"Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 44 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 наурызда № 5397 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 157 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 19.04.2016 № 157 қаулысымен (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 2 тармағына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес, Лисаков қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережесі бекітілсін.
2. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген ереженің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әділет органдарында тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі М. Жүндібаев
Лисаков қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 17 ақпандағы
№ 44 қаулысымен бекітілген
"Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл
шаруашылығы және ветеринария бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы
ереже
1. Жалпы ереже
1. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі ауыл шаруашылық және ветеринария салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомствосы бар:
Лисаков қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ветеринариялық станция" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
3. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска"
Постановление акимата города Лисаковска Костанайской области от 17 февраля 2015 года № 44. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 марта 2015 года № 5397. Утратило силу постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 19 апреля 2016 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 19.04.2016 № 157 (вводится в действие со дня принятия).
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска".
2. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" обеспечить регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города М. Жундубаев
Утверждено
постановлением акимата
города Лисаковска
от 17 февраля 2015 года № 44
Положение
о государственном учреждении
"Отдел сельского хозяйства и ветеринарии
акимата города Лисаковска"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах сельского хозяйства и ветеринарии.
2. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" имеет ведомства:
Государственное коммунальное предприятие "Ветеринарная станция" на праве хозяйственного ведения акимата города Лисаковска.
3. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111200, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Лисаков қаласы, Мир көшесі, 31.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі.
11. Осы Ереже "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесінің қызметiн каржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
13. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесінің кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесіне заңнамалық актiлермен табыстар әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған табыстар мемлекеттік бюджеттiң табысына жiберiледi.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi,
функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесінің миссиясы: ауыл шаруашылық және ветеринария саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша жергілікті мемлекеттік басқару функцияларын орындауды жүзеге асырады.

5. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдела сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111200, Республика Казахстан, Костанайская область, город Лисаковск, улица Мира, 31.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска".
Если государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска": осуществление выполнения функций местного государственного управления по реализации государственной политики в области сельского хозяйства и ветеринарии.

15. Міндеттері:
1) ауыл шаруашылық және ветеринария саласында мемлекеттік функцияларды жүзеге асыру;
2) ветеринариялық- санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) жергілікті өкілді органына бекіту үшін жануарларды асырау қағидаларын, иттер мен мысықтарды асырау және серуендету қағидаларын, қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларын, жануарларды асыраудың санитариялық аймақтарының шекараларын белгілеу жөнінде ұсыныстар енгізеді;
2) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастырады;
3) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (малды союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдау жөніндегі мемлекеттік комиссияларды ұйымдастырады;
4) жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алып қоймай залалсыздандыру (зарарсыздандыру) және қайта өңдеуді ұйымдастырады;
5) жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтейді;
6) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге құқығы бар мемлекеттік ветеринариялық дәрігерлер тізімін бекітеді;
7) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруді жүзеге асырады;
8) Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуы тұрғысынан мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады:
ішкі сауда объектілерінде;
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда (импортпен және экспортпен байланыстыларды қоспағанда);
ветеринариялық препараттар өндіруді қоспағанда, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларда;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, жануарлар ауруларының қоздырушыларын тарататын факторлар болуы мүмкін көлік құралдарының барлық түрлерінде, ыдыстың, буып-түю материалдарының барлық түрлері бойынша;
тасымалдау (орнын ауыстыру) маршруттары өтетін, мал айдалатын жолдарда, маршруттарда, мал жайылымдары мен суаттардың аумақтарында;

15. Задачи:
1) осуществление государственных функций в сфере сельского хозяйства и ветеринарии;
2) обеспечение ветеринарно-санитарной безопасности;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) вносит в местный представительный орган области для утверждения правила содержания животных, содержания и выгула собак и кошек, отлова и уничтожения бродячих собак и кошек, предложения по установлению границ санитарных зон содержания животных;
2) организует отлов и уничтожение бродячих собак и кошек;
3) организует работу государственной комиссии по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
4) организует обезвреживание (обеззараживание) и переработку без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
5) возмещает владельцам стоимость обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
6) утверждает список государственных ветеринарных врачей, имеющих право выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
7) осуществляет выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
8) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии:
на объектах внутренней торговли;
на объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой) хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (за исключением связанных с импортом и экспортом);
у лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии, за исключением производства ветеринарных препаратов;
на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые могут быть факторами передачи возбудителей болезней животных, за исключением экспорта (импорта) транзита;
на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты транспортировки (перемещения);

9) мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, реконструкциялау және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
10) уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының, сондай-ақ жануарлардың басқа да ауруларының профилактикасы, биологиялық материал сынамаларын алу және оларды диагностикалау үшін жеткізу бойынша ветеринариялық іс-шаралардың жүргізілуін ұйымдастырады;
11) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорды жүргізу бойынша іс-шаралар өткізуді ұйымдастырады;
12) облыстың жергілікті атқарушы органына жануарлардың жұқпалы және жұқпалы емес ауруларының профилактикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жөнінде ұсыныстар енгізеді;
13) ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен сатып алынған ветеринариялық препараттарды сақтауды ұйымдастырады;
14) облыстың жергілікті атқарушы органына тиісті қаланың әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар туралы ұсыныстар енгізеді;
15) ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастырады;
16) жеке қосалқы шаруашылығы бар болуы туралы анықтаманы беруді жүзеге асырады;
17) эпизоотологиялық зерттеп-қарау актілерін береді;
18) тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилермен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беруді жүзеге асырады;
19) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеуді жүзеге асырады;
20) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеуді жүзеге асырады;

9) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении перемещаемых (перевозимых) объектов;
10) организует проведение ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утверждаемому уполномоченным органом, а также других болезней животных;
11) организует проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных, ведению базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
12) вносит предложения в местный исполнительный орган области по ветеринарным мероприятиям по профилактике заразных и незаразных болезней животных;
13) организует хранение ветеринарных препаратов, приобретенных за счет бюджетных средств, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов;
14) вносит предложения в местный исполнительный орган области о ветеринарных мероприятиях по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы города;
15) организует санитарный убой больных животных;
16) осуществляет выдачу справки о наличии личного подсобного хозяйства;
17) выдает акты эпизоотологического обследования;
18) осуществляет выдачу удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости;
19) осуществляет регистрацию лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности;
20) осуществляет регистрацию, перерегистрацию тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков;

21) тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беруді жүзеге асырады;
22) тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізуді жүзеге асырады;
23) тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсынады;
24) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асырады;
25) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ведомствоның функциялары:
1) жануарлардың аса қауіпті, жұқпалы емес және энзоотиялық ауруларына қарсы ветеринариялық іс-шаралар жүргізу;
2) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорды жүргізу және одан үзінді көшірме беру;
3) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою;
4) ветеринариялық анықтама беру;
5) Қазақстан Республикасының ведомствасына қойылатын өзге де функцияларды орындайды.
17. Құқықтары мен мiндеттерi:
1) мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттерді орындау үшін өз құзыреттілігі шегінде тиісті мемлекеттік басқару органдардан, статистика органдарынан, ұйымдардан, мекемелер мен кәсіпорындардан ақпаратты сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңдары нормаларының орындалуын тексеру, сондай-ақ ветеринария саласындағы жеке және заңды тұлғалардың қызметi туралы ақпарат алу мақсатында мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектiлерiне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен кедергiсiз (қызмет куәлiгiн көрсетiп) кiруiне;
3) ветеринариялық-санитариялық қолайлы аумақтарда, сондай-ақ қолайсыз пункттерде жануарлардың және адамның денсаулығына қауіп төндіретін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілер анықталған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен оларды алып қоюға және жоюға, оларды залалсыздандыруды (зарарсыздандыруды) немесе өңдеудi ұйымдастыру iсiне қатысуға, сондай-ақ аталған фактiлер туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органға хабарлауға;

21) осуществляет регистрацию и выдачу свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости;
22) проводит ежегодный государственный технический осмотр тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости;
23) предоставляет информацию об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости;
24) осуществляет государственную техническую инспекцию в области развития агропромышленного комплекса;
25) осуществляет иные функции в соответствие с законодательством Республики Казахстан.
Функции ведомства:
1) проведение ветеринарных мероприятий против особо опасных, незаразных и энзоотических болезней животных;
2) проведение идентификации сельскохозяйственных животных и ведение базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдача выписки из нее;
3) отлов и уничтожение бродячих собак и кошек;
4) выдача ветеринарной справки;
5) выполняет иные функции, возлагаемые на ведомство законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке необходимые информационные материалы от органов статистики, из местных государственных органов управления, от хозяйствующих субъектов всех форм собственности и от других организаций в пределах своей компетенции;
2) беспрепятственно посещать (по предъявлении служебного удостоверения) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора с целью проверки выполнения норм законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии, а также получения информации о деятельности физических и юридических лиц в области ветеринарии;
3) при выявлении на территориях ветеринарно-санитарного благополучия, а также в неблагополучных пунктах перемещаемых (перевозимых) объектов, представляющих опасность для здоровья животных и человека, изымать и уничтожать в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, принимать участие в организации их обезвреживания (обеззараживания) или переработки, а также сообщать об указанных фактах в уполномоченный государственный орган в области здравоохранения;

4) Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылық және ветеринария саласындағы заңдары бұзылған жағдайда сотқа талап қоюға құқығы бар;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесінің басшылықты "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң басшысын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі басшысының өкiлеттiгi:
барлық ұйымдарда мемлекеттiк мекеменiң мүдделерiн бiлдiредi және мемлекеттiк мекеменiң атынан сенiмхатсыз iс-әрекет етедi;
қаржылық құжаттарда бірінші қол қою құқығы бар, шарттар жасасады, сенiмхаттар бередi;
қызметкерлер арасында лауазымдық міндеттерін және олардың жауапкершілік дәрежесін бөледі және бекітеді, бюджеттік қаражаттарды нысаналы пайдалануды қамтамасыз етеді, мекеменің барлық қызметкерлері үшiн мiндеттi бұйрықтар шығарады және нұсқаулар бередi;
мемлекеттiк мекеменiң iссапарлар, тағылымдамалар, қызметкерлердi оқу орталықтарында оқыту және қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн көтерудiң өзге де түрлерi жөнiндегi тәртiбi мен жоспарларын бекiтедi;
мемлекеттiк мекеменiң қызметкерлерiн жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады, мемлекеттiк мекеменiң қызметкерлерiне көтермелеу шараларын қолданады және тәртiптiк жаза қолданады;
заңдарда белгiленген жағдайларда және шектерде мүлiкке билiк етедi;
өзiне заңдарда, осы Ережеде жүктелген және уәкiлеттi орган жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
"Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі басшының өкілеттіктерін ол болмаған кезеңде қолданыстағы заңнамаға сәйкес оның орнын басатын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi
21. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
"Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.

4) предъявлять иски в суд в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области сельского хозяйства и ветеринарии.
5) осуществляет иные права и обязанности, в соответствие с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" назначается на должность и освобождается от должности.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска":
представляет интересы государственного учреждения во всех организациях и без доверенности действует от имени государственного учреждения;
обладает правом первой подписи финансовых документов, заключает договоры, выдает доверенности;
распределяет и утверждает должностные обязанности между сотрудниками и степень их ответственности, обеспечивает целевое использование бюджетных средств, издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников учреждения;
утверждает порядок и планы государственного учреждения по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников;
принимает на работу и увольняет сотрудников государственного учреждения, принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения;
в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством, настоящим Положением и уполномоченным органом.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

22. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттiк мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Лисаков қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы
және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жүргізуіндегі ұйымдардың
және оның ведомствосындағы тізбесі
Лисаков қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ветеринариялық станция" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Лисаковска" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении
государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии
акимата города Лисаковска" и его ведомств
Государственное коммунальное предприятие "Ветеринарная станция" на праве хозяйственного ведения акимата города Лисаковска.