шортанды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 "2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 ақпандағы № С-37/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 ақпанда № 4663 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104109 бабтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2015 жылғы 17 ақпандағы № 5С-34-2 «Ақмола облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 5С-32-2 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының «2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4573 тіркелген, 2015 жылдың 17 қаңтарында аудандық «Вести» газетінде және 2015 жылдың 17 қаңтарында аудандық «Өрлеу» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 723 757,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 640 862 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 324,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 305 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 980 266 мың теңге;
2) шығындар – 3 749 935,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 45 387 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 460 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 073 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 14 308 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 14 308 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – (-85 872,3) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 85 872,3 мың теңге.»;
2 тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
«3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату, жерді сату.»;
4 тармақтың 4)5) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«4) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 21 734 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № С-36/2 "О бюджете района на 2015-2017 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25 февраля 2015 года № С-37/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 февраля 2015 года № 4663
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 104109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании решения Акмолинского областного маслихата от 17 февраля 2015 года № 5С-34-2 «О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 5С-32-2 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата «О бюджете района на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № С-36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4573, опубликовано 17 января 2015 года в районной газете «Вести» и 17 января 2015 года в районной газете «Өрлеу») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2015-2017 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 723 757,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 640 862 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 324,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 305 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 980 266 тысяч тенге;
2) затраты – 3 749 935,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 387 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 460 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 073 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 308 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 14 308 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-85 872,3) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85 872,3 тысяч тенге.»;
подпункт 3) пункта 2 изложить в новой редакции:
«3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, продажа земли.»;
подпункты 4)5) пункта 4 изложить в новой редакции:
«4) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 21 734 тысяч тенге;

5) санитарлық союға жіберілген ауыл шаруашылығы жануарларының құнын өтеуге (50 пайызға дейін) 1 122 мың теңге сомасында;»;
4 тармақ келесі мазмұндағы 7)8) тармақшалармен толықтырылсын:
«7) орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі электрондық оқулықпен жарақтандыруға 1 125 мың теңге сомасында;
8) балалар мен жасөспірімдердің спорттық мектептер шығындарының облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджетке ауыстырылуына байланысты 12 193 мың теңге сомасында.»;
5 тармақтың 2)3) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«2) Шортанды кентінің (2-кезек) су құбырлары желілері мен құрылғыларды және су қайтарғыларды қайта құруға 53 130 мың теңге сомасында;
3) Бозайғыр ауылының (2-кезек) су құбырлары желілерін қайта құруға және тұрғын үй учаскелері бөлігінің шекарасына дейін су құбырын жүргізуге 26 499 мың теңге сомасында;»;
5 тармақ 5) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
«5) Шортанды кентінде жүзу хауызының инженерлік желілер құрылысына 30 000 мың теңге сомасында.»;
6 тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
«6) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 305 973 мың теңге сомасында.»;
12 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«12. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2015 жылға 8 558,3 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
келесі мазмұндағы 14-1 тармағымен толықтырылсын:
«14-1. 2015 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 40 485,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттың еркін қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:
1) республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген 40 485,3 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді кері қайтаруға, оның ішінде: республикалық бюджетке 791,9 мың теңге, облыстық бюджетке 39 693,4 мың теңге.»;
аудандық мәслихаттың «2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2014 жылдың 24 желтоқсанындағы № С-36/2 шешімінің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрайымы                            А.Коровина
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Г.Скирда
КЕЛІСІЛДІ
Шортанды ауданы әкімінің м.а.
«_____» ___________ 2015 ж.
_____________ Е.Мұхамедин
Шортанды аудандық мәслихатының

5) на возмещение (до 50-ти процентов) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой в сумме 1 122 тысяч тенге;»;
пункт 4 дополнить подпунктами 7)8) следующего содержания:
«7) на оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 1 125 тысяч тенге;
8) в связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета на районные (городские) бюджеты в сумме 12 193 тысяч тенге.»;
подпункты 2)3) пункта 5 изложить в новой редакции:
«2) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений и водоотведения в поселке Шортанды (2 очередь) в сумме 53 130 тысяч тенге;
3) на реконструкцию водопроводных сетей и подведение водопровода до границы раздела участков жилых домов в селе Бозайгыр (2 очередь) в сумме 26 499 тысяч тенге;»;
пункт 5 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
«5) на строительство инженерных сетей к плавательному бассейну в п.Шортанды в сумме 30 000 тысяч тенге.»;
подпункт 6) пункта 6 изложить в новой редакции:
«6) на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 305 973 тысяч тенге.»;
пункт 12 изложить в новой редакции:
«12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 8 558,3 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
«14-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 40 485,3 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2015 года на следующие цели:
1) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджета в сумме 40 485,3 тысяч тенге, в том числе: в республиканский бюджет 791,9 тысяч тенге, в областной бюджет 39 693,4 тысяч тенге.»;
приложения 15 к решению районного маслихата «О бюджете района на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № С-36/2 изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        А.Коровина
Секретарь
районного маслихата                        Г.Скирда
СОГЛАСОВАНО
И.о.акима Шортандинского района
«____» ___________ 2015 г.
_______________ Е.Мухамедин
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного маслихата

7909,7
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7909,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63077
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
15403
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6634
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15705
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
810
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7662
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
5397
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
781
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
10385
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30589,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30531,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17657,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
318
025
«Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
10424
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
2132
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
58
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
910765,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
243268,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1337,3
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
1337,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
2607,9
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2607,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
239323
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

7909,7
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7909,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63077
002
Программа занятости
15403
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6634
005
Государственная адресная социальная помощь
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15705
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
810
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7662
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5397
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
781
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
10385
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30589,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30531,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17657,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
318
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу»
10424
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2132
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
58
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
910765,1
1
Жилищное хозяйство
243268,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1337,3
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1337,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
2607,9
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2607,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
239323
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда