"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 тамыздағы № 219 қаулысы. Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 қазанда № 2786 болып тіркелді. Күші жойылды -Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 18 сәуірдегі № 129 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 18.04.2016 №129 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 362 қаулысының 1 тармағы 8) тармақшасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2522 болып тіркелген, 2015 жылдың 26 ақпанындағы "Ақ жол" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. Нұралиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" тамыздағы
№ 219 қаулысымен бекітілген
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 4-4/679 "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11946 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес "Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – басқарма), Тараз қаласы және аудандардың ауыл шаруашылығы бөлімдері (бұдан әрі – бөлім) көрсетеді.

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
Постановление акимата Жамбылской области от 27 августа 2015 года № 219. Зарегистрировано Департаментом юстиции 2 октября 2015 года № 2786. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 18 апреля 2016 года №129
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 18.04.2016 №129 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Признать утратившим силу подпункт 8) пункта 1 постановления акимата Жамбылской области от 26 декабря 2014 года № 362 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области сельского хозяйства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2522, опубликовано 26 февраля 2015 года в газете "Знамя труда").
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области А. Нуралиева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области от
"27" августа 2015 года № 219
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства акимата Жамбылской области" (далее – управление) и отделами сельского хозяйства районов и города Тараз (далее - отдел) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – стандарт) утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 4-4/679 "Об утверждение стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11946) .

2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мыналардың:
1) ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында тыңайтқыштарды жеткізушіден және (немесе) тiкелей шетелдiк тыңайтқыштарды өндiрушiден сатып алынған тыңайтқыштарға (органикалықтарды қоспағанда) жұмсалған шығындарды өтеу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің;
2) ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өткізілген тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын арзандату үшін отандық тыңайтқыш өндірушілердің банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ақы төлеуге төлем құжаттарын ұсыну.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимылы тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс – қимылдарды) бастауға негіздеме стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсыру болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) бөлімнің жауапты орындаушысы қызметті алушыдан өтінімдерді қабылдап, олардың толықтығын тексереді 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Нәтижесі – құжаттарды тексеру;
2) бөлімнің жауапты орындаушысыөтінімді тексеру аяқталғаннан кейін басқармаға жібереді 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Нәтижесі – өтінімді басқармаға жіберу;
3) басқарманың жауапты орындаушысы қызметті алушының өтінімі келіп түскеннен кейін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің және (немесе) тыңайтқыштарды өндірушілердің шотына тиесілі субсидияларды аудару үшін ақы төлеуге төлем құжаттарын (бұдан әрі – төлем құжаттары) дайындап, басқарма басшысына ұсынады.
Нәтижесі – төлем құжаттарын басқарма басшысына ұсыну;
4) басқарма басшысы төлем құжаттарын бекітеді.
Нәтижесі – төлем құжаттарын бекіту;
5) басқарманың жауапты орындаушысы басқарма басшысы бекіткен соң қазынашылық аумақтық бөліміне төлем құжаттарын береді 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Нәтижесі– қазынашылық аумақтық бөліміне төлем құжаттарын беру.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша ресімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:

2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета:
1) сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее – сельхозтоваро-производитель) для возмещения затрат на приобретенные удобрения (за исключением органических) в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года у поставщиков удобрений и (или) непосредственно у иностранных производителей удобрений;
2) отечественных производителей удобрений для удешевления стоимости удобрений (за исключением органических), реализованных сельхозтоваропроизводителя в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача полного пакета документов предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель отдела принимает заявки от услугополучателя и проверяет на полноту в течение 3 (трех) рабочих дней.
Результат – проверка документов;
2) ответственный исполнитель отдела после окончания проверки заявки направляет ее в управление в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат – направление заявки в управление;
3) ответственный исполнитель управления после поступления заявки услугополучателя готовит платежные документы к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей и (или) производителей удобрений (далее - платежные документы) и представляет руководителю управления.
Результат – представление платежных документов руководителю управления;
4) руководитель управления утверждает платежные документы.
Результат-утверждение платежных документов;
5) ответственный исполнитель управления после утверждения руководителем управления представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат- представление в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате;
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) бөлімнің жауапты орындаушысы қызметті алушыдан өтінімдерді қабылдап, олардың толықтығын тексереді;
2) бөлімнің жауапты орындаушысы өтінімді тексеру аяқталғаннан кейін басқармаға жібереді;
3) басқарманың жауапты орындаушысы қызметті алушының өтінімі келіп түскеннен кейін төлем құжаттарын дайындап, басқарма басшысына ұсынады;
4) басқарма басшысы төлем құжаттарын бекітеді;
5) басқарманың жауапты орындаушысы басқарма басшысы бекіткен соң қазынашылық аумақтық бөліміне төлем құжаттарын береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметберушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушiнiң, құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:
1) бөлімнің жауапты орындаушысы;
2) басқарманың жауапты орындаушысы;
3) басқарма басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігінің сипаттамасы:
1) бөлімнің жауапты орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде қызметті алушыдан өтінімдерді қабылдап, олардың толықтығын тексереді;
2) бөлімнің жауапты орындаушысы өтінімді тексеру аяқталғаннан кейін
1 (бір) жұмыс күні ішінде басқармаға жібереді;
3) басқарманың жауапты орындаушысы қызметті алушының өтінімі келіп түскеннен кейін төлем құжаттарын дайындап, басқарма басшысына ұсынады;
4) басқарма басшысы төлем құжаттарын бекітеді;
5) басқарманың жауапты орындаушысы басқарма басшысы бекіткен соң 2 (екі) жұмыс күні ішінде қазынашылық аумақтық бөліміне төлем құжаттарын береді.
4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурстарында орналастырылады.
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды қоспағанда)
құнын убсидиялау"мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

1) ответственный исполнитель отдела принимает заявки от услугополучателя и проверяет их на полноту;
2) ответственный исполнитель отдела после окончания проверки заявки направляет ее в управление;
3) ответственный исполнитель управления после поступления заявки услугополучателя готовит платежные документы и представляет руководителю управления;
4) руководитель управления утверждает платежные документы;
5) ответственный исполнитель управления после утверждения руководителем управления представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель отдела;
2) ответственный исполнитель управления;
3) руководитель управления.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный исполнитель отдела принимает заявки от услугополучателя и в течение 3 (трех) рабочих дней и проверяет на полноту;
2) ответственный исполнитель отдела после окончания проверки заявки направляет ее в управление в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель управления после поступления заявки услугополучателя готовит платежные документы и представляет руководителю управления;
4) руководитель управления утверждает платежные документы;
5) ответственный исполнитель управления после утверждения руководителем управления в течение 2 (двух) рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсах акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Субсидирование стоимости
удобрений (за исключением
органических)"
"Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения: