"Қарабалық ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекеме туралы ережесін бекіту туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 24 тамыздағы № 232 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қыркүйекте № 5909 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 4 мамырдағы № 99 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 04.05.2016 № 99 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Қарабалық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қарабалық ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекеме туралы ережесі бекітілсін.
2. "Қарабалық ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әділет органдарында қайта тіркеу қамтамасыз етілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Исмағұлов
Әкімдіктің
2015 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 қаулысымен бекітілді
"Қарабалық ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік саласында басшылық ететін, бәсекелестікті дамытуға, қолдауға және қорғауға, сондай ақ жеке кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдайларын құруға бағытталған Қарабалық ауданының аумағында кәсіпкерлік саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты өткізу функцияларын жүзеге асрайтын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомствосы жоқ.
3. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының заңдары мен Конституциясына, басқа нормативтік құқықтық актілерге, оған қоса осы Ережелерге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық формасында заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөртабаны мен мөрге, белгіленген нұсқаулы бланкіне, Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда өз шотына ие.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района"
Постановление акимата Карабалыкского района Костанайской области от 24 августа 2015 года № 232. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 сентября 2015 года № 5909. Утратило силу постановлением акимата Карабалыкского района Костанайской области от 4 мая 2016 года № 99
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карабалыкского района Костанайской области от 04.05.2016 № 99.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового Положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Карабалыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района".
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" обеспечить перерегистрацию в органах юстиции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Исмагулов
Утверждено
постановлением акимата
от 24 августа 2015 года
№ 232
Положение
о государственном учреждении "Отдел
предпринимательства акимата Карабалыкского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере предпринимательства, а также функции проведения единой государственной политики в сфере предпринимательства на территории Карабалыкского района, направленной на развитие, поддержку и защиту конкуренции, а также создание условий для развития индивидуального предпринимательства.
2. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счет в органах казначейства.

5. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қарым-қатынасқа өз атынан енеді.
6. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының шегі Қарабалық ауданы әкімімен қолданыстағы заңнама негізінде бекітіледі.
9. Заңды тұлға орны: 110900, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавттар көшесі, 31.
10. Мемлекеттік мекеменің толық атауы: "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ережелер "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып саналады.
12. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметпен айналысуға құқық берілсе, бұндай қызметтен түскен табыс мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның құқығы мен міндеттері,
функциялары, негізгі мақсаттары, миссиясы.
14. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы кәсіпкерлік аясында басқарушылық функцияларды жүзеге асыру.
15. Мақсаттары:
1) кәсіпкерлікті дамыту және қолдау, бәсекелестікті қорғау, сонымен қатар инновациялық қызметте, ғылыми-техникалық саласында кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдайлар жасау;

5. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" вступает в гражданско–правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 110900, Республика Казахстан, Костанайская область, Карабалыкский район, поселок Карабалык, улица Космонавтов 31.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района". Если государственному учреждению "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права
и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" заключается в осуществлении государственных функций в области предпринимательства.
15. Задачи:
1) Развитие и поддержка предпринимательства, защита конкуренции, а также создание условий для развития предпринимательства в научно-технической сфере, инновационной деятельности;

2) экономиканың шикізаттық емес секторына инвестиция тарту үшін қолайлы жағдай құру.
16. Қызметтері:
1) басшымен жеке және заңды тұлғалар өтiнiштерiнің қабылдауын және тiркеуін қамтамасыз ету, жеке тұлғалардың және заңды тұлғалар өкiлдерiнің жеке қабылдауын ұйымдастыру;
2) баға құрылуының талдауы, өз құзіретінің шегінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
3) өз құзыретi шегiнде сауда қызметi субъектiлерiнiң қызметiн реттеудi жүзеге асырады;
4) көрмелер мен жәрмеңкелер ұйымдастырады;
5) тұтынушылар құқықтарын қорғау бойынша талаптардың, сауда, қоғамдық тамақтану, қызметтер саладағы ережелер және тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
6) тұрғындар, қолданыстағы заңнамасының мәселелері бойынша шағын кәсіпкерліктің субъектілер арасында ақпараттық–түсіндіру жұмысын өткізеді;
7) жеке кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың мемлекеттiк саясатының iске асырылуын жүзеге асырады;
8) жеке кәсiпкерлiктi дамыту үшiн жағдайлар жасайды;
9) өңірлерде мемлекеттік бағдарламалардың іске асыруын қамтамасыз етеді және орындау үшін жауапты;
10) кәсіпкерлік мәселелері бойынша сарапшылық кеңестердiң қызметiн ұйымдастырады;
11) шағын және орта кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн мамандар мен персоналды оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырады;
12) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
13) шағын кәсiпкерлiктi дамыту жөнiндегi ақпаратты және оны дамытудың проблемалық мәселелерiн талдау мен қорыту;
14) облыстың кредиттік мекемелердегі бар сыртқы қарыздардың, гранттардың шарттары бойынша кәсіпкерліктің субъектілеріне хабар беру;
15) ауданда Бизнестің жол картасы 2020 мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын координациялау, есептерді дайындау;
16) Даму институттардың, мемлекеттік және ұлттық компаниялардың, сервистік компаниялардың, екінші деңгейдегі банктердің және өзге ұйымдардың сарапшыларды және кеңесшілерді тартуымен топты кеңес пен тренингтердің ұйымдастыруы;
17) Ауданның әлеуметтік–экономикалық дамуы болжамының салалық тарауының әзірлеуі, әлеуметтік–экономикалық дамуының негізгі бағыты, аудан дамуының стратегиясы және басымдылығы бойынша ауданның әкімдігіне және әкіміне ұсыныстарды енгізеді.
17. Құқығы мен міндеттері:
1) өз қызметін атқарушы билігінің басқа органдармен өзара әрекеттесіп жүзеге асыру;
2) өз құзыреті шегінде заңнамамен орнатылған тәртіппен мемлекеттік мекеменің сұрауы бойынша мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарынан, кәсіпкерліктің субъектілерден қажетті ақпараттық материалдарын алу;

2) Создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в несырьевой сектор экономики.
16. Функции:
1) обеспечение учета и рассмотрения обращений физических и юридических лиц, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц руководителем;
2) анализ ценообразования, осуществляет в пределах своей компетенции государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары;
3) регулирование в пределах своей компетенции деятельности субъектов торговой деятельности;
4) организация выставок и ярмарок;
5) осуществление контроля за соблюдением требований по защите прав потребителей, правил и порядка в сфере торговли, общественного питания, услуг;
6) проведение информационно-разъяснительной работы среди населения, субъектов малого предпринимательства по вопросам действующего законодательства;
7) осуществляет реализацию государственной политики поддержки и развития частного предпринимательства;
8) создает условия для развития частного предпринимательства;
9) обеспечивает и несет ответственность за реализацию и исполнение государственных программ в регионах;
10) организует деятельность экспертных советов по вопросам предпринимательства;
11) организует обучение, подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства;
12) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
13) анализ и обобщение информации по развитию малого предпринимательства и проблемных вопросов его развития;
14) информирует субъектов предпринимательства об условиях существующих внешних займов, грантов в кредитных учреждениях области;
15) координация реализации в районе государственной программы Дорожная карта бизнеса 2020, подготовка отчетов;
16) организация групповых консультаций и тренингов с привлечением экспертов и консультантов институтов развития, государственных и национальных компаний, сервисных компаний, Банков второго уровня и иных организаций;
17) разработка отраслевого раздела Прогноза социально-экономического развития района, вносит предложения акимату и акиму района по основным направлениям социально-экономического развития, приоритетам и стратегии развития района.
17. Права и обязанности:
1) осуществлять свою деятельность во взаимодействии с другими органами исполнительной власти;
2) получать по запросам государственного учреждения в установленном законодательством порядке необходимые информационные материалы из местных государственных органов управления, субъектов предпринимательства в пределах своей компетенции;

3). Заңды тұлғалар мен азаматтармен шарттарды жасасу, мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарын алу, сотта даугер және жауапкер болу;
4) мемлекеттік мекеме құзыретінің сұрақтары бойынша аудан әкімдігімен және әкіммен қабылданатын нормативтік-құқықтық актілер жобалары бойынша ұсыныстар енгізу;
5) қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен өкілеттіктерін жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру.
18. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесін басқарушылығы "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген тапсырмалар мен өз функцияларын іске асыруына дербес жауапты болатын бірінші бастықпен жүзеге асырылады.
19. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Қарабалық ауданы әкімімен лауазымға тағайындалады және лауазымдық орнынан босатылады.
20. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші бастығының өкілеттігі:
1) бөлім мамандарының міндеттерін анықтайды;
2) бекітілген заңнамалық тәртіпке сәйкес "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысшыларын лауазымға тағайындайды және орнынан босатады;
3) бекітілген заңнамалық тәртіпке сәйкес Бөлім жұмысшыларын тәртіптік жазаға таратады,материалдық көмек көрсету, ынталандыру сұрақтарын шешеді;
4) сенімхатсыз "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан әрекет етеді;
5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзарақатынастарда "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің таныстыру;
6) штаттық кестесін және құрылымын, міндеттер мен төлемдер бойынша "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қаржыландыру жоспарын бекітеді, бұйрықтар шығарады және орындауға міндетті тапсырмалар береді.
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа өкілеттіктерді іске асырады.
Мемлекеттік мекемесінің басшысы мекемеде жүргізілетін сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша жұмысқа жеке жауап береді.
"Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші бастығының өкілетін орындау, оның орнында жоқ болған кезінде, қолданыстағы заңнамаға сәйкес оның орынбасарымен жүзеге асырылады.

3) заключать договоры с юридическими лицами и гражданами, приобретать имущественные и личные неимущественные права, быть истцом и ответчиком в суде;
4) вносить предложения по проектам нормативно–правовых актов, принимаемых акимом и акиматом района по вопросам компетенции государственного учреждения;
5) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Карабалыкского района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района":
1) определяет функциональные обязанности специалистов отдела;
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района", в соответствии с действующим законодательством;
3) в установленном законом порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;
4) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района";
5) представляет государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" во всех взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с действующим законодательством;
6) утверждает план финансирования государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" по обязательствам и платежам, структуру и штатное расписание, издает приказы и дает указания обязательные для исполнения;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" несет персональную ответственность за проводимую в учреждении работу по противодействию коррупции.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" в период его отсутствия осуществляется лицом его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

21. "Қарабалық ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымдық орнынан босатылатын басшысына жүктеледі.
4. Мемлекеттік мекеме мүлігі
22. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі оралымды басқару құқығында заңнамада қарастырылған жағдайларда жекеленген мүлікке ие бола алады.
"Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесініңнің мүлігі оған жекеменшікпен тапсырылған мүліктің есебінен, оған қоса (қаражат шығындарымен бірге) Қазақстан Республикасының заңнамаларымен тыйым салынбаған жекеменшік көздерінің және қызметінің нәтижесінде пайда болған мүліктің арқасында қалыптасады.
23. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық жекеменшікке тиесілі болады.
24. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің, егер басқа мүлік заңнамамамен бекітілмеген болса, оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен мүліктенуге және басқа тәсілдермен мекемеге бекітілген мүлікке иелік етуге, өздігінен қағажытуға құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және ыдырату
25. "Қарабалық ауданы әкiмдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және ыдырату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

21. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата Карабалыкского района" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.