Мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 354 "Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2015 жылғы 11 тамыздағы № 432 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 тамызда № 5798 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 354 «Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5237 тіркелген, 2014 жылғы 27 желтоқсанда «Костанайские новости» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129165831,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5469547,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1337037,9 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14775,6 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 122344470,8 мың теңге;
2) шығындар – 129207473,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3396267,4 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 4740397,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1344129,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3437909,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3437909,2 мың теңге.»;
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«9. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 76639,0 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
көрсетілген шешімнің 12-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Г. Ахметова
Қостанай облыстық
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы                          А. Сапарова
КЕЛІСІЛДІ:
«Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ Е. Спанов
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 12 декабря 2014 года № 354 "Об областном бюджете Костанайской области на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 11 августа 2015 года № 432. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 августа 2015 года № 5798
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 12 декабря 2014 года № 354 «Об областном бюджете Костанайской области на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5237, опубликовано 27 декабря 2014 года в газете «Костанайские новости») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 129165831,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5469547,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1337037,9 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14775,6 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 122344470,8 тысячи тенге;
2) затраты – 129207473,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3396267,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4740397,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1344129,6 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3437909,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3437909,2 тысячи тенге.»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2015 год в сумме 76639,0 тысяч тенге.»;
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                        Г. Ахметова
Исполняющий обязанности
секретаря Костанайского
областного маслихата                       А. Сапарова
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения «Управление экономики
и бюджетного планирования акимата
Костанайской области»
_____________________ Е. Спанов
Приложение 1
к решению маслихата

617338,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
783666,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
128141,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
247364,2
261
Облыстың білім басқармасы
877463,6
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
838462,6
037
Әлеуметтік сауықтандыру
39001,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
16744,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
16744,0
2
Әлеуметтiк көмек
675529,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
675529,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
317007,0
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6186,0
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
28079,0
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
322542,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
1715,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1049714,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
961647,7
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117000,8
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20812,0
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12326,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
2443,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
659008,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6251,8
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер

617338,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
783666,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
128141,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
247364,2
261
Управление образования области
877463,6
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
838462,6
037
Социальная реабилитация
39001,0
271
Управление строительства области
16744,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
16744,0
2
Социальная помощь
675529,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
675529,0
003
Социальная поддержка инвалидов
317007,0
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
6186,0
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
28079,0
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
322542,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1715,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1049714,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
961647,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
117000,8
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
20812,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
12326,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
2443,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
659008,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6251,8
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов

143806,1
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
39136,0
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
39136,0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
48930,4
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48052,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
878,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11587968,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2782395,2
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
2169,0
011
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін нысаналы трансферттер
2169,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
21525,0
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
21525,0
261
Облыстың білім басқармасы
30725,0
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
30725,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
6632,4
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6632,4
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2432787,8
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
537216,0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1895571,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
288556,0
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
288556,0
2
Коммуналдық шаруашылық
8805573,2
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4792299,9
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
635418,0
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4156881,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4013273,3

143806,1
263
Управление внутренней политики области
39136,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
39136,0
270
Управление по инспекции труда области
48930,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
48052,4
003
Капитальные расходы государственного органа
878,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11587968,4
1
Жилищное хозяйство
2782395,2
251
Управление земельных отношений области
2169,0
011
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд
2169,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
21525,0
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
21525,0
261
Управление образования области
30725,0
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
30725,0
262
Управление культуры области
6632,4
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
6632,4
271
Управление строительства области
2432787,8
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
537216,0
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1895571,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
288556,0
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
288556,0
2
Коммунальное хозяйство
8805573,2
0
271
Управление строительства области
4792299,9
033
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
635418,0
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4156881,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4013273,3

1040362,2
13
Басқалар
5743583,1
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
1483030,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1483030,0
005
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
327100,0
010
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1078930,0
011
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
77000,0
9
Басқалар
4260553,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
2376769,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
76639,0
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2300130,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
102402,2
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық кұжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
102402,2
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
245591,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80252,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
633,0
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
164706,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
337269,5
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
281713,5
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
55556,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
281773,8
051
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
84913,1
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
196860,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы

1040362,2
13
Прочие
5743583,1
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1483030,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1483030,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
327100,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
1078930,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
77000,0
9
Прочие
4260553,1
257
Управление финансов области
2376769,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
76639,0
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
2300130,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
102402,2
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
102402,2
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
245591,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
80252,0
003
Капитальные расходы государственного органа
633,0
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в моногородах
164706,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
337269,5
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
281713,5
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
55556,0
271
Управление строительства области
281773,8
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020 года»
84913,1
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
196860,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области