"Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 05 ақпандағы № 8-97 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 20 ақпанда № 3071 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 27 маусымдағы № 29-420 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 27.06.2016 № 29-420 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 8) тармағына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
"Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" (М.М. Қалиев) мемлекеттік мекемсінің заңмен белгіленген тәртіпте Ережені әділет органдарында тіркеуді жүзеге асырсын.
Осы қаулының орындалуын бақылау аппарат басшысы Мәрлен Қапашұлы Көлбаевқа жүктелсін.
Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Е. Алпысов
Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы "05" ақпандағы № 8-97 қаулысымен бекітілген қосымша
"Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже 1. Жалпы ережелер
1. "Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Бөлімнің ведомстволары жоқ.
3. Бөлім өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Талдыкорган"
Постановление акимата города Талдыкорган Алматинской области от 05 февраля 2015 года № 8-97. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области от 20 февраля 2015 года № 3071. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкорган Алматинской области от 27 июня 2016 года № 29-420
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкрган Алматинской области от 27.06.2016 № 29-420.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить Положение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Талдыкорган" согласно приложению.
Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Талдыкорган" (Калиев М.М.) в установленном законом порядке осуществить регистрацию Положения в органах юстиции.
Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата Кольбаева Марлена Капашовича.
Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Е.Алпысов
Приложение утвержденное постановлением акимата № 8-97 от "05" февраля 2015 года
Положение о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Талдыкорган 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Талдыкорган" (далее – Отдел) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Талдыкорган.
2. Отдел не имеет ведомств.
3. Отдел осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Бөлім ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Бөлім азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Бөлім егер заңнамаға және сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Бөлім өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Бөлім басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Бөлімнің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040000, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Абай көшесі № 241.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Бөлімнің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Бөлімнің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Бөлімге кәсіпкерлік субъектілерімен Бөлімнің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Бөлімге заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Бөлімнің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Бөлімнің миссиясы: тұрғын үй қатынастары, коммуникациялар және автомобиль көліктері салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
15. Бөлімнің міндеттері:
1) қалада қолайлы қоршаған ортаны құру және қолдау бойынша кешенді мерекелер жүргізу, күту және абаттандыру, санитарлық жағдайы бойынша, көгалдандыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
2) заңнамамен белгіленген өз құзыреті шегінде қала аумағында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру;
3) тұрғын үй қорын сақтау және тиісті пайдалану бойынша іс-шараларды ұйымдастыру;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде көлік саласында жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыру;
5) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдарын дамыту;
16. Бөлімнің функциялары:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қалалық коммуналдық меншік объектілерін салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырысшы болу;

4. Отдел является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Отдел вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Отдел имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Отдел по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Отдела утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 040000, Республика Казахстан, Алматинская область, город Талдыкорган, улица Абая № 241.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Талдыкорган".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Отдела.
12. Финансирование деятельности Отдела осуществляется из местного бюджета.
13. Отделу запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Отдела.
Если Отделу законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Отдела
14. Миссия Отдела: осуществление государственной политики в области жилищных отношений, коммуникаций и автомобильного транспорта.
15. Задачи Отдела:
1) организация работ по содержанию и благоустройству, по санитарному состоянию, озеленению и проведению комплексных мероприятий по созданию и поддержке благоприятной окружающей среды в городе;
2) реализация государственных программ на территории города в пределах своей компетенции, установленной законодательством;
3) организация мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда;
4) в пределах своей компетенции организация перевозок пассажиров в сфере транспорта в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) развитие жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог.
16. Функции Отдела:
1) выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов городской коммунальной собственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаланың су құбырларын, жылу мен электр желілерін және басқа да көліктік және инженерлік инфрақұрылымдар объектілерін салуды және пайдалануды ұйымдастыру;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қоғамдық орындарды абаттандыру және сыртқы безендіру мәселелерін шешу;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстық маңызы бар қалалық жолдарды салу, пайдалануды және күтіп ұстауды ұйымдастыру;
5) коммуналдық тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру;
6) тұрғын үй қорына түгендеу жүргізу;
7) мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке қоюды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте кондоминиум объектiсiне техникалық паспорттар дайындау жөнiндегi шығыстарды өтеудi бюджет қаражаты есебiнен қамтамасыз ету;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде жолаушыларды тұрақты қалалық, қала маңындағы және қалаішілік тасымалдауды ұйымдастыру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға рұқсат беру;
11) бюджеттік саланың мекемелері мен тұрғындар алатын коммуналдық қызметтер сапасының деңгейін тұрақтандыру және одан әрі өсіру мәселелерінде коммуналдық саладағы кәсіпорындармен өзара әрекет ету;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бөлімге жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік тұрғын үй қорының мәселелері бойынша мемлекеттің мүдделерін ұсыну және соттарда, барлық меншік нысанындағы ұйымдарда оның мүліктік құқықтарын қорғау;
2) Бөлімнің құзырына жататын мәселер бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес органдармен қызметтік хат алмасуды жүргізу;
3) қала әкімінің шешімдері, өкімдері және қала әкімдігінің қаулыларының жобаларын дайындау;
4) белгіленген тәртіппен тұрғындардың хаттары мен шағымдарын қарау, жеке сұрақтар бойынша азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру;
5) мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан, сондай-ақ лауазымды тұлғалар мен азаматтардан өзіне жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті құжаттар мен мәліметтер сұратуға және алуға;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүктелген міндеттерді сапалы және уақытылы орындалуына жауапкершілік;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыруға.
3. Бөлімнің қызметін ұйымдастыру

2) организует строительство и эксплуатацию водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры города в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) решает вопросы благоустройства и внешнего оформления общественных мест в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) организует строительство, эксплуатацию и содержание дорог города областного значения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) организует сохранение коммунального жилищного фонда;
6) проводит инвентаризацию жилищного фонда;
7) в пределах своей компетенции осуществляет постановку на учет граждан Республики Казахстан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда;
8) обеспечивают возмещение расходов по изготовлению технических паспортов на объект кондоминиума в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, за счет бюджетных средств;
9) в пределах своей компетенции осуществление мероприятии по организации регулярных городских, пригородных и внутригородских перевозок пассажиров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
10) выдают разрешения на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) взаимодействие с предприятиями коммунальной сферы в вопросах стабилизации уровня и дальнейшего роста качества коммунальных услуг, получаемых населением и учреждениями бюджетной сферы;
12) осуществление иных полномочий, возлагаемых на Отдел законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) представление интересов государства по вопросам государственного жилищного фонда и защищать его имущественные права в судах, организациях всех форм собственности;
2) ведение служебной переписки с государственными и негосударственными органами, по вопросам отнесенным к ведению Отдела;
3) подготовка проектов решений, распоряжений акима города и постановлений акимата города;
4) рассматрение в установленном порядке письма и жалобы населения, организация приема граждан по личным вопросам;
5) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, а также должностных лиц, граждан документы и сведения, необходимые для выполнения возложенных на него задач и функций;
6) ответственность за своевременное и качественное выполнение возложенных задач в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) осуществление иных прав в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3. Организация деятельности Отдела

18. Бөлімнің басшылығын Бөлімге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. Бөлімнің бірінші басшысын Талдықорған қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Бөлімнің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
21. Бөлімнің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) Бөлімнің бірінші басшысы сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және ол үшін дербес жауапкершілікте болады.
2) өз құзыретіне сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасымен және осы Ережемен айқындалған мекеме қызметінің мәселелерін шешуді өз бетімен және дербес қағидаларын басшылыққа ала отырып әрекет етеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Бөлімнің мүддесін білдіреді;
4) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды;
5) мекеменің барлық қызметкерлері үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
Бөлім бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
23. Бөлімнің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын Басшы басқарады.
4. Бөлімнің мүлкі
24. Бөлім заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Бөлімнің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. Бөлімге бекітілген мүлік қаланың коммуналдық меншігіне жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Бөлім өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Бөлімді қайта ұйымдастыру және тарату
27. Бөлім қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

18. Руководство Отдела осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель Отдела назначается на должность и освобождается от должности по распоряжению Акима города Талдыкорган.
20. Первый руководитель Отдела имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя Отдела:
1) Первый руководитель Отдела принимает меры направленные на противодействие коррупции и несет персональную ответственность;
2) действует руководствуясь на принципах единоналичия и самостоятельно решает вопросы деятельности учреждения в соответствии с его компетенцией, определяемой законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением;
3) в пределах своей компетенции представляет интересы Отдела в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
5) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников учреждения;
6) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
Исполнение полномочий первого руководителя Отдела в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с законодательством.
23. Отдел возглавляется Руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Отдела
24. Отдел может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Отдела формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Отделом относится к коммунальной собственности города.
25. Отдел не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Отдела
26. Реорганизация и упразднение Отдела осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. Бөлімнің ведомстволарындағы ұйымдардың тізімі
1) "Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Талдықорғанжылусервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
2) "Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі шаруашылық жүргізу құқығындағы "Жетісу су құбыры" қалалық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
3) "Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі шаруашылық жүргізу құқығындағы "Көркем Талдықорған" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
4) "Талдықорған қаласы тұрғын үй қызметі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "104 аппатық газ қызметі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын.

6. Перечень организаций, находящихся в ведении Отдела
1) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Талдыкорган Теплосервис" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Талдыкорган";
2) городское государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетысу Водоканал" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Талдыкорган";
3) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Коркем Талдыкорган" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Талдыкорган";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Жилищная служба города Талдыкорган";
5) коммунальное государственное казенное предприятие "Аварийная газовая служба 104".