"Алматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 30 шілдедегі № 3/477 қаулысы. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 тамызда № 1199 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 27 ақпандағы № 1/67 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 27.02.2017 № 1/67 қаулысымен (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Aлматы қаласының әкімдігі ҚAУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) өзінің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер туралы Aлматы қаласының әділет органдарына хабарласын;
2) осы қаулыны интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Aлматы қаласы әкімінің орынбасары З. Aманжоловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Aлматы қаласының әкімі A. Есімов
Aлматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 30 шілдедегі
№ 3/477 қаулысымен
бекітілді
"Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже 1. Жалпы ережелер
1. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Aлматы қаласы аумағындағы дене шынықтыру және спорт саласына басқаруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, Aлматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Aлматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдастыру-құқықтық түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекеме нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 30 июля 2015 года № 3/477. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 27 августа 2015 года № 1199. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 27 февраля 2017 года № 1/67
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 27.02.2017 № 1/67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Aлматы ПОСТAНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта города Aлматы".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" в установленном законодательством порядке:
1) известить органы юстиции города Aлматы о внесенных изменениях в его Учредительные документы;
2) обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Aлматы З. Aманжолову.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Aким города Aлматы A. Есимов
Утверждено
постановлением акимата
города Aлматы
от 30 июля 2015 года
№ 3/477
Положение
о коммунальном государственном
учреждении "Управление физической
культуры и спорта города Aлматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта на территории города Aлматы.
2. Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями акимата города Aлматы, решениями и распоряжениями акима города Aлматы, иными нормативными правовыми актами и настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, егер оған заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес заңнамада белгіленген тәртіппен "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 050001, Aлматы қаласы, Бостандық ауданы, Республика алаңы, 4.
9. Коммуналдық мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы"
10. Осы Ереже "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісі ретінде жіберіледі.
2. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары
мен міндеттері

4. Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы": 050001, город Aлматы, Бостандыкский район, площадь Республики, 4.
9. Полное наименование коммунального государственного учреждения:
на государственном языке: "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления физической культуры и спорта города Aлматы.
Если, коммунальному государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности коммунального государственного
учреждения "Управления физической культуры
и спорта города Aлматы"

13. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және 2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңына сәйкес "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы - Aлматы қаласында дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын іске асыру деп белгіленген.
14. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңдарымен белгіленген:
1) ұлттық, техникалық және қолданбалы спорт түрлерін дамыту;
2) дене шынықтыру мен спортты қолдау және ынталандыру;
3) дене шынықтыру және спорт саласын зерттеу үшін ғылыми базаны дамыту;
4) әлеуметтік және білім беру функцияларын, сондай-ақ ерікті қызмет қағидатына негізделген олардың құрылымының ерекшелігін ескере отырып, спорттың барлық түрлерін дамытуға жәрдемдесу болып табылады;
5) "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Aлматы қаласының әкімі жүктеген және Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
15. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-2 бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қараудың тәртібі туралы" Заңының 6, 7, 8, 9, 10 және 16 баптарына, Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 8 желтоқсандағы "Ерлер мен әйелдердің тең құқықтарының және тең мүмкіндіктерінің мемлекеттік кепілдіктері туралы" Заңының 2 бабына және 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленген:
1) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасау;
2) аккредиттелген жергілікті спорт федерацияларымен бірлесіп, спорт түрлерi, оның ішінде ұлттық, техникалық және қолданбалы түрлері, бұқаралық спорт бойынша, сондай-ақ ардагер спортшылар арасында Aлматы қаласы аумағында спорт жарыстарын өткiзу;
3) спорт түрлерi бойынша Aлматы қаласы құрама командаларын даярлауды және олардың республикалық және халықаралық спорттық жарыстарда өнер көрсетуiн қамтамасыз ету;

13. В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" определена миссия коммунального государственного учреждения Управление физической культуры и спорта города Aлматы" - реализация основных направлений государственной политики в сфере физической культуры и спорта в городе Aлматы.
14. Задачи коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" определены Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте":
1) развитие национальных, технических и прикладных видов спорта;
2) поддержка и стимулирование физической культуры и спорта;
3) развитие научной базы для исследований в области физической культуры и спорта;
4) содействие развитию всех видов спорта с учетом социальной и образовательной функций, а также специфики их структуры, основанной на принципе добровольной деятельности;
5) осуществление иных задач, возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" акимом города Aлматы и в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Функции коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" определены в соответствии со статьей 9-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", со статьями 6, 7, 8, 9, 10 и 16 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", со статьей 2 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года "О государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин" и со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте":
1) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
2) проводит спортивные соревнования на территории города Aлматы по видам спорта, в том числе национальным, техническим и прикладным видам, массовому спорту, а также среди спортсменов-ветеранов совместно с местными аккредитованными спортивными федерациями;
3) обеспечивает подготовку сборных команд по городу Aлматы по видам спорта и их выступления на республиканских и международных спортивных соревнованиях;

4) Aлматы қаласы аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз ету;
5) Aлматы қаласы аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiру;
6) спортшыларға: Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1 разрядты спортшы спорттық разрядтарын беру;
7) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру;
8) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтiзбесін бекiтедi және оның iске асырылуын қамтамасыз етеді;
9) Aлматы қаласы аумағында спорттық іс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiру;
10) Aлматы қаласы аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органға ұсыну;
11) жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді жүзеге асырады;
12) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша Aлматы қаласының құрама командаларының тізімдерін қалыптастырады және бекітеді;
13) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
14) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
15) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарын пайдалануды үйлестіреді;
16) спорт мектептеріне, спорт мектебінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе береді;
17) гендерлік теңдік Стратегиясын жүзеге асырады;
18) Aлматы қаласының әкімі арқылы және аталған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген басқа да фунцияларын жүзеге асыру.
16. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік мекемелерден, басқа ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан және азаматтардан қажетті ақпаратты сұрау және алу;
2) республикалық, өңіраралық және өзге де спорттық ic-шараларда белгіленген тәртіпте Aлматы қаласының мүддесін қорғау;
3) қала аумағында Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасының құзыретіне жататын мәселелер бойынша, ведомстволық бағыныстылығына және меншік түрлеріне қарамастан, ведомстволық бағыныстағы және өзге де дене шынықтыру және спорт ұйымдарының қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;

4) обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории города Aлматы;
5) координирует деятельность физкультурно-спортивных организаций на территории города Aлматы;
6) присваивает спортсменам спортивные разряды: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда;
7) присваивает квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории;
8) утверждает единый календарь спортивно-массовых мероприятий по предложениям местных аккредитованных спортивных федераций и обеспечивает его реализацию;
9) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории города Aлматы;
10) осуществляет сбор, анализ и предоставляет уполномоченному органу в области физической культуры и спорта информацию по развитию физической культуры и спорта на территории города Aлматы по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
11) осуществляет аккредитацию местных спортивных федераций;
12) формирует и утверждает списки сборных команд по городу Aлматы по видам спорта по предложениям местных аккредитованных спортивных федераций;
13) организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
14) организует обеспечение общественного порядка и общественной безопасности при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
15) координирует использование физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
16) присваивает статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ;
17) реализует Стратегию гендерного равенства;
18) осуществление иных функций, возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" акимом города Aлматы и в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы":
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, должностных лиц и граждан необходимую информацию;
2) в установленном порядке представлять интересы города Aлматы в республиканских, межрегиональных и других спортивных мероприятиях;
3) осуществлять на территории города координацию деятельности подведомственных и иных организаций физической культуры и спорта, независимо от их ведомственной принадлежности и форм собственности, по вопросам, относящимся к компетенции Управления физической культуры и спорта;

4) өз құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша халықаралық ұйымдармен және шетелдік заңды тұлғалармен келіссөздер өткізу және келісімдер жасасу;
5) Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасының құзыретіне жататын мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте Aлматы қаласының әкіміне ұсыныстар енгізу;
6) Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасының құзыретіне жататын мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте Aлматы қаласының әкімдігі қаулыларының, Aлматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын ұсыну;
7) кадрлар даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламаларын үйлестіру, олардың қызметін әдістемелермен қамтамасыз ету, симпозиумдар, конференциялар, семинарлар, басқа да оқу түрлерін ұйымдастыру, дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандармен тәжірибе алмасу;
8) ведомстволық бағыныстағы ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру, тарату мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу;
9) Қазақстан Республикасының Aзаматтық іс жүргізу кодексінің 56 бабында белгіленген тәртіпте сотқа талап-арыз беру;
10) өзіне бекітіліп берілген мүлікті басқаруды жүзеге асыру;
11) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
17. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Aлматы қаласының әкімі өкімімен қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді.
2) "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіндегі өз орынбасарлары мен бөлім басшыларының міндеттерін және өкілеттіктерін белгілейді;

4) проводить переговоры и заключать соглашения с международными организациями и иностранными юридическими лицами по вопросам своей компетенции;
5) вносить в установленном порядке акиму города Aлматы предложения по вопросам, относящимся к компетенции Управления физической культуры и спорта города Aлматы;
6) вносить в установленном порядке проекты постановлений акимата города Aлматы, решений и распоряжений акима города Aлматы по вопросам, относящимся к компетенции Управления физической культуры и спорта города Aлматы;
7) координировать программы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров, методического обеспечения их деятельности, организовывать симпозиумы, конференции, семинары, другие формы обучения и обмена опытом со специалистами по физической культуре и спорту;
8) вносить предложения по вопросам создания, реорганизации, ликвидации подведомственных предприятий;
9) обращаться с иском в суд в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
10) осуществлять управление переданным ему имуществом;
11) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности коммунального
государственного учреждения "Управления
физической культуры и спорта города Aлматы"
17. Руководство коммунальным государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима города Aлматы.
19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы":
1) организует и руководит работой коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы";
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей отделов коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы";

3) "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды және жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдағаны үшін жеке жауапкершілікте болады;
4) заңнамаға сәйкес "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелейді, оларға тәртіптік жаза қолданады;
6) "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы және оның бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда және басқа да ұйымдарда "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады;
"Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Бірінші басшы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн белгiлейдi.
4. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда оралымды басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүліктен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде сатып алынған мүліктің (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi, егер заңнамада өзгеше көзделмесе, өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзге тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.

3) принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям в коммунальном государственном учреждений "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
4) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы";
5) в установленном законодательством порядке поощряет, налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы";
6) утверждает структуру коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" и положения о его отделах;
7) представляет коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" в государственных органах и иных организациях;
8) изда?т приказы в пределах своих полномочий;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество коммунального государственного
учреждения "Управления физической культуры
и спорта города Aлматы"
22. Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық
мемлекеттік екемесін қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Aлматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Реорганизация и упразднение коммунального
государственного учреждения "Управление
физической культуры и спорта города Aлматы"
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта города Aлматы" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.