Сарқан ауданының 2016-2018 жылдарға арналаған бюджеті туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы N 62-322 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2015 жылы 30 желтоқсанда N 3669 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 09 маусымдағы № 19-89 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 09.06.2017 № 19-89 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиесінше 1, 2 және 3 -қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 258 947 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 317 449 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 56 657 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 200 мың теңге;
трансферттер түсімдер 4 883 641 мың теңге, соның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттері 1 851 069 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 862 783 мың теңге;
субвенциялар 2 169 789 мың теңге;
2) шығындар 5 253 309 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 23 059 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 34 983 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 11 924 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 5910 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 23 331 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 23 331 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 27.10.2016 № 11-51 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналаған резерві 3194 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 4-қосымшаға сайкес 38428 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудын қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. "Сарқан аудандық экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысына (келісім бойынша Т.Т. Аязбаев) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және аудандық мәслихатының интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.

О бюджете Сарканского района на 2016-2018 годы
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2015 года № 62-322. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 декабря 2015 года № 3669. Утратило силу решением Сарканского районного маслихата Алматинской области от 09 июня 2017 года № 19-89
Сноска. Утратило силу решением Сарканского районного маслихата Алматинской области 09.06.2017 № 19-89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы 5 258 947 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 317 449 тысяч тенге;
неналоговые поступления 56 657 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 883 641 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 851 069 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 862 783 тысячи тенге;
субвенции 2 169 789 тысяч тенге;
2) затраты 5 253 309 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 23 059 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 34 983 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 11 924 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 5 910 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 23 331 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 23 331 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 11-51 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 3194 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 38428 тысяч тенге, согласно приложению 4.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
4. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих
секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
5. Возложить на руководителя государственного учреждения "Сарканский районный отдел экономики и бюджетного планирования" (по согласованию Аязбаев Т.Т.) опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе районного маслихата.

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының
"Экономика саласы, қаржы, салық және бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер, экология жөніндегі" тұрақты
комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының
кезекті 62 сессиясының төрағасы А. Темирбаев
Сарқан аудандық
мәслихатының хатшысы Қ. Абдрахманов

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По сфере экономики, финансов, налогов и бюджета, развития малого и среднего предпринимательства, аграрных вопросов и экологии".
7. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2016 года.
Председатель очередной
62 сессии Сарканского
районного маслихата А. Темирбаев
Секретарь Сарканского
районного маслихата К. Абдрахманов

Сарқан аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Сарқан ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 62-322 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Сарқан ауданының 2016 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 27.10.2016 № 11-51 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер
5 258 947
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 утвержденное решением Сарканского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 62-322 "О бюджете Сарканского района на 2016-2018 годы"
Бюджет Сарканского района на 2016 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 27.10.2016 № 11-51 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы
5 258 947
1
Налоговые поступления

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 102
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 000
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
67 894
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 930
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
232 570
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
221 898
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 988
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 670
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 881
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6 789
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
318
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
318
2
Әлеуметтiк көмек
181 532
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181 532
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
57 326
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11 432
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
28 326
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 508
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 377
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
36 477
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
22 086
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
29 378
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28 963
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 882
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 177
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 102
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
67 894
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 930
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
232 570
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
221 898
1
Социальное обеспечение
10 988
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 670
005
Государственная адресная социальная помощь
3 881
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6 789
464
Отдел образования района (города областного значения)
318
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
318
2
Социальная помощь
181 532
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 532
002
Программа занятости
57 326
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11 432
006
Оказание жилищной помощи
28 326
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 508
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 377
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
36 477
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
22 086
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
29 378
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28 963
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23 882
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 177
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

Сарқан аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Сарқан ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 62-322 шешімімен бекітілген 5-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджетінің орындалу барысында секвестірлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбегі
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші бағдарлама
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

Приложение 5 утвержденное решением Сарканского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 62-322 "О бюджете Сарканского района на 2016-2018 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих к секвестру в процессе исполнения районного бюджеты на 2016 год
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование