2015 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығың дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 05 наурыздағы № 864 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 03 сәуірде № 4934 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңына және "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы №3-1/600 бұйрығына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін қаражат есебінен жүзеге асырылатын жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 пайызға дейін өтеу және ірі, шырынды, құрама жем-шөп пен жем-шөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес өлшемдер мен талаптар;
осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_____________ А. Мамытбеков
2015 жылғы "5" наурыз
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы " 5 " наурыздағы №864 қаулысына
1-қосымша
Жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін қаражат есебінен жүзеге асырылатын жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 пайызға дейін өтеу және ірі, шырынды, құрама жем-шөп пен жем-шөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған
субсидиялар
нормативтері, теңге
1
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың аналығын қолдан ұрықтандыру шығынын 100 пайызға дейін өтеу
бас

О субсидировании развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2015 год
Постановление акимата Кызылординской области от 05 марта 2015 года № 864. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 03 апреля 2015 года № 4934. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Законом Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года №3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить:
нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещения до 100 процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, осуществляемые за счет дополнительно выделяемых из местного бюджета средств, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
критерии и требования согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
СОГЛАСОВАНО
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________ А. Мамытбеков
"5" марта 2015 года
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от " 5 " марта 2015 года № 864
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещения до 100 процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, осуществляемые за счет дополнительно выделяемых из местного бюджета средств
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
1
Возмещение до 100 процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 26.10.2015 № 205 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
№№
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың аналығын қолдан ұрықтандыру шығынын 100 пайызға дейін өтеу
меншік немесе ұзақ мерзімді (бес жылдан кем емес) жалға алу немесе лизинг құқығында материалдық-техникалық базаға иелік етуі
штатында тиісті мамандықтар бойынша қызметкерлерінің болуы міндетті
22
Ірі, шырынды, құрама жем-шөп пен жем-шөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандату
ет бағытындағы мүйізді ірі қара малы
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиырлар мен қашарлардың аналығы (2 жастан ересек) 50 бастан кем емес;
ірi қара малды күтiп-бағуға арналған қоралар, науалар, сумен жабдықтау, жем-шөп дайындау техникасы, мал үшін жiктегiш және таразы құрылғысының болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық-сараптама жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара малының аналығы,
1-деңгей
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиырлар мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 400 бастан, орташа жылдық сауын сиыр 350 бастан, бір сиырдан орташа сауылым 4500 килограмнан кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық-сараптама жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара малының қашары,
1-деңгей
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиырлар мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 400 бастан кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық-сараптама жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы
мүйізді ірі қара малы
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиырлар мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 50-ден 400 басқа дейін, бір сиырдан орташа жылдық сауылым 2500 килограмнан кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық-сараптама жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
қойлар

Сноска. Приложение 2 – в редакции постановления акимата Кызылординской области от 26.10.2015 № 205 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
Возмещение до 100 процентов затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
владеть на праве собственности или долгосрочной аренды (не менее пяти лет) или лизинга материально-технической базы
иметь в штате работников по соответствующим специальностям
2
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
крупный рогатый скот мясного направления
наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 50 голов;
наличие специализированного помещения, загонов для содержания животных, кормушек, водоснабжения, кормоприготовительной техники, раскола и весового устройства для животных;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
маточное поголовье крупного рогатого скота молочного направления,
1 уровень
наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 400 голов, среднегодовое поголовье дойных коров не менее 350 голов, средний удой от одной коровы не менее 4500 килограмм;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
нетели крупного рогатого скота молочного направления,
1 уровень
наличие собственных маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 400 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
крупный рогатый скот молочного направления
наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года от 50 до 400 голов, средний удой от одной коровы не менее 2500 килограмм;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
овцы

ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі қойдың аналық мал басы 300-ден кем емес;
қойды күтiп-бағуға арналған үй-жайлардың болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық-сараптама жүйе базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
жылқылар
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі жылқының аналығы 75 бастан кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
түйелер
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі түйенің аналығы 75 бастан кем емес;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы 5 наурыздағы
№ 864 қаулысына 3- қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

наличие собственного маточного поголовья овец на 1 января текущего года не менее 300 голов;
наличие помещений для содержания овец;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
лошади
наличие собственного маточного поголовья лошадей на 1 января текущего года не менее 75 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
верблюды
наличие собственного маточного поголовья верблюдов на 1 января текущего года не менее 75 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от 5 марта 2015 года № 864
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 26.10.2015 № 205 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Бағдарлама атауы
Субсидиялау бағыттары
Субсидия нормативі, теңге
Субсидия көлемі
бас,
тонна
мың теңге
Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдау
Ет бағытындағы асыл тұқымды ірі қара малдың аналық мал басына селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу
20000

Сноска. Приложение 3 – в редакции постановления акимата Кызылординской области от 26.10.2015 № 205 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Наименование программы
Направление субсидирования
Нормативы субсидий, тенге
Объем субсидии
голов/ тонн
тысяч
тенге
Поддержка племенного животноводства
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем племенного крупного рогатого скота мясного направления
20000