"Ақсу қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 22/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 09 ақпанда № 4298 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 655/9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 27.09.2018 № 655/9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы “Мемлекеттік мүлік туралы” Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы “Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы” № 410 Жарлығына сәйкес Ақсу қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Қ. Нүкенов
Ақсу қаласы әкімдігінің 2015
жылғы 16 қаңтардағы
№ 22/1 қаулысымен
бекітілді
“Ақсу қаласы әкімінің аппараты”
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің ведомствосы жоқ.
3. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі өз қызметін Конституцияға және Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбасы, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима города Аксу"
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 16 января 2015 года № 22/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 февраля 2015 года № 4298. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 27 сентября 2018 года № 655/9 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 27.09.2018 № 655/9 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан”, Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года “О государственном имуществе”, Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 “Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан” акимат города Аксу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении “Аппарат акима города Аксу”.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города К. Нукенов
Утверждено
постановлением акимата
города Аксу от 16 января
2015 года № 22/1
Положение о государственном учреждении
“Аппарат акима города Аксу”
1. Общие положения
1. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления города Аксу.
2. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Астана көшесі, 52.
10. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма, жұмыс уақыты сағат 9.00 ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы - “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде - государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу”.
12. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Павлодар облысы Ақсу қаласының әкімдігі атынан мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру қалалық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің
миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің миссиясы – Ақсу қаласының аумағында мемлекетік саясатты өткізу бойынша Ақсу қаласы әкімінің қызметін қамтамасыз ету болып табылады.
17. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің мақсаты Ақсу қаласының аумағында Ақсу қаласы әкімімен мемлекеттік саясатты өткізуді қамтамасыз ету болып табылады.
18. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні Ақсу қаласы әкімінің ақпараттық-аналитикалық, ұйымдастыру-құқықтық, материалдық-техникалық қызметін қамтамасыз ету болып табылады.

7. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” по вопросам своей компетенции в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Астана, 52.
10. Режим работы государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”: дни работы: понедельник – пятница, время работы с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке - “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі, на русском языке – государственое учреждение “Аппарат акима города Аксу”.
12. Учредителем государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” является государство в лице акимата города Аксу Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”.
14. Финансирование деятельности государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” осуществляется из городского бюджета.
15. Государственному учреждению “Аппарат акима города Аксу” запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”.
Если государственному учреждению “Аппарат акима города Аксу” законодательными актами Республики Казахстан представлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи,
функции, права и обязанности государственного
учреждения “Аппарат акима города Аксу”
16. Миссия государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” – обеспечение деятельности акима города Аксу по проведению государственной политики на территории города Аксу.
17. Целью государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” является обеспечение проведения государственной политики акимом города Аксу на территории города Аксу.
18. Предметом деятельности государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” является информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима города Аксу.

19. Міндеттері:
1) қоғамдық келісім мен саяси тұрақтылықтың, экономикалық дамытудың, қазақстандық патриотизмнің конституциялық қағидаттарын іске асыруға, өңірдің аса маңызды мәселелерін демократиялық әдістермен шешуге ықпал жасау;
2) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының жоспарларын өңдеуге, Қазақстан Республикасының даму стратегиясына сәйкес әлеуметтік-экономикалық реформаларды жүзеге асырудың тетіктері мен тәсілдерін жетілдіруге қатысу;
3) орталық және жергілікті мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара әрекет жасау;
4) қаланы басқару сызбасына сәйкес қалалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру болып табылады.
20. Функциялары:
1) қала әкімінің қалалық мәслихат депутаттарымен өзара әрекетін қамтамасыз етеді;
2) қалалық бағдарламаларды, іс-шараларды дайындауға қатысады және олардың орындалуына бақылауды жүзеге асырады;
3) құпиялылық режімді сақтауды қамтамасыз етеді, қала әкімімен тағайындалатын қызметкерлермен және басқа да лауазымды тұлғаларға құпиялы құжаттарға рұқсат беруге материалдарды ресімдейді;
4) қала әкімінің, оған және қала әкімдігіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік және консультативтік-кеңестік органдармен өзара іс-әрекет жасауды қамтамасыз етеді;
5) қала әкімі үшін өңірлік саясаттың стратегиясы, қаланың атқарушысы органдарының конструктивті біріккен жұмыс, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерімен және қаланың өкілетті органымен (мәслихат) өзара іс-әрекет жасау жөніндегі болжамды және ұсыныс жасауды жүзеге асырады;
6) қала әкімінің селолық округтер әкімдерімен өзара іс-әрекетін қамтамасыз етеді;
7) қала әкімінің актілері мен тапсырмаларының барлық мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың сөзсіз және толық орындау жөніндегі жұмысты үйлестіреді, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қалалық атқарушы органдардың актілерінің қолданылып жүрген Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігіне бақылауды жүзеге асырады;
8) құқықтық актілер мен тапсырмалардың орындалмау себептері мен жағдайларын анықтайды, анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдайды, тиісті лауазымды тұлғалардан, қажет болған жағдайда ауызша және жазбаша түсіндірмесін талап етеді;
9) қала әкімі қызметінің ақпараттық-талдауды қамтамасыз етілуін жүзеге асырады;
10) ішкі саяси ахуалға, қаланың мемлекеттік органдары мен лауазымды тұлғалардың жұмысына талдау жүргізеді, саяси және әлеуметтік-экономикалық жағдайды дамытуды болжайды, қоғамдық маңызды проблемалар бойынша ұсыныстарды әзірлейді;
11) ақпараттарды жинауды, өңдеуді жүзеге асырады және қала әкімінің ішкі саясат мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарымен қамтамасыз етеді;

19. Задачи:
1) содействие в реализации конституционных принципов общественного согласия и политической стабильности, экономического развития, казахстанского патриотизма, в решении наиболее важных вопросов региона демократическими методами;
2) участие в выработке планов социально-экономического развития региона, совершенствовании механизма и тактики осуществления социально-экономических и административных реформ в соответствии со стратегией развития Республики Казахстан;
3) взаимодействие с центральными и местными государственными органами, организациями и гражданами;
4) координация деятельности государственных органов, финансируемых из городского бюджета, согласно схеме управления городом.
20. Функции:
1) обеспечивает взаимодействие акима города с депутатами городского маслихата;
2) участвует в разработке городских программ, мероприятий и осуществляет контроль за их выполнением;
3) обеспечивает соблюдение режима секретности, оформляет материалы на допуск к секретным документам сотрудникам и другим должностным лицам, назначаемым акимом города;
4) обеспечивает взаимодействие акима города с государственными и консультативно-совещательными органами, непосредственно подчиненным и подотчетным ему и акимату города;
5) осуществляет прогнозирование и выработку предложений для акима города по стратегии региональной политики, конструктивной совместной работе исполнительных органов города, взаимодействию с территориальными подразделениями центральных государственных органов и представительным органом города (маслихатом);
6) обеспечивает взаимодействие акима города с акимами сельских округов;
7) координирует работу по безусловному и исчерпывающему выполнению актов и поручений акима города государственными органами и должностными лицами, соответствию актов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, действующему законодательству Республики Казахстан;
8) выявляет причины и условия невыполнения правовых актов и поручений, принимает меры по устранению выявленных нарушений, заслушивает, при необходимости, устные и истребует письменные объяснения от соответствующих должностных лиц;
9) осуществляет информационно-аналитическое обеспечение деятельности акима города;
10) проводит анализ внутриполитической ситуации, работы государственных органов города и должностных лиц, прогнозирует развитие политической и социально-экономической ситуации, готовит предложения по общественно значимым проблемам;
11) осуществляет сбор, обработку, информации и обеспечивает акима города информационно-аналитическими материалами по вопросам внутренней политики;

12) қала әкімінің қала әкімдігінің сайты және бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұртшылықпен байланыс орнатуын және тұрақты дамытуын қамтамасыз етеді, қала әкімдігі мен әкімінің қабылданған актілерін түсіндіруге қатысады;
13) қала әкімінің кадрлар саясаты және мемлекеттік қызмет саласындағы қызметін қамтамасыз етеді;
14) кадрлар жұмысы мен мемлекеттік қызметтің жай-күйін, кадрлар резервін қалыптастыруды, қалалық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің кәсіби даярлығының деңгейін талдайды;
15) лауазымға тағайындау және лауазымнан босату кезінде материалдарды ресімдейді, қала әкімімен тағайындалатын және келісілетін лауазымды тұлғалардың мемлекеттік қызметті өткеруімен байланысты өзге де мәселелерді шешеді, олардың жеке істерін жүргізеді;
16) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін кәсіби қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
17) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін аттестаттаудан өткізеді;
18) өңір азаматтарын Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен, Құрмет грамоталарымен наградтауға, құрметті атақтарды беруге, Ақсу қаласы әкімінің мадақтауларымен құттықтауға байланысты қажетті материалдарды дайындайды;
19) мемлекеттік қызметшілерге олардың құқықтық жағдайларының мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсетеді;
20) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға конкурстарды өткізуді ұйымдастырады;
21) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарды әзірлейді;
22) қала әкімі аппаратындағы азаматтық қызметкерлермен және техникалық персоналмен еңбек шарттарын ресімдейді;
23) қала әкімі қызметінің құжаттамалық қамтамасыз етілуін жүзеге асырады;
24) қала әкімдігі мен әкімінің актілерін тіркеуді жүргізеді, қала әкімі аппаратындағы іс қағаздарын жүргізуді ұйымдастырады;
25) қала әкімдігі мен әкімінің актілерін, қала әкімімен және әкімдігімен құрылатын консультативтік-кеңестік органдардың құжаттарын жариялауды, тиісінше ресімдеуді және таратуды қамтамасыз етеді;
26) қала әкімдігі мен әкімімен шығарылатын құқықтық, нормативтік құқықтық актілердің түпнұсқаларын ресімдеуді, шығаруды және сақтауды қамтамасыз етеді;
27) стенографтауды, стенограммаларды, мәжілістер мен кеңестердің хаттамаларын тиісінше ресімдеу мен сақтауды жүзеге асырады;
28) азаматтарды қабылдауды ұйымдастырады, жеке және заңды тұлғалардың келіп түскен өтініштерін есепке алуды жүзеге асырады, жеке және заңды тұлғалардың жазбаша және ауызша өтініштерімен жұмыс туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын қатаң сақтауды қамтамасыз етеді;

12) обеспечивает установление и постоянное развитие связей акима города с общественностью через сайт акимата города и средства массовой информации, участвует в разъяснении принимаемых актов акимата и акима города;
13) обеспечивает деятельность акима города в сфере кадровой политики и государственной службы;
14) анализирует состояние кадровой работы и государственной службы, формирование резерва кадров, уровень профессиональной подготовки государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета;
15) оформляет материалы при назначении на должность и освобождение от должности, решает иные вопросы, связанные с прохождением государственной службы должностными лицами, назначаемыми и согласуемыми с акимом города, ведет их личные дела;
16) организует профессиональную переподготовку и повышение квалификации государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета;
17) проводит аттестацию государственных служащих исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета;
18) готовит необходимые материалы, связанные с награждением граждан региона государственными наградами Республики Казахстан, Почетными грамотами, присвоением почетных званий, поощрениями акима города Аксу;
19) оказывает методическую и практическую помощь государственным служащим по вопросам их правового положения;
20) организовывает проведение конкурсов на занятие вакантных административных государственных должностей в исполнительных органах, финансируемых из городского бюджета;
21) разрабатывает квалификационные требования к категориям административных государственных должностей исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета;
22) оформляет трудовые договоры с гражданскими служащими и работниками технического обслуживания аппарата акима города;
23) осуществляет документационное обеспечение деятельности акима города;
24) ведет регистрацию актов акимата и акима города, организует делопроизводство в аппарате акима города;
25) обеспечивает публикацию, надлежащее оформление и рассылку актов акимата и акима города, документов консультативно-совещательных органов, созданных акимом и акиматом города;
26) обеспечивает оформление, выпуск и хранение подлинников нормативных правовых и правовых актов, издаваемых акиматом и акимом города;
27) осуществляет стенографирование, соответствующее оформление и хранение протоколов заседаний и совещаний;
28) организует прием граждан, осуществляет учет поступающих обращений физических и юридических лиц, обеспечивает строгое соблюдение законодательства Республики Казахстан о работе с письменными и устными обращениями физических и юридических лиц;

29) құжат айналымына, соның ішінде қала әкімінің мекенжайына келіп түсетін хат-хабарларға талдау жүргізеді;
30) құрылымдық бөлімшелердің индекстерін және қала әкімі аппаратының жиынтық іс номенклатурасын жасайды;
31) мұрағатқа тапсыруға жататын істерді дұрыс қалыптастыруға, ресімдеуге және сақтауға бақылауды қамтамасыз етеді;
32) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдарда мемлекеттік тілді енгізуді қамтамасыз етеді;
33) қала әкімдігі мен әкімі қызметінің құқықтық қамтамасыз етілуін жүзеге асырады;
34) қала әкіміне азаматтар мен ұйымдарды құқықтық қорғаудың тиімді мемлекеттік тетігін қалыптастырудың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар енгізеді;
35) заң мен құқық тәртібін нығайту, қала әкімінің норма түзушілік тетігін жетілдіру жөніндегі шараларды қабылдайды;
36) қала әкімі мен әкімдігінің нормативтік құқықтық актілерге құқықтық, құқықтық сараптаманы жүзеге асырады, қала әкімдігі мен әкімінің актілер жобаларын әзірлеуге қатысады;
37) қылмыспен және сыбайлас жемқорлықпен күрес мәселелерінде қала әкімінің құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-әрекет жасауын қамтамасыз етеді;
38) наразылық-талап жұмысы, прокурорлық ден қою актілерімен жұмысты ұйымдастыру және атқарады;
39) Алынып тасталды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 08.06.2015 N 442/6 (алғаш рет ресми жаряланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 08.06.2015 N 442/6 (алғаш рет ресми жаряланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі осы Қағидамен көзделген өкілеттікті іске асыру үшін мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттар мен басқа материалдарды сұрауға және алуға Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте құқығы бар;
2) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі осы Ережемен көзделген өкілетті іске асыру үшін Конституцияны және Қазақстан Республикасының заңын сақтауға міндетті;
3) азаматтардың құқықтарын, бостандықтарын және заңды мүдделерін сақтауға және қорғауды қамтамасыз етуге, азаматтардың өтініштерін белгіленген тәртіпте және мерзімде қарастыруға, олар бойынша қажетті шаралар қолдануға;
4) оларға берілген құқықтары шегінде және лауазымдық міндеттеріне сәйкес өкілеттіктерді жүзеге асыруға;
5) мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз ету, сеніп берілген мемлекеттік меншікті қызметтік мақсаттарға ғана пайдалануға.
3. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты”
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру

29) проводит анализ документооборота, в том числе корреспонденции, поступающей в адрес акима города;
30) составляет индексы структурных подразделений и сводную номенклатуру дел аппарата акима города;
31) обеспечивает контроль за правильностью формирования, оформления и хранения дел, подлежащих сдаче в архив;
32) оказывает содействие по внедрению государственного языка в государственных органах, финансируемых из городского бюджета;
33) осуществляет правовое обеспечение деятельности акимата и акима города;
34) вносит акиму города предложения по основным направлениям формирования эффективного государственного механизма правовой защиты граждан и организаций;
35) принимает меры по укреплению законности и правопорядка, совершенствованию механизма нормотворческой деятельности акима города;
36) осуществляет правовую экспертизу нормативных правовых актов, правовых актов акимата и акима города;
37) обеспечивает взаимодействие акима города с правоохранительными органами и иными государственными органами в вопросах борьбы с преступностью и коррупцией;
38) осуществляет претензионно–исковую работу, работу с актами прокурорского реагирования;
39) Исключен постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 08.06.2015 N 442/6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 20 с изменением, внесенным постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 08.06.2015 N 442/6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Права и обязанности:
1) государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” для реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и иных организаций;
2) государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” для реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий обязано соблюдать Конституцию и законодательство Республики Казахстан;
3) обеспечивать соблюдение и защиту прав, свобод и законных интересов граждан и юридических лиц, рассматривать в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан, обращения граждан, принимать по ним необходимые меры;
4) осуществлять полномочия в пределах предоставленных им прав и в соответствии с должностными обязанностями;
5) обеспечивать сохранность государственной собственности, использовать вверенную государственную собственность только в служебных целях.
3. Организация деятельности государственного
учреждения “Аппарат акима города Аксу”

22. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесіне басшылықты “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ақсу қаласының әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
24. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) лауазымды тұлға болып табылады және “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынасты сенімхатсыз жасайды;
2) азаматтардың өтініштерін, арыздары мен шағымдарын қарастырады, азаматтардың құқықтары мен мүдделерін қорғау бойынша шаралар қолданады;
3) қала әкімдігінің бекітуіне “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекітеді, штат санының лимиті және оның құрылымы жөнінде ұсыныс енгізеді;
4) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын үйлестіреді, ұйымдастырады және бағыттайды, өзге де мемлекеттік органдармен өзара әрекетті қамтамасыз етеді;
5) қала әкіміне қалалық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшы лауазымына тағайындауға кандидатураларды ұсынады;
6) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін және техникалық қызмет көрсететін қызметкерлерді лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
7) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінде бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға конкурстық іріктеуді жүргізу жұмысын үйлестіреді;
8) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы орындауды бақылайды;
9) қала әкімімен тағайындалатын лауазымды тұлғаларға тәртіптік жаза қолдану және оны алу туралы қала әкімінің қарауына ұсыныстар енгізеді;
10) қала әкімдігі мен әкімінің актілерін, оның тапсырмаларын орындауға, “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі құжаттарының өтуіне бақылау жасау жұмысын үйлестіреді;
11) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінде бұйрықтар шығарады, қызметтік құжаттарға қол қояды;
12) ішкі еңбек тәртібін бекітеді;
13) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің шығыс сметасын бекітеді және оның шегінде қаржы қаражатын жұмсайды;
14) “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін және техникалық қызмет көрсететін қызметкерлерді көтермелейді, оларға тәртіптік жаза қолданады;

22. Руководство государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу”задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” назначается на должность и освобождается от должности акимом города Аксу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”:
1) является должностным лицом и без доверенности выступает от имени государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами;
2) рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан;
3) представляет на утверждение акимата города Положение о государственном учреждении “Аппарат акима города Аксу” вносит предложения по лимиту штатной численности и его структуре;
4) координирует, организует и направляет работу структурных подразделений государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”, обеспечивает взаимодействие с иными государственными органами;
5) представляет акиму города кандидатуры для назначения на руководящие должности исполнительных органов, финансируемых из городского бюджета;
6) назначает и освобождает от должности гражданских служащих и работников технического обслуживания государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”;
7) координирует работу по проведению конкурсного отбора в государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” на вакантные административные государственные должности;
8) контролирует исполнение законодательства о государственной службе в государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу”;
9) вносит на рассмотрение акима города предложения о наложении либо снятии дисциплинарных взысканий с должностных лиц, назначаемых акимом города;
10) координирует работу по контролю за выполнением актов акимата и акима города, его поручений, прохождением документов в государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу”;
11) издает приказы, подписывает служебную документацию в государственном учреждении “Аппарат акима города Аксу”;
12) утверждает внутренний трудовой распорядок;
13) утверждает смету расходов государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” и в ее пределах распоряжается финансовыми средствами;
14) поощряет гражданских служащих и работников технического обслуживания государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”, налагает на них дисциплинарные взыскания;

15) азаматтардың жеке қабылдауын өткізеді;
16) қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген құзыреті шегінде “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің қалалық мәслихатпен, қалалық сотпен, қала прокуратурасымен, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерімен өзара әрекет жасауын қамтамасыз етеді;
17) қалалық мәслихаттың мәжілісіне қатысады;
18) әкімдіктің, кеңес беру органдарының мәжілістерін дайындауды үйлестіреді;
19) қала әкімінің қатысуымен іс-шараларды ұйымдастыру жұмысын жүргізеді;
20) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесін ұсынады;
21) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
“Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі мен қалалық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты ” мемлекеттік мекемесі мен қалалық жергілікті атқарушы органы арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің басшысы мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің мүлкі
28. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
“Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер (ақшалай кірісті қосқанда) есебінен қалыптастырылады.
29. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.

15) осуществляет личный прием граждан;
16) в пределах компетенции, установленной действующим законодательством Республики Казахстан, обеспечивает взаимодействие государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” с городским маслихатом, городским судом, прокуратурой города, территориальными подразделениями центральных государственных органов;
17) присутствует на заседаниях городского маслихата;
18) координирует подготовку заседаний акимата, консультативно-совещательных органов;
19) координирует работу по организации мероприятий с участием акима города;
20) представляет государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” в государственных органах и иных организациях;
21) несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Взаимоотношения между государственным учреждением “Аппарат акима города Аксу” и исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета, уполномоченным на распоряжение городским коммунальным имуществом, регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением “Аппарат акима города Аксу” и местным исполнительным органом города регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между первым руководителем государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
“Аппарат акима города Аксу”
28. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за государственным учреждением “Аппарат акима города Аксу”, относится к коммунальной собственности.
30. Государственное учреждение “Аппарат акима города Аксу” не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

5. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік
мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
31. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесі таратылған кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік коммуналдық меншікте қалады.
6. “Ақсу қаласы әкімінің аппараты”
мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
“Ақсу қаласы әкімінің аппараты” мемлекеттік мекемесінің қарамағында тұрған ұйымдар жоқ.

5. Реорганизация и упразднение (ликвидация)
государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”
31. Реорганизация и упразднение государственного учреждения Аппарат акима города Аксу” осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
32. При ликвидации государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в коммунальной собственности.
6. Перечень организаций, находящихся в ведении
государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу”
Организаций, находящихся в ведении Государственного учреждения “Аппарат акима города Аксу” не имеется.