Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 205 "Арқалық қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 218 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 наурызда № 5462 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 205 "Арқалық қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5289 тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда "Торғай" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3752680,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1206340,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10773,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 46000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2489567,7 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1709083,0 мың теңге;
2) шығындар – 3703230,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 26652,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 50142,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -27344,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 27344,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 659635,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
азаматтық хал актілерді тіркеу бөлімдерінің штаттық кестесін қамтамасыз етуге 2170,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 27976,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 71749,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 560,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 2419,0 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтердің стандарттарын енгізуге 3217,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарының мөлшерін көбейтуді қамтамасыз етуге 10959,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге, біржолғы материалдық көмек көрсетуге 8625,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 205 "О бюджете города Аркалыка на 2015-2017 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 20 марта 2015 года № 218. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 марта 2015 года № 5462
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 205 "О бюджете города Аркалыка на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5289, опубликовано 16 января 2015 года в газете "Торгай") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3752680,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1206340,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10773,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2489567,7 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1709083,0 тысячи тенге;
2) затраты – 3703230,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26652,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 50142,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27344,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27344,4 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 659635,0 тысяч тенге, в том числе:
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 2170,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 27976,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 71749,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 560,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 2419,0 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 3217,0 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 10959,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне на оказание единовременной материальной помощи в сумме 8625,0 тысяч тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге, біржолғы материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақыға 86,0 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін қамтамасыз етуге 5702,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларда жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық ставканы субсидиялауға 2857,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларда жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге 6000,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларда ағымдық іс-шараларды іске асыруға 391834,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорын жұмыскерлерінің айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 125481,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 3–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 70707,7 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
патронаттық тәрбиешілерге еңбек ақы төлеу жөніндегі функциялары берілуге байланысты потронаттық тәрбиешілерге берілген баланы(балаларды) күтіп ұстауға, оның ағымдағы шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен 3602,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға, қорғаншыларға біржолғы қаражат төлемі 596,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту бағдарламасы шеңберінде кеңжолақты интернетті төлеуге 15546,0 мың теңге сомасында;
аудандар және қалалар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірім спорт мектептерінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функцияларды беруге байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға 33998,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан Соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық көрсеткішке дейін ұлғайтуға 571,0 мың теңге сомасында;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қысқы мезгілдегі автомобиль жолдарының маңызды бөлігіне 6500,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларды ағымдық жайғастыруға 2014 жылдың секвестр қортындысы бойынша қайта енгізуге 9894,7 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 4–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 50142,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 50142,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи сумме 86,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 5702,0 тысячи тенге;
на субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов в моногородах в сумме 2857,0 тысяч тенге;
на предоставление грантов на развитие новых производств в моногородах в сумме 6000,0 тысяч тенге;
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в сумме 391834,0 тысячи тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 125481,0 тысяча тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 70707,7 тысяч тенге, в том числе:
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 3602,0 тысячи тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 596,0 тысяч тенге;
на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 15546,0 тысяч тенге;
на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов в сумме 33998,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 571,0 тысяча тенге;
на зимнее содержание автомобильных дорог районного (города областного значения) в сумме 6500,0 тысяч тенге.
на восстановление по итогам секвестра 2014 года на текущее обустройство моногородов в сумме 9894,7 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых трансфертов из республиканского бюджета на развитие в сумме 50142,0 тысячи тенге, в том числе:
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 50142,0 тысячи тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:

"6. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 30380,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік несие көлемі қарастырылды, оның ішінде:
ауданның бюджеттік несие (облыстық маңызы бар қаланың) республикалық бюджет есебінен алынған мамандарға әлеуметтік қолдауды жүзеге асыру үшін 16380,2 мың теңге сомасында;
моноқалалардағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру үшін 14000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2015 жылға арналған Арқалық қаласы бюджетінде 692,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылсын,оның ішінде:
республикалық бюджетке 422,0 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 270,2 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 14-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың кезекті
сессиясының төрайымы                       Е. Цвентух
Мәслихат хатшысы                           Н. Шалдыбаев
Мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 218 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 205 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2015 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер

"6. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 30380,2 тысяч тенге, в том числе:
кредиты бюджетам районов (городов областного значения), полученные из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 16380,2 тысяч тенге;
кредитование на содействие развития предпринимательства в моногородах в сумме 14000,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В бюджете города Аркалыка на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 692,2 тысячи тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 422,0 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 270,2 тысячи тенге.";
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной
сессии маслихата                           Е. Цвентух
Секретарь маслихата                        Н. Шалдыбаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 марта 2015 года № 218
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 205
Бюджет города Аркалыка на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы