2016-2018 жылдарға арналған Мәртөк ауданының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 205 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 қаңтарда № 4702 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –                                     4 277 069,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша –                   512 024 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша –             1 000,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 12 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша –             3 752 044,9 мың теңге;
2) шығындар –                               4 306 219,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –                   44 181,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –                         63 677,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –                   19 496,3 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу –                   0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –             -73 331,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 73 331,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 233 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.04.2016 № 8 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2016 № 16 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2016 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудан бюджетіне келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыздан;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.

Об утверждении бюджета Мартукского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Мартуксого района Актюбинской области от 25 декабря 2015 года № 205. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 января 2016 года № 4702. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 и Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы –                                     4 277 069,8 тысяч тенге, в том числе:
по налоговым поступлениям –                   512 024 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям –                   1 000,9 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи основного капитала – 12 000 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов –                  3 752 044,9 тысяч тенге;
2) затраты –                                     4 306 219,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –             44 181,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –                         63 677,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –             19 496,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов –             0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –             -73 331,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 73 331,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 233 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.04.2016 № 8 (вводится в действие с 01.01.2016); от 10.06.2016 № 16 (вводится в действие с 01.01.2016): от 26.08.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.12.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – по 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляются полностью в бюджет района.

3. Аудандық бюджетінің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
жерді сату.
4. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есепке жатқызылған сомасынан асып түсуі нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес 2016 жылдың 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 22 859 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 121 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 22 859 теңге болып белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын.
6. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделi бойынша еңбекақы төлеу, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн 10 пайыз мөлшерiнде ай сайынғы үстемеақы төлеу белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемдері 2 350 945 мың теңге сомасында көзделсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 365 мың теңге;

3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
продажа земли.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" с 1 января 2016 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 22 859 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 121 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 22 859 тенге.
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" с 1 января 2016 года установлена оплата труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплата им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 350 945 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 365 тысяч тенге;

жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 1 472 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз ету нормаларының өсуіне – 5 000 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша ақшалай көмекті ендіруге – 8 146 мың теңге;
еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 690 933 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 57 403 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 42 697 мың теңге;
мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер – 45 233,5 мың теңге;
жазғы еңбек мерзімінде жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге – 21 001 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге еңбек ақыларын төлеуге және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 1 170 мың тенге;
Ақтөбе облысының Мәртөк ауданы Сарыжар ауылының жаңадан салынған бөлігіне электр желісін салуға – 80 000 мың теңге;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға – 10 912 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 08.04.2016 № 8 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 27 202,3 мың теңге;
Мәртөк ауданының Аққайың ауылында 100 орынға арналған орта мектепті салуға – 330 233 мың теңге;
санитарлық жоюга бағытталатын, бруцеллозбен ауырған жануарлардың (ірі және ұсақ мүйізді малдың) құнын (50% дейін) өтеуге – 13 693 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 3 171 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдер спорт мектебінің қызметін қамтамасыз етуге – 40 706 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 42 309 мың теңге;
Мәртөк ауданының Сарыжар ауылында 300 орынға арналған орта мектеп құрылысы үшін жобалау-сметалық құжаттамаларын және мемлекеттік сараптамасын дайындауға (байламы) – 5 000 мың теңге;

на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 1 472 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 000 тысяч тенге;
на внедрение денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 8 146 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников казенных предприятий финансируемых из местных бюджетов – 690 933 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 57 403 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 42 697 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 45 233,5 тысяч тенге;
на обеспечение занятости в летний трудовой период – 21 001 тысяч тенге;
на оплату труда патронатного воспитателя и содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 1 170 тысяч тенге;
на строительство электролиний новой застройки в селе Сарыжар Мартукского района Актюбинской области – 80 000 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 10 912 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 08.04.2016 № 8 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.08.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.12.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 – 27 202,3 тысяч тенге;
на строительство средней школы на 100 мест в селе Аккайын Мартукского района – 330 233 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой – 13 693 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 3 171 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности районной детско-юношеской спортивной школы – 40 706 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа" – 42 309 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и государственной экспертизы для строительства средней школы на 300 мест в селе Сарыжар Мартукского района (привязка) – 5 000 тысяч тенге;

