Жерлердің бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 356 шешімі. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 тамызда № 1202 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 11 бабына сәйкес, V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласындағы жерлердің бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері 1 және 2 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) III сайланған Алматы қаласы мәслихаты XXX сессиясының «Жер учаскелері төлемдерінің базалық ставкаларының түзету коэффициенттерін және жерлерді бағамдық аймақтандыру шекараларын бекіту туралы» 2007 жылғы 5 маусымдағы № 351 шешімі (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 751 рет санымен тіркелген, 2007 жылғы 4 тамыздағы «Алматы ақшамы» газетінің № 96 санында және 2007 жылғы 4 тамыздағы «Вечерний Алматы» газетінің № 195 санында жарияланған);
2) ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХІІ сессиясының 2008 жылғы 20 тамыздағы № 139 «ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихаты ХХХ сессиясының 2007 жылғы 5 маусымдағы № 351 «Жер учаскелері төлемдерінің базалық ставкаларының түзету коэффициенттерін және жерлерді бағамдық аймақтандыру шекараларын бекіту туралы» шешіміне өзгертулер енгізу туралы» шешімі (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 794 рет санымен тіркелген, 2008 жылғы 20 қарашадағы «Алматы ақшамы» газетінің № 132 санында және 2008 жылғы 25 қыркүйектегі «Вечерний Алматы» газетінің № 117 жарияланған);
3) IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 166 «III сайланған Алматы қаласы мәслихаты XXX сессиясының 2007 жылғы 5 маусымдағы № 351 «Жер учаскелері төлемдерінің базалық ставкаларының түзету коэффициенттерін және жерлерді бағамдық аймақтандыру шекараларын бекіту туралы» шешіміне өзгертулер енгізу туралы» шешімі (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 805 санымен тіркелген, 2009 жылғы 31 қаңтардағы "Алматы Ақшамы" газетінің № 12 және 2009 жылғы 31 қаңтардағы «Вечерний Алматы» газетінің № 12 жарияланған);
4) IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXХ сессиясының 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 357 «ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXХ сессиясының 2007 жылғы 5 маусымдағы № 351 «Жер учаскелері төлемдерінің базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін және жерлерді бағамдық аймақтандыру шекараларын бекіту туралы” шешіміне өзгертулер енгізу туралы» шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде № 862 тіркелді, 2010 жылғы 6 қарашадағы «Алматы Акшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде №139 жарияланған).

Об утверждении границ ценового зонирования земель и поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки
Решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 356. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 27 августа 2015 года № 1202
В соответствии со статьей 11 Земельного кодекса Республики Казахстан, маслихат города Алматы V - го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить границы ценового зонирования земель и поправочные коэффициенты к базовой ставке платы за земельные участки в городе Алматы согласно приложений 1 и 2.
2. Признать утратившими силу:
1) решение XXX-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва от 5 июня 2007 года № 351 «Об утверждении поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки и границ ценового зонирования земель» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 751, опубликовано 4 августа 2007 года в газете «Алматы ақшамы» № 96 и 4 августа 2007 года в газете «Вечерний Алматы» № 195);
2) решение внеочередной XII-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 20 августа 2008 года № 139 «О внесении изменений в решение ХХХ-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва от 5 июня 2007 года № 351 «Об утверждении поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки и границ ценового зонирования земель» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 794, опубликовано 20 ноября 2008 года в газете «Алматы ақшамы» № 109 и 25 сентября 2008 года в газете «Вечерний Алматы» № 117);
3) решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 166 «О внесении изменений в решение XXX-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва от 5 июня 2007 года № 351 «Об утверждении поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки и границ ценового зонирования земель» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 805, опубликовано 31 января 2009 года в газете «Алматы ақшамы» № 12 и 31 января 2009 года в газете «Вечерний Алматы» № 12);
4) решение XXХ сессии Маслихата города Алматы IV-го созыва от 24 сентября 2010 года № 357 «О внесении изменений в решение ХХХ-й сессии маслихата города Алматы III-го созыва от 05 июня 2007 года № 351 «Об утверждении поправочных коэффициентов к базовой ставке платы за земельные участки и границ ценового зонирования земель» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 862, опубликовано 6 ноября 2010 года в газетах «Алматы акшамы» и «Вечерний Алматы» № 139).

3. Осы нормативтік құқықтық актілердің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының Қала құрылысы, көріктендіру және коммуналдық меншік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Б.Шинге және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Б. Сауранбаевқа (келісім бойынша) жүктелсін.
4. Алматы қаласы мәслихатының аппараты нормативтік құқықтық актінің Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V сайланған Алматы
қаласы мәслихатының
XLІ сессиясының төрайымы                 А. Мұсабаева
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                     Қ. Қазанбаев
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының ХLІ сессиясының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 356 шешіміне 1 қосымша
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының ХLІ сессиясының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 356 шешіміне 2 қосымша
Алматы қаласы бойынша жер учаскелері үшін
төлемақының базалық ставкаларына
түзету коэффициенттері
№№ зон
Әкімшілік аудандар және аймаққа кіретін кадастр кварталдарының номері
Түзету коэффициенті
I
Алмалы (001-022, 042-048)
Бостандық (003-011, 028-031)
Медеу (001-002, 011-017, 019-021, 024-029, 046-047, 058, 904, 912, 923, 934, 936-938)
1.50
II
Алмалы (023-027, 041)
Әуезов (030-033, 057-059)
Бостандық (001-002, 012-023, 032-045, 048, 052, 054)
Медеу (003, 009-010, 018, 022-023, 048, 905, 914, 928-930, 932-933, 939-943, 945)
1.33
III
Әуезов (039-056, 060-064)
Бостандық (046, 049-051, 053, 056)
Жетісу (008-013, 023-037, 061-067)
Медеу (004-008, 030-045, 049,059-060, 063, 067, 070, 072, 075, 903, 906-911, 915-916, 921-922, 931, 935)
Алатау (022-027, 059-065)
Наурызбай (013-014, 025-027)
1.20
IV
Бостандық (047, 055, 057-062)
Жетісу (002, 006-007, 040, 042, 058-060)
Медеу (050-057, 064-066, 071, 074, 076, 901-902, 913, 917-920, 944)
Турксіб (041-044, 070-071, 073-074, 079-083, 088-099, 904-906)
Алатау (017-019, 048, 051-057)
Наурызбай (003-007, 012, 015-016, 019-024, 028, 038, 039)
1.03
V
Жетісу (001, 021-022, 038-039, 041, 048-057)
Медеу (061-062, 068-069, 073)
Турксіб (008-016, 031, 034, 037-040, 045-050, 056-059, 067-068, 075-078, 084-087, 101, 103-107, 902-903)
Алатау (009-016, 040-042, 044-047, 049-050, 068-070)
Наурызбай (001-002, 008-011, 017-018)
0.87
VI
Жетісу (043-047, 068-070)
Турксіб (001-007, 017-024, 029-030, 032-033, 035-036, 102)
Алатау (002-008, 020-021, 034-039)

3. Контроль за исполнением настоящего нормативного правового акта возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам градостроительства, благоустройства и коммунальной собственности Б. Шин и заместителя акима города Алматы Б. Сауранбаева (по согласованию).
4. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХLІ-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва                    А. Мусабаева
Секретарь маслихата города
АлматыV-го созыва              К. Казанбаев
Приложение 1 к решению
ХLІ-й сессии маслихата
города Алматы V-госозыва
от 23 июля 2015 года № 356
Приложение 2 к решению
ХLІ-й сессии маслихата
города Алматы V-госозыва
от 23 июля 2015 года № 356
Поправочные коэффициенты к базовой
ставке платы за земельные участки
города Алматы
№№ зон
Кадастровые кварталы в разрезе административных районов
Поправочный коэффициент
I
Алмалинский (001-022, 042-048)
Бостандыкский (003-011, 028-031)
Медеуский (001-002, 011-017, 019-021, 024-029, 046-047, 058, 904, 912, 923, 934, 936-938)
1.50
II
Алмалинский (023-027, 041)
Ауэзовский (030-033, 057-059)
Бостандыкский (001-002, 012-023, 032-045, 048, 052, 054)
Медеуский (003, 009-010, 018, 022-023, 048, 905, 914, 928-930, 932-933, 939-943, 945)
1.33
III
Ауэзовский (039-056, 060-064)
Бостандыкский (046, 049-051, 053, 056)
Жетысуский (008-013, 023-037, 061-067)
Медеуский (004-008, 030-045, 049,059-060, 063, 067, 070, 072, 075, 903, 906-911, 915-916, 921-922, 931, 935)
Алатауский (022-027, 059-065)
Наурызбайский (013-014, 025-027)
1.20
IV
Бостандыкский (047, 055, 057-062)
Жетысуский (002, 006-007, 040, 042, 058-060)
Медеуский (050-057, 064-066, 071, 074, 076, 901-902, 913, 917-920, 944)
Турксибский (041-044, 070-071, 073-074, 079-083, 088-099, 904-906)
Алатауский (017-019, 048, 051-057)
Наурызбайский (003-007, 012, 015-016, 019-024, 028, 038, 039)
1.03
V
Жетысуский (001, 021-022, 038-039, 041, 048-057)
Медеуский (061-062, 068-069, 073)
Турксибский (008-016, 031, 034, 037-040, 045-050, 056-059, 067-068, 075-078, 084-087, 101, 103-107, 902-903)
Алатауский (009-016, 040-042, 044-047, 049-050, 068-070)
Наурызбайский (001-002, 008-011, 017-018)
0.87
VI
Жетысуский (043-047, 068-070)
Турксибский (001-007, 017-024, 029-030, 032-033, 035-036, 102)
Алатауский (002-008, 020-021, 034-039)