"Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 356 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 4 қарашада № 4558 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 12 тамыздағы № 341 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 12.08.2016 № 341 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 17-бабына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігінің кейбір қаулылары жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары С.Қ.Нұрқатоваға жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б. Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
01.10.2015 жылғы
№ 356 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің жойылуға жататын қаулыларының тізбесі
1) Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 10 мамырдағы № 170 "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" ММ кейбір мәселелері туралы"" қаулысы;
2) Ақтөбе облысы әкімдігінің 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 391 "Облыс әкімдігінің 2012 жылғы 10 мамырдағы № 170 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" қаулысы;
3) Ақтөбе облыс әкімдігінің 2015 жылғы 06 ақпандағы № 38 "Облыс әкімдігінің 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 391 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысы.
Ақтөбе облысы әкімдігінің
01.10.2015 жылғы
№ 356 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
"Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесі (әрі қарай - Ереже) Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес әзірленді және "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мәртебесін және өкілеттігін айқындайды.
"Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік тіл саясатын іске асыру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 1 октября 2015 года № 356. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 ноября 2015 года № 4558. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 12 августа 2016 года № 341
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 12.08.2016 № 341.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области".
2. Государственному учреждению "Управление по развитию языков Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Отменить некоторые постановления акимата Актюбинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Нуркатову С.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинский области Б. Сапарбаев
Приложение к постановлению
акимата Актюбинской области
от 01.10.2015 года № 356
Перечень постановлений акимата Актюбинской области, подлежащих отмене
1) Постановление акимата Актюбинской области от 10 мая 2012 года № 170 "О некоторых вопросах Государственного Учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области"";
2) Постановление акимата Актюбинской области от 10 декабря 2013 года № 391 "О внесении дополнений в постановление акимата области от 10 мая 2012 года № 170";
3) Постановление акимата Актюбинской области от 06 февраля 2015 года № 38 "О внесении изменения в постановление акимата области от 10 декабря 2013 года № 391".
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата
Актюбинской области
от 01.10.2015 года № 356
Положение
о государственном учреждении
"Управление по развитию языков Актюбинской области"
1. Общие положения
1. Настоящее Положение государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" (далее – Положение) разработан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан № 410 от 29 октября 2012 года "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан и определяет статус и полномочия государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области".
Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере реализации государственной языковой политики.

2. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің филиалдары мен өкілдіктері жоқ.
3. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық Комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаменті" мемлекеттік мекемесінде шоттары болады.
5. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 030010, Қазақстан Республикасы, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы, 40.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. "Ақтөбе облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
12. Осы Ереже "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.

2. Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" не имеет филиалов и представительств.
3. Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в государственном учреждении "Департамент казначейство по Актюбинской области Комитета Казначейства Министерства Финансов Республики Казахстан".
5. Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление по развитию Актюбинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 030010, Республика Казахстан, Актюбинская область, город Актобе, проспект Абилкайыр хана, 40.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области".
11. Учредителем государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" является государственное учреждение "Аппарат акима Актюбинской области".
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" осуществляется за счет средств местного бюджета.

14. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекеменің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі миссиясы мемлекеттік және басқа да тілдерді қарқынды дамытуға бағытталған мемлекеттік тіл саясатын тиімді жүзеге асыру болып табылады.
16. Негізгі міндеттері:
1) азаматтардың мемлекеттік тілді меңгеруі үшін жағдай жасау;
2) мемлекеттік тілдің әлеуметтік-коммуникативтік және біріктіру функцияларын кеңейту;
3) этникалық диаспора өкілдерінің ана тілдерін үйренуіне және дамытуына қолдау көрсету болып табылады.
17. Функциялары:
1) мемлекеттік тіл саясатының тиімділігін арттыру және мемлекеттік тілдің қолдану аясын кеңейту туралы ұсыныстар әзірлейді;
2) орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлімшелерінің және аудандық атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының тіл туралы заңдарын сақтауын жүзеге асырады;
2-1) деректемелер мен көрнекi ақпаратты орналастыру бөлiгiнде Қазақстан Республикасының тiл туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
3) тілдерді дамыту саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты, Қазақстан Республикасы Конституциясының ережелерін, тіл саясатының Тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі шаралар кешенін жүзеге асырады;
3-1) Қазақстан Республикасының тiл туралы заңнамасында белгiленген талаптардың бұзылуын жою туралы ұсынымдар бередi, Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген негiзде және тәртiппен әкiмшiлiк ықпал ету шараларын қолданады;
3-2) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тексерулер жүргiзудiң жартыжылдық жоспарларын әзiрлейдi;
4) Ақтөбе облысының әкімдігі жанындағы облыстық ономастика комиссиясының қызметін және облыстағы ономастикалық жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асырады;
5) жергiлiктi мемлекеттiк басқару мүддесiне Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергiлiктi атқарушы органдарға жүктелетiн өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.

14. Государственному учреждению "Управление по развитию языков Актюбинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области".
Если государственному учреждению "Управление по развитию языков Актюбинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
15. Миссией государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" является эффективная реализация государственной языковой политики, направленной на динамическое развитие государственного и других языков.
16. Основные задачи:
1) создание условий для овладения гражданами государственным языком;
2) расширение социально-коммуникативных и консолидирующих функций государственного языка;
3) оказание поддержки в изучении и развитии родных языков представителям этнических диаспор.
17. Функции:
1) разрабатывает предложения по повышению эффективности государственной языковой политики и расширению сферы применения государственного языка;
2) осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках территориальными подразделениями центральных исполнительных органов и районными исполнительными органами;
2-1) осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации;
3) осуществляет комплекс мер по реализации единой государственной политики в области развития языков, реализации положений Конституции Республики Казахстан, Концепции языковой политики;
3-1) дает рекомендации об устранении нарушений требований, установленных законодательством Республики Казахстан о языках, применяет меры административного воздействия на основании и в порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
3-2) разрабатывает полугодовые планы проведения проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
4) обеспечивает деятельность областной ономастической комиссии при акимате Актюбинской области и осуществляет координацию ономастической работы в области;
5) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.

18. Құқықтары мен міндеттері:
"Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыреті шегінде:
1) Қазақстан Республикасы тілдер туралы заңнамаларының бұзушылықтарын жою жөнінде ұсынымдар беруге, тиісті органдарға Қазақстан Республикасының тілдер туралы заңнамаларын бұзған кінәлі лауазымды тұлғаларға тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізуге;
2) мемлекеттік тілді насихаттауға және дамытуға бағытталған мәдени - көпшілік іс-шараларды дайындау және өткізу мәселесі бойынша басқа мемлекеттік мекемелермен өзара іс-қимыл жасауға;
3) тұрғындардың хаттары мен өтініштерін белгіленген тәртіппен қарауға;
4) мемлекеттік органдар мен мекемелерден, ведомстволардан, кәсіпорындардан және лауазымды тұлғалардан құзыреті шегінде ақпараттарды алуға және сұратуға;
5) Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасын одан әрі жетілдіру, мемлекеттік тіл саясатының тиімділігін арттыру, мемлекеттік тілдің қолданыс аясын кеңейту жөнінде ұсыныстар енгізуге құқығы бар.
"Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарын сақтау;
2) өз құзыреті шеңберінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізу;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес міндеттерді жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
19. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
20. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын Ақтөбе облыс әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, жүктелген қызметтер мен міндеттерді орындауға дербес жауап береді;
2) бөлімдердің ережелерін бекітеді, олардың қызметтері мен өкілеттіліктерін бекітеді;
3) бөлім басшыларын, бас және жетекші мамандарды, мемлекеттік қызметші емес жұмысшыларды тағайындайды және босатады, мадақтау және оларға жазалау шараларын қолданады;
4) "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда және басқа мекемелер мен ұйымдарда, сонымен қатар Қазақстан Республикасының барлық соттарында "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін бiлдiредi;

18. Права и обязанности:
Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" в пределах своей компетенции имеет право:
1) давать рекомендации по устранению нарушений законодательства Республики Казахстан о языках, вносить предложения в соответствующие органы о применении мер дисциплинарного взыскания к должностным лицам, виновным в нарушении законодательства Республики Казахстан о языках;
2) осуществлять взаимодействие с другими государственными учреждениями в вопросах подготовки и проведения культурно-массовых - мероприятий, направленных на пропаганду и развитие государственного языка;
3) рассматривать письма и заявления населения в установленном порядке;
4) в пределах компетенции запрашивать и получать информацию от государственных органов и учреждений, ведомств, предприятий и должностных лиц;
5) вносить предложение по дальнейшему совершенствованию законодательства о языках в Республики Казахстан, повышению эффективности государственной языковой политики, расширению сферы применения государственного языка.
Обязанности государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области":
1) соблюдать действующее законодательство Республики Казахстан при решении вопросов входящих в его компетенцию;
2) в пределах своей компетенции вести борьбу с коррупцией;
3) осуществлять обязанности в соответствии законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
19. Руководство государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" задач и осуществление им своих функций.
20. Руководитель государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Актюбинской области.
21. Полномочия руководителя учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области":
1) организует и руководит работой, несҰт персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" функций и задач;
2) утверждает положения об отделах, определяет их функции и полномочия;
3) назначает и освобождает от должности руководителей отделов, главных и ведущих специалистов, работников, не являющихся государственными служащими, принимает меры поощрения и налагает взыскания на них;
4) представляет интересы государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" в государственных органах, учреждениях и организациях, а также во всех судах Республики Казахстан;

5) сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар алады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдауда жеке жауапкершілікте болады;
6) "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметшілері үшін міндетті болып табылатын бұйрықтар шығарады;
"Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
22. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
25. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі өкілетті органы "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" болып табылады.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Ақтөбе облысының тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5) принимает меры, направленные на противодействие коррупции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
6) издает приказы, обязательные для всех сотрудников государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области";
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление по развитию языков Актюбинской области", относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Управление по развитию языков Актюбинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
25. Уполномоченным органам по управлению государственным имуществом "Управление по развитию языков Актюбинской области" является государственное учреждения "Управление финансов Актюбинской области"
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление по развитию языков Актюбинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.