Жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жіктеу тәртібі мен шарттарын бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 74/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 сәуірде № 4449 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Автомобиль жолдары туралы" Заңының 13-бабы 1-1-тармағының 6-2) тармақшасына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жіктеу тәртібі мен шарттары бекітілсін.
2. "Павлодар облысының құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" наурыздағы
№ 74/3 қаулысымен
бекітілген
Жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль
жолдарын жіктеу тәртібі мен шарттары
1. Жалпы ережелер
1. Жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жiктеу тәртібі мен шарттары "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегi Заңына сәйкес әзiрленген.
2. Жiктеу тәртiбi және шарттары
2. Жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жiктеу жол қозғалысының геометриялық параметрлерi мен есептiк қарқындылығына байланысты техникалық регламенттерге сәйкес жүзеге асырылады.
3. Жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолын Қазақстан Республикасының заңнамамен белгіленген тәртіпте пайдалануға қабылдаған күннен бастап жиырма күннiң iшiнде автомобиль жолдары және жол қызметі саласындағы облыстық атқарушы органы автомобиль жолын жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының тiзбесiне енгiзу туралы материалдарды автомобиль жолдары жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органға келісуге жібереді.

Об утверждении порядка и условий классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Постановление акимата Павлодарской области от 17 марта 2015 года № 74/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 апреля 2015 года № 4449
В соответствии с подпунктом 6-2) пункта 1-1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения.
2. Государственному учреждению "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Турганова Д.Н.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 17 марта 2015 года № 74/3
Порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования
областного и районного значения
1. Общие положения
1. Настоящие порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах".
2. Порядок и условия классификации
2. Классификация автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения осуществляется в соответствии с техническими регламентами в зависимости от геометрических параметров и расчетной интенсивности дорожного движения.
3. В течение двадцати дней со дня приемки в эксплуатацию в установленном законодательством Республики Казахстан порядке автомобильной дороги общего пользования областного и районного значения, областной исполнительный орган в сфере автомобильных дорог и дорожной деятельности направляет на согласование в уполномоченный государственный орган по автомобильным дорогам материалы о включении автомобильной дороги в перечень автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения.

4. Жiберiлетiн материалдар автомобиль жолы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен пайдалануға қабылданғанын растайтын құжаттарды, автомобиль жолының атауы мен индексi туралы мәлiметтердi, сондай-ақ жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының тиiстi тiзбесiн қамтуы тиiс.
Автомобиль жолдары жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органы ұсынылған құжаттарды жиырма күннiң iшiнде қарайды және автомобиль жолын кейiннен жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының тiзбесiне енгiзу үшiн автомобиль жолдары және жол қызметі саласындағы облыстық атқарушы органына жазбаша келiсiм жiбередi.
Автомобиль жолын жалпы пайдаланымдағы облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының тiзбесiне енгiзу үшiн автомобиль жолдары және жол қызметі саласындағы облыстық атқарушы органы келiсуге материалдарды толық мәлiметтерсiз және/немесе осы тармақта көзделген құжаттарсыз ұсынған жағдайда барлық кемшiлiктердi жою үшiн материалдарды қайтарылады.

4. Направляемые материалы должны содержать документы, подтверждающие приемку автомобильной дороги в эксплуатацию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, сведения о наименовании и индексе автомобильной дороги, а также соответствующий перечень автомобильных дорог общего пользования.
Уполномоченный государственный орган по автомобильным дорогам рассматривает представленные документы в течение двадцати дней и направляет в областной исполнительный орган в сфере автомобильных дорог и дорожной деятельности письменное согласование для последующего включения автомобильной дороги в перечень автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения.
В случае представления материалов на согласование областным исполнительным органом в сфере автомобильных дорог и дорожной деятельности на включение автомобильной дороги в перечень автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения с неполными сведениями и/или без документов, предусмотренных настоящим пунктом, материалы возвращаются для устранения всех недостатков.