2015 жылға субсидиялар алуға арналған өтінімді ұсыну мерзімдерін және басым ауыл шаруашылығы дақылдарының оңтайлы себу мерзімдерін айқындау туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 143 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 шілдеде № 5752 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығымен бекітілген, Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өндеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларының 10-тармағына сәйкес және 2015 жылғы 26 мамырдағы № 1-137 "Қостанай ауыл шаруашылық ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ұсынысы негізінде, Ұзынкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2015 жылдың 15 маусымнан 23 маусымға дейін субсидиялар алуға арналған өтінімді ұсыну мерзімдері айқындалсын.
2. 2015 жылға арналған субсидияланатын басым ауыл шаруашылық дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ө.Ш. Ибрагимовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 25 сәуірден бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Ұзынкөл ауданының әкімі                    А. Ыбраев
Ұзынкөл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 143 қаулысына қосымша
2015 жылға арналған субсидияланатын басым ауыл шаруашылық дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері
п/п
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Себу мерзімдері
1.
Жаздық бидай

Об определении сроков предоставления заявки на получение субсидий и оптимальных сроков сева приоритетных сельскохозяйственных культур на 2015 год
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 26 июня 2015 года № 143. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 июля 2015 года № 5752
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Правил субсидирования из повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденных Приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177, и согласно рекомендаций товарищества с ограниченной ответственностью "Костанайский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" от 26 мая 2015 года № 1-137, акимат Узункольского районаПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на получение   субсидий с 15 июня по 23 июня 2015 года.
2. Определить оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур на 2015 год согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ибрагимова У.Ш.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 25 апреля 2015 года.
Аким Узункольского района                  А. Ибраев
Приложение
к постановлению акимата
Узункольского района
от 26 июня 2015 года № 143
Оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур на 2015 год
п/п
Виды приоритетных сельскохозяйственных культур
Оптимальные сроки сева
1.
Яровая пшеница

18 мамырдан 08 маусымға дейін
15.
Қытай бұршақ (соя)
18 мамырдан 05 маусымға дейін
16.
Картоп
05 мамырдан 10 маусымға дейін
17.
Көкөністер
25 сәуірден 15 маусымға дейін
18.
Жемшөптік дақылдар, оның ішінде, және үшінші өсу жылдарындағы бұршақ тұқымдас көпжылдық шөптер
бірінші мерзім - 1 мамырдан 10 маусымға дейін
екінші мерзім – 5 шілдеден 31 тамызға дейін
19.
Шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптары шөп егіп жаңарту және (немесе түпкілікті жақсарту) үшін бірінші, екінші және үшінші жылдары өсіп жатқан көп жылдық шөптер
бірінші мерзім - 1 мамырдан 10 маусымға дейін
екінші мерзім – 5 шілдеден 31 тамызға дейін

с 18 мая по 08 июня
15.
Соя
с 18 мая по 05 июня
16.
Картофель
с 05 мая по 10 июня
17.
Овощи
с 25 апреля по 15 июня
18.
Кормовые культуры, в том числе многолетние бобовые травы первого, второго и третьего годов жизни
первый срок - с 1 мая по 10 июня,
второй срок - с 5 июля по 31 августа
19.
Многолетние травы первого, второго и третьего годов жизни, посеянные для залужения (или коренного улучшения) сенокосных угодий и (или) пастбищных угодий
первый срок - с 1 мая по 10 июня,
второй срок - с 5 июля по 31 августа