Темір ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 291 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 қаңтарда № 4691 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір ауданының 2016 – 2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                          5 132 408,5 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша                        3 399 807 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                        2 213,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер                                          5 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша                        1 725 388,1 мың теңге;
2) шығындар                                          5 155 940,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                         276 627 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                              292 331 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                        15 703,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                        0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                        0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                              – 300 158,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                  300 158,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 03.03.2016 № 329 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.04.2016 № 13 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2016 № 32 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);04.11.2016 № 52 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2016 № 55 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2016 жылға салықтардан түскен жалпы соманы бөлу ауданның бюджетіне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз;
3) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудандық бюджетте толығымен есептеледі.

Об утверждении бюджета Темирского района на 2016-2018 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2015 года № 291. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 января 2016 года № 4691. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Темирского района на 2016–2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих обьемах:
1) доходы                                    5 132 408,5 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                        3 399 807 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                  2 213,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного
капитала                                    5 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                        1 725 388,1 тысяч тенге;
2) затраты                                    5 155 940,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное крдитование                  276 627 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                              292 331 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                  15 703,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                         0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов            0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                               – 300 158,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета            300 158,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 03.03.2016 № 329 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.04.2016 № 13 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.07.2016 № 32 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.08.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 52 (вводится в действие с 01.01.2016); от 20.12.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника, выплаты зачисляются полностью в бюджет района.

3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;
қызметтік жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай–ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәмле жасау құқықтарын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
тіркелген салық;
жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық түсімдер;
мемлекеттік баж;
аудандық бюджетке түсетін салықтық емес басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының "2016–2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемi 932 704 мың теңге сомасында көзделсiн.
6. Қазақстан Республикасының "2016–2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес:
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 22 859 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай–
ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 121 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 22 859 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
7. Қазақстан Республикасының "2016–2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделi бойынша еңбекақы төлеу, сондай–ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн 10 пайыз мөлшерiнде ай сайынғы үстемеақы төлеу белгiленгені еске және басшылыққа алынсын.

3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются следующие:
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства с физических и юридических лиц;
единый земельный налог;
акцизы на бензин (за исключением авиационного бензина) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
фиксированный налог;
другие налоговые поступления в местный бюджет;
государственная пошлина;
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи основного капитала.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016–2018 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм, начисленных работодателями, пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Учесть в районном бюджете на 2016 год объем бюджетного изъятия в областной бюджет в сумме 932 704 тысяч тенге.
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016–2018 годы" установлено:
с 1 января 2016 года:
1) минимальный размер заработной платы – 22 859 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 121 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 22 859 тенге.
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016–2018 годы" установлено:
с 1 января 2016 года оплата труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплата им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.

8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 51 695 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012–2018 жылдарға арналған іс–шаралар жоспарын іске асыруға 4 500 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай–ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 808 221 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы деңгейін көтеруге – 71 832 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 3 381 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 727 мың теңге;
экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге 90 691 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 7 936 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.04.2016 № 13 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 52 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Темір ауданының Шұбарқұдық кентіндегі Қызылжар-3 шағын ауданында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына 70 000 мың теңге нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін. Аталған нысаналы даму трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 24.08.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін 48 471 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын талаптарға сәйкес бюджеттік кредиттер түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 04.11.2016 № 52 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:

8. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 51 695 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидовв Республике Казахстан на 2012–2018 годы – 4 500 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам –
808 221 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 71 832 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 381 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 727 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности – 90 691 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры 7 936 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 11.04.2016 № 13 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.08.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 52 (вводится в действие с 01.01.2016).
8-1. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов развития из Национального фонда Республики Казахстан на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне Кызылжар-3 в поселке Шубаркудук Темирского района - 70 000 тысяч тенге. Распределение указанной суммы целевых трансфертов развития определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 24.08.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление из республиканского бюджета бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 48 471 тысяч тенге в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 04.11.2016 № 52 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в следующих размерах:

балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге –58 514 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық – медициналық – педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 8 552 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 3 925 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге – 12 157 мың теңге;
Жұмыспен қамту – 2020 жол картасы картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 13 827,7 мың теңге;
жалпы білім беруге – 485 733 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт бөлімінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстарына 1 435 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы" Бағдарламасы шеңберінде ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде, аудандық маңызы бар қалаларда инфрақұрылымды (әлеуметтік-мәдени нысандар, инженерлік-көліктік инфрақұрылым), тұрғын-үй коммуналдық шаруашылықты ағымдағы және орташа жөндеуге, абаттандыруға 7 417,4 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына 5 939 мың теңге;
мемлекеттік органдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге 2 500 мың теңге;
әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға 4 500 мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 03.03.2016 № 329 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.04.2016 № 13 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2016 № 32 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 52 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2016 № 55 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен Темір ауданының Кенкияк орта мектебінің ғимаратын 300 орындық балабақшаға реконструкциялауға жобалық сметалық құжаттама мен мемлекеттік сараптама әзірлеуге сомасы 10 878 мың теңге нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін. Көрсетілген нысаналы даму трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 58 514 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание
психолого – медико – педагогической консультативной помощи населению –8 552 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, – 3 952 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения – 12 157 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости – 2020 – 13 827,7 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 485 733 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных организаций отдела физической культуры и спорта 1 435 тысяч тенге;
на текущий и средний ремонт инфраструктуры (социально-культурные объекты, инженерно-транспортная инфраструктура), жилищно-коммунального хозяйства, благоустройство в селах, поселках, сельских округах, городах районного значения в рамках Программы "Дорожная карта занятости 2020" - 7 417,4 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций культуры 5 939 тысяч тенге;
на услуги по обеспечению деятельности государственных органов 2 500 тысяч тенге;
на социальную помощь и социальное обеспечение 4 500 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 03.03.2016 № 329 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.04.2016 № 13 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.07.2016 № 32 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.08.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 52 (вводится в действие с 01.01.2016); от 20.12.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
10-1. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов развития из областного бюджета на разработку проектно-сметной документации и государственной экспертизы на реконструкцию здания Кенкиякской средней школы Темирского района под детский сад на 300 мест в сумме 10 878 тысяч тенге. Распределение указанной суммы целевых трансфертов развития определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. Шешім 10-1 тармақпен толықтырылды – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.07.2016 № 32 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 24.08.2016 № 39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2016 № 52 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві сомасы 10 000 мың теңге болып бекітілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 11.07.2016 № 32 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 24.08.2016 № 39 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.11.2016 № 52 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 10 000 тысяч тенге.

12. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2016 жылға арналған қала және ауылдық округтері әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы хатшысы
Қ.ЕСҚАЛИЕВ Н.ӨТЕПОВ
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 291 шешіміне 1 – қосымша
Темір ауданының 2016 жылға арналған бюджеті

12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима города и сельских округов на 2016 год согласно приложению 5.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
К.ЕСКАЛИЕВ Н.УТЕПОВ
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 23 декабря 2015 года № 291
Бюджет Темирского района на 2016 год