2015 жылға субсидиялар алуға өтінімді ұсыну мерзімдерін және басым ауыл шаруашылығы дақылдарының оңтайлы себу мерзімдерін айқындау туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 9 шілдедегі № 233 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 шілдеде № 5770 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 5 қаңтардағы № 07-14/4 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімдігінің 05.01.2016 № 07-14/4 хаты).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 ақпандағы №4-3/177 бұйрығымен бекітілген, Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларының  10-тармағына сәйкес, Сарыкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2015 жылғы 1 маусымынан 15 маусымға дейін субсидиялар алуға өтінімді ұсыну мерзімдері айқындалсын.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2015 жылға субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері айқындалсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 1 мамырдан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі                                Э. Күзенбаев
Әкімдіктің
2015 жылғы 9 шілдедегі
№ 233 қаулысына қосымша
2015 жылға арналған субсидияланатын
басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір
түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Себу мерзімдері
1
Жаздық бидай
15 мамырдан бастап 12 маусымға дейін
2
Жаздық қатты бидай
18 мамырдан бастап 5 маусымға дейін
3
Күздік бидай
25 тамыздан бастап 10 қыркүйекке дейін
4
Күздік қара бидай
25 тамыздан бастап 10 қыркүйекке дейін
5
Сұлы
15 мамырдан бастап 12 маусымға дейін
6
Арпа
15 мамырдан бастап 15 маусымға дейін
7
Тары
20 мамырдан бастап 15 маусымға дейін
8
Қарақұмық
20 мамырдан бастап 15 маусымға дейін
9
Бұршақтұқымдас дақылдар
15 мамырдан бастап 5 маусымға дейін
10
Күнбағыс
10 мамырдан бастап 5 маусымға дейін
11
Рапс
20 мамырдан бастап 8 маусымға дейін
12
Зығыр
12 мамырдан бастап 5 маусымға дейін
13
Мақсары
10 мамырдан бастап 2 маусымға дейін
14
Қыша
22 мамырдан бастап 8 маусымға дейін
15
Арыш
Жазғы - 18 мамырдан бастап 8 маусымға дейін, күзгі – 25 тамыздан 10 қыркүйекке дейін
16
Қытай бұршақ
18 мамырдан бастап 5 маусымға дейін
17
Бақша дақылдары
25 сәуірден бастап 10 маусымға дейін
18
Жемшөптік дақылдар, оның ішінде бірінші, екінші және үшінші өсу жылдарындағы бұршақ тұқымдас көпжылдық шөптер
бірінші мерзім – 1 мамырдан бастап 10 маусымға дейін, екінші мерзім – 5 шілдеден бастап 31 тамызға дейін
19
Сүрлемдік жүгері және күнбағыс
15 мамырдан бастап 5 маусымға дейін
20
Сүрлемдік жүгері
15 мамырдан бастап 5 маусымға дейін
21
Көкөністер

Об определении сроков предоставления заявки на получение субсидий и оптимальных сроков сева приоритетных сельскохозяйственных культур на 2015 год
Постановление акимата Сарыкольского района Костанайской области от 9 июля 2015 года № 233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 июля 2015 года № 5770. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата Сарыкольского района Костанайской области от 5 января 2016 года № 07-14/4)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата Сарыкольского района Костанайской области от 05.01.2016 № 07-14/4).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктом 10 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне- полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденных Приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 акимат Сарыкольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на получение субсидий с 1 июня по 15 июня 2015 года.
2. Определить оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур на 2015 год согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования. и распространяется на отношения, возникшие с 1 мая 2015 года.
Аким района                                Э. Кузенбаев
Приложение
к постановлению акимата
от 9 июля 2015 года № 233
Оптимальные сроки сева по видам
субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных
культур на 2015 год
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Сроки сева
1
Яровая пшеница
с 15 мая по 12 июня
2
Яровая твердая пшеница
с 18 мая по 05 июня
3
Озимая пшеница
с 25 августа по 10 сентября
4
Озимая рожь
с 25 августа по 10 сентября
5
Овес
с 15 мая по 15 июня
6
Ячмень
с 15 мая по 15 июня
7
Просо
с 20 мая по 15 июня
8
Гречиха
с 20 мая по 15 июня
9
Зернобобовые культуры
с 15 мая по 10 июня
10
Подсолнечник
с 10 мая по 05 июня
11
Рапс
с 20 мая по 08 июня
12
Лен
с 12 мая по 05 июня
13
Сафлор
с 10 мая по 02 июня
14
Горчица
с 22 мая по 08 июня
15
Рыжик
яровой – с 18 мая по 08 июня, озимый – с 25 августа по 10 сентября
16
Соя
с 18 мая по 05 июня
17
Бахчевые культуры
с 25 апреля по 10 июня
18
Кормовые культуры, в том числе многолетние бобовые травы первого, второго и третьего годов жизни
первый срок – с 1 мая по 10 июня, второй срок – с 05 июля по 31 августа
19
Кукуруза и подсолнечник на силос
с 15 мая по 05 июня
20
Кукуруза на силос
с 15 мая по 05 июня
21
Овощи

25 сәуірден бастап 15 маусымға дейін
22
Картоп
5 мамырдан бастап 10 маусымға дейін
23
Шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шөп егіп жаңарту және (немесе түпкілікті жақсарту) үшін бірінші, екінші және үшінші жылдары өсіп жатқан көп жылдық шөптер
бірінші мерзім – 1 мамырдан бастап 10 маусымға дейін, екінші мерзім – 5 шілдеден бастап 31 тамызға дейін

с 25 апреля по 15 июня
22
Картофель
с 05 мая по 10 июня
23
Многолетние травы первого, второго и третьего годов жизни, посеянные для залужения (или коренного улучшения) сенокосных угодий и (или) пастбищных угодий
первый срок – с 01 мая по 10 июня, второй срок – с 05 июля по 31 августа