Мұғалжар ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 257 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 қаңтарда № 4694 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                          11 809 296,0 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша                        8 780 583,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                        4 416,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер бойынша                                    15 000 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша                         3 009 296,0 мың теңге;
2) шығындар                                          11 864 928,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                        7 763 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                              19 089 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                        11 326 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                        0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                        68 500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                              - 1 170 924,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                  1 170 924,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа озгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 291 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 30 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2016 № 40 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 50 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2016 № 55 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне қосылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

Об утверждении бюджета Мугалжарского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 23 декабря 2015 года № 257. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 января 2016 года № 4694. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мугалжарского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы                                          11 809 296,0 тысяч тенге;
в том числе:
по налоговым поступлениям                        8 780 583,9 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям                         4 416,1 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи
основного капитала                                    15 000 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов                         3 009 296,0 тысяч тенге;
2) затраты                                          11 864 928,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                   7 763 тысячи тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                    19 089 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                        11 326 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами      0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                  68 500 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                               - 1 170 924,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                   1 170 924,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 291 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 30 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.08.2016 № 40 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.12.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
за бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штраф, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құрылған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. 2016 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 10 988 мың теңге сомасында трансферттер түсімдері ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес мәліметке және басшылыққа алынсын:
2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
жалақының ең төменгі мөлшері – 22 859 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 121 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 22 859 теңге.
6. 2016 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 54 пайыз;
2) әлеуметтік салық - 54 пайыз.
7. 2016 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 3 405 069 мың теңге көлемінде болып ескерілсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен 1 387 579,2 мың теңге түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттерге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
орта білім беру ұйымдарының 10-11 сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімшесіне штат санын ұстауға;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық - медициналық - педогогикалық консультациялық қөмек көрсетуге;
бруцеллезбен ауыратын, санитарлық союға бағытталатын ауылшаруашылық жануарларының құнын өтеуге (50% дейін);
көп пәтерлі тұрғын үйлерге энергетикалық аудит жүргізуге;
аудандық маңызы бар автокөлік жолдары мен елді мекендер көшелеріндегі автокөлік жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
жұмыспен қамтудың жол картасы - 2020 аясында инфрақұрылым мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға;

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" отрицательное сальдо, образовавшиеся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленно      й суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление трансфертов в областной бюджет в сумме 10 988 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" установлено:
с 1 января 2016 года:
минимальный размер заработной платы - 22 859 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 121 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 22 859 тенге.
6. Установить в районном бюджете на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог - 54 процента;
2) социальный налог - 54 процента.
7. Учесть в районном бюджете на 2016 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 3 405 069 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на общую сумму – 1 387 579,2 тысяч тенге:
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на апробирование подушевого финансирования в 10-11 классах организаций средного образования;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
на обеспечение занятости через развитие инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости 2020;

экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге – 19 020,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен:
Қаңдыағаш қаласында 1-ші көтермелі сорғы стансалар құрылысына – 160 262,0 мың теңге;
Бірлік ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарын қайта жаңғыртуға – 210 528,0 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарын қайта жаңғыртуға – 308 336,0 мың теңге;
Ембі қаласындағы су құбыры кешенін қайта жаңартуға – 346 240,0 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы дене шынықтыру және спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына - 3 425,0 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасының шеңберінде ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде, аудандық маңызы бар қалаларда инфрақұрылымды (әлеуметтік-мәдени нысандар, инженерлік және көлік инфрақұрылымы), тұрғын-үй коммуналдық шаруашылықты ағымдағы және орташа жөндеуге, абаттандыруға облыстық бюджеттен – 16 746,3 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 8-тармаққа озгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 291 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 30 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2016 № 40 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 50 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2016 № 55 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттер және даму трансферттер жалпы сомасы 1 415 486,8 мың теңгеде көзделсін, оның ішінде:
көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері;
Жағабұлақ ауылының сумен жабдықтау желісін қайта жаңғырту жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 9 042,8 мың теңге;
Қаңдыағаш қаласындағы 600 орындық мектеп құрылысына – 80 977,0 мың теңге;
Қаңдыағаш қаласы "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа электрмен қамту желісінің құрылысына – 10 000,0 мың теңге;
Қаңдыағаш қаласы "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына – 14 000,0 мың теңге.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен:
Қаңдыағаш қаласындағы 600 орындық мектеп құрылысына – 809 772,0 мың теңге;
Қаңдыағаш қаласы "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа электрмен қамту желісінің құрылысына – 110 000,0 мың теңге;
Қаңдыағаш қаласы "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына – 150 000,0 мың теңге;

на обеспечение экономической стабильности - 19 020,0 тысяч тенге.
За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на строительство насосных станции 1-го подъема города Кандыагаш – 160 262,0 тысяч тенге;
на реконструкцию объектов и системы водоснабжения в селе Бирлик – 210 528,0 тысяч тенге;
на реконструкцию объектов и системы водоснабжения в селе Кайынды - 308 336,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводного комплекса города Эмба – 346 240,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта – 3 425,0 тысяч тенге;
на текущий и средний ремонты инфраструктуры (социально-культурные объекты, инженерно-транспортная инфраструктура), жилищно-коммунального хозяйства, благоустройство в селах, поселках, сельских округах, городах районного значения в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020" из областного бюджета – 16 746,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 291 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 30 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.08.2016 № 40 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.12.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты и трансферты на развитие на общую сумму 1 415 486,8 тысяч тенге, в том числе:
на развитие транспортной инфраструктуры;
на разработку проектно-сметной документации по проекту реконструкций водопроводных сетей села Жагабулак – 9 042,8 тысяч тенге;
на строительство средней школы на 600 мест в городе Кандыагаш - 80 977,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети электроснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 10 000,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети водоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 14 000,0 тысяч тенге.
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на строительство средней школы на 600 мест в городе Кандыагаш - 809 772,0 тысячи тенге;
на строительство новой сети электроснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 110 000,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети водоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 150 000,0 тысяч тенге;

Қандыағаш қаласындағы 600 орындық мектеп құрылысына (инженерлік желілеріне) - 30 000,0 мың теңге;
Мұғалжар ауданы Темір мост бекетінің кентішілік газ құбырларының құрылысы" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізумен қатар жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге – 1 000,0 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа озгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 291 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 30 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2016 № 40 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 50 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2016 № 55 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на строительство средней школы 600 мест в городе Кандыагаш (на инженерные сети) - 30 000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство внутрипоселкового газопровода станции Темир мост Мугалжарского района" - 1 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 291 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 30 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.08.2016 № 40 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 50 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.12.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).

10. 2016 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа озгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 02.03.2016 № 291 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 30 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2016 № 40 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 02.03.2016 № 291 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 30 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.08.2016 № 40 (вводится в действие с 01.01.2016).

11. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2016 жылға бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы хатшысы
Д.Мұрзатаев С.Салықбаев
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 257 шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған Мұғалжар ауданының бюджеті

11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016 год, согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
Д.Мурзатаев С.Салыкбаев
Приложение 1 к решению Мугалжарского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 257
Бюджет Мугалжарского района на 2016 год

12 000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
29 776,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15 273,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 395,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 878,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14 503,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 219,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7 284,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
189 303,0
1
Ауыл шаруашылығы
26 968,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
6 019,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
6 019,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
20 949,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 749,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 700,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 500,0
6
Жер қатынастары
12 257,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 257,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 178,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 605,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
474,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
150 078,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
150 078,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
150 078,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 384,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 384,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 384,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

12 000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
29 776,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
15 273,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
12 395,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 878,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14 503,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7 219,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 284,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
189 303,0
1
Сельское хозяйство
26 968,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
6 019,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6 019,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
20 949,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
17 749,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 700,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 500,0
6
Земельные отношения
12 257,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 257,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 178,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 605,0
007
Капитальные расходы государственного органа
474,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
150 078,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
150 078,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
150 078,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 384,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 384,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 384,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
11 326,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
11 326,0
Мұғалжар аудандық мәслихатының
2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 257 шешіміне
4 қосымша
2016 жылға арналған Мұғалжар ауданының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаларының Т І З Б Е С І
Функционалдық топ
кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсі
бағдарлама
кіші бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш,негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 257 шешіміне 5 қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2016 жылға бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 21.12.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
қалалық, ауылдық округтер атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
003 "Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
1
Қандыағаш қалалық округі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
11 326,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
11 326,0
Приложение 4
к решению Мугалжарского районного маслихата
от 23 декабря 2015 года № 257
Перечень бюджетных программ Мугалжарского района не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администартор бюджетной программы
Программа
Подпрограмма
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению Мугалжарского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 257
Бюджетные программы аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 21.12.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
№ п/н
наименование городских, сельских округов
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
003 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
1
Кандыагашский городской округ