Шортанды аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қазандағы № С-21/3 "Шортанды ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № С-44/7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 5211 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 тамыздағы № С-46/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 29.08.2019 № С-46/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қазандағы № С-21/3 "Шортанды ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3884 тіркелген, 2013 жылдың 30 қарашасында аудандық "Вести" газетінде және 2013 жылдың 30 қарашасында аудандық "Өрлеу" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Шортанды ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында:
1 тараудың 2 тармағының 9) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"9) уәкілетті ұйым – "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Ақмола облыстық филиалының Шортанды аудандық бөлімшесі;";
2 тараудың 8 тармағы "16 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған тұлғаларға;" абзацтан кейін келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"онкологиялық аурулар.";

О внесении изменений и дополнения в решение Шортандинского районного маслихата от 25 октября 2013 года № С-21/3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шортандинском районе"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2015 года № С-44/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 января 2016 года № 5211. Утратило силу решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 29 августа 2019 года № С-46/3
Сноска. Утратило силу решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 29.08.2019 № С-46/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата от 25 октября 2013 года № С-21/3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шортандинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3884, опубликовано 30 ноября 2013 года в районной газете "Вести" и 30 ноября 2013 года в районной газете "Өрлеу") следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шортандинском районе, утвержденных указанным решением:
подпункт 9) пункта 2 раздела 1 изложить в новой редакции:
"9) уполномоченная организация – Шортандинское районное отделение Акмолинского областного филиала Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан";";
пункт 8 раздела 2 после абзаца "лицам, воспитывающим ребенка-инвалида до 16 лет;" дополнить абзацем следующего содержания:
"онкологические больные.";

2 тараудың 9 тармағының 2) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"2) Қарттар күніне орай:
жасы бойынша зейнетақының ең төмен мөлшерінен төмен зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақысы бар зейнеткерлерге;";
2 тараудың 10 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"10. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек азаматтарға (отбасыларға) өтініш бойынша азаматтың (отбасының) орта жандық кірісіне қарамастан беріледі:
1) медициналық мекеменің растауы негізінде амбулаториялық емделудегі туберкулезбен ауыратындарға жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) онкологиялық стационардың растауы негізінде онкологиялық пайда болған қатерлі ауруы алғаш анықталғандарға жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) белгілі мән-жайлар бойынша жедел әлеуметтік көмекке мұқтаж отбасыларға (азаматтарға), өрт, су тасқыны, басқа да табиғи және техногендік сипаттағы дүлей апат сияқты ерекше жағдайларда оқиға туындаған сәттен бастап үш айдан кешіктірмей өтініш бойынша қырық айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) 1 және 2 топтағы мүгедектерге жылына бір рет сегіз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) 16 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған тұлғаларға жылына бір рет үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) екінші дүниежүзілік соғыс кезеңінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына ай сайын бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне облыстық бюджеттен бөлінетін мақсатты трансферттері есебінен ай сайын жүз пайыз мөлшерінде: қызметтерді жеткізушілермен ұсынылған тізілімге сәйкес алушылардың жеке шоттарына аудару арқылы сумен жабдықтау, канализация, жылу, қоқыс шығару, электрмен жабдықтау, қатты отын, байланыс қызметтер (абоненттік төлем), газбен жабдықтау.
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек өтініш бойынша әлеуметтік қолдауға мұқтаж ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орта жандық кірісі бар отбасыларға (азаматтарға) (бұдан әрі - аз қамтылған отбасылар (азаматтар) жылына бір рет сегіз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде беріледі.";
3 тараудың 12 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"12. Ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орта жандық кірісі бар отбасыларға (азаматтарға) қиын өмірлік жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кенттің, ауылдық округтың әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:

подпункт 2) пункта 9 раздела 2 изложить в новой редакции:
"2) ко Дню пожилых:
пенсионерам с минимальным и ниже минимального размера пенсии и государственным социальным пособием по возрасту;";
пункт 10 раздела 2 изложить в новой редакции:
"10. При наступлении трудной жизненной ситуации, социальная помощь предоставляется, гражданам (семьям) по заявлению, без учета среднедушевого дохода гражданина (семьи):
1) больным туберкулезом, находящихся на амбулаторном лечении, на основании подтверждения медицинского учреждения, в размере пятнадцати месячных расчетных показателей один раз в год;
2) первично выявленным онкологическим больным со злокачественным образованием, на основании подтверждения онкологического стационара, в размере пятнадцати расчетных показателей один раз в год;
3) семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающихся в экстренной социальной поддержке, в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного или техногенного характера, по заявлению не позднее трех месяцев с момента наступления события в размере сорока месячных расчетных показателей;
4) инвалидам 1 и 2 группы в размере восьми месячных расчетных показателей один раз в год;
5) лицам, воспитывающим ребенка - инвалида до 16 лет в размере трех месячных расчетных показателей один раз в год;
6) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны ежемесячно в размере одного месячного расчетного показателя;
7) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере ста процентов ежемесячно за счет целевых трансфертов областного бюджета: за водоснабжение, канализацию, теплоснабжение, мусороудаление, электроснабжение, твердое топливо, услуги связи (абонентская плата), газоснабжение согласно реестров, предоставленных поставщиками услуг, путем перечисления на лицевые счета получателей.
При наступлении трудной жизненной ситуации, социальная помощь предоставляется по заявлению, один раз в год семьям (гражданам), имеющих среднедушевой доход ниже прожиточного минимума (далее - малообеспеченные семьи (граждане), нуждающиеся в социальной поддержке в размере восьми месячных расчетных показателей.";
пункт 12 раздела 3 изложить в новой редакции:
"12. Для получения социальной помощи семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, сельского округа предоставляет заявление с приложение следующих документов:

1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) Үлгілік қағидалардың 1 қосымшасына сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді;
5) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және/немесе құжатты ұсынады.
Отбасының (азаматтың) орта жандық кірісіне қарамастан әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) екінші деңгейдегі банктерде немесе банк операцияларын іске асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда жеке шоты болуын растайтын құжатты;
4) 16 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған тұлғаларға қосымша:
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін;
мүгедектік жөніндегі анықтаманың көшірмесін;
5) 1, 2 топтағы мүгедектерге, қосымша:
мүгедектік жөніндегі анықтаманың көшірмесін;
6) белгілі мән-жайлар бойынша жедел әлеуметтік көмекке мұқтаж отбасыларға (азаматтарға), өрт, су тасқыны, басқа да табиғи және техногендік сипаттағы дүлей апат сияқты ерекше жағдайларда отбасыларға (азаматтарға), қосымша:
арнайы қызметтермен берілген (тілсіз жау) өрт туралы актіні."
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,аудандық
мәслихаттың хатшысы
Г.Скирда
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімі
Г.Сәдуақасова
"24" желтоқсан 2015 ж.

1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) согласно приложению 1 Типовых правил;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
Для получения социальной помощи гражданам (семьям) без учета среднедушевого дохода семьи (гражданина) заявитель предоставляет следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций;
4) лицам, воспитывающим ребенка - инвалида до 16 лет, дополнительно: копия свидетельства о рождении ребенка;
копия справки об инвалидности;
5) инвалидам 1, 2 групп, дополнительно:
копия справки об инвалидности;
6) семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающихся в экстренной социальной поддержке, в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного и техногенного характера, дополнительно:
акт о пожаре (наводнении), выданный специальными службами.".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь районного
маслихата
Г. Скирда
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского района
Г.Садвокасова
"24" декабря 2015 г.