"Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты", "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты", "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелерінің Ережелерін бекіту туралы
Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 08 маусымдағы № 394 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 09 шілдеде № 3276 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 26 қыркүйектегі № 479 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 26.09.2016 № 479 қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес, Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2."Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. Аудан әкімі аппаратының басшысы Нұрпейсов Абзал Еркінұлына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және аудан әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Нұрпейсов Абзал Еркінұлына жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап
күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданының әкімі Ж. Далабаев
Жамбыл ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 8 маусымдағы "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты", "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты", "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелерінің Ережелерін бекіту туралы" № 394 қаулысымен бекітілген 1-қосымша
"Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положений государственных учреждений "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района", "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района", "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
Постановление акимата Жамбылского района Алматинской области от 08 июня 2015 года № 394. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 09 июля 2015 года № 3276. Утратило силу постановлением акимата Жамбылского района Алматинской области от 26 сентября 2016 года № 479
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылского района Алматинской области от 26.09.2016 № 479.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Жамбылского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить положение государственного учреждения "Аппарат акима
Актерекского сельского округа Жамбылского района" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить положение государственного учреждения "Аппарат акима
Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Утвердить положение государственного учреждения "Аппарат акима
Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Возложить на руководителя аппарата акима района Нурпейсова Абзала Еркиновича опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата района.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Нурпейсова Абзала Еркиновича.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылского района Ж. Далабаев
Приложение 1 утвержденное постановлением акимата Жамбылского района от 8 июня 2015 года № 394 "Об утверждении Положений осударственных учреждений "Аппарат акима ктерекского сельского округа Жамбылского района", "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района", "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района"
1.Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Актерекского сельского округа Жамбылского района.

2. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040604, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Ақтерек ауылы, Бәймен көшесі, № 4.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Актерекского сельского округа Жамбылского района другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 040604, Республика Казахстан, Алматинская область, Жамбылский район, село Актерек, улица Баймен, № 4.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Жамбыл ауданы Ақтерек ауылдық округі аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеті:
Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) азаматтардың өтініштерін, арыздарын, шағымдарын қарау, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қабылдау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района"
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района": осуществление государственной политики на территории Актерекского сельского округа Жамбылского района.
14. Задача:
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Актерекского сельского округа Жамбылского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) рассматривать обращения, заявления, жалобы граждан, принимать меры по защите прав и свобод граждан;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района"
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" задач и осуществление им своих функций.

18. Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округінің әкімін Жамбыл ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің өкілеттігі:
1) өз құзыреті шегінде "Жамбыл ауданы Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті шешімдер, өкімдер және нұсқаулар шығарады;
2) "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты"мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін дербес жауапты болады;
3) өз құзыреті шегінде "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және ұйымдарда білдіруге;
4) өз құзыреті шегінде ауылдың және ауылдық округтің аумағында жасалған әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды және әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік жазалар қолданады;
5) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округінің әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын әкім басқарады.
4. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
21. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

18. Аким Актерекского сельского округа Жамбылского района назначается на должность и освобождается от должности, акимом Жамбылского района.
19. Полномочия акима Актерекского сельского округа Жамбылского района:
1) в пределах своей компетенции издает решения, распоряжения и инструкции обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района";
2) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" с установлением за это персональной ответственности;
3) в пределах своей компетенции представляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) в пределах своей компетенции рассматривает дела об административных правонарушениях и налагает административные взыскания за административные правонарушения совершенные на территории села и сельского округа;
5) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима Актерекского сельского округа Жамбылского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района возглавляется акимом назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района"
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Жамбыл ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 8 маусымдағы "Жамбыл ауданының Ақтерек, ауылдық округі әкімінің аппараты", "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты", "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелерінің Ережелерін бекіту туралы" № 394 қаулысымен Бекітілген 2-қосымша
"Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района"
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 утвержденное постановлением акимата Жамбылского района от 8 июня 2015 года № 394 "Об утверждении Положений государственных учреждений "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района", "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района", "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района"
1.Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Актерекского сельского округа Жамбылского района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

7. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040603, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Ақсеңгір ауылы, Жамбыл көшесі, № 3.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеті:
Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;

7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 040603, Республика Казахстан, Алматинская область, Жамбылский район, село Аксенгир, улица Жамбыла, № 3.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района"
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района": осуществление государственной политики на территории Аксенгирского сельского округа Жамбылского района.
14. Задача:
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;

6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) азаматтардың өтініштерін, арыздарын, шағымдарын қарау, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қабылдау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округінің әкімін Жамбыл ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің өкілеттігі:
1) өз құзыреті шегінде "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті шешімдер, өкімдер және нұсқаулар шығарады;
2) "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін дербес жауапты болады;
3) өз құзыреті шегінде "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және ұйымдарда білдіруге;
4) өз құзыреті шегінде ауылдың және ауылдық округтің аумағында жасалған әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды және әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік жазалар қолданады;

6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) рассматривать обращения, заявления, жалобы граждан, принимать меры по защите прав и свобод граждан;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района"
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Аксенгирского сельского округа Жамбылского района назначается на должность и освобождается от должности, акимом Жамбылского района.
19. Полномочия акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района:
1) в пределах своей компетенции издает решения, распоряжения и инструкции обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района";
2) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" с установлением за это персональной ответственности;
3) в пределах своей компетенции представляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) в пределах своей компетенции рассматривает дела об административных правонарушениях и налагает административные взыскания за административные правонарушения совершенные на территории села и сельского округа;

5) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округінің әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын әкім басқарады.
4. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
21. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Жамбыл ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 8 маусымдағы "Жамбыл ауданының Ақтерек ауылдық округі әкімінің аппараты", "Жамбыл ауданының Ақсеңгір ауылдық округі әкімінің аппараты", "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелерінің Ережелерін бекіту туралы" № 394 қаулысымен екітілген 3-қосымша
"Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

5) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района возглавляется акимом назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района"
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района"
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3 утвержденное постановлением акимата Жамбылского района от 8 июня 2015 года № 394 "Об утверждении Положений осударственных учреждений "Аппарат акима Актерекского сельского округа Жамбылского района", "Аппарат акима Аксенгирского сельского округа Жамбылского района", "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
1.Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района.

2. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040602, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Аққайнар ауылы, Үмбетов көшесі, № 18.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 040602, Республика Казахстан, Алматинская область, Жамбылский район, село Аккайнар, улица Умбетова, № 18.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Жамбыл ауданы Аққайнар ауылдық округі аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. Міндеті:
Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
1) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асыру;
2) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдесу;
3) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
4) табысы аз адамдарды анықтау, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізу, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
5) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ету және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету;
6) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру;
7) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
8) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасау;
9) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асыру;
10) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
11) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан өз қызметіне қажетті ақпаратты заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
2) оперативті басқару құқығына қарасты мүліктерді пайдалануды жүзеге асыру;
3) азаматтардың өтініштерін, арыздарын, шағымдарын қарау, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қабылдау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района": осуществление государственной политики на территории Аккайнарского сельского округа Жамбылского района.
14. Задача:
информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района.
15. Функции:
1) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
2) содействие в организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
3) организация работ по сохранению исторического и культурного наследия;
4) выявление малообеспеченных лиц, внесение в вышестоящие органы предложений по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организация обслуживания одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
5) обеспечение трудоустройства лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказание иной социально-правовой помощи;
6) организация общественных работ, молодежной практики и социальных рабочих мест;
7) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
8) взаимодействие с органами местного самоуправления;
9) осуществление похозяйственного учета;
10) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
11) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
12) осуществление иных функций, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимую в своей деятельности информацию от государственных органов и иных организаций;
2) осуществлять пользование имуществом, находящимся на праве оперативного управления;
3) рассматривать обращения, заявления, жалобы граждан, принимать меры по защите прав и свобод граждан;
4) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" задач и осуществление им своих функций.

18. Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округінің әкімін Жамбыл ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің өкілеттігі:
1) өз құзыреті шегінде "Жамбыл ауданы Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті шешімдер, өкімдер және нұсқаулар шығарады;
2) "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін дербес жауапты болады;
3) өз құзыреті шегінде "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және ұйымдарда білдіруге;
4) өз құзыреті шегінде ауылдың және ауылдық округтің аумағында жасалған әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды және әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік жазалар қолданады;
5) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округінің әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын әкім басқарады.
4. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
21. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

18. Аким Аккайнарского сельского округа Жамбылского района назначается на должность и освобождается от должности, акимом Жамбылского района.
19. Полномочия акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района:
1) в пределах своей компетенции издает решения, распоряжения и инструкции обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района";
2) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" с установлением за это персональной ответственности;
3) в пределах своей компетенции представляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) в пределах своей компетенции рассматривает дела об административных правонарушениях и налагает административные взыскания за административные правонарушения совершенные на территории села и сельского округа;
5) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района возглавляется акимом назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Жамбыл ауданының Аққайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района"
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Аккайнарского сельского округа Жамбылского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.