Шет ауданының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 29/261 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 мамырда № 3216 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2022 жылғы 6 қазандағы № 15/178 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 06.10.2022 № 15/178 шешімімен (оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Шет ауданының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Шет аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 қарашадағы ХХVІ сессиясының № 26/224 "Шет ауданының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізіліміне № 2880 болып тіркелген, 2014 жылғы 25 желтоқсандағы "Шет Шұғыласы" газетінде № 51 (10 515), 2015 жылғы 08 қантардағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Р. Шәкіржанова
Аудандық мәслихаттың
Хатшысы
Ә. Смағұлұлы
Шет аудандық мәслихатының
ХХІХ сессиясының 2015 жылғы
1 сәуірдегі № 29/261 шешімімен
бекітілген
Шет ауданының Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Шет ауданының Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары (одан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3 бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Шет ауданы ауылдарының, кенттерінің, ауылдық округтерінің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества Шетского района
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 21 апреля 2015 года № 29/261. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 мая 2015 года № 3216. Утратило силу решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 6 октября 2022 года № 15/178
Сноска. Утратило cилу решением Шетского районного маслихата Карагандинской области от 06.10.2022 № 15/178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Шетского района.
2. Признать утратившим силу решение ХХVІ сессии Шетского районного маслихата от 25 ноября 2014 года № 26/224 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества Шетского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2880, опубликовано в газете "Шет Шұғыласы" от 25 декабря 2014 года № 51 (10 515), в информационно–правовой системе "Әділет" от 08 января 2015 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Р. Шакиржанова
Секретарь районного
маслихата
А. Смагулулы
Утверждены решением ХХІХ
сессии Шетского районного
маслихата от 21 апреля 2015
года № 29/261
Правила проведения раздельных сходов местного
сообщества Шетского района
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Шетского района (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее – раздельный сход) на территории сел, поселков, сельских округов Шетского района созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.

2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Шет ауданы ауылының, кентінің, ауылдық округінің әкімі шақырады.
Шет ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Шет ауданы ауылының, кентінің және ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды ауыл, кент, ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ауыл, кент, ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын он тұрғындардан бір адам сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына береді.

2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом села, поселка, сельского округа Шеткого района.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Шетского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом села, поселка и сельского округа Шетского района.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом села, поселка, сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким села, поселка, сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в количественном составе от десяти жителей один человек.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима села, поселка, сельского округа.