"Талдықорған қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 34-1253 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 25 желтоқсанда № 3637 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 27 маусымдағы № 29-420 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 27.06.2016 № 29-420 қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 8-тармағына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы Мәженов Қайрат Рысханұлы заңмен белгіленген тәртіпте "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін әділет органдарында қайта тіркеуді жүзеге асырсын.
3. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы Мәженов Қайрат Рысханұлына осы қаулының ресми жариялауын әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және қала әкімдігінің интернет-ресурсында, сондай-ақ, қала әкімдігінің нормативтік құқықтық қаулыларын және қала әкімінің нормативтік құқықтық шешімдерін ресми жариялау құқығын алған мерзімді баспа басылымы "Талдықорған" газетінде жариялауын жүзеге асырсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қайрат Найманбайұлы Бұлдыбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б. Қарасаев
Талдықорған қаласы әкімдігінің 2015 жылғы "30" 11 № 34-1253 қаулысымен бекітілген қосымша
"Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi қаланың экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган"
Постановление акимата города Талдыкорган Алматинской области от 30 ноября 2015 года № 34-1253. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 25 декабря 2015 года № 3637. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкорган Алматинской области от 27 июня 2016 года № 29-410
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Талдыкрган Алматинской области от 27.06.2016 № 29-420.
В соответствии с пунктом 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указам Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Руководителю государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" Маженову Кайрату Рыскановичу в установленном законом порядке осуществить перерегистрацию Положении государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" в органах юстиции.
3. Руководителю государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" Маженову Кайрат Рыскановичу осуществить официальное опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и интернет-ресурсе акимата города, а также в газете "Талдыкорган", периодическом печатном издании, получившим право официального опубликования нормативных правовых постановлений акимата города и нормативных правовых решений акима города.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Булдыбаева Кайрата Найманбаевича.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечениии десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Б. Карасаев
Приложение утвержденное постановлением акимата города Талдыкорган от "30" 11 2015 года 34-1253
Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования города.

2. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің ведомстволары жоқ.
3. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, басқа да нормативтiк актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi егер заңнамаға сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның мекен-жайы: 040000, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Абай көшесі, № 256 үй.
10. Мемлекеттік органның толық аталуы - "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылады.
13. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемеге кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.

2. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 040000, Республика Казахстан, Алматинская область, город Талдыкорган, улица Абая, № 256.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган".
Если государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің миссиясы: Талдықорған қаласы аумағында стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы мемлекеттiк басқару функциясын іске асыру.
15. Мiндеттерi:
1) қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық мақсаттарын, басымдықтарын және негізгі бағыттарын қалыптастыру;
2) әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарымен өзара қарым-қатынаста бюджеттік және инвестициялық саясатты іске асыру;
3) өңірлік дамыту саласындағы саясатты жүзеге асыру.
16. Функциялары:
1) қала аумағын дамыту бағдарламасын және оның жүзеге асырылуы бойынша іс-шаралар жоспарын бойынша әзірлеу, түзету, мониторинг жүргізу;
2) қала аумағын дамыту бағдарламасын және оның жүзеге асырылуы бойынша іс-шаралар жоспарын келісу;
3) құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік, салалық бағдарламаларды және мемлекеттік жоспарлау жүйесінің басқа да құжаттарын жүзеге асыру, мониторинг жүргізу;
4) қаланың әлеуметтік-экономикалық даму серпіні мен деңгейіне талдау жүргізу;
5) жергілікті бюджетке түсетін табыс көздерінің көлемін қаланың табыс көздері кесіндісінде болжау;
6) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің жүзеге асырылуына ұсынылатын мемлекеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстарға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттік қатысуы арқылы жүзеге асыру жоспарланатын бюджеттік инвестицияларға экономикалық қорытынды қарастыру және қалыптастыру;
7) есептік қаржы жылындағы бюджеттің орындалуын талдау нәтижелерін және мемлекеттік органның бюджет қаражаттарын басқару қызметінің тиімділігін бағалауды ескерумен, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін және бюджеттік бағдарламалары жобаларын қарастыру және олар бойынша қорытындылар қалыптастыру;
8) бюджеттік инвестициялық жобаларды, сондай-ақ заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттік қатысуы арқылы жүзеге асыру жоспарланатын бюджеттік инвестицияларды қарастыру және таңдау;
9) облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамды көрсеткіштері, бюджет қаражаттарын жұмсаудың басым бағыттары, бюджеттің жоспарлы кезеңге арналған тапшылығы көлемі негізінде жаңа бастамаларға арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығындары лимиттерін, жергілікті бюджет лимиттерін анықтау;
10) ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган": реализация на территории города Талдыкорган функции государственного управления в области стратегического, экономического и бюджетного планирования.
15. Задачи:
1) формирование стратегических целей и приоритетов, основных направлений социально-экономического развития города;
2) реализация бюджетной и инвестиционной политики во взаимодействии с приоритетами социально-экономического развития;
3) реализация политики в области регионального развития.
16. Функции:
1) разработка, корректировка и проведение мониторинга программы развития территории города Талдыкорган и плана мероприятий по ее реализации;
2) согласование программы развития территории города и плана мероприятий по ее реализации;
3) реализация, мониторинг государственных, отраслевых программ и других документов системы государственного планирования по вопросам, входящим в компетенцию;
4) проведение анализа динамики и уровня социально-экономического развития города;
5) прогнозирование объема поступлений в местный бюджет в разрезе доходных источников;
6) рассмотрение и формирование экономического заключения на инвестиционные предложения по государственным инвестиционным проектам и бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, предлагаемым для реализации администраторами бюджетных программ, финансируемых из городского бюджета.
7) рассмотрение и формирование заключений по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ администраторов бюджетных программ, финансируемых из областного бюджета с учетом результатов анализа исполнения бюджета за отчетный финансовый год и оценки эффективности деятельности государственного органа по управлению бюджетными средствами;
8) рассмотрение и отбор бюджетных инвестиционных проектов, а также бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц;
9) определение лимитов расходов администраторов бюджетных программ, лимитов местного бюджета на новые инициативы на основе прогнозных показателей социально-экономического развития области, приоритетных направлений расходования бюджетных средств, размера дефицита бюджета на плановый период;
10) организация работы по оказанию мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты прибывающих для проживания и работы в сельской местности;

11) қаланың, қаланың құрамына кіретін елді мекендердің, сондай-ақ экономика секторларының әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі көрсеткіштеріне мониторинг және талдау жүргізуге;
12) қала әкіміне, қала әкімінің орынбасарына, қала әкімдігінің жиналысына, отырысына өңірдің әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары туралы материалдар дайындауға және ұсынуға;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа өзге де фунцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан, сондай-ақ лауазымды тұлғалар мен азаматтардан өзіне жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті құжаттар мен мәліметтер сұратуға және алуға;
2) өзінің құзыреті шегінде ұйымдар құру, қайта құру және тарату жөнінде ұсыныстар беруге;
3) жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындауға;
4) "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің құзыретіне жататын қала әкімінің, әкімдігінің, қалалық мәслихаттың құқықтық және нормативтік-құқықтық актілерінің жобаларын дайындауға;
5) "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің мүдделерін барлық құзыретті, мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіруге;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыруға.
3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің басшылығын "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысын қала әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
21. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;

11) проведение мониторинга и анализа основных показателей социально-экономического развития города, населенных пунктов, входящих в состав города, а также секторов экономики;
12) подготовка и представление материалов об итогах социально-экономического развития региона акиму города и его заместителям на совещания, заседания акимата города;
13) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, а также должностных лиц, граждан документы и сведения, необходимые для выполнения возложенных на него задач и функций;
2) вносить предложения по созданию, реорганизации и ликвидации организаций в пределах своей компетенции;
3) исполнять поручения вышестоящих органов;
4) разрабатывать проекты правовых и нормативно-правовых актов акима, акимата города, городского маслихата, входящих в компетенцию государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган";
5) представлять интересы государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" во всех компетентных, государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
6) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственного учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" назначается на должность и освобождается от должности Акимом города в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган":
1) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2) "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және ынталандырады;
3) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
4) "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет бойынша жеке жауапкершілік алады;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің мүддесін білдіреді;
6) "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің мүлігін, қаржылық қаражатын басқару, банктік мекемелердегі шотарды ашу және жабу, олар бойынша қаржылық операцияларды жасау, қаржылық құжаттарға қол қою, қаржылық және есептік тәртіптің болуын қамтамасыз ету;
7) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
"Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оның орынбасары орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарының өкiлеттiгін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамаға сәйкес анықтайды.
23. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымына тағайындалатын және лауазымнан босатылатын басшымен басқарылады.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi
24. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
"Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiнің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.

2) поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган";
3) в пределах своей компетенции издает приказы;
4) противодействует коррупции в государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" с установлением за это персональной ответственности;
5) в пределах своей компетенции представляет интересы государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" в государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) управляет имуществом, финансовыми средствами государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган", открывает и закрывает в банковских учреждениях счета, совершает по ним финансовые операции, подписывает финансовые документы, обеспечивает соблюдение финансовой и учетной дисциплины;
7) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" в период его отсутствия осуществляется его заместителем в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия заместителя в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
23. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
24. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган", относится к коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Талдықорған қаласының экономика және бюджеттiк жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования города Талдыкорган" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.