Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 қыркүйектегі "Еңбекшіқазақ ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 37-3 шешіміне өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2015 жылғы 26 маусымдағы № 48-2 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 30 маусымда № 3249 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2017 жылғы 6 қарашадағы № 20-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 06.11.2017 № 20-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 қыркүйектегі "Еңбекшіқазақ ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 37-3 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылдың 31 қазанында № 2901 тіркелген, "Еңбекшіқазақ" газетінде 2014 жылдың 7 қарашасында № 46 және 2014 жылдың 21 қарашасында № 48 жарияланған) келесі өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
Еңбекшіқазақ ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
2-тармақ 11), 12), 13) тармақшалармен толықтырылсын:
"11) шартты әлеуметтік көмек – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарт талаптары бойынша жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен жеке тұлғаларға немесе отбасыларға мемлекет беретін ақшалай нысанындағы төлем.
Бұл ретте, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар үшін, Алматы облысы бойынша белгіленген кедейлік шегі мен ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде белгіленеді;

О внесении изменения и дополнений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 23 сентября 2014 года № 37-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий уждающихся граждан по Енбекшиказахскому району"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 26 июня 2015 года № 48-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 июня 2015 года № 3249. Утратило силу решением Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 6 ноября 2017 года № 20-4
Сноска. Утратило силу решением Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 06.11.2017 № 20-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстанот 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 23 сентября 2014 года № 37-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Енбекшиказахскому району" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 31 октября 2014 года № 2901, опубликованного в газете "Енбекшиказах" от 7 ноября 2014 года № 46 и от 21 ноября 2014 года № 48) следующие изменение и дополнения:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Енбекшиказахскому району:
пункт 2 дополнить подпунктами 11), 12), 13):
11) обусловленная социальная помощь – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным среднедушевым доходом ниже 60 процентов от величины прожиточного минимума на условиях социального контракта активизации семьи.
При этом для получателей государственной адресной социальной помощи устанавливается в виде разницы между чертой бедности, установленной по Алматинской области и 60 процентами от величины прожиточного минимума;

12) әлеуметтік келісімшарт – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысатын және табысы аз азаматтары қатарындағы жеке тұлға мен халықты жұмыспен қамту орталығы арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
13) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарт – отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім.";
8-1, 10-1 тармақтарымен толықтырылсын:
"8-1. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған шартты әлеуметтік көмек мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен Алматы облысының белгілеген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады және отбасының құрамы өзгерген жағдайда, сонымен қатар мемлекеттік атулы әлеуметтік көмек төлеуі тоқтатылғанда, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты жасалған кезіндегі табыстарды ескере келе, көрсетілген мән-жайлар орын алған кезден бастап, бірақ оны тағайындаған кезден кейін ғана қайта есептеледі.
10-1. Әлеуметтік келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзімге беріледі және өтініш берушінің өтініші бойынша ай сайын немесе үш айға біржолғы төленеді.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты алты айға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда бір жылдан асырмай алты айға ұзарту мүмкіндігімен жасалады.";
11-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда баяндалсын:
"Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек және шартты әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе селолық округтің әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды ұсынады:";
24-тармақ 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты бойынша міндеттемелерді орындамауы және (немесе) бұзылуы.".
2. Аудандық мәслихат аппаратының бас маманы Джелдикбаева Айкерим Алчиновнаға осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және аудандық мәслихаттың интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Әлеуметтік сала, білім, мәдениет және ұлтаралық қатынастар жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

12) социальный контракт – соглашение между физическим лицом из числа безработных, самостоятельно занятых и малообеспеченных граждан, участвующих в государственных мерах содействия занятости и центром занятости населения, определяющее права и обязанности сторон;
13) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон.";
дополнить пунктами 8-1, 10-1:
"8-1. Размер обусловленной социальной помощи на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной по Алматинской области и пересчитывается в случаях изменения состава семьи, а также прекращения выплаты государственной адресной социальной помощи с учетом доходов, представленных на момент заключения социального контракта активизации семьи, с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
10-1. Социальная помощь на основе социального контракта предоставляется на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно или единовременно за три месяца по обращению заявителя.
Социальный контракт активизации семьи заключается на шесть месяцев с возможностью пролонгации на шесть месяцев, но не более одного года при необходимости продления социальной адаптации членов семьи и (или) не завершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.";
первый абзац пункта 11 изложить в новой редакции:
"Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации и обусловленной социальной помощи заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:";
пункт 24 дополнить подпунктом 5):
"5) расторжения и (или) невыполнения обязательств по социальному контракту активизации семьи.".
2. Возложить на главного специалиста аппарата районного маслихата Джелдикбаеву Айкерим Алчиновну опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе районного маслихата.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постояннуюкомиссию районного маслихата "По социальной сфере, образованию, культуреи межнациональным отношениям".

4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
48-сессиясының төрайымы Г. Құраметова
Аудандық мәслихат хатшысы Талқамбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Еңбекшіқазақ ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы Айсина Қалдыкүл Оспанәліқызы
"Еңбекшіқазақ ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы Жакеев Ермек Ильянұлы

4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель 48-сессии
районного маслихата Г. Кураметова
Секретарь районного маслихата А. Талкамбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Енбекшиказахского района" Айсина Калдыгуль Оспаналиевна
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Енбекшиказахского района" Жакеев Ермек Ильянович