"Қызылорда қалалық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 2900 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 ақпанда № 4876 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 04 мамырдағы № 5295 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 04.05.2016 № 5295 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес, Қызылорда қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Қоса беріліп отырған "Қызылорда қалалық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
Қаулының орындалуын бақылау Қызылорда қаласы әкімінің орынбасары Н.Ахатовқа жүктелсін.
Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда
қаласының әкімі Н. Нәлібаев
Қызылорда қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "17" ақпандағы № 2900
қаулысымен бекітілген
"Қызылорда қалалық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қызылорда қалалық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. Бөлім өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Бөлім мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Бөлім азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Кызылординский городской отдел регистрации актов гражданского состояния"
Постановление акимата города Кызылорда Кызылординской области от 17 февраля 2015 года № 2900. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 23 февраля 2015 года № 4876. Утратило силу постановлением акимата города Кызылорда Кызылординской области от 04 мая 2016 года № 5295
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Кызылорда Кызылординской области от 04.05.2016 № 5295 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Кызылорда ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Кызылординский городской отдел регистрации актов гражданского состояния".
Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города Кызылорда Ахатову Н.
Настоящее постановления вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города
Кызылорда Н. Налибаев
Утвержден постановлением
акимата города Кызылорда
от "17" февраля 2015 года № 2900
Положение коммунального государственного учреждения "Кызылординский городской отдел регистрации актов гражданского состояния"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Кызылординский городской отдел регистрации актов гражданского состояния" (далее - Отдел) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере (ах) государственной регистрации актов гражданского состояния.
2. Отдел регистрации актов гражданского состояния" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Отдел является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет свою печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан , счета в органах казначейства.
4. Отдел вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

5. Бөлім егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Бөлім өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Бөлім басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
7. Бөлімнің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: индекс 120014, Қазақстан Республикасы, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Әйтеке би көшесі, №21.
9. Мемлекеттiк органның толық атауы - "Қызылорда қалалық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттiк мекемесі.
10. Осы Ереже Бөлімнің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Бөлімнің қызметiн каржыландыру республикалық және жергiлiктi бюджеттерiнен, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi бюджетiнен (сметасынан) жүзеге асырылады.
12. Бөлім кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Бөлімнің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
13. Бөлімнің жұмыс режимі:
1) Бөлімнің жұмыс уақытының қалыпты ұзақтығы аптасына 40 сағат жұмыс істейді;
2) Бөлімнің жұмыс уақыты жергілікті уақыт бойынша сағат 09.00-де басталып, сағат 19.00-де аяқталады. Сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін үзіліс;
3) Бөлім сенбі және жексенбі күндері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мереке күндері жұмыс істемейді.
Егер Бөлім заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Бөлімнің миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
Бөлімнің миссиясы:
азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру саласында басшылықты жүзеге асыру.
Бөлімнің мiндеттері:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің, облыс, қала әкімінің мемлекеттік мекеменің құзырына қатысты мәселелер бойынша актілер мен тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз ету;
2) азаматтық хал актілерін тіркеуді жүзеге асыру саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру;
3) азаматтық хал актілерін тіркеу саласында іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асыру;
5) азаматтық хал актілерін тіркеуде "электрондық үкімет" бағдарламасының жүзеге асырылуын қамтамасыз ету.
Бөлімнің функциялары:
1) тууды, қайтыс болуды, неке (ерлі-зайыптылықты) қию және бұзуды, ұл (қыз) бала асырап алуды, әке болуды белгілеуді, есімін, әкесінің есімін, тегін мемлекеттік тіркеу;

5. Отдел имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Отдел по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Отдела утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 120014, Республика Казахстан, Кызылординская область, город Кызылорда, улица Айтеке би № 21.
9. Полное наименование государственного органа - коммунальное государственное учреждения "Кызылординский городской отдел регистрации актов гражданского состояния".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Отдела.
11. Финансирование деятельности Отдела осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан.
12. Отдел запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Отдела.
13. Режим работы Отдела:
1) нормальная продолжительность рабочего времени Отдела 40 часов в неделю;
2) время работы Отдела с 09.00 часов до 19.00 часов местного времени. Перерыв: с 13.00 часов до 15.00 часов;
3) в субботу и в воскресенье, а также в установленные законодательством Республики Казахстан праздничные дни, Отдел не работает.
Если Отделу законодательными актами предоставлено право осуществлять, приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Отдела
14. Миссия отдела:
осуществляющий руководство в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния.
15. Задачи Отдела:
1) обеспечение исполнения актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства, акима области и города, относящиеся к функциям государственного учреждения;
2) формирование и реализация государственной политики в сфере регистрации актов гражданского состояния;
3) организация и проведение мероприятий в сфере регистрации актов гражданского состояния;
4) осуществление производства по делам об административных правонарушениях в соответствии с законадательством Республики Казахстан;
5) обеспечение реализации программы "Электронное правительство" при регистрации актов гражданского состояния;
16. Функции Отдела:
1) государственная регистрация рождения, смерти, заключения брака (супружества), расторжения брака (супружества), усыновления (удочерения), установления отцовства (материнства), перемена имени, отчества и фамилии

2) азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертеді, толықтыру, түзету және жою;
3) жоғалған жазбаларды қалпына келтіру;
4) бастапқы және қайталама куәлiктерді, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы мұрағаттық анықтамалар беру;
5) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді электронды түрде "Азаматтық хал актілері жазбалары" ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу, ықпалдастырылған ақпраттық жүйесінің жүзеге асырылуын қамтамасыз ету;
6) азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қатаң есептегі елтаңбалы куәліктердің сақталуын, жұмсалуын, есептілігін қамтамасыз ету;
7) халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
8) азаматтық хал актілерін тіркеу кітаптарының тиісті жағдайда сақталуын қамтамасыз ету, тізімдеме жүргізу, түптеу, сақаталу мерзіміне қарай, жою, мемлекеттік мұрағатқа өткізу;
9) мемлекеттік азаматтық хал актілерін тіркеудің құпиялылығын қамтамасыз ету;
10) азаматтардың хал актілерін тіркеу мәселелері бойынша құқықтық насихат жүргізуді қамтамасыз ету;
11) азаматтық хал актілерінің толық, дер кезінде тіркеуді қамту мәселесі бойынша ауыл округтерімен өзара іс-қимыл жасау;
12) азаматтық хал актілерін тіркеу мәселесі бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
13) статистикалық есептердің мерзімінде берілуін қамтамасыз ету;
14) салтанатты неке қию, тууды тіркеу , ұлттық салт дәстүрлерді насихаттау.
Бөлімнің құқықтары:
"Қызылорда қалалық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттiк мекемесі өзіне жүктелген міндеттерді іске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұратуға және алуға;
2) қолданыстағы заңнамалық актілерге көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Бөлімнің қызметiн ұйымдастыру
Бөлім басшылықты Бөлімге жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.
Бөлімнің бiрiншi басшысын қала әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
Бөлімнің бiрiншi басшысының өкiлеттiгi:
1) Бөлім қызметінің жұмысын ұйымдастырады және қызметін үйлестіреді;
2) құзыретінің шегінде Бөлім қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және босатады;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен Бөлімнің қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және көтермелеу шараларын қолданады;
4) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
5) өз құзіреті шегінде барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Бөлімнің мүддесін білдіреді;

2) внесение изменений, дополнений и исправлений в записей актов гражданского состояния
3) восстановление записей актов гражданского состояния
4) выдача первичных и повторных свидетельств, а также архивных справок о государственной регистрации актов гражданского состояния;
5) обеспечение регистрации актов гражданского состояния п в электронном виде посредством информационной системы "Записи актов гражданского состояния", и реализация интеграционной информационной системы Центра обслуживания населения;
6) обеспечение учета, сохранности и расходования гербовых бланков строгой отчетности по регистрации актов гражданского состояния;
7) организация работы по оказанию государственной услуги Центры обслуживания населения;
8) обеспечение сохранности архивных книг, ведение описи, переплет, уничтожения документов истекших срока хранения, передача документов в государственный архив;
9) обеспечение тайны государственной регистрации актов гражданского состояния;
10) обеспечение правовой пропаганды по вопросам регистрации актов гражданского состояния;
11) обеспечение взаимодействия с местными ауыльными округами по своевременности и полноты регистрации актов гражданского состояния;
12) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам регистрации актов гражданского состояния;
13) своевременное предоставление статистических отчетов;
14) организация торжественной регистрации брака и рождения, мероприятий по пропаганде национальных традиции.
17. Права Отдела:
Отдел при реализации возложенных на него задач и осуществления своих функции имеет право в установленном законодательством порядке:
1) запрашивать и получать от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) осуществлять иные права предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Отдела
18. Руководство Отделом осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель Отдела назначается на должность и освобождается от должности акимом города.
20. Полномочия первого руководителя Отдела:
1) организует и координирует деятельность работников Отдела;
2) назначает и освобождает работников Отдела в пределах компетенции;
3) в установленном законодатльством порядке налагает дисциплинарные взыскания и принимает меры поощрения на работников Отдела;
4) в пределах своей компетенции издает приказы;
5) представляет Отдел во всех государственных и иных организациях в пределах своих компетенции;