Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тiзбесін және басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормаларын (1 гектарға және (немесе) 1 тоннаға) белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 239 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 17 шілдеде N 3311 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 18 тамыздағы № 312 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 18.08.2016 № 312 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығымен бекітілген Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларының 5-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1-қосымшаға сәйкес басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі;
2-қосымшаға сәйкес басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары (1 гектарға және (немесе) 1 тоннаға) белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
әкімі
Е. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі

Об установлении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий (на 1 гектар и (или) 1 тонну) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 10 июля 2015 года № 239. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 июля 2015 года № 3311. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 18 августа 2016 года № 312
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 18.08.2016 № 312 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
перечень приоритетных сельскохозяйственных культур согласно приложению 1;
нормы субсидий (на 1 гектар и (или) 1 тонну) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте согласно приложению 2.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо- Казахстанской области
Е. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан

2015 жылғы 10 шілде
А. Мамытбеков
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 239 қаулысына 1-қосымша
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Жаздық бидай
Күздік бидай
Күздік қарабидай
Арпа
Сұлы
Қарақұмық
Тары
Дәнді-бұршақты дақылдар
Майлы дақылдар
Картоп
Өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйесі қолданылып өсірілетін картоп
Ашық топырақтағы көкөніс және бақша дақылдары
Өнеркәсіптік үлгідегі жылыжайлардағы қорғалған топырақ көкөністері
Фермерлік жылыжайлардағы қорғалған топырақ көкөністері
Жемшөптік дақылдар:
бірінші, екінші және үшінші жылы өсіп жатқан көп жылдық бұршақ тұқымдас шөптер
бірінші жыл егілген басқа да көп жылдық шөптер
сүрлемдік жүгері және күнбағыс
бір жылдық шөптер, дәнді және дәнді-бұршақты дақылдардың қоспасы:
сұлы мен бұршақ; бұршақ, сұлы мен арпа ٭
судан шөбі; тары; итқонақ; сұлы мен сиыржоңышқа ٭٭
сұлы, арпа, бұршақ пен бидай; сұлы мен бұршақ; тары мен бұршақ ٭٭٭
бұршақ пен сұлы; сұлы, арпа және бұршақ; судан шөбі мен бұршақ; тары мен бұршақ; бұршақ, сұлы және арпа; рапс пен сұлы ٭٭٭٭
٭ көк азыққа
٭٭ пішенге
٭٭٭ пішендемеге
٭٭٭٭ жасыл конвейерге

10 июля 2015 года
А. Мамытбеков
Приложение 1 к постановлению акимата области от 10 июля 2015 года № 239
Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Яровая пшеница
Озимая пшеница
Озимая рожь
Ячмень
Овес
Гречиха
Просо
Зернобобовые
Масличные
Картофель
Картофель, возделываемый с применением систем капельного орошения промышленного образца
Овощные и бахчевые открытого грунта
Овощи защищенного грунта в теплицах промышленного образца
Овощи защищенного грунта в фермерских теплицах)
Кормовые:
многолетние бобовые травы первого, второго и третьего годов жизни
прочие многолетние травы первого года сева
кукуруза и подсолнечник на силос
однолетние травы, смесь зерновых и зернобобовых культур:
овес и горох; горох, овес и ячмень ٭
суданская трава; просо; могар; овес и вика ٭٭
овес, ячмень, горох и пшеница; овес и горох; просо и горох ٭٭٭
горох и овес; овес, ячмень и горох; суданская трава и горох; просо и горох; горох, овес и ячмень; рапс и овес ٭٭٭٭
٭ на зеленый корм
٭٭ на сено
٭٭٭ на сенаж
٭٭٭٭ на зеленый конвейер

Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 239 қаулысына 2-қосымша
Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормаларын (1 гектарға және (немесе) 1 тоннаға)
р/с
Аудан, қала атауы
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Жаздық, қатты сұрыпты және күздік бидай, күздік қарабидай (субсидиялардың базалық нормасы) (1 гектарға арналған субсидиялар нормативі,
теңге)
Арпа, сұлы (1 гектарға арналған субсидиялар нормативі,
теңге)
Қарақұмық, тары, дәнді-бұршақты дақылдар (1 гектарға арналған субсидиялар нормативі,
теңге)

Приложение 2 к постановлению акимата области от 10 июля 2015 года № 239
Нормы субсидий (на 1 гектар и (или) 1 тонну) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
п/п
Наименование района, города
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Пшеница яровая, твердых сортов и озимая, рожь озимая (базовая норма субсидий) (норматив субсидий на 1 гектар, тенге)
Ячмень, овес (норматив субсидий на 1 гектар, тенге)
Гречиха, просо, зернобобовые (норматив субсидий на 1 гектар, тенге)