"Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 44 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 қаңтарда № 5343 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 19 мамырдағы № 132 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 19.05.2016 № 132 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес, Қарасу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережесі бекітілсін.
2. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес әділет органдарында жоғарыда көрсетілген Ережені тіркеуін қамтамасыз етілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Шәмшиев
Әкімдіктің
2015 жылғы 19 қаңтардағы
№ 44 қаулысымен бекітілген
"Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі аудан әкімінің және әкімдіктің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима Карасуского района"
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 19 января 2015 года № 44. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 января 2015 года № 5343. Утратило силу постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 19 мая 2016 года № 132
Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима Карасуского района"
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 19.05.2016 № 132 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Карасуского района".
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Карасуского района" обеспечить регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в соответствии с действующим законодательством.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Шамшиев
Приложение
к постановлению акимата
от 19 января 2015 года № 44
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Карасуского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитической, организационно-правовой и материально-технической деятельности акимата и акима района.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

6. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, А.Исақов көшесі, 73.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: аудан әкімінің және әкімдіктің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету болып табылады.
15. Міндеттері:
1) Аудан әкімі мен әкімдігінің қызметін ақпараттық -талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуде әкімдіктің барлық құрылымдық бөлімшелер жұмысының тиімділігін арттыру;
2) Қазақстан Республикасы заңнамасымен қарастырылған басқа да міндеттер.
16. Функциялары:
1) ауыл және ауылдық округ әкімдерінің, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ауданның атқарушы органдары жұмысын зерделеу және талдау;
2) аудан әкімдігінің және әкімнің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында жарықтандыру, сонымен бірге "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ресми сайтын қолдау және дамыту;

6. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111000 Республика Казахстан, Костанайская область, Карасуский район, село Карасу, улица А.Исакова, 73.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом
государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Карасуского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Карасуского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссией государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" является качественное и своевременное информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акимата и акима района.
15. Задачи:
1) повышение эффективности работы всех структурных подразделений акимата в информационно-аналитическом, организационно-правовом и материально-техническом обеспечении деятельности акимата и акима района;
2) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) изучение и анализ работы исполнительных органов района, финансируемых из средств местного бюджета, акимов сел и сельских округов;
2) освещение деятельности акима и акимата района в средствах массовой информации, а также поддержка и развитие официального сайта государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района";

3) әкімнің шешімдері мен өкімдері, әкімдіктің қаулыларының жобаларын әзірлеу, әділет органдарында тіркеу, бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау;
4) аудан әкімдігінің құрылымдық бөлімшелерінде, сонымен бірге ауыл және ауылдық округ әкімдерінің атқарушы тәртіп жағдайын талдау;
5) "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын жоспарлау, әкімдіктің отырысын, кеңестер, семинарлар және басқа да іс-шараларды дайындауды ұйымдастыру мен өткізу;
6) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің, орталық атқарушы органдарының, облыс әкімінің және әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын, сондай-ақ басқа да нормативтік құқықтық актілерін орындауын бақылауды жүзеге асыру;
7) "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде іс қағаздарын жүргізу, сонымен қатар, Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңнамаға сәйкес құпия іс қағаздарын жүргізу;
8) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін және қызметтік құжаттарың мен қарау;
9) басшылықпен азаматтар мен заңды тұлғалар өкілдерін жеке қабылдауын ұйымдастыру;
10) мемлекеттік тілді қолдану аясын кеңейтуге бағытталған шараларды қолдану;
11) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша ішкі бақылауды және сапасын арттыруды қамтамасыз ету;
12) "электронды үкімет" бағдарламасын қолданысқа енгізу және іске асыру, ақпараттық теңсіздікті төмендету және ақпараттық технологиялармен байланысты басқа да мәселелер бойынша жұмысты ұйымдастыру;
13) грамотамен, мемлекеттік наградамен марапаттауға ұсыну үшін құжаттарды дайындау;
14) мемлекеттік қызмет туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын орындау бойынша "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен азаматтық хал актілерін тіркеуді жүзеге асыру және тіркеу туралы мәліметтерді Жеке тұлғалар туралы мемлекеттік дерекқорға енгізу;
16) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес басқа да функцияларды іске асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
2) мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау жөніндегі уәкілетті органға сәйкес ақпаратты ұсыну;
3) Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа құқықтары мен міндеттерін іске асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру

3) разработка проектов решений и распоряжений акима, постановлений акимата, регистрация в органах юстиции, опубликование в средствах массовой информации;
4) анализ состояния исполнительской дисциплины в структурных подразделениях акимата района, а также акимов сел и сельских округов;
5) планирование работы государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района", организация подготовки и проведение заседаний акимата района, совещаний, семинаров и иных мероприятий;
6) осуществление контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства, центральных исполнительных органов, акима и акимата области, а также других нормативных правовых актов;
7) ведение делопроизводства в государственном учреждении "Аппарат акима Карасуского района", в том числе секретного, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) рассмотрение служебных документов и обращений физических и юридических лиц;
9) организация личного приема граждан и представителей юридических лиц руководством;
10) принятие мер, направленных на расширение сферы применения государственного языка;
11) обеспечение повышения качества и внутреннего контроля по оказанию государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
12) организация работы по внедрению и реализации программ "электронного правительства", снижение информационного неравенства и других вопросов, связанных с информационными технологиями;
13) подготовка документов для представления к награждению грамотами, государственными наградами;
14) координация деятельности структурных подразделений государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" по исполнению законодательства Республики Казахстан о государственной службе;
15) осуществление регистрации актов гражданского состояния и внесение сведений о регистрации в Государственную базу данных о физических лицах в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
16) в пределах своей компетенции осуществление иных функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
2) предоставлять соответствующую информацию в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
3) осуществление иных прав и обязанностей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа

18. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Қарасу ауданы әкімі аппаратының басшысы жүзеге асырады.
19. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қарасу ауданының әкімімен қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда және басқа да ұйымдарда ұсынады;
2) "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, оған жүктелген функциялар мен міндеттерді, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс әрекеттер шараларының қабылданбауына дербес жауап береді;
3) "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені, құрылымы және штаттық саны туралы ұсыныстарды әзірлейді және оларды бекітуге енгізеді, еңбекке ақы төлеу қорын үнемдеу шегінде мемлекеттік қызметшілер мен басқа да қызметкерлерге материалдық ынталандырулар (сыйақылар), қосымша төлемдер белгілейді;
4) ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, әкіммен тағайындалатындардан басқа, қызметкелерді тағайындайды, босатады және тәртіптік жауапкершілікке тартады;
6) мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын бақылайды;
7) "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкелері міндетті түрде орындауға тиісті бұйрықтар шығарады және нұсқаулықтар береді;
8) құзіреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
9) "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкелерін іссапарларға жібереді;
10) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына бақылауды іске асырады;
11) өз құзыреті шегінде "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражаттарын басқарады, қаржылық құжаттарға қол қояды;
12) әкім жүктеген өзге де өкілеттілікті орындайды.
"Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны ауыстыратын тұлға жүзеге асырады.
21. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Қарасу ауданы әкімі аппаратының басшысы басқарады.

18. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" осуществляется руководителем аппарата акима Карасуского района, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Карасуского района.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района":
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" в государственных органах и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района", несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач, а также за непринятие мер по противодействию коррупции;
3) разрабатывает Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Карасуского района", предложения по структуре и штатной численности и вносит их на утверждение, устанавливает доплаты, материальное поощрение (премии) государственным служащим и иным работникам, в пределах экономии фонда оплаты труда.
4) устанавливает внутренний трудовой распорядок;
5) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности работников в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, кроме назначаемых акимом;
6) контролирует исполнение законодательства о государственной службе;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района";
8) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
9) направляет работников государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" в командировки;
10) осуществляет контроль за качеством оказания государственных услуг;
11) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района", подписывает финансовые документы;
12) выполняет иные полномочия, возложенные на него акимом.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" возглавляется руководителем аппарата акима Карасуского района, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

4. Мемлекеттік орган мүлкі
22. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Қарасу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Карасуского района", относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.