"Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 280/10 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 05 қарашада № 4779 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2018 жылғы 21 ақпандағы № 58/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 21.02.2018 № 58/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Қ. Сәдібековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 280/10 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының жастар саясаты
мәселелері жөніндегі басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі Павлодар облысының аумағында мемлекеттік жастар саясатын іске асыру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 29 сентября 2015 года № 280/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 05 ноября 2015 года № 4779. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 21 февраля 2018 года № 58/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 21.02.2018 № 58/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области".
2. Государственному учреждению "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Г.К. Садибекова.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области от 29
сентября 2015 года № 280/10
Положение о государственном учреждении
"Управление по вопросам молодежной
политики Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере реализации государственной молодежной политики на территории Павлодарской области.
2. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" не имеет ведомств.

3. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы, штат санының лимиті, еңбекақы төлеу қоры қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 140000, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Ломов көшесі, 38.
10. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі, және орыс тілінде: государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігінің тұлғасында "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.

3. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура, лимит штатной численности, фонд оплаты труда государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области": Республика Казахстан, 140000, Павлодарская область, город Павлодар, улица Ломова, 38.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области":
дни работы: понедельник - пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі, на русском языке: государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области".
12. Учредителем государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.

13. Осы Ереже "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері
жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: жастар мен жастар ұйымдарының бастамаларын қолдауға, жастардың шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамытуға, жастар арасында салауатты өмір салтының берік дағдыларын қалыптастыруға, азаматтық-құқықтық және адамгершілік мәдениетін тәрбиелеуге бағытталған жастар саясаты саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
17. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты жастар мен жастар ұйымдарының бастамаларын дамытуға, жастардың шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамытуға бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
18. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметінің мәні жастар саясаты, жастар арасында салауатты өмір салтының берік дағдыларын қалыптастыру, азаматтық-құқықтық және адамгершілік мәдениетін тәрбиелеу мәселелері бойынша іс-шараларды облыстық деңгейде іске асыру болып табылады.
19. Міндеттері:
1) жастар саясаты мәселелеріне қатысты мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру үшін жағдай жасау;
2) азаматтылық пен патриотизмді, өз Отаны – Қазақстан Республикасына сүйіспеншілікті, елдің мемлекеттік рәміздеріне, оның тарихына, мәдениетіне және халық салт-дәстүрлеріне құрмет сезімін; Конституцияға және қоғамға қарсы кез келген көріністерге төзбеушілік сезімін тәрбиелеу.
20. Функциялары:

13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет, основные задачи, функции, права
и обязанности государственного учреждения "Управление
по вопросам молодежной политики Павлодарской области"
16. Миссия государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области": реализация государственной политики в сфере молодежной политики, направленной на поддержку инициативы молодежи и молодежных организаций, развитие творческих, духовных и физических возможностей молодежи, формирование прочных навыков здорового образа жизни и воспитание гражданско-правовой и нравственной культуры среди молодежи.
17. Целью государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на развитие инициативы молодежи и молодежных организаций, развитие творческих, духовных и физических возможностей молодежи.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" является реализация на областном уровне мероприятий по вопросам молодежной политики, формирования прочных навыков здорового образа жизни и воспитания гражданско-правовой и нравственной культуры среди молодежи.
19. Задачи:
1) создание условий для реализации государственных программ, касающихся вопросов молодежной политики;
2) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине – Республике Казахстан, уважения к государственным символам страны, ее истории, культуре и народным традициям, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям.
20. Функции:

1) мемлекеттік жастар саясатын іске асырады;
2) өзекті проблемаларды анықтау және шешу, мемлекеттік жастар саясатын іске асырудың тиімділігін арттыру үшін мониторинг жүргізуді және жастардың қажеттіліктерін бағалауды қамтамасыз етеді;
3) "Жасыл Ел" бағдарламасы шеңберінде жастарды жұмыспен қамту және жұмысқа орналастыру саясатын іске асыруды қамтамасыз етеді, еңбек нарығының және жас мамандарды жұмысқа орналастыру практикасының мониторингін ұйымдастырады;
4) жастардың волонтерлік қызметін және жастардың өзін-өзі басқаруын дамытуға жәрдемдеседі;
5) жастар ресурстық орталықтарының қызметін қамтамасыз етеді және үйлестіреді;
6) өңірлік жастар форумын өткізуді қамтамасыз етеді;
7) қазақстандық патриотизмді және этносаралық тағаттылықты нығайту жөнінде шаралар қолданады;
8) облыс әкімдігі мен әкімінің актілерімен, өзге де нормативтік құқықтық актілермен қарастырылатын жағдайларда, мемлекеттік заңды тұлғалардың құқық субъектілері өкілеттіктерін, акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакетін және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі қатысу үлестерін иелену мен пайдалану құқықтарын жүзеге асырады, оның ішінде тиісті саладағы уәкілетті органдардың құзыреттеріне ұқсас оларға қатысты шешімдер қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) қалалық және аудандық ішкі саясат, білім, мәдениет және спорт бөлімдерінен және өзге мемлекеттік органдар мен ұйымдар, лауазымды тұлғалар мен өзге де азаматтардан өз функцияларын орындауға қажетті ақпаратты сұрату және алу, мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың (келісім бойынша) қызметкерлерін олардың құзыретіне жатқызылған мәселелерді дайындауға тарту, тиісті ұсыныстар әзірлеу үшін уақытша жұмыс топтарын құру;
2) мемлекеттік жастар саясаты, жас азаматтардың құқықтарын сақтау саласындағы мәселелермен айналысатын және "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын өзге де мәселелер бойынша мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларына ұйымдастырушылық-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсету;
3) мемлекеттік жастар саясаты мәселелері бойынша облыс аумағында қолданылатын нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу және облыс әкімдігінің бекітуіне ұсыну;
4) қалалық және аудандық ішкі саясат, білім, мәдениет және спорт бөлімдерімен және басқа да басқару органдарымен, қоғамдық ұйымдармен жастар саясаты саласындағы мемлекеттік және өзге де бағдарламаларды іске асыру бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру;

1) реализует государственную молодежную политику;
2) обеспечивает проведение мониторинга и оценки потребностей молодежи для выявления и решения актуальных проблем, повышения эффективности реализации государственной молодежной политики;
3) обеспечивает реализацию политики занятости и трудоустройства молодежи в рамках программы "Жасыл Ел", организует мониторинг рынка труда и практики трудоустройства молодых специалистов;
4) содействует развитию волонтерской деятельности молодежи и молодежного самоуправления;
5) обеспечивает и координирует деятельность молодежных ресурсных центров;
6)обеспечивает проведение регионального форума молодежи;
7) принимает меры по укреплению казахстанского патриотизма и межэтнической толерантности;
8) осуществляет права владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, полномочия субъекта права государственных юридических лиц, в случаях, предусмотренных актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, в том числе принятие решений в отношении них, аналогично компетенции уполномоченных органов соответствующей отрасли;
9) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от районных и городских отделов внутренней политики, образования, культуры и спорта и иных государственных органов и организаций, должностных лиц и иных граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций, привлекать работников государственных органов и иных организаций (по согласованию) к участию в подготовке вопросов, относящихся к их компетенции, создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих предложений;
2) оказывать организационно-методическую, информационную и иную помощь должностным лицам государственных органов, в ведении которых находятся вопросы сферы государственной молодежной политики, соблюдения прав молодых граждан, иные вопросы, входящие в компетенцию государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области";
3) разрабатывать и представлять на утверждение акимата области нормативные правовые акты по вопросам молодежной политики, действующие на территории области;
4) осуществлять взаимодействие с городскими и районными отделами внутренней политики, образования, культуры и спорта и другими органами управления, общественными организациями по реализации государственных и иных программ в области молодежной политики;

5) өскелең ұрпақты тәрбиелеу мәселелеріне қатысты облыс әкімі аппаратының басқа да бөлімшелері мен қызметтері әзірлеген жобалар және бағдарламалар бойынша ұсыныстар енгізу;
6) облыс әкімінің қарауына жастар ортасындағы ахуал туралы ағымдағы ақпаратты және туындаған мәселелерді реттеу бойынша ұсыныстар енгізу;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. "Павлодар облысының жастар саясаты
мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Павлодар облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін анықтайды;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік шаралар қолдануды және алып тастауды жүзеге асырады;
5) "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті, өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді, олардың қызметкерлерінің лауазымдық нұсқауларын бекітеді;

5) вносить предложения по проектам и программам, разработанным другими подразделениями и службами аппарата акима области, касающимся сферы воспитания подрастающего поколения;
6) вносить на рассмотрение акима области текущую информацию о ситуации в молодежной среде и предложения по урегулированию возникающих проблем;
7) осуществлять иные права, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного
учреждения "Управление по вопросам молодежной
политики Павлодарской области"
22. Руководство государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Павлодарской области, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области":
1) организует работу государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет функции и полномочия работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий и их снятие;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области";
6) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области", должностные инструкции его работников;

7) "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және меншік түріне қарамастан өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте мекеменің ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшысын лауазымына тағайындайды және босатады;
9) ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларын Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте марапаттауды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалауды жүзеге асырады;
10) ведомстволық бағыныстағы ұйымдар басшыларының қатысуымен кеңестер өткізеді;
11) "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
12) "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің болашақтағы және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
13) өз құзіреті шегінде қызметтік құжаттамаға қол қояды;
14) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді.
"Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері
жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
28. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

7) представляет государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) назначает на должность и освобождает от должности руководителей подведомственных организаций учреждения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
9) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрения руководителей подведомственных организаций, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
10) проводит совещания с участием руководителей подведомственных организаций;
11) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области";
12) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области";
13) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
14) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" и органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" и трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Управление по вопросам молодежной
политики Павлодарской области"
28. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

29. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері
жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін
қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
31. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін тарату кезінде несиегерлердің талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған мүлік облыстық коммуналдық меншікте қалады.
6. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері
жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
33. "Павлодар облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағында мынадай ұйым бар:
Павлодар облысы жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасының "Жастар бастамаларын дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

29. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области", относится к коммунальной собственности.
30. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация)
государственного учреждения "Управление по вопросам
молодежной политики Павлодарской области"
31. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
32. При ликвидации государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в областной коммунальной собственности.
6. Перечень государственных учреждений,
находящихся в ведении государственного учреждения
"Управление по вопросам молодежной
политики Павлодарской области"
33. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Павлодарской области" имеет в ведении следующую организацию:
Коммунальное государственное учреждение "Центр развития молодежных инициатив" управления по вопросам молодежной политики Павлодарской области.