Субсидиялар нормативтерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 ақпандағы № 73 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 19 ақпанда № 3070 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнiмділігі мен сапасын арттыруды жергілікті бюджеттен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 ақпандағы № 103 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қауылысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативтері осы қаулының 1-қосымшасына;
жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру қызметін жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптар осы қаулының 2- қосымшасына;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін осы қаулының 3, 4-қосымшаларына сәйкес.
2. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Көшкімбаев Айтбай) субсидиялауды қаржыландыруды жергілікті бюджеттен жүзеге асырсын.
3. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне осы қаулын аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін, облыс әкімдігі сайтында ресми орналастыруын және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Тынышбай Досымбекұлы Досымбековке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы
облысының әкімі А. Баталов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі Мамытбеков Асылжан Сарыбайұлы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "10" ақпан № 73 қаулысымен бекітілген 1 қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге 2015 жылға арналған субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеу
бас

Об утверждении нормативов субсидий
Постановление акимата Алматинской области от 10 февраля 2015 года № 73. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области от 19 февраля 2015 года № 3070
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республике Казахстан от 18 февраля 2014 № 103 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
нормативы субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах согласно приложения 1 настоящего постановления;
критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйств согласно приложения 2 настоящего постановления;
объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства, согласно приложениям 3 и 4 настоящего постановления.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" (Кошкимбаев Айтбай) осуществить финансирование субсидирования из местного бюджета.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" обеспечить государственную регистрацию данного постановления в территориальном органе юстиции, его опубликование в средствах массовой информации и официальное размещение на сайте акимата области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Тынышбая Досымбековича.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской
области А. Баталов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан Мамытбеков Асылжан Сарыбаевич
Приложение 1 к утвержденному постановлению Алматинского областного акимата от "10" января 2015 года № 73
Нормативы субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2015 год
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов

2800
Жеке қосалқы шаруашылықтарда қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге 2015 жылға арналған субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеу
бас
854
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "10" ақпан № 73 қаулысымен бекітілген 2 қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет жеткізушілерге қойылатын 2015 жылға арналған өлшемдер мен талаптар
1. Жеке қосалқы шаруашылықтарындағы ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі.
2. Жеке қосалқы шаруашылықтарындағы ірі қара малдың және қойлардың бір аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шығындарды есептеу анықтамасы.

2800
Нормативы субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах на 2015 год
Направление субсидирования
Единицы
измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах
голов
854
Приложение 2 к утвержденному постановлению Алматинского областного акимата от "10" января 2015 года № 73
Критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах на 2015 год
1. Оригинал и копию договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах.
2. Справку – расчет затрат по оказанию услуг по искусственному осеменению одной головы маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах.

3. Ұрықтандырылған ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын ұрықтандыру туралы актінің және тексеру жүргізу актісінің түпнұсқалары мен көшірмелері.
4. Отандық асылдандыру орталығынан ірі қара малының аналық мал басына (асылдандыру орталықтарына таратылмайды) ұрықты сатып алуға шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі.
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "10" ақпан № 73 қаулысымен бекітілген 3 қосымша
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері (теңге)
Субсидияланатын көлем
(бас)
Субсидия сомасы
(мың теңге)
Ірі қара мал шаруашылығы
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

3. Оригиналы и копии акта об осеменении маточного поголовья крупного рогатого скота и овец и акта обследования осеменного маточного поголовья крупного рогатого скота.
4. Оригинал и копию договора на приобретение семени для маточного поголовья крупного рогатого скота у отечественного племенного центра (не распространяется на племенные центры).
Приложение 3 к утвержденному постановлению Алматинского областного акимата от "10" января 2015 года № 73
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий на
1 единицу
(тенге)
Субсидируемый объем
(голов)
Сумма
субсидий
(тысяч тенге)
Скотоводство
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов