"Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" және "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелерінің Ережелерін бекіту туралы
Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 2-33 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 27 ақпанда № 3084 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 27 маусымдағы № 29-420 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 27.06.2016 № 29-420 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
"Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ауылдық округ әкімдеріне осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурсында және қалалық әкімдіктің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысы Мәрлен Қапашұлы Көлбаевқа жүктелсін.
Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Е. Алпысов
Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы "26" қаңтар "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" және "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелерінің Ережелері туралы" № 2-33 қаулысымен бекітілген 1 қосымша
"Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положений государственных учреждений "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" и "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган"
Постановление акимата города Талдыкорган от 26 января 2015 года № 2-33. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области от 27 февраля 2015 года № 3084. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкорган Алматинской области от 27 июня 2016 года № 29-420
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкрган Алматинской области от 27.06.2016 № 29-420.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" согласно приложения 1 к настоящему постановлению.
Утвердить Положения государственного учреждений "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" согласно приложения 2 к настоящему постановлению.
Возложить акимам сельских округов опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет- ресурсе акимата города.
Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Кольбаева Марлена Капашовича.
Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Е. Алпысов
Приложение 1 утвержденное постановлением акимата города Талдыкорган от "26" января 2015 года № 2-33 "Об утверждении Положений государственных учреждении "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" и "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган"
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган.

2. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040011, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Еркін ауылы, Б. Сүлеев көшесі, № 78.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 040011, Республика Казахстан, Алматинская область, город Талдыкорган, село Еркин, улица Б. Сулеева, № 78.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган".
11. Настоящее Положение является учредительным документом
государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Міндеттері:
1) халық санағын жүргізетін органдар ұсынатын сайлаушылардың тізімін дайындау;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
3) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қабылдау;
4) қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
16. Функциялары:
бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органда әкімдердің жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруына бағытталатын ақшаны есепке жатқызуға арналған, жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотының ашылуын қамтамасыз етеді;
өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асырады;
шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдеседi;
тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастырады;
табысы аз адамдарды анықтайды, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізеді, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетеді;
қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырады;
жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi;
жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасайды;
шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асырады;
жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде қала мәслихаты сессияларының жұмысына қатысады;
кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізеді;
өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша басқа да функцияларды жүзеге асырады;
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан, сондай-ақ лауазымды тұлғалар мен азаматтардан өзіне жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті құжаттар мен мәліметтерді сұратуға және алуға;
2) өзінің құзіреті шегінде шешімдер қабылдауға;
3) жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындауға;
4) "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын Талдықорған қаласы әкімінің, әкімдігінің құқықтық және нормативтік құқықтық сипаттағы актілерінің жобаларын дайындауға;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган"
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган": информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган.
15. Задачи:
1) составление списков избирателей, представляемые органами, осуществляющими учет населения;
2) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
3) принятие мер по защите прав и свобод граждан;
4) осуществление иных задач в соответствии с действующим законодательством.
16. Функции:
1) обеспечивают открытие в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета контрольного счета наличности местного самоуправления, предназначенного для зачисления денег, направляемых акимами на реализацию функций местного самоуправления;
2) в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений;
3) содействует организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
4) организует работу по сохранению исторического и культурного наследия;
5) выявляет малообеспеченных лиц, вносит в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организует обслуживание одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
6) обеспечивает трудоустройство лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказывает иную социально-правовую помощь;
7) организует общественные работы, молодежную практику и социальные рабочие места;
8) содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
9) взаимодействует с органами местного самоуправления;
10) осуществляет похозяйственный учет;
11) принимает участие в работе сессий маслихата города, при утверждении (уточнении) местного бюджета;
12) ведет реестр непрофессиональных медиаторов;
13) осуществляет иные функции по вопросам, отнесенным к его компетенции.
17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, а также должностных лиц, граждан документы и сведения, необходимые для выполнения возложенных на него задач и функций;
2) в пределах своей компетенции принимать решения;
3) исполнять поручения вышестоящих органов;
4) разрабатывать проекты правовых и нормативных правовых актов акима, акимата города Талдыкорган, входящих в компетенцию государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган";

5) "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін барлық құзіретті, мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіруге;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыруға.
3. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін ұйымдастыру
18. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
19. Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округінің әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
20. Әкімнің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
21. Әкімнің өкілеттігі:
өз құзіреті шегінде "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті шешімдер, өкімдер және нұсқаулар шығарады;
"Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет бойынша жеке жауапкершілік алады;
3) өз құзіреті шегінде "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және ұйымдарда білдіруге;
4) өз құзіретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округінің әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Әкім өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
23. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

5) представлять интересы государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" во всех компетентных, государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
6) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган"
18. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким Еркинского сельского округа города Талдыкорган назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
20. Аким имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия акима:
1) в пределах своей компетенции издает решения, распоряжения и инструкции обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган";
2) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" с установлением за это персональной ответственности;
3) в пределах своей компетенции представляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Аким определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган"
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

24. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы "26" қаңтар "Талдықорған қаласы Еркін ауылдық округі әкімінің аппараты" және "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелерінің Ережелері туралы" № 2-33 қаулысымен бекітілген 2 қосымша
"Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
2. Жалпы ережелер
1. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган"
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 утвержденное постановлением акимата города Талдыкорган от "26" января 2015 года № 2-33 "Об утверждении Положений государственных учреждении "Аппарат акима Еркинского сельского округа города Талдыкорган" и "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган"
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

7. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040002, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Өтенай ауылы, Ә.Тұңғатов көшесі, №14.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Міндеттері:
1) халық санағын жүргізетін органдар ұсынатын сайлаушылардың тізімін дайындау;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
3) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қабылдау;
4) қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
16. Функциялары:
бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органда әкімдердің жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруына бағытталатын ақшаны есепке жатқызуға арналған, жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотының ашылуын қамтамасыз етеді;
өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асырады;
шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдеседi;
тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастырады;
табысы аз адамдарды анықтайды, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізеді, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетеді;
қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырады;
жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi;
жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасайды;
шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асырады;
жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде қала мәслихаты сессияларының жұмысына қатысады;
кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізеді;
өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша басқа да функцияларды жүзеге асырады;

7. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Отенайского сельского округа города Талдыкоргандругими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган"утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 040002, Республика Казахстан, Алматинская область, город Талдыкорган, село Отенай, улица А.Тунгатова, №14.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган".
11. Настоящее Положение является учредительным документом
государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского огруга города Талдыкорган"
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган": информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган.
15. Задачи:
1) составление списков избирателей, представляемые органами, осуществляющими учет населения;
2) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
3) принятие мер по защите прав и свобод граждан;
4) осуществление иных задач в соответствии с действующим законодательством.
16. Функции:
1) обеспечивают открытие в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета контрольного счета наличности местного самоуправления, предназначенного для зачисления денег, направляемых акимами на реализацию функций местного самоуправления;
2) в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений;
3) содействует организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
4) организует работу по сохранению исторического и культурного наследия;
5) выявляет малообеспеченных лиц, вносит в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организует обслуживание одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
6) обеспечивает трудоустройство лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказывает иную социально-правовую помощь;
7) организует общественные работы, молодежную практику и социальные рабочие места;
8) содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
9) взаимодействует с органами местного самоуправления;
10) осуществляет похозяйственный учет;
11) принимает участие в работе сессий маслихата города, при утверждении (уточнении) местного бюджета;
12) ведет реестр непрофессиональных медиаторов;
13) осуществляет иные функции по вопросам, отнесенным к его компетенции.

17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан, сондай-ақ лауазымды тұлғалар мен азаматтардан өзіне жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті құжаттар мен мәліметтерді сұратуға және алуға;
2) өзінің құзіреті шегінде шешімдер қабылдауға;
3) жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындауға;
4) "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын Талдықорған қаласы әкімінің, әкімдігінің құқықтық және нормативтік құқықтық сипаттағы актілерінің жобаларын дайындауға;
5) "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін барлық құзіретті, мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіруге;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыруға.
3. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін ұйымдастыру
18. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі басшылықты "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
19. Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округінің әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
20. Әкімнің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
21. Әкімнің өкілеттігі:
өз құзіреті шегінде "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті шешімдер, өкімдер және нұсқаулар шығарады;
"Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет бойынша жеке жауапкершілік алады;
3) өз құзіреті шегінде "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және ұйымдарда білдіруге;
4) өз құзіретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округінің әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, а также должностных лиц, граждан документы и сведения, необходимые для выполнения возложенных на него задач и функций;
2) в пределах своей компетенции принимать решения;
3) исполнять поручения вышестоящих органов;
4) разрабатывать проекты правовых и нормативных правовых актов акима, акимата города Талдыкорган, входящих в компетенцию государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган";
5) представлять интересы государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" во всех компетентных, государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
6) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган"
18. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким Отенайского сельского округа города Талдыкорган назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
20. Аким имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия акима:
1) в пределах своей компетенции издает решения, распоряжения и инструкции обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган";
2) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" с установлением за это персональной ответственности;
3) в пределах своей компетенции представляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

22. Әкім өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
23. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Талдықорған қаласы Өтенай
ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Талдықорған қаласы Өтенай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

22. Аким определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган"
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского огруга города Талдыкорган"
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Отенайского сельского округа города Талдыкорган" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.