2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 36/306 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 3615 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты өз әрекетін тоқтатты
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5762177 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2215945 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20816 мың теңге ;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3197 мың теңге;
ресми трансферттерден түсетін түсімдер – 3522219 мың теңге;
2) шығындар – 5335702 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 66533 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 89082 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25626 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 240975 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 240975 мың теңге;
қарыздар түсімі – 89082 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25626 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 172879 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 06.12.2016 № 8/59 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде бекітілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыздан.
3. Облыстық бюджеттен берілетін 2016 жылға арналған субвенциялардың мөлшері 1455627 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің және шығыстарының құрамында, облыстық бюджеттен берілетін нысаналы
трансферттермен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2016 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2015 года № 36/306. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 января 2016 года № 3615. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016 – 2018 годы согласно № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 5762177 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2215945 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 20816 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала-3197 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3522219 тысяч тенге;
2) затраты - 5335702 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 66533 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 89082 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 25626 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 240975 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 240975 тысяч тенге;
поступление займов – 89082 тысяч теңге;
погашение займов – 25626 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 172879 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2016 № 8/59 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу по 50 процентов;
2) по социальному налогу по 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 1455627 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов районного бюджета на 2016 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Установить на 2016 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Шет ауданы әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 28487 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 13.10.2016 № 7/55 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2016 жылғы арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестерлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтер әкімдері аппараты бойынша шығыстары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить резерв акимата Шетского района на 2016 год в сумме 28487 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 13.10.2016 № 7/55 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнение районного бюджета на 2016 год согласно приложению 5.
8. Утвердить в районном бюджете на 2016 год расходы по аппаратам акимов поселков и сельских округов согласно приложению 6.

19601
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
34915
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34915
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29565
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
550
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыру
2300
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
153734
1
Тұрғын үй шаруашылығы
72431
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15449
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
4952
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
10497
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20471
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
20471
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12285
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
12285
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
779
009
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
779
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
9941
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9941
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13506
004
Азаматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6000
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
7506
2
Коммуналдық шаруашылық
26948
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
17743
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
17743
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
751
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
751
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

19601
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
34915
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34915
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29565
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2500
021
Капитальные расходы государственного органа
550
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
2300
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
153734
1
Жилищное хозяйство
72431
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15449
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
4952
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
10497
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20471
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
20471
464
Отдел образования района (города областного значения)
12285
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
12285
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
779
009
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
779
467
Отдел строительства района (города областного значения)
9941
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9941
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13506
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6000
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
7506
2
Коммунальное хозяйство
26948
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
17743
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
17743
467
Отдел строительства района (города областного значения)
751
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
751
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22038
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
89789
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
89789
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
395423
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
393923
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
2
Қаржылық қызмет
21920
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21920
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1500
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
12000
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
8420
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
100534
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40958
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау,бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40958
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
23144
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23144
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14832
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14832
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21600
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21600
02
Қорғаныс
7671
1
Әскери мұқтаждар
7671
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7671
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7671
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
1000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
22038
122
Аппарат акима района (города областного значения)
89789
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
89789
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
395423
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
393923
022
Капитальные расходы государственного органа
1500
2
Финансовая деятельность
21920
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21920
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1500
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
12000
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
8420
9
Прочие государственные услуги общего характера
100534
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40958
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40958
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
23144
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
23144
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14832
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
14832
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21600
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21600
02
Оборона
7671
1
Военные нужды
7671
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7671
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7671
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах