Алатау ауылдық округіндегі Қызыл-Қайрат, Алмалық, Алтын-Дән, Амангелді, Байбұлақ, Береке ауылдарындағы жаңа көшелерге атау беру және Рысқұлов ауылындағы Лазо көшесін, Шымбұлақ ауылындағы Подгорная көшесін қайта атау туралы
Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округі әкімінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 20 наурызда № 3106 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына сәйкес және Алатау ауылдық округі халқының пікірін ескере отырып, Алматы облыстық ономастика комиссиясының қортындысы негізінде Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алатау ауылдық округіндегі Шымбұлақ ауылының "Подгорная" көшесі "Хаирғали Абдығалиев" көшесі болып қайта аталсын.
2. Алатау ауылдық округіндегі Рысқұлов ауылының "Лазо" көшесі "Алпыспай Қуанышев" көшесі болып қайта аталсын.
3. Алатау ауылдық округінің Қызыл-Қайрат ауылының жаңа көшелеріне келесі атаулар берілсін:
1) Қызыл-Қайрат ауылының оңтүстік-шығысында орналасқан бірінші көшеге "Райымбек батыр", екінші көшеге "Әйтеке би", үшінші көшеге "Ілияс Жансүгіров", төртінші көшеге "Әл-Фараби", бесінші көшеге "Қаныш Сәтбаев";
2) Қызыл-Қайрат ауылының солтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге "Қарасай батыр", екінші көшеге "Қазыбек би", үшінші көшеге "Әлихан Бөкейханов", төртінші көшеге "Ахмет Байтұрсынов", бесінші көшеге "Астана", алтыншы көшеге "Алматы".
4. Алатау ауылдық округінің Алмалық ауылының жаңа көшелеріне келесі атаулар берілсін:
1) Алмалық ауылының солтүстік-шығысында орналасқан бірінші көшеге "Астана", екінші көшеге "Иса Байзақов", үшінші көшеге "Ахмет Байтұрсынов", төртінші көшеге "Бауыржан Момышұлы";
2) Алмалық ауылының оңтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге "Батыр Баян", екінші көшеге "Сұлтан Бейбарыс", үшінші көшеге "Бөгенбай батыр", төртінші көшеге "Бұхар жырау", бесінші көшеге "Болашақ".
5. Алатау ауылдық округінің Алтын-Дән ауылының жаңа көшелеріне келесі атаулар берілсін:
1) Алтын-Дән ауылының солтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге "Достық", екінші көшеге "Алатау", үшінші көшеге "Егемен".
6. Алатау ауылдық округінің Амангелді ауылының жаңа көшелеріне келесі атаулар берілсін:
1) Амангелді ауылының солтүстік-шығысында орналасқан бірінші көшеге "Мұхтар Әуезов", екінші көшеге "Қасым Аманжолов", үшінші көшеге "Дінмұхамед Қонаев", төртінші көшеге "Нұрғиса Тілендиев", бесінші көшеге "Жамбыл", алтыншы көшеге "Шәмші Қалдаяқов";

О переименовании улицы Лазо села Рыскулова, улицы Подгорная села Шымбулак и присвоении наименований новым улицам в селах Кызыл-Кайрат, Алмалык, Алтын-Дан, Амангельды, Байбулак, Береке Алатауского сельского округа
Решение акима Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области от 20 февраля 2015 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 20 марта 2015 года № 3106
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом мнения населения Алатауского сельского округа, на основании заключения Алматинской областной ономастической комиссии аким Алатауского сельского округа Талгарского района РЕШИЛ:
1. Переименовать улицу "Подгорная" села Шымбулак Алатауского сельского округа на улицу "Хаиргали Абдыгалиев".
2. Переименовать улицу "Лазо" села Рыскулов Алатауского сельского округа на улицу "Алпыспай Куанышев".
3. Присвоить следующие наименования новым улицам села Кызыл-Кайрат Алатауского сельского округа:
1) первой улице "Райымбек батыр", второй улице "Айтеке би", третьей улице "Ильяс Жансугуров", четвертой улице "Аль-Фараби", пятой улице "Каныш Сатбаев", расположенные на юго-востоке села Кызыл-Кайрат;
2) первой улице "Карасай батыр", второй улице "Казыбек би", третьей улице "Алихан Бокейханов", четвертой улице "Ахмет Байтурсынов", пятой улице "Астана", шестой улице "Алматы", расположенные на северо-западе села Кызыл-Кайрат.
4. Присвоить следующие наименования новым улицам села Алмалык
Алатауского сельского округа:
1) первой улице "Астана", второй улице "Иса Байзаков", третьей улице "Ахмет Байтурсынов", четвертой улице "Бауыржан Момышулы", расположенные на северо-востоке села Алмалык;
2) первой улице "Батыр Баян", второй улице "Султан Бейбарыс", третьей улице "Богенбай батыр", четвертой улице "Бухар жырау", пятой улице "Болашак", расположенные на юго-западе села Алмалык.
5. Присвоить следующие наименования новым улицам села Алтын-Дан Алатауского сельского округа:
1) первой улице "Достык", второй улице "Алатау", третьей улице "Егемен", расположенные на северо-западе села Алтын-Дан.
6. Присвоить следующие наименования новым улицам села Амангельды Алатауского сельского округа:
1) первой улице "Мухтар Ауезов", второй улице "Касым Аманжолов", третьей улице "Динмухамед Конаев", четвертой улице "Нургиса Тлендиев", пятой улице "Жамбыл", шестой улице "Шамши Калдаяков", расположенные на северо-востоке села Амангельды;

2) Амангелді ауылының оңтүстік-шығысында орналасқан бірінші көшеге "Ыбырай Алтынсарин", екінші көшеге "Әлихан Бөкейханов", үшінші көшеге "Әйтеке би", төртінші көшеге "Құрманғазы", бесінші көшеге "Ақан сері", алтыншы көшеге "Тұрар Рысқұлов", жетінші көшеге "Ілияс Жансүгіров", сегізінші көшеге "Абылай хан".
7. Алатау ауылдық округінің Байбұлақ ауылының жаңа көшелеріне келесі атаулар берілсін:
1) Байбұлақ ауылының солтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге "Айша бибі", екінші көшеге "Ақан сері", үшінші көшеге "Алтынемел", төртінші көшеге "Жастар", бесінші көшеге "Қасым Аманжолов";
2) Байбұлақ ауылының оңтүстік-шығысында орналасқан бірінші көшеге "Тәуелсіздік".
8. Алатау ауылдық округінің Береке ауылының жаңа көшелеріне келесі атаулар берілсін:
1) Береке ауылының солтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге "Абылай хан", екінші көшеге "Тәуке хан", үшінші көшеге "Сағынбек Отарбаев".
9. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
10. Алатау ауылдық округі әкімінің орынбасары Манабаев Асқар Жақыпбекұлына осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және аудан әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
11. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алатау ауылдық округінің әкімі К. Смагулов

2) первой улице "Ыбырай Алтынсарин", второй улице "Алихан Бокейханов", третьей улице "Айтеке би", четвертой улице "Курмангазы", пятой улице "Акан сери", шестой улице "Турар Рыскулов", седьмой улице "Ильяс Жансугуров", восьмой улице "Абылай хан", расположенные на юго-востоке села Амангельды.
7. Присвоить следующие наименования новым улицам села Байбулак Алатауского сельского округа:
1) первой улице "Айша биби", второй улице "Акан сери", третьей улице "Алтынемел", четвертой улице "Жастар", пятой улице "Касым Аманжолов", расположенные на северо-западе села Байбулак;
2) первой улице "Тауелсиздик" расположенного на юго-востоке села Байбулак.
8. Присвоить следующие наименования новым улицам села Береке Алатауского сельского округа:
1) первой улице "Абылай хан", второй улице "Тауке хан", третьей улице "Сагынбек Отарбаев", расположенные на северо-западе села Береке.
9. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
10. Возложить на заместителя акима Алатауского сельского округа Манабаеву Аскару Жакипбековичу опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции, в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе районного акимата.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алатауского сельского округа К. Смагулов