14. "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі миссиясы:
қала әкімдігінің және әкімнің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
15. Міндеттері:
1) қала әкімдігі жұмыс Регламентінің сақталуын қамтамасыз ету;
2) қала аумағында мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру және жергілікті атқарушы органдармен тұрақты өзара іс-қимыл қамтамасыз ету.
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдар жұмысына талдау жүргізеді, қала әкіміне, әкімдігіне және жоғары тұрған органдарға олардың сұраған мәселелері бойынша ақпарат беру;
2) қала әкімі аппаратының тоқсан сайын жұмыс жоспарын дайындау;
3) қала әкімінің, әкімдігінің, аудан әкімі аппаратының қызметтерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету;
4) қала әкімінің, әкімдігінің нормативтік құқықтық актілерін әділет органдарына тіркеді және мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
5) қала әкімі аппаратының құрылымдық бөлмшелерінде, жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдарға атқарушы тәртіп жағдайына талдау жүргізу және осы мәселе бойынша қала әкімін ақпараттандыру;
6) қала әкімі аппаратынын жұмысын, әкімдік отырыстарының, мәжілістердің, семинарлардың және басқа да іс-шаралардың өткізілуін жоспарлайды, оларды дайындау мен өткізуді ұйымдастыру;
7) әкім шешімдері мен өкімдерінің, әкімдік қаулыларын, қала әкімі аппараты басшысының бұйрықтарын жобаларын әзірлеу;
8) әкімнің, әкімдіктің, қала әкімі аппараты басшысының актілерін тіркеуді және таратуды жүзеге асырады;
9) әкім және әкімдік жанындағы консультативтік-кеңестік органдардың, қала әкімі аппараты жанындағы комиссиялардың қызметін қамтамасыз етеді;
10) қала әкімдігінің отырыстарын, қала әкімінің мәжілістерін, әкім күндерін, бақылау сағаттарын, құқықтық жалпыға міндетті оқытуды және өзге де іс-шараларды дайындауды және өткізуді жоспарлайды және ұйымдастырады, материалдарды, мәжіліс хаттамаларын рәсімдеу және таратуды жүзеге асырады;
11) қаланың мемлекеттік органдарымен және әкім аппаратының арасындағы ұйымдастыру және ақпараттық байланысты жүзеге асырады;
12) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық органдардың, сонымен қатар, облыс әкімінің және әкімдігінің актілерімен тапсырмаларының жергілікті бюджеттен қаржыландыратын қаланың жергілікті атқарушы органдарымен орындалуына бақылауды жүзеге асыру;
13) әкімнің және әкімдік мүшелерінің кіріс құжаттарын уақытылы қарауын ұйымдастырады, олардың алғашқы өңдеулерін, алдын-ала қаралуын, тіркелуін, сақталуын, есебін, жеткізілуін және таратылуын жүзеге асыру;

14. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима и акимата города.
15. Задачи:
1) соблюдение Регламента работы акимата города;
2) координация деятельности государственных органов на территории города и обеспечение постоянного взаимодействия с местными исполнительными органами;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) проводит анализ работы исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, предоставляет информацию акиму, акимату города и вышестоящие органы по запрашиваемым ими вопросам;
2) подготовка ежеквартального плана работы аппарата акима города;
3) обеспечивает освещение деятельности акима, акимата, аппарата акима города в средствах массовых информации;
4) обеспечивает регистрацию в органах юстиции и мониторинг нормативных правовых актов акима, акимата города;
5) проводит анализ состояния исполнительской дисциплины в структурных подразделениях аппарата акима города, исполнительных органах, финансируемых из местного бюджета, и информирует по данному вопросу акиму города;
6) планирует работу аппарата акима города, проведение заседаний акимата, совещаний, семинаров и других мероприятий, организует их подготовку и проведение;
7) разрабатывает проекты решений и распоряжений акима, постановлений акимата, приказов руководителя аппарата акима города;
8) осуществляет регистрацию и рассылку актов акима, акимата, руководителя аппарата акима города;
9) обеспечивает деятельность консультативно-совещательных органов при акиме и акимате, комиссий при аппарате акима города;
10) планирует и организует подготовку и проведение заседаний акимата города, совещаний акима города, дней акима, часов контроля, правового всеобуча и иных мероприятий, осуществляет оформление и рассылку материалов, протоколов совещаний;
11) осуществляет организационную и информационную связь между государственными органами города и аппаратом акима города;
12) осуществляет контроль за исполнением актов и поручений Президента, Правительства и центральных органов Республики Казахстан, а также акима и акимата области, города исполнительными органами, финансируемыми из местного бюджета;
13) организует своевременное рассмотрение акимом и членами акимата входящих документов, осуществляет их первоначальную обработку, предварительное рассмотрение, регистрацию, учет, хранение, доставку и расылку;

14) әкімнің, әкімдіктің, қала әкімі аппаратының қызметтерін құжаттамалық қамтамасыз етуді, оның ішінде, құпия іс жүргізуді жүзеге асырады, нормативтік құқықтық актілерге сәйкес құпиялық тәртіпті қамтамасыз ету;
15) жерглікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет көрсету мониторингін жүзеге асыру;
16) мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін жүзеге асыру;
17) ақпараттық қоғам жағдайында мемлекеттік басқару органдарының азаматтармен және ұйымдармен өзара іс-әрекетін ұйымдастыратын әкімдіктің ресми сайтын қолдауды қамтамасыз ету;
18) қала әкімі аппаратының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың кадрлар мониторингін жүзеге асыру;
19) қала әкімі аппаратының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің біліктілігін арттыру мен қайта даярлау, тағылымдамадан өтуін, тәлімгерлікті, қызметін бағалауды ұйымдастыру;
20) қала әкімі аппаратының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін аттестаттауды, конкурстық таңдауды, қызметте өсуін, тәртіпттік жазаға тартуды, жұмыстан босатуды ұйымдастыру және жүргізу;
21) қалада ақпараттандыру деңгейін арттыру және ақпараттық жүйелерді дамыту жөніндегі жұмысты жүргізу;
22) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруды қамтамасыз ету;
23) ақпараттандыру туралы Қазақстан Респбликасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін электрондық қызметтерді дамыту бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарға көмек көрсету;
24) мемлекеттік наградалармен марапаттау үшін құжаттарды дайындауды ұйымдастыру;
25) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есептеуді және қарауды қамтамасыз етеді, әкімнің, әкім орынбасарларының және қала әкімі аппараты басшысының азаматтарды жеке қабылдау жүргізулерін ұйымдастыру;
26) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
27) 7 түрі бойынша азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу (тууды, некені қию, некені бұзу, әке болуды анықтау, бала/қыз асырап алу, тегін, атын, әкесінің атын өзгертуді, қайтыс болуды тіркеу);
28) азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша қайталама куәлік, анықтамалар беру;
29) "АХАЖ ТП", "ХҚКО ИАЖ" жүйесін жүргізу;
30) е.gov.kz электронды Үкімет порталы бойынша қызмет көрсету;
31) азаматтық хал актілерін тіркеу туралы ақпараттық қызмет көрсету;

14) осуществляет документационное обеспечение деятельности акима, акимата, аппарата акима города, в том числе секретное делопроизводство, обеспечивает в соответствии с нормативными правовыми актами режим секретности;
15) осуществляет мониторинг государственных услуг, оказываемых исполнительными органами, финансируемыми из местного бюджета;
16) осуществляет процедуру организации и проведения государственных закупок;
17) обеспечивает поддержку и развитие официального сайта акимата, организующего взаимодействие органов государственного управления с гражданами и организациями в условиях информационного общества;
18) осуществляет мониторинг кадров аппарата акима города и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
19) организует стажировку, наставничество, оценку деятельности, повышение квалификации и переподготовку государственных служащих аппарата акима города и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
20) организует и проводит аттестацию, конкурсный отбор, продвижение по службе, привлечение к дисциплинарной ответственности, увольнение государственных служащих аппарата акима города и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
21) проводит работу по повышению уровня информатизации и развитию информационных систем в городе;
22) обеспечивает автоматизацию процесса оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
23) оказывает содействие исполнительным органам, финансируемым из местного бюджета, по развитию электронных услуг, оказываемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
24) организует подготовку документов для представления к награждению государственными наградами;
25) обеспечивает учет и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, организует проведение личного приема граждан акимом, заместителями акима и руководителем аппарата акима города;
26) реализует гендерную политику в пределах своей компетенции;
27) государственная регистрация актов гражданского состояния по 7 видам (регистрация рождения, заключения брака, расторжение брака, установления отцовства, усыновление/удочерение, перемене фамилии, имени и отчества, смерти);
28) выдача повторных свидетельств, справок по регистрации актов гражданского состояния;
29) ведение информационной системы "РП ЗАГС" "ИИС ЦОН";
30) оказание услуг через портал электронного Правительства e.gov.kz;
31) оказание информационных услуг о государственной регистрации актов гражданского состояния;

32) мемлекеттік органдарымен қарым-қатынас орнату және тізім, есеп беру;
33) бақылау қадағалау өкілеттілігі берілген мемлекеттік органдарына ақпарат беру;
34) өзінің өклеттілігі бойынша азаматтарға құқықтық көмек көрсету (Минск, Кишинев Конвенция бойынша) ;
35) азаматтардың жүгінуі бойынша қызмет көрсету;
36) нотариус, адвокаттардың сұранысы бойынша жауап қайтару;
37) әділет органдарына есеп беру;
38) мемлекеттік ұйымдары мен органдарынан тиісті ақпарат сұрату және алу;
39) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру;
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) соттарда, тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара қарым-қатынаста қала әкімінің, әкімдігінің, қала әкімі аппаратының мүдделерін ұсыну;
2) қала әкімінің, әкімдігінің, қала әкімі аппаратының құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзгеде ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс және қала әкімдері мен әкімдіктерінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің, облыс, қала әкімідігі мен әкімінің актілерінің орындалуына тексерулерді тұрақты негізде жүргізуге, анықталған заң бұзушылықтарды жою жөнінде шаралар қабылдауға;
9) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
10) облыс және қала әкімдігінің, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Үкіметінің мәжілісінің қарауына ұсынылатын мәселелерді дайындауға қала әкімі аппаратының, бөлімдердің және басқа да республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын органдардың қызметкерлерін қатыстыруға;
11) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
12) әкімдік, әкімнің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
13) "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;

32) взаимодействие с государственными органами, а также предоставление списков, отчетов и сведений;
33) представление информации по запросам государственных органов, наделенных контрольными и надзорными функциями;
34) оказание правовой помощи гражданам в пределах своей компетенции (по Минской, Кишиневской Конвенции);
35) оказание услуг по обращениям граждан;
36) отвечать на запросы нотариусов, адвокатов;
37) предоставление отчетов в органы юстиции;
38) запрашивать и получать от государственных органов и организаций необходимую информацию;
17. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима, акимата, аппарата акима города в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима, акимата и аппарата акима города;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акимов и акиматов области, города;
4) в случае официального запроса об юридических и физических лиц представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства;
5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегиях, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) проводить на постоянной основе проверки исполнения актов Президента, Правительства Республики Казахстан, акимата, акима области и города, принимать меры по устранению выявленных нарушений закона;
9) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
10) привлекать работников аппарата акима, отделов и иных органов финансируемых из республиканского и местного бюджета, к участию в подготовке вопросов, вносимых на заседания акимата области и города, а также Правительства Республики Казахстан;
11) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
12) быть истцом и ответчиком в суде от имени акимата, акима и аппарата акима;
13) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" норм этики государственных служащих;

14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшысы жүзеге асырады.
19. "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын қала әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының орынбасарлары жоқ;
21. "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста қала әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) қала әкімдігінің, қала әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасының заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және қала әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және қала әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) бақылау мәселелері бойынша қала әкімі аппараты бөлімдерінің және әкімдік бөлімдердің жұмысын үйлестіреді;
6) қала әкімі аппаратының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар мемлекеттік қызметшілерінің аттестаттау, конкурстық таңдау, қызметте өсу, тәртіптік жазаға тарту, тағылымдамадан өту, тәлімгерлікті, тиімділігін бағалау, біліктілігін арттыру мен қайта даярлауды өткізу бойынша қызметтерді қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
7) қала әкімдігінің отырыстарының өткізілуін, отырыстарды дайындауды және өткізуді ұйымдастыруды;
8) қала әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінде, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда атқарушы тәртіп жағдайына талдау жүргізу, қала әкімін ақпараттандыру;
9) сайлау өткізу, қала сайлаушыларының тізімін, алқа отырысына алғашқы кандидаттардың тізімін жасау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
10) құзыретіне кіретін және қала әкімінің шешімін талап етпейтін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, өзге де ұйымдармен хат алысулар жүргізу;

14) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом города.
20. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" не имеет заместителей.
21. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима города в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности акима, акимата, аппарата акима города;
4) организует работу по контролю за выполнение законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и города, постановлений акимата области и города;
5) координирует работу отделов аппарата акима и отделов акимата по вопросам контроля;
6) осуществляет обеспечение деятельности по проведению аттестации, конкурсного отбора, продвижение по службе, привлечению к дисциплинарной ответственности, стажировке наставничеству, оценке эффективности, повышению квалификации и переподготовке государственных служащих аппарата акима города и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
7) организует проведение заседаний акимата города, подготовку и проведение совещаний;
8) проводит анализ состояния исполнительской дисциплины в структурных подразделениях аппарата акима города и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, информирует акима города;
9) организует работу по проведению выборов, составлению списков избирателей города, первичного списка кандидатов в присяжные заседатели;
10) ведет переписку с государственными органами, иными организациями по вопросам, входящим в компетенцию и не требующим решения акима города;

11) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
12) еңбек шарты бойынша қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
13) бұйрықтар шығарады және қала әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
14) нормативтік құқықтық актілердің, бағдарламалардың және өзге де құжаттардың жобаларын әзірлеу үшін жұмыс топтарын құру;
15) өз құзыреті шегінде қала әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
16) қала әкімдігінің және әкімінің қарауына енгізілетін мәселелердің, қаулылардың, қала әкімінің шешімдері мен өкімдері жобаларының қала әкімдігі Регламентімен белгіленген тәртіппен өтуінің және бекітілуінің сақталуын қамтамасыз етеді;
17) қала әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
18) қала әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
19) қала әкімінің кадр саясатын іске асыруды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
20) қала әкімдігі қаулыларының, хаттамалық тапсырмаларының, қала әкімінің шешімдері мен өкімдерінің расталған көшірмелерін жіберудің тізбесін бекітеді;
21) аппарат басшысына сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
22) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру;
"Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын аппарат басшысы басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамадағы көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік есебінен қалыптастырылады.

11) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
12) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
13) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения работниками аппарата акима города, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
14) образует рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;
15) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима города, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
16) обеспечивает соблюдение установленного Регламентом акимата города порядка прохождения и утверждения вносимых на рассмотрение акимата и акима города вопросов, проектов постановлений акимата города, решений и распоряжений акима города;
17) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима города;
18) утверждает смету расходов аппарата акима города;
19) организует и обеспечивает реализацию кадровой политики акима города;
20) утверждает перечень рассылки заверенных копий постановлений, протокольных поручений акимата города, решений и распоряжений акима города;
21) на руководителя аппарата возлагается, непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
22) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Аппарат коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" возглавляется руководителем аппарата, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество аппарата акима
23. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Тараз Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником.