"Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 125/5 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 мамырда № 4491 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 417/11 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 19.12.2018 № 417/11 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Железин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімнің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі К. Абушахманов
Павлодар облысы
Железин ауданы әкімдігінің
2015 жылғы "19" мамырдағы
№ 125/5 қаулысымен
бекітілген
"Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы, сол сияқты ауданның елді мекендері шекарасында (шегінде) сумен жабдықтау және жылумен жабдықтау салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района"
Постановление акимата Железинского района Павлодарской области от 19 мая 2015 года № 125/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 мая 2015 года № 4491. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 19 декабря 2018 года № 417/11 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 19.12.2018 № 417/11 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Железинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района".
2. Контроль за выполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Абушахманов
Утверждено
постановлением акимата
Железинского района
Павлодарской области
от "19" мая 2015 года № 125/5
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении
"Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах архитектуры, градостроительства и строительства, а также водоснабжения и теплоснабжения в пределах границ (черты) населенных пунктов района.
2. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140400, Железин ауданы, Железинка ауылы, Квитков көшесі, 7.
10. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: дүйсенбі-жұма, жұмыс уақыты сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі- жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде: государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района".
12. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Павлодар облысы Железин ауданының әкімдігі тұлғасында мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін каржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бюджетінен (шығындар сметасы) жүзеге асырылады.
15. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

5. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140400, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 7.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района": понедельник-пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі, на русском языке: государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района".
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" является государство в лице акимата Железинского района Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом
государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан.
15. Государственному учреждению "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района".
Если государственному учреждению "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні, негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері
16. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
17. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты ауданның сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы дамыған қызметтер нарығын, халықтың өмір сүруі үшін жағымды жағдай жасау болып табылады.
18. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні сәулет, қала құрылысы және құрылыс, және де ауданның елді мекендері шекарасында (шегінде) сумен және жылумен жабдықтау саласындағы жергілікті мемлекеттік басқару функцияларын іске асыру болып табылады.
19. Міндеттері:
1) құқықтық, консультативтік, ақпараттық-аналитикалық, ұйымдастырушылық қызмет;
2) тиісті аумақта мемлекеттік сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жүргізу;
3) ауданның елді мекендерінің бас жоспарларының жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
4) қала құрылысы мақсаттары үшін жер учаскелерін ұсыну, объектілерді және кешеңдерді орналастыру және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен қарастырылған жағдайларда, мемлекеттік қажеттілік үшін оларды тартып алу бойынша ұсыныстар дайындау;
5) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында мемлекеттік, қоғамдық және жеке мүдделерін қорғау мәселелері бойынша мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау, жобаларды мемлекеттік сараптау аумақтық бөлімшелерімен өзара әрекет жасау;
6) тиісті деңгейдегі мемлекеттік қала құрылыс кадастрын жүргізу;
7) ауданда ағымдық құрылысты және абаттандыруды қалыпқа келтіру;
8) мемлекеттік органдар объектілерін салу, қайта жаңарту;
9) елді мекендерді дамыту және аумақтарды оңтайлы салу;
10) отандық құрылыс өнімдерінің сапасын және бәсекеге қабілеттілігін арттыру;
11) құрылыс қызметіндегі біріктірілген үрдістерді тереңдету.
20. Функциялары:
1) ауданның қала құрылысын жобалаудың (аудандық жоспарлау жобасы) кешенді схемасын, ауданның елді мекендерінің заңнамамен белгіленген тәртіппен бекітілген бас жоспарларын іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіру;

2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного учреждения "Отдел архитектуры,
градостроительства и строительства Железинского района"
16. Миссия государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" – реализация государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства и строительства.
17. Целью государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" является создание благоприятной среды обитания и жизнедеятельности населения, развитый рынок услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства района.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" является осуществление функций местного государственного управления в области архитектуры, градостроительства и строительства, а также водоснабжения и теплоснабжения в пределах границ (черты) населенных пунктов района.
19. Задачи:
1) правовая, консультативная, информационно-аналитическая, организационная деятельность;
2) проведение государственной архитектурной, градостроительной и строительной деятельности на соответствующей территории;
3) организация разработки проектов генеральных планов населенных пунктов района;
4) подготовка предложений по размещению объектов и комплексов, предоставлению земельных участков для градостроительных целей и их изъятию для государственных надобностей в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
5) взаимодействие с территориальными подразделениями государственной экспертизы проектов, государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по вопросам защиты государственных, общественных и частных интересов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
6) ведение государственного градостроительного кадастра соответствующего уровня;
7) регулирование текущей застройки и благоустройства в районе;
8) строительство, реконструкция объектов государственных органов;
9) рациональная застройка территории и развитие населенных пунктов;
10) повышение качества и конкурентоспособности отечественной строительной продукции;
11) углубление интеграционных процессов в строительной деятельности.
20. Функции:
1) координация деятельности по реализации утвержденной в установленном законодательством порядке комплексной схемы градостроительного планирования территории района (проекта районной планировки), генеральных планов сельских населенных пунктов;