Мәртөк ауданының Родниковка ауылында 300 орынға арналған орта мектеп құрылысы үшін жобалау-сметалық құжаттамаларын және мемлекеттік сараптамасын дайындауға (байламы) – 4 868 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы дене шынықтыру және спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына – 1 863 мың теңге;
Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында ағымдағы жылдың 1 қыркүйегінен бастап 200 орынға арналған жаңа жеке мектепке дейінгі мекемелерде мемлекеттік тапсырысты орналастыруға – 3 241 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге – 5 379,6 мың теңге;
жеке тұрғын үй құрылысы аудандарына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға – 835 мың теңге;
Мәртөк ауданының Балалар жас-өспірімдер спорт мектебінің негізгі ғимаратының және күрес залының күрделі жөндеуіне жобалау-сметалық құжаттамасын және мемлекеттік сараптамасын әзірлеуге – 2 000 мың тенге;
мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер – 18 444 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 500 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

на разработку проектно-сметной документации и государственной экспертизы для строительства средней школы на 300 мест в селе Родниковка Мартукского района (привязка) – 4 868 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта – 1 863 тысяч тенге;
на размещение государственного заказа в новых частных дошкольных организациях с 1 сентября текущего года в селе Мартук Мартукского района на 200 мест – 3 241 тысяч тенге;
на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 5 379,6 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к районам индивидуального жилищного строительства – 835 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и государственной экспертизы на капитальный ремонт основного здания и борцовского зала Детско-юношеской спортивной школы Мартукского района – 2 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 18 444 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных организаций культуры – 500 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 233 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.04.2016 № 8 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2016 № 16 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 233 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.04.2016 № 8 (вводится в действие с 01.01.2016); от 10.06.2016 № 16 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.08.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.12.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016).

10. Аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 54 450 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 04.11.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 5 278 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 04.11.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

10. Учесть в районном бюджете предоставление трансфертов органам местного самоуправления в сумме 54 450 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 04.11.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 5 278 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 04.11.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016).

12. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2016 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық мәслихаттың сессия төрағасы С. Үсенов
Мәртөк аудандық мәслихат хатшысы А. Исмагулов

12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2016 год согласно приложению 5.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Мартукского районного маслихата С. Усенов
Секретарь Мартукского районного маслихата А. Исмагулов

13 592,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18 591,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
18 591,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 215,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
476,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
900,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
161 588,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
148 783,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 245,6
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
4 245,6
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
18 465,3
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
18 465,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
563,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақтаулуын үйымдастыру
250,0
004
Азматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
313,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 478,3
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
8 478,3
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 392,7
009
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1 392,7
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
115 639,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
97 843,0
074
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
17 796,0
2
Коммуналдық шаруашылық
3 105,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 545,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
2 545,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
560,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
560,0
3
Елді-мекендерді көркейту

13 592,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18 591,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
18 591,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 215,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
476,0
067
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
900,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
161 588,9
1
Жилищное хозяйство
148 783,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 245,6
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4 245,6
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
18 465,3
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
18 465,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
563,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
250,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
313,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 478,3
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
8 478,3
465
Отдел физической культуры и спорта (города областного значения)
1 392,7
009
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1 392,7
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
115 639,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
97 843,0
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
17 796,0
2
Коммунальное хозяйство
3 105,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 545,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
2 545,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
560,0
005
Развитие коммунального хозяйства
560,0
3
Благоустройство населенных пунктов

408,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
107,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
119 707,0
1
Ауыл шаруашылығы
67 553,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
19 963,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
19 963,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
22 265,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 265,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
25 325,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 063,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 167,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2 075,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 574,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
13 693,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 753,0
6
Жер қатынастары
13 321,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
13 321,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 986,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 186,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
149,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
38 833,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
38 833,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
38 833,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 968,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 968,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
19 968,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 060,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

408,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
107,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
119 707,0
1
Сельское хозяйство
67 553,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
19 963,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 963,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
22 265,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
22 265,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
25 325,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
3 063,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
3 167,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
2 075,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 574,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
13 693,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 753,0
6
Земельные отношения
13 321,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
13 321,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 986,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 186,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
149,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
38 833,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
38 833,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38 833,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 968,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 968,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
19 968,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 060,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов