"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Әкімдігінің 2015 жылғы 14 тамыздағы № 252 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 қыркүйекте № 2831 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 57 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 09.04.2018 № 57 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.04.2017 № 87 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.04.2017 № 87 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Маңғыстау облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (М.Б. Әлібекова) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ш.Л. Илмұханбетоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
С. Алдашев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының қаржы
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
А.М. Толыбаева
14 тамыз 2015 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 14 тамыз
№ 252 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Постановление акимата Мангистауской области от 14 августа 2015 года № 252. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 21 сентября 2015 года № 2831. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 9 апреля 2018 года № 57
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 09.04.2018 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области от 24.04.2017 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан".
Сноска. В пункт 1 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области от 24.04.2017 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление финансов Мангистауской области" (Альбекова М.Б.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ильмуханбетову Ш.Л.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
С. Алдашев
"СОГЛАСОВАНО"
исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
"Управление финансов Мангистауской области"
Толыбаева А.М.
14 август 2015 года
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 14 августа 2015 года
№ 252
Регламент государственной услуги
"Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"

Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.04.2017 № 87 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі ЖАО) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.04.2017 № 87 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 11154 болып тіркелген) бекітілген "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт), қосымшасына сәйкес, сыйға тарту шарты және мүліктің қабылдау – беру актісі (табыстау актісі).
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.04.2017 № 87 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың сыйға тарту шарты бойынша мүлікке құқықты мемлекетке беру туралы ұсынысы мен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар болып табылады.
4-1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме мыналар:

Сноска. В заголовок Регламента внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области от 24.04.2017 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – МИО) (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем и его структурным подразделением, осуществляющих функции в сфере учета коммунального имущества.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области от 24.04.2017 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор дарения и акт приема-передачи имущества (передаточный акт), согласно приложению к стандарту государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан", утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11154) (далее – Стандарт).
Сноска. В пункт 3 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области от 24.04.2017 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предложение физических и негосударственных юридических лиц о передаче государству прав на имущество по договору дарения и документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
4-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі болып табылады.
Ескерту. Регламент 4-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.04.2017 № 87 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесімен құжаттарды қабылдау мен тіркеу – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттарды қарауы – 2 (екі) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты мемлекеттік органының - "Маңғыстау облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – жауапты мемлекеттік орган) құжаттарды қарауы – күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде;
4) жергілікті мемлекеттік басқарудың жекелеген функцияларын жүзеге асыруға ЖАО уәкілеттік берген жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) құжаттарды қарауы – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
5) Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысын әзірлеу мен бекіту – күнтізбелік 19 (он тоғыз) күн ішінде;
6) мемлекеттік органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ресімдеу – күнтізбелік 20 (жиырма) күннен аспайтын мерзімде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) жауапты мемлекеттік орган;
4) мемлекеттік органдар.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жолдайды – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты мемлекеттік органға орындауға жібереді – 2 (екі) жұмыс күні;

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Сноска.Регламент дополнено пунктом 4-1 в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области от 24.04.2017 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация документов канцелярией услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;
2) рассмотрение документов руководством услугодателя – 2 (два) рабочих дня;
3) рассмотрение документов ответственным государственным органом услугодателя – государственное учреждение "Управление финансов Мангистауской области" (далее – ответственный государственный орган) – в течение 7 (семи) календарных дней;
4) рассмотрение документов исполнительными органами, финансируемые из местного бюджета, уполномоченные МИО на осуществление отдельных функций местного государственного управления (далее – государственные органы) – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
5) разработка и утверждение постановления акимата Мангистауской области – в течение 19 (девятнадцати) календарных дней;
6) оформление результата оказания государственной услуги государственными органами – не более 20 (двадцати) календарных дней.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный государственный орган;
4) государственные органы.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию и направляет их на рассмотрение руководству услугодателя – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководство услугодателя ознакамливается с поступившими документами и передает на исполнение ответственному государственному органу – 2 (два) рабочих дня;

3) жауапты мемлекеттік орган мемлекеттік органдарға сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқығын мемлекеттік меншікке алуының қажеттігі туралы қорытынды ұсыну үшін сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқығын беру жөніндегі қолда бар ұсыныс туралы хабардар етеді – күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде;
4) мемлекеттік органдар тиісті ұсынысты алған күннен бастап сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқықтарына ие болу қажеттілі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытынды дайындайды және жауапты мемлекеттік органға жолдайды – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
5) жауапты мемлекеттік орган сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқықтарына ие болу қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытындыны алғаннан кейін Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысын әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына бекітуге шығарады – күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысына қол қояды және жауапты мемлекеттік органға жолдайды – күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде;
7) жауапты мемлекеттік орган қаулыны шығарғаннан кейін мүдделі тұлғаларға Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысын таратып жіберуді жүргізеді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) мемлекеттік органдар Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысын алған күннен бастап тапсырушы және қабылдаушы тараптар арасында сыйға тарту шартын жасасу және мүлікті қабылдау-беру актісіне (табыстау актісі) қол қою бойынша қажетті шараларды қабылдайды – күнтізбелік 20 (жиырма) күннен аспайтын мерзімде.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара рәсімдерінің (іс-қимылдарының) тәртібін, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын сипаттау, осы "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.04.2017 № 87 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқығын сыйға тарту шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға тарту шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік қызмет көрсету Бизнес-процесстерінің анықтамалығы

3) ответственный государственный орган уведомляет об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения государственные органы для представления заключения о необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения – в течение 7 (семи) календарных дней;
4) государственные органы со дня получения соответствующего предложения готовят заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют ответственному государственному органу – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
5) ответственный государственный орган при получении заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения, разрабатывает и выносит на утверждение постановление акимата Мангистауской области руководству услугодателя – в течение 14 (четырнадцати) календарных дней;
6) руководство услугодателя подписывает и направляет ответственному государственному органу постановление акимата Мангистауской области - в течение 5 (пяти) календарных дней;
7) ответственный государственный орган после вынесения постановления производит рассылку постановления акимата Мангистауской области заинтересованным лицам – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) государственные органы со дня получения постановления акимата Мангистауской области принимают необходимые меры по заключению договора дарения и подписания акта приема-передачи имущества (передаточный акт) между передающей и принимающей сторонами – не более 20 (двадцати) календарных дней.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан". Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области от 24.04.2017 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение к регламенту государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.04.2017 № 87 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шартты белгілер

Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Мангистауской области от 24.04.2017 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения