Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы № 18/120 "Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Бейнеу аудандық 2015 жылғы 16 ақпандағы № 30/211 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 11 наурызда № 2632 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 30 қазандағы № 18/145 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 30.10.2017 № 18/145 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы № 18/120 "Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2318 болып тіркелген, 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 51 "Рауан" газетінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасында:
9 тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 26 сәуір – Чернобыльдағы АЭС апат күні:
Чернобыльдағы АЭС апатын жоюға қатысушы мүгедектерге – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1986-1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатын жоюға қатысушыларға - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
1988-1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатын жоюға қатысушыларға - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) 9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыльдағы АЭС апатын жоюға қатысушы мүгедектерден басқа) – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;

О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 25 ноября 2013 года № 18/120 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе"
Решение маслихата Бейнеуского района Мангистауской области от 16 февраля 2015 года № 30/211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 11 марта 2015 года № 2632. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 30 октября 2017 года № 18/145
Сноска. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 30.10.2017 № 18/145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата от 25 ноября 2013 года № 18/120 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2318, опубликовано в газете "Рауан" 20 декабря 2013 года № 51), следующие изменения:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе:
в пункте 9:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) 26 апреля – День аварии на Чернобыльской АЭС:
инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах - 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) 9 мая – День победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме инвалидов ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС) – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;

жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986-1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылардан басқа) – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлері және ата-аналарына, сонымен қатар "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 4 бабының 3, 4 тармақтарында көрсетілген адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;".
2. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (М.Тоқназаров) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалысын бақылау Бейнеу аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер бойынша, заңдылық және құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту: аббревиатуралардың шешуі:
КСР Одағы – Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы;
Чернобыль АЭС - Чернобыль атом электр станция.
Сессия төрағасы,
Аудандық мәслихат
хатшысы
А.Ұлұқбанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Бейнеу аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
Б.Әзірханов
16 ақпан 2015 жыл.
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б.Өмірбеков
16 ақпан 2015 жыл.

лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986 - 1989 годах) - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, а также лицам, указанные в подпунктах 3 и 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" от 5 апреля 1999 года – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;".
2. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (М.Токназаров) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официального опубликования в средствах массовой информации и размещения в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на комиссию по социальным вопросам, по вопросам законности и правового порядка Бейнеуского районного маслихата.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
Союз ССР – Союз Советских Социалистических Республик;
Чернобыльская АЭС – Чернобыльская атомная электростанция.
Председатель сессии,
Секретарь районного маслихата
А. Улукбанов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Бейнеуский районный
отдел экономики и финансов"
Б.Азирханов
16 февраля 2015 год.
Руководитель государственного
учреждения "Бейнеуский районный
отдел занятости и социальных программ"
Б.Омирбеков
16 февраля 2015 год.