"Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 161/5 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 маусымда № 4553 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі N 104/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 07.04.2016 N 104/3 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мына:
1) Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" № 125/4 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3829 болып тіркелген, 2014 жылғы 31 мамырда "Звезда Прииртышья" газетінде, 2014 жылғы 31 мамырда "Сарыарқа самалы" газетінде, жарияланды);
2) Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 тамыздағы "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" № 125/4 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" № 281/8 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4039 болып тіркелген, 2014 жылғы 21 қазанда "Звезда Прииртышья" газетінде, 2014 жылғы 21 қазанда "Сарыарқа самалы" газетінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. "Павлодар облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Қ. Сәдібековке жүктелсін.

Об утверждении регламента государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы"
Постановление акимата Павлодарской области от 28 мая 2015 года № 161/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 июня 2015 года № 4553. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 7 апреля 2016 года № 104/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 07.04.2016 № 104/3.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы".
2. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 125/4 "Об утверждении регламента государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3829, опубликовано 31мая 2014 года в газете "Звезда Прииртышья", 31 мая 2014 года в газете "Сарыарқа самалы");
2) постановление акимата Павлодарской области от 26 августа 2014 года № 281/8 "О внесении дополнений в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 125/4 "Об утверждении регламента государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4039, опубликовано 21 октября 2014 года в газете "Звезда Прииртышья", 21 октября 2014 года в газете "Сарыарқа самалы").
3. Государственному учреждению "Управление внутренней политики Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Г.К.

5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамыр
№ 161/5 қаулысымен
бекітілді
"Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың
аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын
есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін беру:
1) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы (бұдан әрі –ХҚО);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының өтініші, жеке басын куәландыратын құжаты немесе портал арқылы электрондық сұрауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығымен бекітілген "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көзделген өтінішті және құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының кеңсе қызметкері қабылдайды, өтініштерді тіркеу журналында тіркеуді жүзеге асырады, орындау уақыты – келіп түскен кезінен бастап 15 минут ішінде;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарайды және жауапты бөлімді анықтайды, жауапты бөлімнің басшысына қарауға береді, орындау уақыты – келіп түскен кезінен 15 минут ішінде;

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области Д. Турганов
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" мая 2015 года
№ 161/5
Регламент государственной услуги "Учет иностранных
периодических печатных изданий, распространяемых на
территории области, города республиканского значения, столицы"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление внутренней политики Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области ( далее – ЦОН);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления, документа, удостоверяющего личность услугополучателя или электронного запроса через портал.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) работник канцелярии осуществляет прием и регистрацию заявления и документов услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 (далее – Стандарт), в журнале регистрации заявлений, время выполнения – в течение 15 минут с момента поступления;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление и документы услугополучателя и определяет ответственного отдела, передает руководителю ответственного отдела на рассмотрение, время выполнения – в течение 15 минут с момента поступления;

3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын жауапты бөлімнің басшысы қарайды және жауапты маманды анықтайды және өтініш пен құжаттарды оған орындауға береді, орындау уақыты – келіп түскен кезінен 20 минут ішінде;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жауапты маман тексереді, облыс аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы анықтаманы ресімдейді, орындау уақыты – көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
5) ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап береді – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
6) облыс аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы анықтаманы мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тексереді және қол қояды, орындау уақыты – 30 минут ішінде;
7) кеңсе қызметкері облыс аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы қол қойылған анықтаманы 20 минут ішінде береді.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) жауапты бөлімнің басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
8. Әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімінің (іс-қимылының) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында (кесте түрінде сипаттау) берілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, ХҚО-ға жүгінеді.
ХҚО-ға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 (он) жұмыс күні.
ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) ХҚО операторын авторландыру процесі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО АЖ-да тексеру;
2-процесс – ХҚО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (жеке тұлғалар үшін де деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқықты куәландыратын сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-процесс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (жеке тұлғалар үшін де енгізілген деректерге, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқықты куәландыратын бекітілген сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы және оператордың бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі мен ХҚО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс - оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс - жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЖАО АЖ) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жіберу және жауапты маманның мемлекеттік қызметті өңдеуі;
7-процесс – бөлімнің жауапты маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (облыстың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімнің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, қалыптастырады және ХҚО-ның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-процесс – ХҚО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (облыстың аумағында таралатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты) көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі немесе электрондық поштасына жіберуі.

3) руководитель ответственного отдела рассматривает заявление и документы услугополучателя и определяет ответственного специалиста и передачу заявления и документов ему на исполнение, время выполнения – в течение 20 минут с момента поступления;
4) проверка документов услугополучателя ответственным специалистом отдела, оформление справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, время выполнения – в течение 7 (семи) рабочих дней с момента сдачи услугополучателем необходимых документов;
5) в случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя осуществляет проверку и подписание справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, время выполнения – в течение 30 минут;
7) работник канцелярии выдает подписанную справку об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области – в течение 20 минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является выдача справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) руководитель;
3) руководитель ответственного отдела;
4) ответственный специалист отдела.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) указано в приложении 1 (табличное описание) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в ЦОН с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в ЦОН, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней.
Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1–процесс авторизации оператора ЦОНа на информационной среде ЦОНа (далее – ИС ЦОН) для оказания государственной услуги;
условие 1–проверка в ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП);
процесс 2–формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОНа в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
процесс 3–выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4–подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
условие 2–проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее – ИИН), указанным в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОНа;
процесс 5–формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
процесс 6–направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП)/региональный шлюз "электронного правительства" (далее – РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (далее – ИС МИО) и обработка государственной услуги ответственным специалистом отдела;
процесс 7–формирование ответственным специалистом отдела результата оказания государственной услуги (справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП ответственным специалистом отдела и передается в информационную систему ЦОНа;
процесс 8–выдача работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя результата государственной услуги (справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги).

