Шортанды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 "2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № С-44/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 желтоқсанда № 5153 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106111 бабтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 5С-43-4 «Ақмола облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 5С-32-2 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының «2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4573 тіркелген, 2015 жылдың 17 қаңтарында аудандық «Вести» газетінде және 2015 жылдың 17 қаңтарында аудандық «Өрлеу» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 971 304,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 676 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 831,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 59 439,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 227 809 мың теңге;
2) шығындар – 2 998 202,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 931 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 004 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 073 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 14 306,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 14 306,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-86 135,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 135,7 мың теңге.»;
6 тармақтың 1)3)5)6)10) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 6 066,5 мың теңге сомасында;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақыларын көтеруге 40 516 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № С-36/2 "О бюджете района на 2015-2017 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2015 года № С-44/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 декабря 2015 года № 5153
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании решения Акмолинского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 5С-43-4 «О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 5С-32-2 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата «О бюджете района на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № С-36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4573, опубликовано 17 января 2015 года в районной газете «Вести» и 17 января 2015 года в районной газете «Өрлеу») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2015-2017 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 971 304,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 676 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 831,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 439,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 227 809 тысяч тенге;
2) затраты – 2 998 202,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 931 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 004 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 073 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 306,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 14 306,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-86 135,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 135, 7 тысяч тенге.»;
подпункты 1)3)5)6)10) пункта 6 изложить в новой редакции:
«1) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 6 066,5 тысяч тенге;
3) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 40 516 тысяч тенге;

5) «Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге 6 250 мың теңге сомасында;
6) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 101 761 мың теңге сомасында;
10) ауыл шаруашылық саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 1 750,7 мың теңге сомасында.»;
шешімінің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Г. Скирда
«КЕЛІСІЛДІ»
Шортанды ауданының әкімі                   Г.Сәдуақасова
«24» 12 2015 ж.
Шортанды аудандық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы

5) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу» в сумме 6 250 тысяч тенге;
6) на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 101 761 тысяч тенге;
10) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области сельского хозяйства в сумме 1 750,7 тысяч тенге.»;
приложение 1 к решению изложить в новой редакции, согласно  приложению 1 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии,
секретарь районного
маслихата                                  Г.Скирда
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Шортандинского района                 Г.Садвокасова
«24» 12 2015 г.
Приложение 1
к решению Шортандинского

5238,5
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1725,5
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27418
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14003,5
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
148,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1343,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
89040,3
2
Әлеуметтiк көмек
57432,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6003,1
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
6003,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51429,7
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
15705,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
703,9
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4398,9
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6601,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
781
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
9934
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31607,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31549,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
276,4
025
«Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
10525,1
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
2632
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58

5238,5
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1725,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27418
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14003,5
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
148,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1343,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
89040,3
2
Социальная помощь
57432,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6003,1
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6003,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51429,7
002
Программа занятости
15705,1
005
Государственная адресная социальная помощь
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
703,9
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4398,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6601,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
781
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
9934
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31607,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31549,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
276,4
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу»
10525,1
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2632
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58