"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 2 маусымдағы № 186 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 1 шілдеде № 4409 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2018 жылғы 22 ақпандағы № 91 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 22.02.2018 № 91 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р.Кемаловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі бірақ, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығы қолданысқа енгізілгеннен бұрын емес.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2015 жылғы 2 маусымдағы
№ 186 қаулысымен бекітілді
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі, тиісті жергілікті атқарушы органдары, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары, жергілікті мемлекеттік басқарудың белгіленген функцияларын жүзеге асыруға уәкілетті жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру қызмет беруші жүзеге асырады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Постановление акимата Актюбинской области от 2 июня 2015 года № 186. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 1 июля 2015 года № 4409. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 22 февраля 2018 года № 91
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 22.02.2018 № 91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан".
2. Государственному учреждению "Управление финансов Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Кемалову Р.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие приказа Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 год № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества".
Аким области А. Мухамбетов
Утвержден постановлением
акимата области
от 2 июня 2015 года
№ 186
Регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление финансов Актюбинской области", соответствующими местными исполнительными органами, исполнительными органами финансируемыми из местного бюджета, уполномоченные местными исполнительными органами на осуществление отдельных функций местного государственного управления (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету формасы: қағаз түрінде
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (бұдан әрі – Стандарт) бекітілген, "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының қосымшасына сәйкес, сыйға беру шарты және алым-берім актісі (тапсыру актісі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру формасы – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттің) басталуына негіз болып табылады:
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген, құжаттарды ұсына отырып, сыйға беру шарты бойынша мүлікке құқығын мемлекетке беру туралы меншік иесінің ұсынысы.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін, әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны.
1) көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариалдық расталған сенімхат бойынша), мемлекеттік меншікке берілетін мүліктің меншік иесі, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, сыйға беру шарты бойынша мүлікке құқығын мемлекетке беру туралы ұсыныспен жергілікті атқарушы органға өтініш береді;
2) жергілікті атқарушы орган (әрі қарай - ЖАО) кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9 тармағында көрсетілген, құжаттармен қоса өтінішін қабылдап алады және өтініштерді тіркеу журналына 15 (он бес) минут ішінде тіркейді.
нәтижесі – өтініштің қабылданғаны туралы талон беру;
3) ЖАО кеңсесінің маманы облыс әкіміне қарау үшін - 1 (бір) жұмыс күннің ішінде кіргізеді;
4) облыс әкімі орындау үшін қарарға - 2 (екі) жұмыс күннің ішінде қол қояды;
5) ЖАО кеңсесінің маманы осы өтінішті мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның басшысына - 3 (үш) жұмыс күннің ішінде жолдайды;
6) мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның басшысы осы өтінішті мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның жауапты атқарушысына - 1 (бір) жұмыс күннің ішінде береді;
7) мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның жауапты атқарушысы сыйға тарту шарты бойынша мүлікке құқығын беру жөнінде ұсыныс бар екендігі туралы тиісті ЖАО, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарды, жергілікті мемлекеттік басқарудың белгіленген функцияларын жүзеге асыруға ЖАО - 7 (жеті) күнтізбелік күннің ішінде хабардар етеді;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются договор дарения и акт приема-передачи имущества (передаточный акт), согласно приложению к стандарту государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан", утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 год № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действии структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
предложение собственником имущества о передаче государству прав на имущество по договору дарения с предоставлением документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги.
1) услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности), собственник имущества, передаваемый в государственную собственность, обращается в местный исполнительный орган с предложением о передаче государству прав на имущество по договору дарения с предоставлением документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
2) специалист канцелярии местного исполнительного органа (далее-МИО) принимает от услугополучателя обращение с приложением необходимых документов указанных в пункте 9 Стандарта и регистрирует в журнале регистрации заявления – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Результат – выдача талона о приеме заявления;
3) специалист канцелярии МИО заносит на рассмотрение акиму области- в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) аким области отписывает резолюцию на исполнение – в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) специалист канцелярии МИО направляет данное обращение руководителю уполномоченного органа по государственному имуществу –в течение 3 (трех) рабочих дня;
6) руководитель уполномоченного органа по государственному имуществу отписывает данное обращение ответственному исполнителю уполномоченного органа по государственному имуществу - в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) ответственный исполнитель уполномоченного органа по государственному имуществу уведомляет об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения соответствующие МИО, исполнительные органы финансируемые из местного бюджета, уполномоченные МИО на осуществление отдельных функций местного государственного управления - в течение 7 (семи) календарных дней;

8) тиісті ЖАО, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар, жергілікті мемлекеттік басқарудың белгіленген функцияларын жүзеге асыруға уәкілетті ЖАО сыйға тарту шарты бойынша мүлікке құқығын мемлекеттің сатып алудың қажеттілігі (қажеттілігінің жоқтығы) туралы қорытынды дайындайды және мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органға - 30 (отыз) күнтізбелік күннің ішінде жолдайды.
Болашақта шартқа қол қоятын жағдайда – 2 (екі) ай ішінде.
Мүліктің құны айлық есептік көрсеткіштің 30000 (отыз мың) есе мөлшерінен асатын болса, Қазақстан Республикасы Үкіметінің келісімі қажет;
9) мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның жауапты атқарушысы осы регламенттің 8-тармағында көрсетілген қорытындыны алған күннен бастап - 30 (отыз) күнтізбелік күннің ішінде Ақтөбе облысы әкімдігі қаулысының жобасын әзірлейді;
10) ЖАО маманы облыс әкіміне қол қоюға келісілген қаулының жобасын - 1 (бір) жұмыс күннің ішінде кіргізеді;
11) қол қойылған қаулы ЖАО маманымен тіркеледі және пошта арқылы "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне, көрсетілетін қызметті берушіге және көрсетілетін қызметті алушыға - 2 (екі) жұмыс күннің ішінде жолданады;
12) көрсетілетін қызметті берушімен сыйға беру шарты - 15 (он бес) күнтізбелік күннің ішінде әзірленеді және көрсетілетін қызметті берушімен мүліктің алым-берім актісі (тапсыру актісін) – сыйға тарту шартымен белгіленген мерзімде жасалады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізілімі:
1) ЖАО кеңсесінің маманы;
2) облыс әкімі;
3) мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның басшысы;
4) мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның жауапты атқарушысы;
5) тиісті ЖАО, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар, жергілікті мемлекеттік басқарудың белгіленген функцияларын жүзеге асыруға уәкілетті ЖАО;
6) ЖАО маманы;
7) көрсетілетін қызметті беруші.
7. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау.
1) көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариалдық расталған сенімхат бойынша), мемлекеттік меншікке берілетін мүліктің меншік иесі, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, сыйға беру шарты бойынша мүлікке құқығын мемлекетке беру туралы ұсыныспен жергілікті атқарушы органға өтініш береді;

8) соответствующие МИО, исполнительные органы финансируемые из местного бюджета, уполномоченные МИО на осуществление отдельных функций местного государственного управления готовят заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют в уполномоченный орган по государственному имуществу – в течение 30 (тридцати) календарных дней.
В случае подписание договора в будущем – в течение 2 (двух) месяцев.
В случае превышения стоимости имущества 30000 (тридцати тысячного) кратного размера месячного расчетного показателя необходимо согласие Правительства Республики Казахстан;
9) ответственный исполнитель уполномоченного органа по государственному имуществу разрабатывает проект постановления акимата Актюбинской области со дня получения заключения указанного в пункте 8 настоящего регламента – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
10) специалист МИО заносит на подпись акиму области согласованный проект постановления – в течение 1 (одного) рабочего дня;
11) подписанное постановление регистрируется и отправляется по почте специалистом МИО в государственное учреждение "Управление финансов Актюбинской области", услугодателю и услугополучателю - в течение 2 (двух) рабочих дней;
12) услугодателем разрабатывается договор дарения – в течение 15 (пятнадцати) календарных дней и услугодателем составляется акт приема-передачи имущества (передаточный акт) – в сроки установленные договором дарения.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделении (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии МИО;
2) аким области;
3) руководитель уполномоченного органа по государственному имуществу;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа по государственному имуществу;
5) соответствующие МИО, исполнительные органы финансируемые из местного бюджета, уполномоченные МИО на осуществление отдельных функций местного государственного управления;
6) специалист МИО;
7) услугодатель.
7. Описание последовательности процедур (действии) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры действий).
1) услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности), собственник имущества, передаваемый в государственную собственность, обращается в местный исполнительный орган с предложением о передаче государству прав на имущество по договору дарения с предоставлением документов, указанных в пункте 9 Стандарта;

8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-әрекеттердің) өзара іс-әрекеттерінің реттілігінің толық сипаттамасы, осы регламененттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Мемлекеттік емес заңды
тұлғалардың және жеке
тұлғалардың мүлікке құқығын
сыйға беру шарты бойынша
Қазақстан Республикасының
Үкіметі белгілеген тәртіппен
Қазақстан Республикасының
қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызметі
регламентіне қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

8. Подробное описание последовательности процедур (действии), взаимодействий структурных подразделении (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателем.
Приложение к Регламенту
государственной услуги
"Принятие Республикой
Казахстан прав на имущество
негосударственных
юридических лиц и физических
лиц по договору дарения в
порядке, определяемой
Правительством Республики
Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги