Адвокаттық және нотариаттық қызмет түрлерін лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 ақпанда № 10270 тіркелді
«Рұқсаттар және хабарламалар туралы» 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1 тармағының 1-1) тармақшасын
іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес адвокаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша адвокаттық қызметті жүзеге асыру мәліметтерінің нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына нотариаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша нотариаттық қызметті жүзеге асыру мәліметтерінің нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б.Ж. Әбдірайымға жүктелсін.
3. Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы                      З.Баймолдина
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Pecпубликасының
Инвестициялар және даму
министрінің орынбасары
___________________ А.Рау
2015 жыл 22 қаңтар
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Pecпубликасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е.Досаев
2015 жыл 27 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 20 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
1-қосымша
Адвокаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын
құжаттардың тізбесі
Адвокаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары
Адвокаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар үшін
1.
Қазақстан Республикасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
«Жеке тұлға» мемлекеттік дерекқорыдағы (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны; шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін Қазақстан Республикасының «Білім беру туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы
3.
Кемінде бес жыл
Адвокаттан
адвокаттық қызмет өтілі бар адвокатта алты айдан бір жылға дейін тағылымдамадан өту
тағылымдамадан өткені туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4.
Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссияда (бұдан әрі - Комиссия) аттестаттаудан өту
Адвокаттық қызметпен айналысуға Әділет аттестаттау комиссиясында аттестаттаудан өткені туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5.
Наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтердің болмауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын мерзімде наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден алынған анықтамалар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
6.
Соттылығының болмауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі - ҚР БП ҚСАЕК) адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы есепке алу жөніндегі мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпарат
«Е-лицензиялау»  мемлекеттік дерекқорыдағы  (бұдан әрі - ЕЛ МДҚ) МДҚ ықпалдасқан ҚР БП ҚСАЕК дерекқорында болған жағдайда талап етілмейді
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сот Кеңесі жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған, сотта тағылымдамадан ойдағыдай өткен және облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірін алған адамдар үшін
1.
Қазақстан Республикасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
ЖТ МДК-дағы ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны;
шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін Қазақстан Республикасының «Білім беру туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы
3.
Судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсыру
Судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсырғаны туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4.
Облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірімен сотта тағылымдамадан өту
Облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірімен сотта тағылымдамадан өткені туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5.
Кемінде бес жыл адвокаттық қызмет өтілі бар адвокатта алты айдан бір жылға дейін тағылымдамадан өту
Адвокаттан тағылымдамадан өткені туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6.
Наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтердің болмауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын мерзімде наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден алынған анықтамалар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
7.
Соттылығының болмауы
ҚР БП ҚСАЕК адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы есепке алу жөніндегі мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпарат
ЕЛ МДҚ ықпалдасқан ҚР БП ҚСАЕК дерекқорында болған жағдайда талап етілмейді
«Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық Заңының 34-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 9) және 12) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша судья өкілеттіктерін тоқтатқан адамдар үшін
1.
Қазақстан Республикасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
ЖТ МДҚ-дағы ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны;
шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін Қазақстан Республикасының «Білім беру туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы
3.
Судья лауазымына тағайындау және судья лауазымынан босату туралы
Судья лауазымына тағайындау және судья лауазымынан босату туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4.
Нарколoгиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтердің болмауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын 1 мерзімде наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден алынған анықтамалар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
5.
Соттылығының болмауы
ҚР БП ҚСАЕК адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы есепке алу жөніндегі мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпарат
ЕЛ МДҚ ықпалдасқан ҚР БП ҚСАЕК дерекқорында болған жағдайда талап етілмейді
Теріс себептермен босатылғандарды қоспағанда, прокурор немесе тергеуші лауазымында кемінде он жыл жұмыс өтілі болған жағдайда, прокуратура және тергеу органдарынан босатылған адамдар үшін
1.
Қазақстан Pecпубликасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
ЖТ МДҚ-дағы ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны; шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін Қазақстан Республикасының «Білім беру туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы
3.
Теріс себептермен босатылғандарды қоспағанда, прокурор немесе тергеуші лауазымында кемінде он жыл жұмыс өтілінің болуы
Прокурор немесе тергеуші лауазымындағы жұмыс өтілін растайтын және лауазымынан босатылған себебі қамтылған (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) еңбек кітапшасының немесе өзге құжаттың көшірмесі
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
4.
Кемінде бес жыл адвокаттық қызмет өтілі бар адвокатта алты айдан бір жылға дейін тағылымдамадан өту
Адвокаттан тағылымдамадан өткені туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5.
Наркологиялық және психиатриялық диспансерлерге есепте тұрғандығы туралы мәліметтердің болмауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын мерзімде наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден алынған анықтамалар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
6.
Соттылығының болмауы
ҚР БП ҚСАЕК адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы есепке алу жөніндегі мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпарат
ЕЛ МДҚ ықпалдасқан ҚР БП ҚСАЕК дерекқорында болған жағдайда талап етілмейді
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 20 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Адвокаттық қызметті жүзеге асыру мәліметтерінің нысаны
____________________________________________________________________
жеке тұлғаның аты-жөні (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
барлық адамдар үшін толтырылады

О некоторых вопросах лицензирования адвокатской и нотариальной видов деятельности
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 20. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2015 года № 10270
В целях реализации подпункта 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года «О разрешениях и уведомлениях», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления адвокатской деятельности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений для осуществления адвокатской деятельности по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3) квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления нотариальной деятельности согласно приложению 3 к настоящему приказу.
4) форму сведений для осуществления нотариальной деятельности по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности Министра           З. Баймолдина
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
______________ А. Рау
22 января 2015 года
«СОГЛАСОВАНО»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
27 января 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2015 года № 20
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им для осуществления
адвокатской деятельности
Квалификационные требования для осуществления адвокатской деятельности
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям для осуществления адвокатской деятельности
Примечание
1
2
3
4
Для лиц, прошедших стажировку и аттестацию
1
Гражданин Республики Казахстан
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из Государственной базы данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ)
2.
Наличие высшего
юридического
образования
Форма сведений, содержащая информацию о дипломе;
о документе, подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
3.
Прохождение стажировки от шести месяцев до одного года у адвоката, имеющего стаж адвокатской деятельности не менее пяти лет
Форма сведений, содержащая
информацию о прохождении стажировки у адвоката
4.
Прохождение аттестации в Комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью (далее - Комиссия)
Форма сведений, содержащая
информацию о прохождении аттестации в Аттестационной комиссии юстиции на занятие адвокатской деятельностью
5.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные не ранее чем за месяц до их представления в Министерство юстиции Республики Казахстан
Представляется электронная копия документа
6
Отсутствие судимости
Информация о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Не требуется в случае наличия базы данных КПСиСУ ГП РК, интегрированной с Государственной базой данных «Е-лицензирование» (далее ГБД ЕЛ)
Для лиц, сдавших квалификационный экзамен в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, успешно прошедших стажировку в суде и получивших положительный отзыв пленарного заседания областного или приравненного к нему суда
1.
Гражданин Республики Казахстан
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из ГБД ФЛ
2.
Наличие высшего юридического образования
Форма сведений, содержащая информацию о дипломе; о документе, подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
3.
Сдача квалификационного экзамена на должность судьи
Форма сведений, содержащая информацию о сдаче квалификационного экзамена на должность судьи
4.
Прохождение стажировки в суде с положительным отзывом пленарного заседания областного или приравненного к нему суда
Форма сведений, содержащая информацию о прохождении стажировки в суде с положительным отзывом пленарного заседания областного или приравненного к нему суда
5.
Прохождение стажировки от шести месяцев до одного года у адвоката, имеющего стаж адвокатской деятельности не менее пяти лет
Форма сведений, содержащая информацию о прохождении стажировки у адвоката
6.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные не ранее чем за месяц до их представления в Министерство юстиции Республики Казахстан
Представляется электронная копия документа
7.
Отсутствие судимости
Информация о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Не требуется в случае наличия базы данных КПСиСУ ГП РК, интегрированной с ГБД ЕЛ
Для лиц, прекративших полномочия судьи по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 9) и 12) пункта 1 статьи 34 Конституционного Закона Республики Казахстан «О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан»
1.
Гражданин Республики Казахстан
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из ГБД ФЛ
2.
Наличие высшего юридического образования
Форма сведений, содержащая информацию о дипломе; о документе, подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
3.
Назначение на должность судьи и об освобождении от должности судьи
Форма сведений, содержащая информацию о назначении и об освобождении от должности судьи
4.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные не ранее чем за месяц до их представления в Министерство юстиции Республики Казахстан
Представляется электронная копия документа
5.
Отсутствие судимости
Информация о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Не требуется в случае наличия базы данных КПСиСУ ГП РК, интегрированной с ГБД ЕЛ
Для лиц, уволенных из органов прокуратуры и следствия, при наличии стажа работы в должности прокурора или следователя не менее десяти лет, за исключением уволенных по отрицательным мотивам
1.
Гражданин Республики Казахстан
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из ГБД ФЛ
2.
Наличие высшего юридического образования
Форма сведений, содержащая информацию о дипломе; о документе, подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
3.
Наличие стажа работы в должности прокурора или следователя не менее десяти лет, за исключением уволенных по отрицательным мотивам
Копия трудовой книжки или иного документа, подтверждающего стаж работы в должности прокурора или следователя и содержащего причину освобождения от занимаемой должности (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки)
Представляется электронная копия документа
4.
Прохождение стажировки от шести месяцев до одного года у адвоката, имеющего стаж адвокатской деятельности не менее пяти лет
Форма сведений, содержащая информацию о прохождении стажировки у адвоката
5.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные не ранее чем за месяц до их представления в Министерство юстиции Республики Казахстан
Представляется электронная копия документа
6.
Отсутствие судимости
Информация о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Не требуется в случае наличия базы данных КПСиСУ ГП РК, интегрированной с ГБД ЕЛ
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2015 года № 20
Форма
Форма сведений для осуществления адвокатской деятельности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
заполняется для всех лиц

1. Диплом туралы мәліметтер
1. жоғары оқу орнының атауы ________________________________________
2. мамандық атауы __________________________________________________
3. мамандық шифры __________________________________________________
4. диплом нөмірі ___________________________________________________
5. дипломның берілген күні _________________________________________
6. дипломды тану/нострификациялау туралы куәліктің берілген күні
7. дипломды тану/ нострификациялау туралы куәліктің нөмірі _________
(6, 7-тармақтар шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін толтырылады)
2. Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды
1. тағылымдамадан өткені туралы қорытындының бекітілген күні _______
2. облысы __________________________________________________________
3. тағылымдаманың жетекшісі ________________________________________
4. тағылымдаманың басталған күні ___________________________________
5. тағылымдаманың аяқталған күні ___________________________________
тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар үшін
3. Комиссияның аттестаттау туралы шешімі
1. қала ____________________________________________________________
2. өткізілген күні _________________________________________________
3. қарау мәртебесі _________________________________________________
Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтихандарын тапсырған адамдар үшін
4. Судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсыру
1. өткізілген күні _________________________________________________
2. қарау мәртебесі _________________________________________________
5. Облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірі бар сотта тағылымдамадан өту
1. облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының болған күні
2. облысы __________________________________________________________
3. Тағылымдаманың басталған күні ___________________________________
4. Тағылымдаманың аяқталған күні ___________________________________
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасындағы сот жүйесі және судьялардың мәртебесі туралы» Конституциялық Заңының 34-бабы 1-тармағының 1)2)3)9) және  12)тармақшаларында көзделген негіздер бойынша судья өкілеттіктерін тоқтатқан адамдар үшін
6. Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы туралы мәліметтер
1. Жарлықтың нөмірі
____________________________________________________________________
2. судья лауазымына тағайындау туралы Жарлықтың қабылданған күні ___
3. Жарлықтың нөмірі ________________________________________________

1. Сведения о дипломе
1. наименование высшего учебного заведения __________________________
2. наименование специальности _______________________________________
3. шифр специальности _______________________________________________
4. номер диплома ____________________________________________________
5. дата выдачи диплома ______________________________________________
6. дата выдачи удостоверения о признании/нострификации диплома ______
7. номер удостоверения о признании/нострификации диплома ____________
(пункты 6, 7 заполняются для дипломов, выданных зарубежными
образовательными учреждениями)
2. Заключение о прохождении стажировки
1. дата утверждения заключения о прохождении стажировки _____________
2. область __________________________________________________________
3. руководитель стажировки __________________________________________
4. дата начала стажировки ___________________________________________
5. дата окончания стажировки ________________________________________
для лиц, прошедших стажировку и аттестацию
3. Решение комиссии об аттестации
1. город ____________________________________________________________
2. дата проведения __________________________________________________
3. статус рассмотрения ______________________________________________
для лиц, сдавших квалификационные экзамены в Квалификационной
комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
4. Сдача квалификационного экзамена на должность судьи
1. дата проведения __________________________________________________
2. статус рассмотрения ______________________________________________
5. Прохождение стажировки в суде с положительным отзывом пленарного
заседания областного или приравненного к нему суда
1. дата пленарного заседания областного или приравненного к нему суда
_____________________________________________________________________
2. область __________________________________________________________
3. дата начала стажировки ___________________________________________
4. дата окончания стажировки ________________________________________
для лиц, прекративших полномочия судьи по основаниям, предусмотренным
подпунктами 1), 2), 3), 9) и 12) пункта 1 статьи 34 Конституционного
Закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года «О судебной
системе и статусе судей Республики Казахстан»
6. Сведения об Указе Президента Республики Казахстан
1. номер Указа ______________________________________________________
2. дата принятия Указа о назначении на должность судьи ______________
3. номер Указа ______________________________________________________

4. Судья лауазымынан босату туралы Жарлықтың қабылданған күні ______
5. босату негізі ___________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 20 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
3-қосымша
Нотариаттық қызметпен айналысу үшін олардың сәйкестігін растайтын біліктілік талаптары және құжаттар тізбесі
Нотариаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары
Нотариаттық қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар үшін
1.
25 жасқа толған Қазақстан Pecпубликасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
«Жеке тұлға» мемлекеттік дерекқорыдағы (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы, шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін Қазақстан Республикасының «Білім туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
3.
Кемінде бір жыл мерзімде нотариуста тағылымдамадан эту
Нотариуста тағылымдамадан өткені туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
4.
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына әділет аттестаттау комиссиясында (бұдан әрі - Комиссия) аттестаттаудан өту
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына әділет аттестаттау комиссиясында аттестаттаудан өткені туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
5.
Заңгерлік мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуы
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуын растайтын (салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жaғдайда нотариалды куәландырылған) құжаттың көшірмесі
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
6.
Наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтердің болмауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын мерзімде наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден алынған анықтамалар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
7.
Соттылығының болмауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі - ҚР БП ҚСАЕК) адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы есепке алу жөніндегі мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпарат
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорыдағы (бұдан әрі - ЕЛ МДҚ) МҚД ықпалдасқан ҚР БП ҚСАЕК дерекқорында болған жағдайда талап етілмейді
Қазақстан Республикасының Әділет біліктілік алқасында немесе Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтихандарын тапсырған адамдар үшін
1.
25 жасқа толған Қазақстан Республикасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
ЖТ МДҚ-дағы ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы, шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін Қазақстан Республикасының «Білім туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
3.
Судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсыру
Судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсыру туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
4.
Кемінде бір жыл мерзімде нотариуста тағылымдамадан өту
Нотариуста тағылымдамадан өткені туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
5.
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуы
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуын растайтын (салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) құжаттың көшірмесі
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
6.
Наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтердің болмауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын мерзімде наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден алынған анықтамалар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
7.
