Қостанай ауданы әкімдігінің "Сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 3 қыркүйектегі № 476 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қыркүйекте № 5913 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 16 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 11.01.2016 № 16 қаулысымен (қол қойылғаннан кейін күшіне енеді).
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 «Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы» Жарлығына сәйкес, Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Т. Исабаев
Әкімдіктің
2015 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 476 қаулысымен бекітілген
Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала
құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі сәулет және қала құрылысы саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства" акимата Костанайского района
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 3 сентября 2015 года № 476. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 сентября 2015 года № 5913. Утратило силу постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 11 января 2016 года № 16
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 11.01.2016 № 16 (вступает в силу после его подписания).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 «Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан», акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Т. Исабаев
Утверждено
постановлением акимата
от 3 сентября 2015 года № 476
Положение
о государственном учреждении «Отдел архитектуры
и градостроительства» акимата Костанайского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере архитектуры и градостроительства.
2. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

6. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111100, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затобол кенті, Калинина көшесі, 55 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі.
11. Осы Ереже Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесінің қызметiн каржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi,
функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің миссиясы: ауданның сәулет және қала құрылысы қызметінің саласында мемлекеттік саясатын іске асыру жөніндегі мемлекеттік басқаруды жүзеге асырады.
15. Міндеттері:
1) аудан аумағын кешенді әлеуметтік-экономиқалық және сәулет-қала құрылыс дамудың ағымды және келешікті міндеттерін шешуге бағытталған, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында мемлекеттік саясатты жүргізу;

6. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111100, Республика Казахстан, Костанайская область, Костанайский район, поселок Затобольск, улица Калинина, дом 55.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района.
12. Финансирование деятельности государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района.
Если государственному учреждению «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного органа
14. Миссия: государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района осуществляет государственное управление по реализации государственной политики в области архитектурной и градостроительной деятельности района.
15. Задачи:
1) проведение государственной политики в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, направленной на решение текущих и перспективных задач комплексного социально-экономического и архитектурно-градостроительного развития территории района;

2) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген аудан аумақтарында қала құрылысын жоспарлаудың кешендi схемасын (аудандық жоспарлау жобасын), ауылдық елдi мекендердiң бас жоспарларын iске асыру жөніндегi қызметтi үйлестiру;
2) мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпарат және (немесе) мәліметтер беру;
3) аумақта жоспарланып отырған құрылыс салу не өзге де қала құрылысының өзгерiстерi туралы халыққа хабарлап отыру;
4) аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендерде бас жоспарларынның жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру және аудандық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;
5) елді мекендердің бекітілген бас жоспарларын (аумақтық даму схемаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жобаларын бекіту және іске асыру;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен мiндеттерi:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттар, құжаттар және өзге де материалдар сұрату және алу;
2) оның құзырына жатқызылған мәселелер бойынша сотта талапкер және жауапкер болуға құқылы;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
18. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесіне басшылықты Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесінiң басшысын Қостанай ауданы әкімі қызметке тағайындады және қызметтен босатады.
20. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі басшысының өкiлеттiгi:
қаржылық құжаттарда бірінші қол қою құқығы бар, шарттар жасасады, сенiмхаттар бередi;
лауазымдық міндеттерін бөледі және бекітеді, мекеменің барлық қызметкерлері үшiн мiндеттi бұйрықтар шығарады және нұсқаулар бередi;
iссапарлар, тағылымдамалар, оқу орталықтарында оқыту және қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн көтерудiң өзге де түрлерi жөнiндегi тәртiбi мен жоспарларын бекiтедi;
жұмысқа қабылдайды және босатады, көтермелеу шараларын қолданады және тәртiптiк жаза қолданады;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкiлеттiктi жүзеге асырады.
Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

2) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) координация деятельности по реализации, утвержденной в установленном законодательством порядке комплексной схемы градостроительного планирования территории района (проекта районной планировки), генеральных планов сельских населенных пунктов;
2) предоставление в установленном порядке информации и (или) сведений для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра;
3) информирование населения о планируемой застройке территории либо иных градостроительных изменениях;
4) организация разработки и представление на утверждение районному маслихату схем градостроительного развития территории района, поселков и иных сельских населенных пунктов;
5) утверждение и реализация градостроительных проектов, разрабатываемых для развития утвержденных генеральных планов (схем территориального развития) населенных пунктов;
6) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и других организаций;
2) имеет право быть истцом и ответчиком в суде, по вопросам, отнесенным к его компетенции;
3) осуществляет иные права и обязанности, в соответствие с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайского района.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района:
обладает правом первой подписи финансовых документов, заключает договоры, выдает доверенности;
распределяет и утверждает должностные обязанности, издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников учреждения;
утверждает порядок и планы по командировкам, стажировкам, обучению в учебных центрах и иным видам повышения квалификации работников;
принимает на работу и увольняет, принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания;
осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

4. Мемлекеттiк органның мүлкi
21. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесінің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
22. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Қостанай ауданы әкімдігінің «Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттiк мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения «Отдел архитектуры и градостроительства» акимата Костанайского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.