Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 20 ақпандағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 196/28 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 399/52 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 қаңтарда № 4900 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 08 шілдедегі N 43/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 08.07.2016 N 43/5 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 20 ақпандағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 196/28 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3731 болып тіркелген, 2014 жылғы 29 наурызда "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінің № 24,25 жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
8 тармақта:
5) тармақшада:
бірінші азат жолдағы "есепте тұрған" деген сөздер "қызмет көрсетілетін" деген сөздерімен ауыстырылсын;
үшінші азат жолы келесі редакцияда жазылсын: "төмен және ең төменгі мөлшерде зейнетақы, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алатын адамдар;";
6) тармақшада:
бірінші азат жолы алып тасталсын;
төртінші азат жолы келесі редакцияда жазылсын: "кәмелетке толмаған балалары бар 3 топтағы мүгедек әйелдер;";
сегізінші азат жолдағы "көру қабілеті бұзылған" деген сөздер "санаторлық-курорттық емделуді қажет ететін" деген сөздермен ауыстырылсын;
9 тармақта:
9 тармақтың атауынан "табыстарын есепке алмай" деген сөздер алып тасталсын;
2) тармақшадағы: төртінші азат жолдағы "8-тармақтың 5) және 6) тармақшаларындағы бірінші абзацтарда көрсетілген санаттар үшін" деген сөздер "8-тармақтың 5) тармақшасындағы бірінші абзацта көрсетілген санаттар үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы азат жолдар алып тасталсын;
18) азат жолдағы "көру қабілеті бұзылған" деген сөздер "санаторлық-курорттық емделуді қажет ететін" деген сөздермен ауыстырылсын және "оңалтудың жеке бағдарламасының көшірмесі" деген сөздермен толықтырылсын;
19) азат жолдағы "көру қабілеті бұзылған" деген сөздер "санаторлық-курорттық емделуді қажет ететін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада "уәкілетті ұйымның тізімі негізінде" деген сөздер "жеке куәлігінің көшірмесі, мекенжай анықтамасы, санатың растайтын құжаттың көшірмесі, екінші деңгейдегі банктерде немесе жеке банктік операцияларының түрлерін жасауға тиісті лицензиясы бар ұйымда жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініші негізінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшада: бірінші азат жолдағы "уәкілетті ұйымның тізімі негізінде" деген сөздер "уәкілетті органның тізімі негізінде" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение Аксуского городского маслихата от 20 февраля 2014 года № 196/28 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу"
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 22 декабря 2015 года № 399/52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 22 января 2016 года № 4900. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 8 июля 2016 года № 43/5
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 08.07.2016 № 43/5.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 20 февраля 2014 года № 196/28 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 марта 2014 года за № 3731, опубликованное 29 марта 2014 года в газетах "Аксу жолы", "Новый Путь" № 24, 25) следующие изменения и дополнения:
в пункте 8:
в подпункте 5):
в абзаце первом слова "состоящие на учете" заменить словами "находящиеся на обслуживании";
абзац третий изложить в следующей редакции: "лица, получающие минимальный и ниже минимального размер пенсии, государственную базовую пенсионную выплату;";
в подпункте 6):
абзац первый исключить;
абзац четвертый изложить в следующей редакции: "женщины - инвалиды 3 группы, имеющие несовершеннолетних детей;";
в абзаце восьмом слова "по зрению" заменить на слова "нуждающиеся в санаторно-курортном оздоровлении";
в пункте 9:
в наименовании пункта 9 исключить слова "без учета дохода";
в подпункте 2): в абзаце четвертом слова "для категорий, указанных в абзацах первом подпунктов 5) и 6) пункта 8" заменить словами "для категории, указанной в абзаце первом подпункта 5) пункта 8";
абзацы шестой, седьмой, восьмой, девятый исключить;
в абзаце 18) слова "по зрению" заменить словами "нуждающиеся в санаторно-курортном оздоровлении" и дополнить словами " копии индивидуальной программы реабилитации";
в абзаце 19) слова "по зрению" заменить словами "нуждающиеся в санаторно-курортном оздоровлении";
в подпункте 3) слова "на основании списка уполномоченной организации" заменить словами "на основании заявления и следующих документов: копии удостоверения личности, адресной справки, номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, копии документа, подтверждающего категорию;";
в подпункте 4): в абзаце первом слова "на основании списка уполномоченной организации" заменить словами "на основании списка уполномоченного органа;";

үшінші азат жолдағы "5 АЕК" сөздері мен саны "6 АЕК" сөздері мен санына ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 5) тармақшасымен толықтырылсын: табыстарын есепке ала отырып, біржолғы әлеуметтік көмек: 8-тармақтың 8) тармақшасындағы бірінші абзацта көрсетілген санаттар үшін өтініші, жеке куәлігінгінің көшірмесі, мекенжай анықтамасы, екінші деңгейдегі банктерде немесе жеке банктік операцияларының түрлерін жасауға тиісті лицензиясы бар ұйымда жеке шотының нөмірі, шаруашылық жүргізу құқындағы "Ақсу орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны дәрігерлік-кеңес комиссиясының анықтамасы негізінде 10 АЕК мөлшерінде;
8-тармақтың 8) тармақшасындағы екінші абзацта көрсетілген санаттар үшін өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, мекенжай анықтамасы, екінші деңгейдегі банктерде немесе жеке банктік операцияларының түрлерін жасауға тиісті лицензиясы бар ұйымда жеке шотының нөмірі, шаруашылық жүргізу құқындағы "Ақсу орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны дәрігерлік-кеңес комиссиясының анықтамасы негізінде 5 АЕК мөлшерінде;
8-тармақтың 8) тармақшасындағы үшінші абзацта көрсетілген санаттар үшін жеке куәлігінің және Ақсу қаласы аумағында тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмелері, екінші деңгейдегі банктерде немесе жеке банктік операцияларының түрлерін жасауға тиісті лицензиясы бар ұйымда жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініші, өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау жөніндегі арнаулы комиссияның шешімі бойынша (өрт болған кезде) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрлігінің төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысы төтенше жағдайлар жөніндегі департаменті Ақсу қаласының төтенше жағдайлар бөлімі" Республикалық мемлекеттік мекемесінің немесе (су тасқыны кезде) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрлігінің төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысы төтенше жағдайлар жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесінің қорытындысы (анықтамасы) негізінде 70 (жетпіс) АЕК дейінгі мөлшерде;
8-тармақтың 8) тармақшасындағы төртінші абзацта және 11) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін екінші деңгейдегі банктерде немесе жеке банктік операцияларының түрлерін жасауға тиісті лицензиясы бар ұйымда жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, мкенжай анықтамасы материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу актісі негізінде жеке қосалқы шаруашылығын дамытуға 113 АЕК мөлшерінде."

в абзаце третьем слова и цифру "5 МРП" заменить словами и цифрой "6 МРП";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания: "единовременную социальную помощь с учетом дохода: для категории, указанной в абзаце первом подпункта 8) пункта 8 в размере 10 МРП - на основании заявления и следующих документов: копии удостоверения личности, документа, адресная справка, номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, справки врачебно–консультационной комиссии коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Аксуская центральная больница;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 8) пункта 8 в размере 5 МРП - на основании заявления и следующих документов: копии удостоверения личности, документа, адресная справка, номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, справки врачебно–консультационной комиссии коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Аксуская центральная больница;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 8) пункта 8, в размере до 70 (семидесяти) МРП – на основании заявления с приложением следующих документов: копии удостоверения личности, документа, адресная справка, номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, заключения (справки) из Республиканского государственного учреждения "Отдел по чрезвычайным ситуациям города Аксу Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (в случае пожара) или государственного учреждения "Департамент по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (в случае наводнения) по решению специальной комиссии по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 8) и подпункте 11) пункта 8 на развитие личного подсобного хозяйства в размере 113 МРП - на основании заявления с указанием лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, копии удостоверения личности, документа, адресная справка, акта обследования материально-бытовых условий.".

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г. Рубцов
Қалалық мәслихат хатшысы М. Омарғалиев

2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по экономике и бюджету городского маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Рубцов
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев