"Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 11 қыркүйектегі № 140 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қазанда № 5928 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 6 мамырдағы № 50 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 06.05.2016 № 50 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Жангелдин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімi А. Кенжегарин
Әкімдіктің
2015 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 140 қаулысымен бекітілген
"Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района"
Постановление акимата Джангельдинского района Костанайской области от 11 сентября 2015 года № 140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 октября 2015 года № 5928. Утратило силу постановлением акимата Джангельдинского района Костанайской области от 6 мая 2016 года № 50
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Джангельдинского района Костанайской области от 06.05.2016 № 50 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Указа Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Джангельдинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Кенжегарин
Утверждено
постановлением акимата
от 11 сентября 2015 года № 140
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима
Жаркольского сельского округа Джангельдинского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110600, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Жангелдин ауданы, Тәуіш ауылы.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, құқықтары және міндеттері
14. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: ауылдық округі әкімінің ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қызметін қамтамасыз ету болып табылады.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжением руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 110600, Республика Казахстан, Костанайская область, Джангельдинский район, село Тауыш.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района"
14. Миссия: государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" является информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима сельского округа.

15. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік тәуелсіздігін, конституциялық құрылысын қорғау және нығайту, қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандығын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) қоғамдық ұйымдармен және бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) Президент жүргізіп отырған ішкі және сыртқы саясатты түсіндіру;
2) әкімнің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында хабарлауды қамтамасыз ету, нормативтік құқықтық актілерді жариялау;
3) "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын жоспарлау, кеңестерді, семинарларды және басқа да іс-шараларды өткізу;
4) ауылдық округі әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
5) әкімнің актілерін тиісті дәрежеде рәсімдеуді және таратуды қамтамасыз етеді;
6) қызметтік құжаттарды және жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды, жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауын өткізуін ұйымдастырады;
7) мемлекеттік тілді кең түрде қолдануға бағытталған шараларды қабылдау;
8) жұмыстың тәсілі мен әдістерін жақсарту, жаңа ақпараттық технологияны енгізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу;
9) мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенттері мен стандарттарына қол жетімділігін қамтамасыз ету.
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде Жаркөл ауылдық округі әкімінің құзырына енетін мәселелері бойынша мемлекеттік органдардан және лауазымды тұлғалар мен басқа ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) Президентің, Үкіметің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ облыс әкімі және әкімдігінің, аудан әкімі және әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
18. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады.
19. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.

15. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) взаимодействие с общественными организациями и средствами массовой информации;
3) иные задачи предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) разъяснение проводимой Президентом внутренней и внешней политики;
2) обеспечение освещения деятельности акима в средствах массовой информации, опубликование нормативных правовых актов;
3) планирование работы государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района", проведение совещании, семинаров и других мероприятии;
4) подготовка проектов решений и распоряжений акима сельского округа;
5) обеспечение надлежащего оформления и рассылки актов акима;
6) рассмотрение служебных документов и обращения физических и юридических лиц, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц;
7) принятие мер, направленных на широкое применение государственного языка;
8) проведение работ по улучшению стиля и методов работы, внедрению новых информационных технологий;
9) обеспечение доступности стандартов и регламентов государственных услуг;
10) осуществление иных функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц и других организаций по вопросам компетенции акима Жаркольского сельского округа;
2) качественное и своевременное исполнение актов и поручений Президента, Правительства и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата области, акима и акимата района;
3) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района"
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" осуществляется акимом сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

20. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкілеттігі:
1) "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда ұсынады;
2) "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жұмысын ұйымдастырады және басқарады, әкім аппаратына жүктелген функциялар мен міндеттердің орындалуына дербес жауап береді;
3) "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ережесін әзірлейді;
4) "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
5) заңнамада белгіленген тәртіппен "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін тағайындайды, босатады және тәртіптік жауапкершілікке тартады;
6) "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері үшін орындауға міндетті нұсқаулар береді, шешімдер мен өкімдер шығарады;
7) ауылдық округі әкімімен қабылданған шешімдер мен өкімдердің орындалуын бақылау бойынша жұмысты үйлестіреді;
8) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаға қол қояды;
9) "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін іссапарларға жолдайды:
10) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады;
11) нормативтік құқықтық актілер, бағдарламалар және басқа да құжаттардың жобаларын дайындау үшін жұмыс топтарын құрады;
12) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асырады;
13) өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізеді;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Жұмыс тәртібі "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімінің өкімімен бекітілген, "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді.
"Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі

20. Полномочия акима государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района":
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на аппарат акима функций и задач;
3) разрабатывает Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района";
4) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района";
5) в установленном законодательством порядке назначает, освобождает и привлекает к дисциплинарной ответственности работников государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района";
6) издает решения и распоряжения, дает указания, обязательные для исполнения сотрудниками государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района";
7) координирует работу по контролю за исполнением принятых решений и распоряжений акима сельского округа;
8) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
9) направляет работников государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" в командировки;
10) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
11) образовывает рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;
12) реализует гендерную политику в пределах своей компетенции;
13) ведет борьбу с коррупцией в пределах своей компетенции;
14) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Режим работы устанавливается в соответствии с регламентом работы государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района", утвержденного распоряжением акима государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района".
Исполнение полномочий акима государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района"

21. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Жангелдин ауданының Жаркөл ауылдық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

21. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района", относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района"
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Жаркольского сельского округа Джангельдинского района" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.