Соттылығының болмауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі - ҚР БП ҚСАЕК) адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы есепке алу жөніндегі мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпарат
ЕЛ МДҚ ықпалдасқан ҚР БП ҚСАЕК дерекқорында болған жағдайда талап етілмейді
Тұрақты судьялар үшін
1.
25 жасқа толған Қазақстан Республикасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
ЖТ МДҚ-дағы ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы, шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін Қазақстан Республикасының «Білім туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
3.
Судья лауазымына тағайындау және судья лауазымынан босату туралы
Судья лауазымына тағайындау және судья лауазымынан босату туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
4.
Кемінде бір жыл мерзімде нотариуста тағылымдамадан өту
Нотариуста тағылымдамадан өткен туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
5.
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуы
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуын растайтын (салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) құжаттың көшірмесі
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
Өз міндеттерін орындау кезінде атына нұқсан келтіретін теріс қылықтары және заңдылықты бұзғаны үшін сот лауазымынан босатылған судьяларды қоспағанда, тұрақты судья болып жұмыс істеген адамдар үшін
1.
25 жасқа толған Қазақстан Республикасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
ЖТ МДҚ-дағы ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы, шетел білім беру мекемелері берген диплом дар үшін Қазақстан Республикасының «Білім туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
Мәліметтер нысаны түрінде ұсынылады
3.
Судья лауазымына тағайындау және судья лауазымынан босату туралы
Судья лауазымына тағайындау және судья лауазымынан босату туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
4.
Кемінде бір жыл мерзімде нотариуста тағылымдамадан өту
Нотариуста тағылымдамадан өткені туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
5.
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуы
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуын растайтын (салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) құжаттың көшірмесі
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
6.
Наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтердің болмауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын мерзімде наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден алынған анықтамалар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
7.
Соттылығының болмауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі - ҚР БП ҚСАЕК) адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы есепке алу жөніндегі мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпарат
ЕЛ МДҚ ықпалдасқан ҚР БП ҚСАЕК дерекқорында болған жағдайда талап етілмейді
Мемлекеттік нотариустар үшін
1.
25 жасқа толған Қазақстан Республикасының азаматы
Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
ЖТ МДҚ-дағы ақпаратты алу мүмкіндігі болғанда талап етілмейді
2.
Жоғары заң білімінің болуы
Диплом туралы, шетел білім беру мекемелері берген диплом дар үшін Қазақстан Республикасының «Білім туралы» Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы ақпарат қамтылған мәліметтер нысаны
Мәліметтер нысаны түрінде ұсынылады
3.
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуы
Заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуын растайтын (салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) құжаттың көшірмесі
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
4.
Наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтердің болмауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын мерзімде наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден алынған анықтамалар
Құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады
5.
Соттылығының болмауы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі - ҚР БП ҚСАЕК) адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы есепке алу жөніндегі мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпарат
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 20 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Нотариаттық қызметті жүзеге асыру мәліметтерінің нысаны
____________________________________________________________________
жеке тұлғаның аты-жөні (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
барлық адамдар үшін толтырылады

4. дата принятия Указа об освобождении с должности судьи ____________
5. основание освобождения ___________________________________________
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2015 года № 20
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им для осуществления нотариальной
деятельности
Квалификационные  требования для осуществления нотариальной деятельности
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям для осуществления нотариальной деятельности
Примечание
1
2
3
4
Для лиц, прошедших стажировку и аттестацию
1
Гражданин Республики Казахстан, достигший 25 лет
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из Государственной базы данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ)
2
Наличие высшего юридического образования
Форма сведений, содержащая информацию о дипломе; о документе, подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
3.
Прохождение стажировки у  нотариуса, сроком не менее одного года
Форма сведений, содержащая  информацию о прохождении стажировки у нотариуса
4.
Прохождение аттестации в  Аттестационной комиссии юстиции на право занятия нотариальной деятельностью (далее - Комиссия)
Форма сведений, содержащая  информацию о прохождении  аттестации в Аттестационной  комиссии юстиции на право занятия нотариальной деятельностью
5.
Наличие стажа работы по юридической специальности не менее двух лет
Копия документа подтверждающего стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки)
Представляется электронная копия документа
6.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные не ранее чем за месяц до их представления в Министерство юстиции Республики Казахстан
Представляется электронная копия документа
7.
Отсутствие судимости
Информация о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Не требуется в случае наличия базы данных КПСиСУ ГП РК, интегрированной с ГБД «Е-лицензирование» (далее - ГБД ЕЛ)
Для лиц, сдавших квалификационные экзамены в Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан или в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
1.
Гражданин Республики Казахстан, достигший 25 лет
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
не требуется при  наличии возможности получения информации, содержащейся них, из ГБД ФЛ
2.
Наличие высшего юридического образования
Форма сведений, содержащая информацию о дипломе; о документе, подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
3.
Сдача квалификационного экзамена на должность судьи
Форма сведений, содержащая  информацию о сдаче квалификационного экзамена на должность судьи
4.
Прохождение стажировки у нотариуса, сроком не менее одного года
Форма сведений, содержащая информацию о прохождении стажировки у нотариуса
5.
Наличие стажа работы по юридической специальности не менее двух лет
Копия документа подтверждающего стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки)
Представляется электронная копия документа
6.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные не ранее чем за месяц до их представления в Министерство юстиции Республики Казахстан
Представляется электронная копия документа
7.
Отсутствие судимости
Информация о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Не требуется в случае наличия базы данных КПСиСУ ГП РК, интегрированной с ГБД ЕЛ
Для постоянных судей
1.
Гражданин Республики Казахстан, достигший 25 лет
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из ГБД ФЛ
2.
Наличие высшего юридического образования
Форма сведений, содержащая  информацию о дипломе; о документе,  подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
3.
Назначение на должность судьи и об освобождении от должности судьи
Форма сведений, содержащая информацию о назначении на должность судьи и об освобождении от должности судьи
4.
Прохождение стажировки у нотариуса, сроком не менее одного года
Форма сведений, содержащая информацию о прохождении стажировки у нотариуса
5.
Наличие стажа работы по юридической специальности не менее двух лет
Копия документа подтверждающего стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки)
Представляется электронная копия документа
Для лиц, работавших постоянными судьями, за исключением судей, освобожденных от должности судьи за порочащие проступки и нарушения законности при исполнении своих обязанностей
1.
Гражданин Республики Казахстан, достигший 25 лет
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из ГБД ФЛ
2.
Наличие высшего юридического образования
Форма сведений, содержащая информацию о дипломе; о документе, подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
Представляется в виде формы сведения
3.
Назначение на должность судьи и об освобождении от должности судьи
Форма сведений, содержащая информацию о назначении и об освобождении от должности судьи
4.
Прохождение стажировки у нотариуса, сроком не менее одного года
Форма сведений, содержащая информацию о прохождении стажировки у нотариуса
5.
Наличие стажа работы по юридической специальности не менее двух лет
Копия документа подтверждающего стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки)
Представляется электронная копия документа
6.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные не ранее чем за месяц до их представления в Министерство юстиции Республики Казахстан
Представляется  электронная копия документа
7.
Отсутствие судимости
Информация о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Не требуется в случае наличия базы данных КПСиСУ ГП РК,  интегрированной с ГБД ЕЛ
Для государственных нотариусов
1.
Гражданин Республики Казахстан, достигший 25 лет
Копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан
Не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из ГБД ФЛ
2.
Наличие высшего юридического образования
Форма сведений, содержащая информацию о дипломе; документе, подтверждающем прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании» для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями
Представляется в[ виде формы сведения
3.
Наличие стажа работы по юридической специальности не менее двух лет
Копия документа подтверждающего стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки)
Представляется электронная копия документа
4.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные не ранее чем за месяц до их представления в Министерство юстиции Республики Казахстан
Представляется электронная копия документа
5.
Отсутствие судимости
Информация о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Не требуется в случае наличия базы данных КПСиСУ ГП РК, интегрированной с ГБД ЕЛ
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2015 года № 20
Форма
Форма сведений для осуществления нотариальной деятельности
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
заполняется для всех лиц