Шалқар ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 250 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 20 қаңтарда № 4682 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына сәйкес Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                                 7175008,6 мың теңге,
оның ішінде :
салықтық түсімдер                                          2249394,3 мың теңге,
салықтық емес түсімдер                                     5564,3 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер                   14682,1 мың теңге,
трансферттердің түсімдері                                      4905367,9 мың теңге;
2) шығындар                                                  7461774,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                               430183,0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                                    433413,0 мың теңге,
бюджеттік кредиттерді өтеу                                     3230,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профицит)                               -716949,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитті пайдалану)                                     716949,3 мың теңге;
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 10.06.2016 № 22 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.08.2016 № 43 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2016 № 58 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар,
оның ішінде:
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.

Об утверждении бюджета Шалкарского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 25 декабря 2015 года № 250. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 20 января 2016 года № 4682. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шалкарского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы                                                 7175008,6 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления                                     2249394,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления                                     5564,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала                   14682,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов                                     4905367,9 тысяч тенге;
2) затраты                                                 7461774,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                         430183,0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                                     433413,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                               3230,0 тысяч тенге;
4) дефицит бюджета (профицит)                               -716949,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета
(использование профицита)                               716949,3 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 10.06.2016 № 22 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 29.08.2016 № 43 (вводится в действие с 01.01.2016); от 07.11.2016 № 58 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что в доход бюджета района зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги,
в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
по поступлениям от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.

3. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есепке жатқызылған сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес, 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері - 22859 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2121 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 22859 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеу, сондай-ақ, оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайыңғы үстемақы төлеу белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
6. Ауданның 2016 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2444904,0 мың теңге сомасында көзделсін.
7. Ауданның 2016 жылға арналған бюджетінен облыстық бюджетке орта білім беру ұйымдарының 10-11 сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу функцияларын беруге байланысты 9305,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.04.2016 № 10 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Ауданның 2016 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға - 47867,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру ұйымдарының 1-11 сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға – 73701,0 мың теңге;
2016 жылғы 1 қаңтардан мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуіне байланысты, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 1296375,0 мың теңге;

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" с 1 января 2016 года установлено:
1) размер минимальной заработной платы - 22859 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2121 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 22859 тенге.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" установлено с 1 января 2016 года оплата труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплата им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
6. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год объем субвенции из областного бюджета в размере 2444904,0 тысяч тенге.
7. В связи с передачей функций по апробации подушевого финансирования в 10-11 классах организаций общего среднего образования предусмотреть в бюджете района на 2016 год текущие целевые трансферты областному бюджету 9305,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 11.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть в бюджете района поступление на 2016 год текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета в следующих объемах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 47867,0 тысяч тенге;
на апробацию по внедрению подушевого финансирования в 1-11 классах организаций общего среднего образования - 73701,0 тысяч тенге;
на выплату работникам, не являющимся государственными служащими, заработной платы в связи с переходом на новую модель системы оплаты труда, а также им надбавки за особые условия труда к должностным окладам с 1 января 2016 года – 1296375,0 тысяч тенге;

2016 жылғы 1 қаңтарынан бастап әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға - 82788,0 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 5358,0 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің мамандарын ұстауға - 4529,0 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркейтін штаттық бірлігін ұстауға - 2154,0 мың теңге;
ауданның экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге – 54122,6 мың теңге;
білім саласында сандық инфрақұрылымын құруға – 8928,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 43 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2016 № 58 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. Ауданның 2016 жылға арналған бюджетіне Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан:
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы даму аймағында электрмен қамту желілерін салуға – 274000,0 мың теңге көлемінде нысаналы даму трансферті түскені ескерілсін;
Шалқар ауданындағы Шалқар қаласының даму аймағында кварталішілік газ тарату желісін салуға – 70000,0 мың теңге;
Шалқар ауданындағы Шалқар қаласының даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 100000,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы Жомарт ауылының даму аймағында су құбырлар желісін салуға – 71814,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы Жомарт ауылының даму аймағында электрмен қамту желілерін салуға – 52740,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы Жазықтық ауылында су құбырларының құрылысына – 66640,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.04.2016 № 10 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.08.2016 № 43 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-2. Ауданның 2016 жылға арналған бюджетіне Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан:
Шалқар ауданындағы Шалқар қаласындағы сумен жабдықтау және су бұру жүйесін қайта жарақтауға - 427766,0 мың теңге көлемінде кредит түскені ескерілсін.
Кредит сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 8-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.04.2016 № 10 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.11.2016 № 58 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

на повышение уровня оплаты труда административным государственным служащим с 1 января 2016 года – 82788,0 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5358,0 тысяч тенге;
на содержание специалистов агропромышленного комплекса – 4529,0 тысяч тенге;
на содержание штатной единицы по регистрации актов гражданского состояния - 2154,0 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности района – 54122,6 тысяч тенге;
на создание цифровой инфраструктуры в сфере образования – 8928,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 11.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 43 (вводится в действие с 01.01.2016); от 07.11.2016 № 58 (вводится в действие с 01.01.2016).
8-1. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
на строительство сетей электроснабжения в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 274000,0 тысяч тенге;
на строительство подводящих газораспределительных сетей в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 70000,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 100000,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития поселка Жомарт города Шалкар Шалкарского района – 71814,0 тысяч тенге;
на строительство линий электроснабжения в зоне развития поселка Жомарт города Шалкар Шалкарского района – 52740,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводной системы в зоне развития поселка Жазыктык города Шалкар Шалкарского района – 66640,0 тысяч тенге.
Распределение суммы целевого трансферта на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответсвии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 11.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 29.08.2016 № 43 (вводится в действие с 01.01.2016).
8-2. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление кредита из Национального фонда Республики Казахстан:
на реконструкцию системы водоснабжения и водоотведения в городе Шалкар Шалкарского района – 427766,0 тысяч тенге.
Распределение суммы кредита определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответсвии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 11.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменением, внесенным решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 07.11.2016 № 58 (вводится в действие с 01.01.2016).

9. Ауданның 2016 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
В.Н.Цеханович атындағы № 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебінің қызметін қамтамасыз етуге - 59603,0 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге - 12059,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге - 1350,0 мың теңге;
патронат тәрбиешілеріне берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 1891,0 мың теңге;
елді мекендер көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 88027,5 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша әлеуметтік сала объектілерін күрделі жөндеуге – 7701,8 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы дене шынықтыру және спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына – 278,0 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 500,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.02.2016 № 272 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2016 № 22 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 43 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2016 № 58 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. Ауданның 2016 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы даму аймағында электр желілерін салуға – 27400,0 мың теңге;
Шалқар ауданындағы Бозой ауылына жеткізілетін электр желілерін салуға жобалық-сметалық құжаттамасын дайындауға – 1213,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Бозой ауылының ішіндегі электр желілерін қайта жарақтауға жобалық-сметалық құжаттамасын дайындауға – 6603,0 мың теңге;
Шалқар ауданындағы Шалқар қаласының даму аймағына газбен жабдықтау құбырларын жеткізуге – 500,0 мың теңге;
Шалқар ауданындағы Қауылжыр ауылының даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 1638,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы Жомарт ауылының даму аймағында газбен жабдықтау желілерін салуға – 1789,0 мың теңге;
Шалқар ауданындағы Шалқар қаласының даму аймағында кварталішілік газ тарату желісін салуға – 500,0 мың теңге;
Шалқар ауданындағы Шалқар қаласының даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 500,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы Жомарт ауылының даму аймағында су құбырларының желісін салуға – 7979,0 мың теңге;

9. Учесть в бюджете района поступление на 2016 год текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
на обеспечение деятельности детско-юношеской спортивной школы № 1 имени В.Н.Цехановича – 59603,0 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-мелико-педагогической консультативной помощи населению - 12059,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 1350,0 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 1891,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов – 88027,5 тысяч тенге;
на капитальный ремонт социальных объектов по Дорожной карте занятости 2020 – 7701,8 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта - 278,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных организаций культуры – 500,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.02.2016 № 272 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 10.06.2016 № 22 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 43 (вводится в действие с 01.01.2016); от 07.11.2016 № 58 (вводится в действие с 01.01.2016).
9-1. Учесть в бюджете района поступление на 2016 год из областного бюджета целевых трансфертов на развитие:
на строительство электрических сетей в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 27400,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство подводящих электрических сетей к селу Бозой Шалкарского района - 1213,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию электрических сетей в селе Бозой Шалкарского района – 6603,0 тысяч тенге;
на строительство подводящего газопровода в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 500,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития села Кауылжыр Шалкарского района – 1638,0 тысяч тенге;
на строительство линий газоснабжения в зоне развития поселка Жомарт города Шалкар Шалкарского района – 1789,0 тысяч тенге;
на строительство подводящих газораспределительных сетей в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 500,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 500,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития поселка Жомарт города Шалкар Шалкарского района – 7979,0 тысяч тенге;

Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы Жомарт ауылының даму аймағында электрмен қамту желілерін салуға – 5860,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы Жазықтық ауылында су құбырларының құрылысына – 6238,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шілікті, Тоғыз бекеттеріндегі және 77 разъездегі сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға жобалық-сметалық құжаттамасын дайындауға және мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 2000,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Қотыртас ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға жобалық-сметалық құжаттамасын дайындауға және мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 2000,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.02.2016 № 272 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 43 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2016 № 58 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на строительство линий электроснабжения в зоне развития поселка Жомарт города Шалкар Шалкарского района – 5860,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводной системы в зоне развития поселка Жазыктык города Шалкар Шалкарского района – 6238,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по реконструкции водопроводных сетей на станциях Шиликты, Тогыз и 77 разъезде Шалкарского района – 2000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по реконструкции водопроводных сетей в селе Котыртас Шалкарского района – 2000,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответсвии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.02.2016 № 272 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 11.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 43 (вводится в действие с 01.01.2016); от 07.11.2016 № 58 (вводится в действие с 01.01.2016).

10. Жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға аудан бюджетінен 2016 жылға Шалқар қаласы мен ауылдық округтер бойынша берілетін трансферттердің көлемі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Алынып тасталды – Ақтөбе облысы Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.11.2016 № 58 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Ауданның 2016 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10. Утвердить объемы трансфертов из районного бюджета на 2016 год городу Шалкар и сельским округам на реализацию функций местного самоуправления согласно приложению 4.
11. Исключен решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 07.11.2016 № 58 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения бюджета района на 2016 год, согласно приложению 5.

13. Шалқар қаласы және ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру көлемі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың сессия төрағасы Г. Сейтова
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Тулемисов
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 250 шешіміне 1 қосымша
Шалқар ауданының 2016 жылға арналған бюджеті

13. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ аппаратов акимов города Шалкар и сельских округов на 2016 год согласно приложению 6.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии районного маслихата Г. Сейтова
Секретарь районного маслихата С. Тулемисов
Приложение 1 к решению районного маслихата № 250 от 25 декабря 2015 года
Бюджет Шалкарского района на 2016 год

6000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63495,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
329,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
50724,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
19410,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1342,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
28528,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28528,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27530,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
790,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
208,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
858646,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
799988,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
10157,0
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
311,5
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
9845,5
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1836,0
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1836,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22275,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
854,2
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10600,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10014,7
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
807,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8791,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
8791,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
2253,8
009
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту щшеңберінде объектілерді жөндеу

6000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63495,2
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
329,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50724,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19410,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1342,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
28528,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28528,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27530,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
790,0
021
Капитальные расходы государственного органа
208,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
858646,3
1
Жилищное хозяйство
799988,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10157,0
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
311,5
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9845,5
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1836,0
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1836,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22275,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
854,2
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10600,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10014,7
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
807,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
8791,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
8791,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
2253,8
009
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

17563,7
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13265,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4298,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27774,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14470,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13004,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
300,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
116491,8
1
Ауыл шаруашылығы
41790,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
2147,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
2147,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
39643,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29809,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
687,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
877,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1500,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1350,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
5420,0
6
Жер қатынастары
14062,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14062,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14062,8
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
60639,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
60639,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
60639,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18392,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18392,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18392,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

17563,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
13265,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4298,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27774,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14470,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13004,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
300,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
116491,8
1
Сельское хозяйство
41790,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
2147,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2147,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
39643,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
29809,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
687,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
877,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1500,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1350,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
5420,0
6
Земельные отношения
14062,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14062,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14062,8
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
60639,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
60639,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
60639,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18392,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18392,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18392,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

900,0
Шалқар
923,0
Шетырғыз
2010,0
Жиыны
103557,0
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 250 шешіміне № 5 қосымша
Ауданның 2016 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 250 шешіміне 6 қосымша
Шалқар қаласы және ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру көлемі
Ескерту. 6 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.11.2016 № 58 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
(мың теңге)
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу

900,0
Шалкар
923,0
Шетыргыз
2010,0
Итого
103557,0
Приложение № 5 к решению районного маслихата № 250 от 25 декабря 2015 года
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения бюджета района на 2016 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование программы
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению районного маслихата № 250 от 25 декабря 2015 года
Объемы финансирования бюджетных программ аппаратов акимов города Шалкар и сельских округов на 2016 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 07.11.2016 № 58 (вводится в действие с 01.01.2016).
(тысяч тенге)
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
Капитальные расходы государственного органа
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов