"Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 244/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 сәуірде № 4445 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 655/9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 27.09.2018 № 655/9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы “Мемлекеттік мүлік туралы” Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы “Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы” № 410 Жарлығына сәйкес Ақсу қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің қадағалайтын орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Қ. Нүкенов
Ақсу қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 8 сәуірдегі
№ 244/4 қаулысымен
бекітілді
“Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт
бөлімі” мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбасы, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта города Аксу"
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 8 апреля 2015 года № 244/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 апреля 2015 года № 4445. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 27 сентября 2018 года № 655/9 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 27.09.2018 № 655/9 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан”, Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года “О государственном имуществе”, Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 “Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан” акимат города Аксу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города К. Нукенов
Утверждено
постановлением акимата
города Аксу от 8 апреля
2015 года № 244/4
Положение о государственном учреждении
“Отдел физической культуры и спорта города Аксу”
1. Общие положения
1. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим в пределах компетенции, предусмотренной законодательством, руководство в сфере развития физической культуры и спорта на территории города Аксу.
2. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу ” не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу ” осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастар жасайды.
6. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Астана көшесі, 60.
10. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
11. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы - “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде - государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”.
12. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Павлодар облысы Ақсу қаласының әкімдігі тұлғасындағы мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру қалалық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

5. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Астана, 60.
10. Режим работы государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”: дни работы: понедельник – пятница, время работы с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке: “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі, на русском языке: государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”.
12. Учредителем государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” является государство в лице акимата города Аксу Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”.
14. Финансирование деятельности государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” осуществляется из городского бюджета.
15. Государственному учреждению “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”.
Если государственному учреждению “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі”
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні,
негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің миссиясы Ақсу қаласының аумағында – дене шынықтыру және спорт саласында мемлекет саясатын жүзеге асыру, дене шынықтыру және спортпен шұғылдануға барлығының бірдейлігі мен қолжетімділігін, дене шынықтырудың сабақтастығы мен үздіксіздігін, қамтамасыз ету дене шынықтыру және спортты бейімдеп дамытуды жүзеге асыру.
17. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мақсаты Ақсу қаласының аумағында дене шынықтыру мен спорт саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
18. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметі дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету болып табылады.
19. Міндеттері:
1) Ақсу қаласында дене шынықтыру мен спортты дамыту;
2) халыққа дене шынықтыру және спортпен шұғылдану үшін жағдайлар жасау;
3) Ақсу қаласында жаппай спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту;
4) Ақсу қаласында дене шынықтыру-спорт қозғалысын насихаттау;
5) Ақсу қаласында дене шынықтыру және спортты ынталандырып қолдау;
6) Ақсу қаласында дене шынықтыру және спорт объектілерінің материалдық-техникалық базаларын дамыту.
20. Функциялары:
1) Ақсу қаласында дене шынықтыру және спорт объектілерінің материалдық-техникалық базаларын нығайтуға жағдай жасау;
2) дене шынықтыру мен спортты дамыту жөнінде мемлекеттік пен өңірлік бағдарламаларды іске асыру;
3) қалалық деңгейде спорт түрлерінен жарыстар өткізу;
4) спорттың әр-түрлерінен қалалық құрама командалардың дайындығын және олардың спорт жарыстарына шығуын қамтамасыз ету;
5) Ақсу қаласында жаппай спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту;
6) қалалық оқу-спорт орындарының қызметін үйлестіру;
7) Ақсу қаласында спорт ұйымдарына әдістемелік және кеңестік көмек көрсету;
8) қалалық мамандандырылмаған балалар жасөспірімдер спорт мектебімен қамтамасыз ету;
9) спортшыларға спорт дәрежелерін беруі; 2-дәрежелі спортшы, 3-дәрежелі спортшы, 1-дәрежелі жасөспірім спортшы, 2 дәрежелі жасөспірім спортшы, 3 дәрежелі жасөспірім спортшы;
10) спорттық санаттарын беру; екінші санаттың біліктілігі жоғары деңгейдегі жаттықтырушы, екінші санаттың біліктілігі орташа деңгейдегі жаттықтырушы, екінші санаттың біліктілігі жоғары әдіскер, екінші санаттың біліктілігі орташа деңгейдегі әдіскер, екінші санаттың біліктілігі жоғары деңгейдегі спортшы-нұсқаушы, спорт төрешісі;

2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи,
функции, права и обязанности государственного учреждения
“Отдел физической культуры и спорта города Аксу”
16. Миссия государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” состоит в реализации политики государства в области физической культуры и спорта, обеспечения равенства и общедоступности для занятий физической культурой и спортом, непрерывности и преемственности физического воспитания, содействия развитию адаптивной физической культуры и спорта на территории города Аксу.
17. Целью государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” является реализация политики государства в области физической культуры и спорта на территории города Аксу.
18. Предметом деятельности государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” является обеспечение оказания государственных услуг в сфере физической культуры и спорта.
19. Задачи:
1) развитие физической культуры и спорта в городе Аксу;
2) создание условий для занятий населения физической культурой и спортом;
3) развитие массового спорта и национальных видов спорта в городе Аксу;
4) пропаганда физкультурно-спортивного движения в городе Аксу;
5) поддержка и стимулирование физической культуры и спорта в городе Аксу;
6) развитие материально-технической базы объектов физической культуры и спорта города Аксу.
20. Функции:
1) создание условий по укреплению материально-технической базы объектов физической культуры и спорта в городе Аксу;
2) реализация государственных и региональных программ по развитию физической культуры и спорта;
3) проведение спортивных соревнований по видам спорта на городском уровне;
4) обеспечение подготовки городских сборных команд по различным видам спорта и их выступлений на спортивных соревнованиях;
5) развитие массового спорта и национальных видов спорта в городе Аксу;
6) координация деятельности городских учебно-спортивных заведений;
7) оказание методической и консультативной помощи спортивным организациям города Аксу;
8) обеспечение деятельности городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ;
9) присвоение спортсменам спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда;
10) присвоение квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья;

11) спорттық бұқаралық іс-шараларды бірыңғай өңірлік күнтізбелік жоспарын іске асыру;
12) Ақсу қаласында спорт іс-шаралардың ұйымдастырылуы мен өткізілуін үйлестіру;
13) Ақсу қаласы бойынша дене шынықтыру және спорт бойынша мәліметтерді, оның ішінде дене шынықтыру мен спортты дамыту бойынша статистикалық деректерді талдау және облыстың атқарушы органына ұсыну;
14) Қалалық деңгейде спорт түрлерінен құрама командаларды қалыптастыру және тізімдерін бекіту;
15) Ақсу қаласында ресми дене шынықтыру және спорттық іс шараларды өткізу барысында медициналық қамтамасыз етілуін ұйымдастыру;
16) Ақсу қаласында арнайы дене шынықтыру және спорттық іс шараларды өткізу барысында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
17) Ақсу қаласында спорт ғимараттарының құрылысын және олардың халыққа қолжетімділігін қамтамасыз ету;
18) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген құзірет шегінде басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі құқылы:
мемлекеттік органдардан, басқа да ұйымдардан және азаматтардан “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құзіретіне қатысты мәселелер бойынша қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;
қала әкімдігі мен әкімінің нормативтік құқықтық және құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеуге, сондай-ақ оларды қала әкімдігі мен әкімінің қарауына ұсынуға;
“Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізуге;
қала әкімдігі мен әкіміне Ақсу қаласында дене шынықтыру мен спортты дамыту мәселелері туралы ұсыныстар енгізу.
2) “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі міндетті:
спорт және дене шынықтыру сұрақтары бойынша облыс және қала әкімдігінің және әкімінің заңнамалық актілеріне, және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін заңнама нормасына сай сапалы түрде жүзеге асыру.
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген басқа да құқықтарды жүзеге асыру және өзге де міндеттерді орындау.
3. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі”
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесіне басшылықты “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Ақсу қаласының әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.

11) реализация единого регионального календаря спортивно-массовых мероприятий;
12) координация организации и проведение спортивных мероприятий на территории города Аксу;
13) анализ и представление областному исполнительному органу в области физической культуры и спорта сведений, в том числе статистических данных по развитию физической культуры и спорта в городе Аксу;
14) формирование и утверждение списков сборных команд по видам спорта на городском уровне;
15) организация медицинского обеспечения официальных спортивно-физкультурных мероприятий в городе Аксу;
16) организация обеспечения общественного порядка и безопасности при проведении официальных спортивно-физкультурных мероприятий в городе Аксу;
17) координация вопросов строительства спортивных сооружений и обеспечение их доступности населению города Аксу;
18) осуществление иных функций в пределах компетенции, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” имеет право:
запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций и граждан необходимую информацию по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”;
разрабатывать проекты нормативных правовых и правовых актов акимата и акима города, а также представлять их на рассмотрение акимата и акима города;
проводить разъяснительную работу по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”;
вносить предложения акимату и акиму города по вопросам развития физической культуры и спорта в городе Аксу.
2) государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” обязано:
качественно исполнять нормы законодательных актов, актов акимата, акима области и города и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта;
3) осуществлять иные права и выполнять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
“Отдел физической культуры и спорта города Аксу”
22. Руководство государственным учреждением “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” назначается на должность и освобождается от должности акимом города Аксу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

24. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілетіндегі:
1) “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі ” мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің өкілеттіктерін және міндеттерін белгілейді;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін кезметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
4) мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен қарым қатынаста “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекемесін ұсынады;
5) “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің барлық жұмыскерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшыларымен кеңестер өткізеді;
7) азаматтардың жеке қабылдауын жүргізеді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және ол үшін дербес жауапты болады;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген өкілеттік шегінде басқа да функцияларды жүзеге асырады;
“Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін, қолданыстағы заңнамаға сәйкес, оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі қалалық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі мен қаланың жергілікті атқарушы органы арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің басшысы және еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт
бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мүлкі
28. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінде, заңнамада көзделген жағдайларда, жедел басқару құқығында жеке мүлкі болуы мүмкін.
“Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлкі арқылы, сондай-ақ (қаражат шығындарын қосқанда) жеке қызметі нәтижесінде алынған мүлкі және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения “ Отдел физической культуры и спорта города Аксу”:
1) определяет должностные обязанности и полномочия работников государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”;
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) решает, в установленном законодательством порядке, вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий на работников государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”;
4) представляет государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями;
5) издает приказы и дает указания, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”;
6) проводит совещания с участием руководителей подведомственных организаций;
7) осуществляет личный прием граждан;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) осуществляет иные функции в пределах полномочий, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между государственным учреждением “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” и исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета, уполномоченным на распоряжение городским коммунальным имуществом, регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” и местным исполнительным органом города регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между руководителем государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
“Отдел физической культуры и спорта города Аксу”
28. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

29. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамамен өзгеше көзделмесе, “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі”
мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
31. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі таратылған кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік коммуналдық меншікте қалады.
6. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі”
мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
33. “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің иелігіндегі келесі ұйымдар бар:
1) Ақсу қаласы әкімдігінің “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің “Ақсу қаласының “Достық” стадионы” мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны;
2) Ақсу қаласы әкімдігінің, “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесінің “Ақсу қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі” коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
3) Ақсу қаласы әкімдігінің “Ақсу қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі” мемлекеттік мекемесі “Ақсу қаласының № 2 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі” коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

29. Имущество, закрепленное за государственным учреждением “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”, относится к коммунальной собственности.
30. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного
учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”
31. Реорганизация и упразднение государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
32. При ликвидации государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу” имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в коммунальной собственности.
6. Перечень организаций, находящихся в ведении государственного
учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”
33. Государственное учреждение “Отдел физической культуры и спорта города Аксу ” имеет в ведении следующие организации:
1) государственное казенное коммунальное предприятие “Стадион “Достык” города Аксу” государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”, акимата города Аксу;
2) коммунальное государственное казенное предприятие “Детско-юношеская спортивная школа города Аксу” государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”, акимата города Аксу;
3) коммунальное государственное казенное предприятие “Детско-юношеская спортивная школа № 2 города Аксу” государственного учреждения “Отдел физической культуры и спорта города Аксу”, акимата города Аксу.