Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 291 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 наурызда № 5458 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5285 нөмірімен тіркелген, 2015 жылғы 29 қаңтарда, 5 ақпанда "Лисаковская новь" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3304692,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2483965,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14830,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 794397,0 мың теңге;
2) шығындар – 3213093,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 17817,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17817,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 92368,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 92368,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18586,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18586,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5,6,7,8 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге 1342,0 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалардың деңгейінде ақшалай қаражатты ағымдағы шотқа аудару жолымен патронат тәрбиешілердің еңбекақылары бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 7278,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмекті 6-дан 10 дейін айлық есептік көрсеткіштерге ұлғайтуға 2188,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О бюджете города Лисаковска на 2015-2017 годы"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 20 марта 2015 года № 291. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 марта 2015 года № 5458
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О бюджете города Лисаковска на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5285, опубликовано 29 января, 5 февраля 2015 года в газете "Лисаковская новь") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3304692,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2483965,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14830,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 794397,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3213093,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17817,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17817,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 92368,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 92368,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18586,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18586,0 тысяч тенге.";
пункты 5678 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, в сумме 1342,0 тысячи тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 7278,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с шести до десяти месячных расчетных показателей в сумме 2188,0 тысяч тенге;

электрондық білім беру жүйесі бағдарламасының шеңберінде кең жолақты Интернетке төлеуге 8120,0 мың теңге сомасында.
6. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектiлерін салу және реконструкциялауға 66666,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 46809,0 мың теңге сомасында.
7. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 20057,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 39667,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 109,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 143,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 55214,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 20271,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 85809,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1092,0 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға 3503,0 мың теңге сомасында;
мынадай:
жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау 2857,0 мың теңге сомасында;
жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру 8000,0 мың теңге сомасында;
ағымдағы жайластыру 129707,0 мың теңге сомасында, бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға 140564,0 мың теңге жалпы сомасында.
8. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 14943,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 92368,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 8120,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 66666,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 46809,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 20057,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе, в сумме 39667,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 109,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 143,0 тысячи тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 55214,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, в сумме 20271,0 тысяча тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в сумме 85809,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1092,0 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3503,0 тысячи тенге;
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года в общей сумме 140564,0 тысячи тенге, реализуемых по следующим направлениям:
субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов в сумме 2857,0 тысяч тенге;
предоставление грантов на развитие новых производств в сумме 8000,0 тысяч тенге;
текущее обустройство в сумме 129707,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 14943,0 тысячи тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 92368,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:

"Лисаков қаласында 280 орынға арналған балабақша құрылысы" инвестициялық жобасын іске асыруға 150000,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 38254,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерге 768,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 12 және 5-қосымшалары осы шешімнің 12және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессияның төрағасы                         А. Демисенов
Қалалық
мәслихат хатшысы                           Г. Жарылқасымова
КЕЛІСІЛДІ
"Лисаков қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________Н. Турлубекова
2015 жылғы "20" наурыз
Мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 291 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 259 шешіміне 1-қосымша
Лисаков қаласының 2015 жылға
арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кірістер

на реализацию инвестиционного проекта "Строительство детского сада на 280 мест в городе Лисаковск" в сумме 150000,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 38254,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский и областной бюджеты в сумме 768,8 тысяч тенге.";
приложения 12 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
внеочередной сессии                        А. Демисенов
Секретарь
городского маслихата                       Г. Жарылкасымова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Лисаковска"
__________________Н. Турлубекова
"20" марта 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 марта 2015 года № 291
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 259
Бюджет города Лисаковска
на 2015 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

352,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
352,0

352,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
352,0