Орман шаруашылығы саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 163 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 тамызда № 2729 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2021 жылғы 18 ақпандағы № 46 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 18.02.2021 № 46 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Қоса беріліп отырған:
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
"Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 тамыздағы № 247 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2336 болып тіркелген, 2014 жылдың 16 қазандағы № 143 (18000) "Ақ жол" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Б. Орынбековке жүктелсін.
Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы 27 шілдедегі
№ 163 қаулысымен бекітілген
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере лесного хозяйства
Постановление акимата Жамбылской области от 27 июля 2015 года № 163. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 20 августа 2015 года № 2729. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 18 февраля 2021 года № 46.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 18.02.2021 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета";
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования";
3) регламент государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Жамбылской области от 28 августа 2014 года № 247 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2336, опубликовано в газете "Знамя труда" от 16 октября 2014 года № 114 (17987).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Б. Орынбекова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 27 июля 2015 года № 163
Регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"
1. Общие положения

1. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Cтандарт) сәйкес мемлекеттік орман иеленушілер осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес (бұдан әрі – қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз түрінде ағаш кесу және (немесе) орман билетін беру.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны : қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күні.
6. Берілген рұқсаттар туралы мәліметтер "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіне енгізіледі.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдар) бастау үшін қызмет алушының еркін нысандағы өтініші негіз болады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы өтінішті алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауы үшін 30 (отыз) минут ішінде жеткізеді;
2) қызметті берушінің басшысы қызмет алушының өтінішін қарайды және қызметті беруші басшысы орынбасарының қарауы үшін бұрыштаманы 1(бір) сағаттың ішінде қояды;
3) қызметті беруші басшысының орынбасары қызметті берушінің орман пайдалану инженерінің қарауы үшін бұрыштаманы 1 (бір) сағаттың ішінде қояды;
4) қызметті берушінің орман пайдалану инженері өтінішті қарайды және ағаш кесу және орман билетін рәсімдейді. Ұсынылған құжаттар толық емес болған жағдайда 2 (екі) жұмыс күннің ішінде дәлелді бас тарту хатын әзірлеп, қызметті берушінің басшысына жолдайды;
5) қызметті берушінің басшысы рәсімделген ағаш кесу және орман билетіне немесе дәлелді бас тарту хатына қол қойып, мөрмен куәландырады. Ағаш кесу және орман билетін қызметті берушінің орман пайдалану инженеріне тіркеуге, ал дәлелді бас тартылған хатты қызметті беруші кеңсесінің маманына 1 (бір) сағаттың ішінде жолдайды;

1. Государственная услуга "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – государственная услуга) оказывается государственными лесовладельцами (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета", утвержденным приказом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача лесорубочного и (или) лесного билета в бумажной форме.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Срок оказания государственной услуги услугодателем с момента сдачи пакета документов услугодателю3 (три) рабочих дня.
6. Сведения о выданных разрешениях вносятся в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление в произвольной форме.
8. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента поступления заявления регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и ставит резолюцию для рассмотрения заместителю руководителя услугодателя в течение 1 (одного) часа;
3) заместитель руководителя услугодателя ставит резолюцию для рас-смотрения инженером по лесопользованию услугодателя в течение 1 (одного) часа;
4) инженер по лесопользованию услугодателя рассматривает заявление и оформляет лесорубочный и лесной билет. В случае установления факта неполного пакета представленных документов подготавливает мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает оформленный лесорубочный и лесной билет либо мотивированный ответ об отказе и заверяет печатью. Лесорубочный и лесной билет направляется инженеру по лесопользованию услугодателя для регистрации, а мотивированный ответ об отказе специалисту канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) часа;

6) қызметті берушінің орман пайдалану инженері ағаш кесу және орман билетін беруді есепке алу журналына тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға 30 (отыз) минуттың ішінде тапсырады;
7) қызметті беруші кеңсесінің маманы дәлелді бас тарту хатын тіркеп және көрсетілетін қызметті алушыға 30 (отыз) минуттың ішінде тапсырады.
9. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің нәтижесі (іс-қимылы):
1) қызметті алушының өтінішін тіркеу;
2) қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) қызметті беруші басшысы орынбасарының бұрыштамасы;
4) қызметті берушінің орман пайдалану инженері өтінішті қарайды;
5) қызметті беруші басшының қолы;
6) қызметті берушінің орман пайдалану инженері ағаш кесу және орман билетін тіркейді;
7) қызметті беруші кеңсесінің маманы дәлелді бас тарту хатын тіркейді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) қызметті берушінің кеңсесінің маманы;
2) қызметті берушінің басшысы;
3) қызметті берушінің басшысының орынбасары;
4) қызметті берушінің орман пайдалану жөніндегі инженері.
11. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы өтінішті алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына 30 (отыз) минуттың ішінде жеткізеді;
2) қызметті берушінің басшысы қызметті алушының өтінішін қарайды және қызмет беруші басшысы орынбасарының қарауы үшін бұрыштаманы 1 (бір) сағаттың ішінде қояды;
3) қызметті беруші басшысының орынбасары қызметті берушінің орман пайдалану инженерінің қарауы үшін бұрыштаманы 1 (бір) сағат ішінде қояды;
4) қызметті берушінің орман пайдалану инженері өтінішті қарайды және ағаш кесу және орман билетін рәсімдейді. Ұсынылған құжаттар толық емес болған жағдайда дәлелді бас тарту хатын әзірлеп, қызметті берушінің басшысына 2 (екі) жұмыс күннің ішінде жолдайды;
5) қызметті берушінің басшысы рәсімделген ағаш кесу және орман билетіне немесе дәлелді бас тарту хатына қол қойып мөрмен куәландырады. Ағаш кесу және орман билетін қызметті берушінің орман пайдалану инженеріне тіркеуге, ал дәлелді бас тартылған хатты қызметті беруші кеңсесінің маманына 1 (бір) сағаттың ішінде жолдайды;

6) инженер по лесопользованию услугодателя осуществляет регистрацию записи учета в соответствующем журнале выдачи лесорубочных и лесных билетов, выдает его услугополучателю в течение 30 (тридцати) минут;
7) специалист канцелярии услугодателя регистрирует мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю в течение 30 (тридцати) минут.
9. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) резолюция заместителя руководителя услугодателя;
4) инженер по лесопользованию услугодателя рассматривает заявление;
5) подпись руководителя услугодателя;
6) инженер по лесопользованию услугодателя регистрирует лесорубочный и лесной билет;
7) специалист канцелярии услугодателя регистрирует мотивированный ответ об отказе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
10. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) инженер по лесопользованию услугодателя.
11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) специалист канцелярии услугодателя с момента поступления заявления регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и ставит резолюцию для рассмотрения заместителю руководителя услугодателя в течение 1 (одного) часа;
3) заместитель руководителя услугодателя ставит резолюцию для рас-смотрения инженером по лесопользованию услугодателя в течение 1 (одного) часа;
4) инженер по лесопользованию услугодателя рассматривает заявление и оформляет лесорубочный и лесной билет. В случае установления факта неполного пакета представленных документов подготавливает мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает оформленный лесорубочный и лесной билет либо мотивированный ответ об отказе и заверяет печатью. Лесорубочный и лесной билет направляется инженеру по лесопользованию услугодателя для регистрации, а мотивированный ответ об отказе специалисту канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) часа;

6) қызметті берушінің орман пайдалану инженері ағаш кесу және орман билетін беруді есепке алу журналына тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға 30 (отыз) минуттың ішінде тапсырады;
7) қызметті беруші кеңсесінің маманы дәлелді бас тарту хатын тіркеп және көрсетілетін қызметті алушыға 30 (отыз) минуттың ішінде тапсырады.
4. "Электрондық үкімет" веб-порталымен өзара әрекет тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
12. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы іс-қимыл кезеңдері (мемлекеттік қызметті көрсетудің электрондық функционалдық қарым-қатынасы, № 1 диаграмма) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы "электрондық үкімет" порталына тіркелуді компьютердің интернет-браузеріне сақталған өзінің электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады ("электрондық үкімет" порталында тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" порталында алу үшін қызметті алушы паролін енгізеді (авторизациялау кезеңі), қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітеді;
3) 1-шарт – қызметті алушының тіркелуі туралы "электрондық үкімет" порталында (бизнес сәйкестендіру нөмірін/жеке сәйкестендіру нөмірін және паролін) тексеру;
4) 2-үдеріс – қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты "электрондық үкімет" порталында авторизациядан бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – қызметті алушының дерек қоры ақпараттық жүйе порталынан осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығару, электрондық түрде тиісті құжаттарды тіркеу арқылы қызметті алушының талаптағы форматқа және құрылымдық жүйесіне сәйкес нысанды толтыруы (деректер енгізу);
6) 4-үдеріс – қызметті алушы сұранысқа қол қою үшін электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – тіркелген куәлік (жарамсыз) қайта шақырылған тізімінде болмауын және тіркелген куәліктің электрондық цифрлық қолтаңбаның жарамдылық мерзімін "электрондық үкімет" порталында, және де көрсетілген сұраныстағы бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі арасында сәйкестендіру мәліметтерінде сәйкестік және тіркелу куәліктің электрондық цифрлық қолтаңбаның бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірімен тексеру;

6) инженер по лесопользованию услугодателя осуществляет регистрацию записи учета в соответствующем журнале выдачи лесорубочных и лесных билетов, выдает его услугополучателю в течение 30 (тридцати) минут;
7) специалист канцелярии услугодателя регистрирует мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю в течение 30 (тридцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. Пошаговые действия и решения через портал "электронного правительства" (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале "электронного правительства" с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для услугополучателей, которые не зарегистрированы на портале "электронного правительства");
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале "электронного правительства" для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале "электронного правительства" подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе (индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер и пароль);
4) процесс 2 – формирование на портале "электронного правительства" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале инфор-мационной системы государственной базы данных, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетель-ства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале "электронного правительства" срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером/бизнес идентификационным номером, указанным в запросе, и индивидуальным идентификационным номером/бизнес идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи;

8) 5-үдеріс – қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңба түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – қызметті көрсету сұранысын (келтірілген мәлімет) қызметті алушы толтырылған нысанды электрондық цифрлық қолтаңба бойынша (қол қою) куәландырады;
10) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесі сұранысты өңдейді және "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесі (қызметті алушының сұранысы) электрондық құжатын тіркеу;
11) 3-шарт – рұқсат беруге негіздеу үшін қызметті алушының талаптарға сәйкестігін қызметті беруші тексеруі;
12) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйеде қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
13) 9-үдеріс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінде қалыптасқан қызметті алушының қорытындыны (рұқсат) алу. Қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен электрондық құжат қалыптасады.
13. Қызметті көрсету арқылы шешім мен іс-қимыл кезеңдері (қызметті көрсетудің функционалдық қарым-қатынасы, № 2 диаграмма) осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің логин мен паролiн енгiзу (авторизациялау кезеңі);
2) 1-шарт – тіркелген қызметкердің логин мен паролiн "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінде енгізген мәліметтің дұрыстығын тексеру;
3) 2-үдеріс – қызметті беруші қызметкерінің бұзушылықтарының болуына байланысты "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінде авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны құру;
4) 3-үдеріс – осы Регламентте көрсетiлген қызметтi беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін қызметті берушінің сұраныс нысанын экранға шығаруы және қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – қызметті алушының мемлекеттік дерек қорында "заңды тұлға" немесе "жеке тұлға" деректері туралы және біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде қызметті алушы өкілінің сенімхат мәліметтері туралы "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы сұраныс жіберу;
6) 2-шарт – қызметті алушының бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде сенімхаты туралы деректерінің болуын, жеке тұлғаның мемлекеттік дерек қорында/заңды тұлғаның мемлекеттік дерек қорында деректерінің болуын тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационной системе государственной базы данных "Е-лицен-зирование" и обработка запроса в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование";
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование";
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (разрешения), сформированной информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
13. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственной базе данных "физические лица" либо "юридические лица" о данных услугополучателя, данные доверенности представителя услугополучателя в единой нотариальной информационной системе;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физические лица/государственной базе данных юридические лица, данных доверенности в единой нотариальной информационной системе;

7) 5-үдеріс – қызмет алушының бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде сенімхаты туралы деректердің, жеке тұлғаның мемлекеттік дерек қорында/заңды тұлғаның мемлекеттік дерек қорында деректердің болмауларына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіншілігі жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгiсi бөлiгiнде сұрау нысанын толтыру және Стандарттың 9 тармағына сәйкес қызметті берушінің қызметкерімен қажетті құжаттарды сканерлеу;
9) 7-үдеріс – сұрауды "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесіне тiркеу және "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметтердi өңдеу;
10) 3-шарт – көрсетiлетін қызметті беруші мен көрсетiлетін қызметті алушының лицензия беру үшiн шарттарына және талаптарына сәйкестiгiн тексеруi;
11) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінде қателер болуына байланысты көрсетiлетін қызметті алушының мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 9-үдеріс - қызмет берушінің уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасын пайдалану арқылы электрондық құжат құрастырылады "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінде құрастырылған қызметті алушының қызметті көрсету қорытындысын (рұқсат) алуы.
14. Сұрау салу нысаны және қызмет алу жауабы "Е-лицензиялау" www.elicense.kz порталында көрсетілген.
15. Қызметті алушының мемлекеттік электрондық қызметі бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "электрондық үкіметтің" порталының "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызметті берушіге жүгіну арқылы.
16. Қажетті ақпаратты және қызметті көрсету бойынша кеңесті Бірыңғай байланыс-орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) "электрондық үкімет" порталы;
2) "электрондық үкімет" шлюзі;
3) "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесі;
4) жеке тұлғалар мемлекеттік дерек қоры/заңды тұлғалар мемлекеттік дерек қоры;
5) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесі;
6) халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесінің автоматтық жұмыс орны;
7) қызметті беруші.
18. Олардың сипаттамаларына сәйкес әрекеттердің логикалық дәйектілігінің арасындағы (қызмет көрсету үдерісінде) өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
19. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:

7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физические лица/государственной базе данных юридические лица данных доверенности в единой нотариальной информационной системе;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта, предоставленных услугополучателем и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" и обработка услуги в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (разрешения) сформированной информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
14. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на портале "Е-лицензирование" www.elicense.kz
15. Способ проверки услугополучателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
16. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону единого контакт-центра: (1414).
17. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) портал "электронного правительства";
2) шлюз "электронного правительства";
3) информационная система государственной базы данных "Е-лицензирование";
4) государственная база данных физические лица/государственная база данных юридические лица;
5) единая нотариальная информационная система;
6) автоматизированное рабочее место информационной системы центра обслуживания населения;
7) услугодатель.
18. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
19. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги услугополучателям:

1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
20. Қызмет көрсетудің техникалық шарты:
1) ғаламторға шығу;
2) қорытынды берілетін тұлғада жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірінің болуы;
3) "электрондық үкімет" порталында авторизациялау;
4) пайдаланушының электрондық цифрлық қолтаңбасының болуы.
5. Қорытынды ережелер
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесінің анықтамасы (https://www.upr-taraz.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында (https://www.zhambyl.gov.kz) орналастырылған.оо
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы 27 шілдедегі
№ 163 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушілердің тізімі
р/с
Қызметті берушілердің атауы
Қызметті берушілердің заңды мекенжайы
Байланыс телефондары мен
электронды пошта
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақкөл коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Талас ауданы, Ойық аулы,
Т. Рысқұлов көшесі.
8 (72644) 3-14-54,
oik.06@ mail.ru
Сағат 9-00 бастап
19-00 дейін,
түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
15-00 дейін.
Демалыс
және мереке күндерін қоспағанда,
аптасына
бес күн
2
Ақыртөбе коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Т. Рысқұлов ауданы, Ақыртөбе бекеті, Сейталы көшесі, 35 үй.
8 (72631) 5-34-97,
akurtobe.gu@mail.ru
3
Байзақ коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Байзақ ауданы, Сарыкемер аулы, Желтоқсан көшесі, 30 үй.
8 (72637) 2-18-66,
baizak_gu@mail.ru
4
Бурыл-Байтал коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мойынқұм ауданы, Мирный кенті, 1 үй.
8 (72642) 2-37-49,
bbaitalgu@mail.ru
5
Жамбыл коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Абылай хан көшесі, 8.
8 (7262) 46-46-45,
jgu.leshoz@mail.ru
6
Жуалы коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жуалы ауданы, Б.Момышұлы аулы, Қонаев көшесі, 6.
8 (72635) 2-02-94,
zhuali_gu@mail.ru
7
Қосқұдық коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шу ауданы, Төле би аулы, Асатұлы көшесі, 1.
8 (72638) 3-35-34,
koskuduk@mail.ru
8
Көктерек коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мойынқұм ауданы, Бірлік аулы, Ташеков көшесі, 7.

1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
20. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера у лица, которому выдается разрешение;
3) авторизация на портале "электронного правительства";
4) наличие у пользователя электронной цифровой подписи.
Заключительные положения
21. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействии структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя (https://www.upr-taraz.kz) и акимата Жамбылской области (https://www.zhambyl.gov.kz).
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 27 июля 2015 года № 163
Перечень услугодателей по оказанию государственной услуги
Наименование услугодателей
Юридический адрес услугодателей
Контактные телефоны и электронные адреса
График работы
1
2
3
4
5
1
Аккольское коммунальное государственное учреждение
Таласский район,
село Ойык, улица Т.Рыскулова
8 (72644) 3-14-51,
oik.06@ mail.ru
С 9-00 до 19-00, обеденный перерыв с 13-00 до 15-00, не включая празднич-ные и выходные дни, пять дней в неделю
2
Акыртобинское коммунальное государственное учреждение
Т.Рыскуловский район, станция Акыртобе, улица Сейталы, дом 35
8 (72631) 5-34-97,
аkurtobe.gu@mail.ru
3
Байзакское коммунальное государственное учреждение
Байзакский район,
село Сарыкемер,
улица Желтоксан, 30
8 (72637) 2-18-66,
baizak_gu@mail.ru
4
Бурыл-Байталское коммунальное государственное учреждение
Мойынкумский район, поселок Мирный,
дом №1
8 (72642) 2-37-49,
bbaitalgu@mail.ru
5
Жамбылское коммунальное государственное учреждение
город Тараз, улица Абылай хана, 8
8 (7262) 46-46-45,
jgu.leshoz@mail.ru
6
Жуалынское коммунальное государственное учреждение
Жуалынский район, село Б. Момышулы, улица Конаева, 6
8 (72635) 2-02-94,
zhuali_gu@mail.ru
7
Коскудукское коммунальное государственное учреждение
Шуский район, село Толе би, улица Асатулы, 1
8 (72638) 3-35-34,
koskuduk@mail.ru
8
Коктерекское коммунальное государственное учреждение
Мойынкумский район, село Бирлик, улица Ташекова, 7

8 (72642) 2-34-20,
kokterek_gu@mail.ru
9
Қарақоңыз коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қордай ауданы, Масаншы аулы, Биянху көшесі, 100.
8 (72636) 3-21-45,
gu_karakunuz@mail.ru
10
Қордай коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қордай ауданы, Кордай аулы, Жибек Жолы көшесі, 265.
8(72636) 2-20-38,
kordai.les@mail.ru
11
Сарысу коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сарысу ауданы, Саудакент аулы, Лесхоз көшесі, 1.
8 (72639) 2-16-81,
nurhat66@mail.ru
12
Луговой коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Т. Рысқұлов ауданы, Құлан аулы, Лесхоз көшесі, 1.
8 (72631) 2-48-89,
abb_leshoz@mail.ru
13
Меркі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Меркі ауданы, Меркі аулы, Исмаилов көшесі, 208 А.
8 (72632) 2-13-88,
mеrke_gu@mail.ru
14
Мойынқұм коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мойынқұм ауданы, Мойынқұм аулы, Қабышев көшесі, 3.
8 (72642) 2-47-09
moinkum_gu@mail.ru
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы 27 шілдедегі
№ 163 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы 27 шілдедегі
№ 163 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы 27 шілдедегі
№ 163 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Ағаш кесу және орман билетін беру"
А. Көрсетілетін қызмет беруші арқылы
Б. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы 27 шілдедегі
№ 163 қаулысымен бекітілген
"Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
"Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген "Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – Cтандарт) "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

8 (72642) 2-34-20,
kokterek_gu@mail.ru
9
Каракунузское коммунальное государственное учреждение
Кордайский район, село Масанчи, улица Биянху, 100
8 (72636) 3-21-45,
gu_karakunuz@mail.ru
10
Кордайское коммунальное государственное учреждение
Кордайский район, село Кордай, улица Жибек Жолы, 265
8(72636) 2-20-38,
kordai.les@mail.ru
11
Сарысуское коммунальное государственное учреждение
Сарысусский район, село Саудакент, улица Лесхозная, 1
8 (72639) 2-16-81,
nurhat66@mail.ru
12
Луговское коммунальное государственное учреждение
Т.Рыскуловский район, село Кулан, улица Лесхозная, 1
8 (72631) 2-42-44,
abb_leshoz@mail.ru
13
Меркенское коммунальное государственное учреждение
Меркенский район, село Мерке, улица Исмаилова, 208 А
8 (72632) 2-32-88,
mеrke_gu@mail.ru
14
Мойынкумское коммунальное государственное учреждение
Мойынкумский район, село Мойынкум, улица Кабышева, 3
8 (72642) 2-46-75,
moinkum_gu@mail.ru
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 27 июля 2015 года № 163
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 27 июля 2015 года № 163
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 27 июля 2015 года № 163
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"
А. При оказании государственной услуги через услугодателя
Б. При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 27 июля 2015 года № 163
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства, побочного лесного пользования" (далее – государственная услуга) в соответствии со стандартом "Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства, побочного лесного пользования", утвержденным приказом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 6мая5 № 18-1/415 (далее – Стандарт), оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
1. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін, аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары, жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілері үшін пайдалануға арналған рұқсат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны:
электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында қызмет алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға қағаз түрінде жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және қызметті берушінің мөрімен және оның басшысының қолтаңбасымен куәландырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қызмет берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
2. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдар) бастау үшін Стандарттың қосымшаcына сәйкес нысан бойынша өтініші негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы өтінішті алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауы үшін береді 30 (отыз) минуттың ішінде;
2) қызметті берушінің басшысы өтінішті қарайды және қызметті беруші басшысы орынбасарының қарауы үшін бұрыштаманы 1 (бір) сағаттың ішінде қояды;
3) қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті қарайды және бөлім басшысының қарауы үшін бұрыштаманы 1 (бір) сағаттың ішінде қояды;
4) бөлім басшысы өтінішті қарап бөлім маманына орындау үшін бұрыштаманы 1 (бір) сағаттың ішінде қояды;
5) бөлім маманы қызмет алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және рұқсат беруді рәсімдейді немесе ұсынылған құжаттар толық емес және дәйексіз болған жағдайда қызмет беруші көрсетілген уақытта өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту хатын әзірлеп, бөлім басшысына жолдайды;

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего
хозяйства; побочного лесного пользования.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
5. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на портал – 5 (пять) рабочих дней.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме, приведенной в приложении к Стандарту.
7. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента поступления заявления регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и ставит резолюцию на рассмотрение заместителю руководителя в течение 1 (одного) часа;
3) заместитель руководителя рассматривает заявление услугополучателя и ставит резолюцию на рассмотрение руководителю отдела услугодателя в течение 1 (одного) часа;
4) руководитель отдела услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и ставит резолюцию для рассмотрения специалистом отдела услугодателя в течение 1 (одного) часа;
5) специалист отдела услугодателя рассматривает заявление и оформляет разрешение к выдаче в течение 3 (трех) рабочих дней, в случае установления факта неполного пакета представленных документов готовит мотивированный ответ об отказе в указанные сроки и направляет руководителю отдела;