2) аумақта жоспарланып отырған құрылыс салу не өзге де қала құрылысының өзгерістері туралы халыққа хабарлап отыру;
3) құрылыс, аумақты инженерлік дайындау, көріктендіру мен абаттандыру, құрылысы аяқталмаған объектілерді консервациялау, аудандық маңызы бар объектілерді постутилизациялау бойынша кешенді жұмыстар жүргізу мәселелері жөнінде ұсыныстар енгізу;
4) аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын, сондай-ақ ауылдық елді мекендердің бас жоспарларының жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру және аудандық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;
5) елді мекендердің бекітілген бас жоспарларын дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жоспарларын (аумақтық даму схемаларын) іске асыру;
6) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешеңдердің мониторингін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүргізу;
7) салу не өзге де қала құрылысын меңгеру үшін жер учаскелерін таңдау, ұсыну, заңнамалық актілермен қарастырылған жағдайларда, мемлекеттік қажеттілік үшін тартып алу бойынша ұсыныстар әзірлеу;
8) сәулет, қала құрылысы мен құрылыс мәселелері бойынша құқықтық актілер жобаларын әзірлеу және келісу;
9) ауданның елді мекендерінде құрылыс салу және жоспарлау нормаларын және ережелерін сақтау бойынша жұмыстар жүргізу;
10) сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру;
11) аудан аумағында сумен жабдықтау жүйесін, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-коммуникациялық желілер, ауыл шаруашылығы, абаттандыру, мәдениет, спорт, білім беру объектілері құрылысы және қайта құру;
12) құрылысы аяқталған объектілерді өткізу және оларды пайдаланатын кәсіпорындар мен ұйымдар балансына тапсыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
13) орындалған жұмыстарды және көрсетілген қызметтерді келісімшарттық міндеттемелерге сәйкес қабылдауды жүзеге асыру;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге функцияларды жүзеге асырады.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіппен сәулет, қала құрылысы және құрылыс сұрақтары бойынша ақпараттық-аналитикалық және ұйымдастыру-әдістемелік көмек көрсету;
2) заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпараттар мен материалдарды сұрау және алу;
3) қолданыстағы заңнамада қарастырылған өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі"
мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
22. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

2) информирование населения о планируемой застройке территории либо иных градостроительных изменениях;
3) вынесение предложений по строительству, инженерной подготовке территории, благоустройству и озеленению, консервации строительства незавершенных объектов, проведению комплекса работ по постутилизации объектов районного значения;
4) организация разработки и представление на утверждение районному маслихату схем градостроительного развития территории района, а также проектов генеральных планов сельских населенных пунктов;
5) реализация градостроительных проектов, разрабатываемых для развития утвержденных генеральных планов (схем территориального развития) населенных пунктов;
6) ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
7) разработка предложений по выбору, предоставлению, а в случаях, предусмотренных законодательными актами, и изъятию для государственных нужд земельных участков для застройки или иного градостроительного освоения;
8) разработка и согласование проектов правовых актов по вопросам архитектуры, градостроительства и строительства;
9) проведение работы по соблюдению норм и правил планировки и застройки населенных пунктов района;
10) выдача архитектурно-планировочного задания;
11) реконструкция и строительство объектов образования, спорта, культуры, благоустройства, сельского хозяйства, инженерно-коммуникационных сетей, жилищно-коммунального хозяйства, системы водоснабжения на территории района;
12) организация работ по сдаче законченных строительством объектов и передача их на баланс эксплуатирующих предприятий и организаций;
13) осуществление приемки выполненных работ и оказанных услуг согласно договорных обязательств;
14) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) оказывать, в установленном действующим законодательством порядке, организационно-методическую и информационно-аналитическую помощь по вопросам архитектуры и градостроительства, строительства;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района"
22. Руководство государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" осуществляется
первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" задач и осуществление им своих функций.

23. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Железин ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын басқарады және ұйымдастырады және "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді орындау және өзінің функцияларын жүзеге асыру үшін дербес жауапкершілікте болады;
2) заңнамаға сәйкес "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, олардың міндеттерін айқындайды;
3) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің штаттық кестесін бекітеді;
4) өз құзіретіндегі мәселелер бойынша "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады, сондай-ақ нұсқаулар береді;
5) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
6) орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауды, кадрлық қызмет жұмысын және құжаттар айналымын ұйымдастыруды қадағалайды;
7) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету және оған жүктелген міндеттерді орындау мақсатында мемлекеттік сатып алуды өткізуді ұйымдастырады;
8) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, сыйақыландыру және үстемақы төлеу мәселелерін шешеді;
9) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне заңнамамен белгіленген тәртіпте тәртіптік жаза қолданады;
10) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бюджеттік өтінімін дайындауды ұйымдастырады;
11) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолдануға дербес жауапты болады;

23. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Железинского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" задач и осуществление им своих функций;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района", определяет их обязанности;
3) утверждает штатное расписание государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района";
4) по вопросам своей компетенции издает приказы, а также дает указания, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района";
5) представляет государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" в государственных органах, иных организациях;
6) контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, работу кадровой службы и организацию документооборота;
7) в целях обеспечения деятельности государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" и выполнения возложенных на него задач организует проведение государственных закупок;
8) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, поощрения, выплаты надбавок и премирования работникам государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района";
9) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района";
10) обеспечивает подготовку бюджетной заявки государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района";
11) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района", и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;

12) "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзіретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
"Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен аудандық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
26. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саладағы уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
27. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес айқындалады.
4. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі
28. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі, "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.

12) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к компетенции государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района".
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между первым руководителем государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района"
28. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района", закрепленное за государственным учреждением "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" относится к коммунальной собственности.
30. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

5. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі"
мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
31. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі қысқартылған кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік коммуналдық меншікте қалады.
6. "Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
"Железин ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекетік мекемесінің қарамағында тұрған ұйымдар жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения
"Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района"
31. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
32. При ликвидации государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" имущество оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в коммунальной собственности.
6. Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения
"Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района"
Организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Железинского района" не имеется.