"Ақсу қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 05 тамыздағы № 629/8 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 02 қыркүйекте № 4678 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 562/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 562/7 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы “Мемлекеттік мүлік туралы” Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы “Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы” № 410 Жарлығына сәйкес Ақсу қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің қадағалайтын орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімінің
міндетін атқарушы Қ. Арынов
Ақсу қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 5 тамыздағы
№ 629/8 қаулысымен
бекітілді
"Ақсу қаласының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі заңнамамен көзделген құзіреті шегінде қалалық бюджеттің атқарылуын, бюджеттік есепті және есеп берушілікті жүргізуді, Ақсу қаласының аумағындағы коммуналдық меншікті басқаруды және жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу мәселелерінде бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының атқарушы органы болып табылады.
2. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанда мемлекеттік мекеменің заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел финансов города Аксу"
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 05 августа 2015 года № 629/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 02 сентября 2015 года № 4678. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 29 июня 2016 года № 562/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 29.06.2016 № 562/7.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан”, Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года “О государственном имуществе”, Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 “Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан” акимат города Аксу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении “Отдел финансов города Аксу”.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима города К. Арынов
Утверждено
постановлением акимата
города Аксу от 5 августа
2015 года № 629/8
Положение о государственном учреждении
"Отдел финансов города Аксу"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” является исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим в пределах компетенции, предусмотренной законодательством, исполнение городского бюджета, ведение бюджетного учета и отчетности, управление коммунальной собственностью на территории города Аксу и осуществление единой государственной политики в вопросах государственных закупок, работ и услуг.
2. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынасқа түседі.
6. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілетті болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастар тарабы болуға құқығы бар.
7. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі өз құзыреті мәселелері жөнінде заңнамамен белгіленген тәртіпте “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және басқа Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген актілермен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
8. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат саны лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140100, Ақсу қаласы, Царев көшесі, 12.
10. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы: “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде: государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу”.
12. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Павлодар облысы Ақсу қаласы әкімдігінің атынан әрекет ететін мемлекет болып табылады.
13. Осы ереже “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаттары болып табылады.
14. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру қалалық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау мәніне шарттық қатынасқа түсуге тыйым салынады.
Егер “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған табыстар мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2. "Ақсу қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні, негізгі мақсаттары,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің миссиясы: қалалық бюджеттің атқарылуы, қаланың аумағында өткізілетін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу үрдісінің мониторингісін жүзеге асыру, қаланың коммуналдық меншігін басқару және оны нысаналы және тиімді пайдалануын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.

5. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”, и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140100, город Аксу, улица Царева, 12.
10. Режим работы государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”: дни работы: понедельник – пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке: “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі, на русском языке: государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу”.
12. Учредителем государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” является государство в лице акимата города Аксу Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”.
14. Финансирование деятельности государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” осуществляется из городского бюджета.
15. Государственному учреждению “Отдел финансов города Аксу” запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”.
Если государственному учреждению “Отдел финансов города Аксу” законодательными актами Республики Казахстан представлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи,
функции, права и обязанности государственного учреждения
"Отдел финансов города Аксу"
16. Миссия государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”: реализация государственной политики в сфере исполнения городского бюджета, осуществление мониторинга процесса государственных закупок товаров, работ и услуг, проводимых на территории города, управление коммунальной собственностью города и контроль за целевым и эффективным ее использованием.

17. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мақсаты Ақсу қаласының аумағында бірыңғай мемлекеттік қаржылық саясатты іске асыру болып табылады.
18. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні қалалық бюджеттің атқарылуы саласындағы, қалалық коммуналдық меншікті басқару аясында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру болып табылады.
19. Міндеттері:
1) қалалық бюджеттің және қаржы бөлімінің қаржыландыру жоспарының атқарылуы жөніндегі бюджеттік есепті және есеп берушілікті жүргізу, бухгалтерлік есеп, қаржылық және бюджеттік есеп берушілік саласындағы есеп берушілікті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну;
2) қала бюджетін, мемлекеттік органдардың қаржыландыру жоспарларын орындауды оған жүктелген міндеттерге сәйкес мониторингілеу, оның атқарылуы туралы есепті дайындау;
3) қала бюджетінің атқарылуы жөніндегі бюджеттік бағдарлама әкімшілерімен қызметті ұйымдастыру және үйлестіру;
4) қала әкімдігінің жергілікті атқарушы орган резервінен қаражат бөлу туралы қаулыларының жобаларына қорытындылар дайындау;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, жергілікті атқарушы органның борышын жергілікті бюджетте көзделген қаражат есебінен өтеу және қызмет көрсету;
6) жоғары тұрған бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді тіркеуді, есепке алуды және мониторингілеуді жүзеге асыру;
7) қаланың коммуналдық меншік объектілерін нысаналы және тиімді пайдалану;
8) тиімсіз пайдаланылатын коммуналдық меншік мүлігіне жекешелендіруді ұйымдастыру;
9) қала аумағында мемлекеттік сатып алу үрдісінің мониторингісін жүзеге асыру, мемлекеттік органдарға және мекемелерге тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу мәселелері жөніндегі есеп берушілікті құрастыру және ұсыну тәртібі бойынша кеңес беру көмегін көрсету.
20. Функциялары:
1) жиынтық түсімдер жоспарын міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарын жүргізу;
2) қаланың бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік қаражатты уақытында және тиімді пайдалану мониторингісін, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың орындалуын, республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің және даму трансферттерінің игерілуін, бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің ақшалай қаражатты, Ақсу қаласы бойынша дебиторлық және кредиторлық берешектің игерілуін жүзеге асыру;
3) Ақсу қаласының бюджеті бойынша бюджеттік бағдарламалардың орындалу тиімділігін бағалауды жүзеге асыру;
4) мемлекеттік сатып алу жөніндегі жиынтық есеп берушілікті мониторингілеуді және жүргізуді талдамалы материалдарды ұсынумен жүзеге асыру;

17. Целью государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” является реализация единой государственной финансовой политики на территории города Аксу.
18. Предметом деятельности государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” является формирование и реализация государственной политики в области исполнения городского бюджета, в сфере управления городским коммунальным имуществом.
19. Задачи:
1) ведение бухгалтерского учета, бюджетного учета и отчетности по исполнению городского бюджета и плана финансирования отдела финансов, представление отчетности в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере бухгалтерского учета, финансовой и бюджетной отчетности;
2) мониторинг исполнения бюджета города, планов финансирования государственных органов в соответствии с возложенными на него задачами, подготовка отчета об его исполнении;
3) организация и координация деятельности с администраторами бюджетных программ по исполнению бюджета города;
4) подготовка заключений к проектам постановлений акимата города о выделении средств из резерва местного исполнительного органа;
5) погашение и обслуживание долга местного исполнительного органа за счет средств, предусмотренных в местном бюджете, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) осуществление регистрации, учета и мониторинга бюджетных кредитов, предоставленных из вышестоящего бюджета;
7) целевое и эффективное использование объектов коммунальной собственности города;
8) организация приватизации не эффективно используемого имущества коммунальной собственности;
9) осуществление на территории города мониторинга процесса государственных закупок, оказание консультационной помощи государственным органам и учреждениям по порядку составления и представления отчетности по вопросам государственных закупок товаров работ и услуг.
20. Функции:
1) ведение сводного плана поступлений и сводных планов финансирования по обязательствам и платежам;
2) осуществление мониторинга своевременного и эффективного использования бюджетных средств администраторами бюджетных программ города, исполнения местных бюджетных программ, освоения целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие, выделенных из республиканского и областного бюджетов, освоения денежных средств администраторами бюджетных программ, дебиторской и кредиторской задолженности по городу Аксу;
3) осуществление оценки эффективности исполнения бюджетных программ по бюджету города Аксу;
4) осуществление мониторинга и ведение сводной отчетности по государственным закупкам, с предоставлением аналитических материалов;

5) Ақсу қаласы бюджетінің атқарылуы саласында функцияларды жүзеге асыру, Ақсу қаласы бюджетінің атқарылуы жөніндегі бюджеттік есепті және есеп берушілікті жүзеге асыру;
6) Ақсу қаласы бюджетінің жиынтық түсімдер және қаржыландыру жоспарларына Қазақстан Республикасының заңнамасымен айқындалған тәртіпте және мерзімдерде бекіту және өзгерістер енгізу;
7) бағдарламалар бойынша бюджеттік өтінімді және бюджеттік бағдарламаны құрастыру;
8) (толық) пайдаланылмаған трансферттерді, даму трансферттерін және бюджеттік кредиттерді уақытда қайтару жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
9) қалалық коммуналдық мүлікті жекешелендіру жөніндегі сауда-саттықты өткізу туралы хабарламаны жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымын анықтау жөніндегі конкурсты Қазақстан Республикасының “Мемлекеттік сатып алу туралы” Заңына сәйкес өткізу;
10) Ақсу қаласының әкімдігіне егер ол Қазақстан Республикасының Заңымен өзгеше көзделмесе, қалалық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейінгі сатып алу құқығымен немесе шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне өтеусіз негізде кейінгі табыстау құқығымен табыстау немесе мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлік басқаруға беру, жөніндегі ұсыныстарды енгізу;
11) өз құзыреті шеңберінде Ақсу қаласының әкімдігіне аудандық коммуналдық мүлікті басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік-құқықтық актілерді бекітуге ұсыныстар әзірлеу және енгізу;
12) қалалық коммуналдық меншікті басқару, егер ол Қазақстан Республикасының Заңдарымен өзгеше көзделмесе, оны қорғау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырады;
13) Ақсу қаласының әкімдігіне қалалық коммуналдық мүлікті жекешелендіру жөніндегі ұсыныстарды енгізеді;
14) қалалық коммуналдық меншіктің пайдаланылуын және сақталуын бақылауды қамтамасыз ету;
15) қаланың жергілікті атқарушы органдарымен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің даму жоспарларының орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асыру;
16) Ақсу қаласының әкімдігіне қалалық коммуналдық мүлікті қалалық коммуналдық заңды тұлғаларға бекіту жөніндегі ұсыныстарды енгізу;
17) коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен), Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте иесіз деп танылған, мұралану құқығы бойынша мемлекетке көшкен қалалық коммуналдық мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте коммуналдық меншікке өтеусіз көшкен иесіз мүлікті, олжаны, мәдени құндылықтарға жататын заттары жоқ қазыналардың үлестерін есепке алуды, сақтауды және әрі қарай пайдалануды ұйымдастыру;

5) осуществление функций в сфере исполнения бюджета города Аксу, ведение бюджетного учета и отчетности по исполнению бюджета города Аксу;
6) утверждение и внесение изменений в сводные планы поступлений и финансирования бюджета города Аксу в порядке и сроках, определенных законодательством Республики Казахстан;
7) составление бюджетной заявки по программам и бюджетной программы;
8) организация работы по своевременному возврату не (до) использованных трансфертов, трансфертов на развитие и бюджетных кредитов;
9) проведение конкурса в соответствии с Законом Республики Казахстан “О государственных закупках” по определению периодического печатного издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации городского коммунального имущества;
10) внесение предложений акимату города Аксу по передаче или предоставлению городского коммунального имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
11) разработка и внесение предложений в акимат города Аксу на утверждение нормативных правовых актов, регулирующих отношения в сфере управления районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции;
12) управление городским коммунальным имуществом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, осуществление мер по его защите;
13) внесение предложений в акимат города Аксу по приватизации городского коммунального имущества;
14) обеспечение контроля за использованием и сохранностью городского коммунального имущества;
15) осуществление контроля и анализа выполнения планов развития коммунальных государственных предприятий, созданных местными исполнительными органами города, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью;
16) внесение предложений в акимат города Аксу по закреплению городского коммунального имущества за городскими коммунальными юридическими лицами;
17) организация учета, хранения, оценки и дальнейшего использования городского коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безвозмездно перешедших в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям;

18) сенімгерлік басқарушының сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауын, сондай-ақ қалалық коммуналдық мүлікті жалдау шарттарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
19) қалалық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді, оның ішінде жекешелендіру үрдісін ұйымдастыру үшін делдалды тартуды жүзеге асыру, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз ету, жекешелендіру объектісін сатып алу-сату шарттарын дайындауды және жасауды жүзеге асыру және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылау;
20) мемлекеттік мекемелердің және кәсіпорындардың балансында тұрған мемлекеттік коммуналдық мүлік (жылжымайтын мүлік және көлік) тізілімін жүргізуді мониторингілеу және бақылау;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) Мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдар мен азаматтардан “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелері жөнінде қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;
2) “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелері жөнінде қала әкімдігі және қала әкімінің нормативтік-құқықтық және құқықтық актілері жобаларын әзірлеуге;
3) мемлекеттік органдарда, сотта “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекеменің мүддесін білдіруге;
4) өз құзыреті шегінде келісім шарттар, келісімдер жасасуға құқығы бар;
5) “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекеме осы Ережемен көзделген өкілеттіктерді іске асыру үшін Қазақстан Республикасының Конституциясын және заңнамасын сақтауға міндетті;
6) азаматтардың және заңды тұлғалардың құқықтарын, бостандықтарын және заңды мүдделерін сақтауға және қорғауды қамтамасыз етуге, азаматтардың өтініштерін белгіленген тәртіпте және мерзімде қарастыруға, олар бойынша қажетті шаралар қолдануға;
7) “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесіне берілген құқықтары шегінде және лауазымдық міндеттеріне сәйкес өкілеттіктерді жүзеге асыруға;
8) мемлекеттік меншіктің сақталуын, сеніп берілген мемлекеттік меншікті қызметтік мақсаттарға ғана пайдалануды қамтамасыз етуге;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру және өзге де міндеттерді орындауға міндетті.
3. "Ақсу қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесіне басшылықты “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

18) осуществление контроля за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления, а также договоров аренды городским коммунальным имуществом;
19) осуществление приватизации городского коммунального имущества, в том числе привлечение посредника для организации процесса приватизации, обеспечение оценки объекта приватизации, осуществление подготовки и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
20) мониторинг и контроль ведения государственного реестра коммунального имущества (недвижимости и транспорта), находящихся на балансе государственных учреждений и предприятий;
21) осуществление иных полномочий в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций и граждан необходимую информацию по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”;
2) разрабатывать проекты нормативных правовых и правовых актов акимата и акима города по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”, представлять их на рассмотрение акимата и акима города;
3) представлять интересы государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” в государственных органах, суде;
4) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
5) государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” для реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий, обязано соблюдать Конституцию и законодательство Республики Казахстан;
6) обеспечивать соблюдение и защиту прав, свобод и законных интересов граждан и юридических лиц, рассматривать в порядке и сроки, установленные законодательством, обращения граждан, принимать по ним необходимые меры;
7).осуществлять полномочия в пределах предоставленных государственному учреждению “Отдел финансов города Аксу” прав и в соответствии с должностными обязанностями;
8).обеспечивать сохранность государственной собственности, использовать вверенную государственную собственность только в служебных целях;
9).осуществлять иные права и выполнять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного
учреждения "Отдел финансов города Аксу"
22. Руководство государственным учреждением “Отдел финансов города Аксу” осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” задач и осуществление им своих функций.

23. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ақсу қаласының әкімімен лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
24. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасары бар.
25. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің өкілеттіктерін және міндеттерін анықтайды;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
4) “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті, оның құзыретіне кіретін мәселелер жөніндегі бұйрық шығарады және нұсқау береді;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес меншік нысанына қарамастан, барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі атынан өкілдік етеді;
6) “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережені, оның қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
8) “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің келешекті және ағымдағы жоспарларын бекітеді;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және осы үшін дербес жауап береді;
10) азаматтардың жеке қабылдауын жүзеге асырады.
Ол уақытша болмаған уақытында “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктерін орындау қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны ауыстыратын тұлғамен жүзеге асырады.
26. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы өз орынбасарының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес анықтайды.
27. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі қалалық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.

23. Первый руководитель государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” назначается на должность и освобождается от должности акимом города Аксу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”:
1) определяет полномочия и обязанности работников государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”;
2) назначает на должности и освобождает от должности работников государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” в соответствии с действующим законодательством;
3) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”;
5) представляет государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”, должностные инструкции его работников;
7) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”;
8) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу”;
9) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
10) осуществляет личный прием граждан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между государственным учреждением “Отдел финансов города Аксу” и исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета, уполномоченным на распоряжение городским коммунальным имуществом, регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.

28. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі мен қаланың жергілікті атқарушы орган арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес анықталады.
4. "Ақсу қаласының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінде, заңнамада көзделген жағдайларда, жедел басқару құқығында жеке мүлкі болуы мүмкін.
“Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлкі арқылы, сондай-ақ (қаражат шығындарын қосқанда) жеке қызметі нәтижесінде алынған мүлкі және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер заңнамамен өзгеше көзделмесе, “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5. "Ақсу қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесін
қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесі таратылған кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік коммуналдық меншікте қалады.
6. "Ақсу қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекеменің
шаруашылық жүргізуіндегі ұйымдар тізімі
35. “Ақсу қаласының қаржы бөлімі” мемлекеттік мекемесінің қарауында ұйымдар жоқ.

28. Взаимоотношения между государственным учреждением “Отдел финансов города Аксу” и местными исполнительными органами города регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел финансов города Аксу"
30. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением “Отдел финансов города Аксу”, относится к коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение “Отдел финансов города Аксу” не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация)
государственного учреждения "Отдел финансов города Аксу"
33. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При ликвидации государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в коммунальной собственности.
6. Перечень организаций, находящихся в ведении
государственного учреждения "Отдел финансов города Аксу"
35. Организаций, находящихся в ведении государственного учреждения “Отдел финансов города Аксу” не имеется.