Алматы қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату қағидаларын бекіту туралы
Алматы қаласы әкімінің 2015 жылғы 01 шілдедегі № 2 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 шілдеде № 1183 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 29 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес, Алматы қаласының әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Алматы қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату қағидалары бекітілсін.
2. «Алматы қаласы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі осы шешімді интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ю. Ильинге жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
А. Есімов
Алматы қаласы әкімінің
2015 жылғы 01 шілдедегі
№ 2 шешімімен бекітілді
Алматы қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық,
мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда
шыны ыдыстағы өнімдерді сату қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңымен, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі «Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы» Заңымен, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 10 маусымдағы № 81-ө «Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ішкі істер органдарының қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 23 сәуірдегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» өкіміне сәйкес әзірленді және Алматы қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату тәртібін белгілейді.
2. Қағидалардың мақсаттары мен міндеттері
2. Нормативтік актіні қабылдаудың мақсаты мен міндеті Алматы қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шараларда шыны ыдыстағы өнімдерді сату кезіндегі тәртіпті белгілеу болып табылады.

Об утверждении Правил реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Алматы
Решение акима города Алматы от 01 июля 2015 года №2. Зарегистрировано в Департаменте юстиции 29 июля 2015 года № 1183
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» аким города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Алматы.
2. Коммунальному государственному учреждению «Аппарат акима города Алматы» обеспечить размещение настоящего решения на интернет - ресурсе.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима города Алматы Ю. Ильина.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
А. Есимов
Утверждены
решением акима города Алматы
от 01 июля 2015 года № 2
Правила
реализации продукции в стеклянной таре в местах
проведения спортивно-массовых, зрелищных
культурно-массовых мероприятий в городе Алматы
1. Общие положения
1. Настоящие Правила реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Алматы (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года «Об органах внутренних дел Республики Казахстан», распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 июня 2014 года № 81-р «О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года «Об органах внутренних дел Республики Казахстан» и «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности органов внутренних дел» и определяют порядок реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Алматы.
2. Цели и задачи Правил
2. Целью и задачей принятия нормативного акта является определение порядка реализации продукции в стеклянной таре во время проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Алматы.

3. Шыны ыдыстағы өнімдерді сатуды ұйымдастыру
3. Заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер спорттық-бұқаралық, ойын сауық және мәдени-бұқаралық іс-шаралар (бұдан әрі – бұқаралық іс-шара) өткізілетін аумақта шыны ыдыстағы өнімдерді сату уәкілетті мемлекеттік органдармен келісілген орындарда жүзеге асырылады.
4. Шыны ыдыстағы өнімдер санитарлық-эпидемиологиялық талаптар, қауіпсіздік техникасының ережелері және өрт қауіпсіздігі сақталған жағдайда сатылады.
5. Заңды тұлғалар және сауда нысандарының жеке кәсіпкерлері шыны ыдыстағы өнімдерді сату кезінде жүзеге асырады:
1) инженерлік инфрақұрылымды, тоңазытқыштың техникалық қызмет көрсетуін, сауда және өзге де жабдықтарды құру және жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
2) сауда нысанын қорғау;
3) сауда орнынан қоқыстардың шығарылуын қамтамасыз ету;
4) сауда нысандарын мерекелік, тақырыптық ресімдеу.
6. Бұқаралық іс-шаралардың ұйымдастырушылары мыналарды қарастырады:
1) шыны ыдыстағы өнімдерді сатуды жүзеге асыратын сауда нысандарының орналасу сызбасының болуы;
2) шыны ыдыстағы өнімдерді сатуды жүзеге асыратын сауда нысандары орналасқан орындарда контейнерлер, қоқыс жинайтын жәшік орнату;
3) шыны ыдыстағы өнімдерді сатудың уақыты, орны және тәртібі туралы ақпараттарды заңды тұлғаларға және сауда нысандарының жеке кәсіпкерлеріне жеткізу.
4) ішкі істер органдарымен бірлесе отырып, бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда сауда ережелерінің сақталуын бақылауды қамтамасыз ету.
4. Осы Қағидалардың сақталуын бақылау
7. Осы Қағидалардың сақталуын бақылауды Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкес өз құзыретінің шеңберінде уәкілетті мемлекеттік органдар жүзеге асырады.

3. Организация реализация продукции в стеклянной таре
3. Реализация продукции в стеклянной таре на территории проведения спортивно-массовых, зрелищных и культурно-массовых мероприятий (далее - массовые мероприятия) юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями осуществляется в местах, согласованных с уполномоченными государственными органами.
4. Реализация продукции в стеклянной таре проводится при соблюдении санитарно-эпидемиологических требований, правил техники безопасности и пожарной безопасности.
5. Юридические лица и индивидуальные предприниматели торговых объектов при реализации продукции в стеклянной таре осуществляют:
1) создание и обеспечение работы инженерной инфраструктуры, технического обслуживания холодильного, торгового и иного оборудования;
2) охрану торгового объекта;
3) обеспечение удаления мусора с места торговли;
4) праздничное, тематическое оформление торговых объектов.
6. Организаторы массовых мероприятий предусматривают:
1) наличие схем размещения объектов торговли, осуществляющих реализацию продукции в стеклянной таре;
2) размещение в местах дислокации объектов торговли, осуществляющих реализацию продукции в стеклянной таре контейнеров, урн для сбора мусора;
3) доведение информации до юридических лиц и индивидуальных предпринимателей торговых объектов о времени, месте и порядке реализации продукции в стеклянной таре;
4) обеспечение совместно с органами внутренних дел контроля за соблюдением правил торговли в местах проведения массовых мероприятий.
4. Контроль за соблюдением настоящих Правил
7. Контроль за соблюдением настоящих Правил осуществляют уполномоченные государственные органы в пределах их компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.