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында (1-диаграмма) берілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (облыстың аумағында таралатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының қолына береді немесе электрондық поштасына жібереді.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жүгіну тәртібі және рәсімнің реттілігі:
1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН) және парольді (авторландыру процесі) порталға енгізу үдерісі;
1–шарт – мемлекеттік қызметті алу үшін порталда тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль (авторландыру процесі) арқылы тексеру;
2-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, толтыруы (деректерді енгізу);
4-процесс – мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (жеке тұлғалар үшін де енгізілген деректерге, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқықты куәландыратын бекітілген сканерленген құжатқа) қызмет алушыының ЭЦҚ арқылы қол қою;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және жауапты маманның мемлекеттік қызметті өңдеуі;
7-процесс – бөлімнің жауапты маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (облыстың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімнің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, қалыптастырады және порталда жеке кабинетке жібереді.

Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 2 (диаграмма 1) к настоящему регламенту.
10. Результат оказания государственной услуги выдается работником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту услугополучателя (справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1–процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1–проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/бизнес идентификационный номер (далее – БИН) и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
процесс 2–формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3–выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4–подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2–проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанными в запросе и ИИН/БИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портале;
процесс 5–формирование сообщения об отказе в оказании запрашиваемой государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6–направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги ответственным специалистом отдела;
процесс 7–формирование ответственным специалистом отдела результата оказания государственной услуги (справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП ответственным специалистом отдела и передается в личный кабинет на портале.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында (2-диаграмма) берілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарын толық сипаттау осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың аумағында
таралатын шетелдік мерзімді
баспасөз басылымдарын
есепке алу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отыра,
іс-қимыл (рәсімдер, функциялар, операциялар)
реттілігінің кестелік сипаттамасы

Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 3 (диаграмма 2) к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Учет иностранных
периодических печатных
изданий,
распространяемых на
территории области,
города республиканского
значения, столицы"
Табличное описание последовательности действий
(процедур, функций, операций) с указанием срока
выполнения каждого действия

1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ , АЖ –ның атауы
Кеңсе қызметкері
Басшы
Жауапты бөлімнің басшысы
Бөлімнің жауапты маманы
Басшы
Кеңсе қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын қабылдау және өтініш терді тіркеу журналында тіркеу
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын қарауы және жауапты бөлімді анықтауы, жауапты бөлімнің басшысына қарауға беру
Жауапты бөлім басшысының көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын қарауы, жауапты маманды анықтауы және құжаттарды оған орындауға жіберуі
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін жауапты маманның тексеруі, облыстың, аумағында таралатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының облыс аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы анықтаманы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тексеруі және қол қоюы
Кеңсе қызметкерінің облыс аумағында таралатын бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы қол қойылған анықтаманы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беруі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдықөкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті алу үшін өтініштерді және құжаттарды қабылдау
Бұрыштама
Бұрыштама
Анықтаманы немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты қалыптастыру
Анықтамаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қою
Облыстың, аумағында таралатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындау мерзімдері
15 минут ішінде
15 минут ішінде
20 минут ішінде
7 (жеті) жұмыс күні ішінде, 2 (екі) жұмыс күні ішінде (бас тарту)
30 минут ішінде
20 минут ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
-
"Облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың аумағында
таралатын шетелдік мерзімді
баспасөз басылымдарын
есепке алу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық іс-қимылдың № 1 диаграммасы
"Облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың аумағында
таралатын шетелдік мерзімді
баспасөз басылымдарын
есепке алу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың аумағында
таралатын шетелдік мерзімді
баспасөз басылымдарын
есепке алу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың
аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын
есепке алу" мемлекеттік көрсетілген қызметтің
бизнес-процесінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
Работник канцелярии
Руководитель
Руководитель ответственного отдела
Ответственный специалист отдела
Руководитель
Работник канцелярии
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация заявления и документов услугополучателя в журнале регистрации заявлений
Рассмотрение руководителем услугодателя заявления и документов услугополучателя и определение ответственного отдела, передача руководителю ответственного отдела на рассмотрение
Рассмотрение заявления и документов услугополучателя руководителем ответственного отдела, определение ответственного специалиста и передача заявления и документов ему на исполнение
Проверка документов услугополучателя ответственным специалистом отдела, оформление справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Проверка руководителем услугодателя и подписание справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Выдача работником канцелярии подписанную справку об учете иностранных периодических печатных изданий распространяемых на территории области либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Прием заявления и документов на получение услуги
Резолюция
Резолюция
Формирование справки либо обоснованного отказа
Подписание справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Справка об учете иностранных периодических печатных изданий распространяемых на территории области либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
5
Сроки исполнения
В течение 15 минут
В течение 15 минут
В течение 20 минут
В течение 7 (семи) рабочих дней, в течение 2 (двух) рабочих дней (отказ)
В течение 30 минут
В течение 20 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
-
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Учет иностранных
периодических печатных
изданий,
распространяемых на
территории области,
города республиканского
значения, столицы"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через ИС ЦОН
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Учет иностранных
периодических печатных
изданий,
распространяемых на
территории области,
города республиканского
значения, столицы"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту
государственной услуги
"Учет иностранных
периодических печатных
изданий,
распространяемых на
территории области,
города республиканского
значения, столицы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории области, города
республиканского значения, столицы"
Условные обозначения: